Skocz do zawartości

Polska media growe


Gość donsterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Sorry, że zboczę z tematu, ale muszę coś napisać. Od jakiegoś czasu czytam newsy na Polygamii i muszę powiedzieć, że tak niefachowego serwisu pod względem przekładów informacji z angielskiego na polski jeszcze nie widziałem, trzeba ich poprawiać co krok. Ostatnio jak pisali o obniżce ceny Elite to napisali, że w EU cenę ustalono na 300 Euro, dzisiaj źle przetłumaczyli informację o sprzedaży Shadow Complex - napisali, że w ciągu niecałych dwóch tygodni od premiery grę zakupiło 200 tys. osób, gdzie w oficjalnej notatce prasowej jest napisane jak byk, że sprzedano PONAD 200 tys. sztuk W CIĄGU PIERWSZEGO TYGODNIA OD PREMIERY. A najgorsze jest to, że jak im się napisze w komentarzach, że zrobili błąd to tego nie poprawiają. Już pomijam fakt, że niektóre nawet krótkie notatki prasowe upraszczają w przekładzie do granic możliwości nie starając się nawet oddać sensu i zawiłości niektórych wypowiedzi.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Kupuję PSXEXTREME i Neo+. Obydwa cenię równie mocno, wartości informacyjnej nie mają wcale, ale zawsze chętnie się dowiem, jak najnowszy hit na Wii ocenił Kaxi, jak przebój na X360 ocenił Koso. No i obydwa pisemka są niezastąpione przy posiadówkach na kibelku. Z mediów elektronicznych polskich rzadko korzystam, jeżeli już to onlinecenter, konsolowisko i deesowiec. Wolę jednak wideorecenzje gametrailers i pisemne recki ignu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Polygamię to strasznie zawiodłem się na ich blogu, a przynajmniej tym czym jest obecnie ta strona, bo kiedyś była zaledwie prostym blogiem, z ciekawymi tekstami, redaktorami piszącymi od serca i takim tam pierdołami, które zapewniły im popularność. Na oko ponad połowa tekstów powstaje przy wcześniejszym sprawdzeniu niusów na www.kotaku.com i tak naprawdę jest 99% przekładem tego co można tam znaleźć. Różnica jedynie tkwi w szybkości z jaką zostanie dany nius przełożony na język polski, z czym ostatnio jak widać też jest niewesoło. Ogólnie z gazet to tylko PE i N+, dużej konkurencji nie ma. Nawet gdy wychodziło Engarde z ciekawości kupowałem je co numer. Ale to tylko epizodzik, z dwoma głównymi graczami na rynku jestem już od dawien dawna.

Z mediów elektronicznych używam zagranicznych stron. Polskich kompletnie nie jarzę, bo są imo zbyt mało profesjonalne i nie dają pełnego przekroju sytuacji w branży. Ideałem byłby serwiso-forum, gdzie niusy byłyby tworzone w oparciu o niusy które dodają zwykli użytkownicy. Dlatego też uwielbiam siedzieć na forum NeoGafa, gdzie coś podobnego, lecz w czysto forumowej formie, ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

O cholera, nawet nie wiedziałem, że jestem "autorem" tematu (post ten pojawił się w "console wars") :)

 

Jeżeli chodzi o polskie media, to z gazet oczywiście PSXE i Neo+, ze wskazaniem na tę pierwszą, dla mnie osobiście to Neo+ to takie PSXE bez paru dodatków ;)

 

Co do internetowych, to nasze polskie mają dwa problemy, jest ich za dużo przez co poziom wszystkich jest raczej średni, po drugie spore opóźnienia z newsami.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o polskie media internetowe to wzorem jest onlinecenter. Wszystkie newsy w ekspresowym tempie, przejrzyście, konkretnie na temat. Począwszy od newsów, premier, zapowiedzi, dodatków, filmików, wywiadów, recenzji itd. itd. Słowem wszystko co każdy posiadacz xboxa powinien wiedzieć. No właśnie i tu szkoda że, onlinecenter w głównej mierze dotyczy tylko XO. Przydałby się onlinecenter w wersji ps3.

 

Jeżeli chodzi o gazety to tylko i wyłącznie Psx extreme. Kiedyś kupowałem n+, psx fan itd. ale kiedyś nie było neta a co za tym idzie trzeba było posiłkować się paroma gazetami. Teraz w zupełności wystarczy extreme choć głównie z sentymentu.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Oprócz PSXa kiedyś kupowałem Neo+ aż do pewnego momentu gdzie jeden z numerów spóźnił się w kioskach chyba o ponad tydzień, może nawet 2 tygodnie. Wszędzie za nim łaziłem i nie mogłem go dostać, a bilety tramwajowe jednak kosztują :)

Pamiętam jeszcze że recka Ghost Recon : AW w jednym z numerów była tak kiepsko napisana i jak ją czytałem to aż byłem w(pipi).... że zapłaciłem za coś takiego. Od tamtego momentu nie kupuje tej gazetki.

Odnośnik do komentarza

wiec to bylo tak...

 

dawien dawno kupowalo sie bajtka,[tutaj przerwa w wydawaniu kasy na pisemka branżowe], oficjalny magazyn playstation, CDA i sporadycznie clicka. w miedzyczasie przesiadlem sie z modemu na stale polaczenie: neostrade; co spowodowalo totalne olanie papierowych tresci.

 

aktualnie czasem kupuje PE.. wlasciwie to tylko wtedy, kiedy jestem u kolezanki w kiosku ;] i przypadkiem mam przy sobie jakies drobne.

 

to tyle papierowych treści ;]

 

z tych cyfrowych preferuje: FPE ;], GT, GR, ps3site, psp-team.pl, skizo i google ;]

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość bigdaddy

co miesiąc PE kiedyś też kupowałem N+. Dziś ta gazetka jest kompletnie bez wyrazu, nudna, nie ,,konsolowa'' PE lubię za klimat i dobre recenzje.

Poza tym to korzystam z forumx xboxa, forum pe, polygamia, gametrailers, czasami onlinecenter i ign :potter:

Odnośnik do komentarza

Z zagranicznych site'ów to N4G tak na szybciocha, a na poczytanie to tylko NeoGAF. Unikam Kotaku, zwane też slowtaku, u nich takie bzdury się pojawiają, że głowa boli. Z Polskich stron to Poly czasem przeglądnę i tylko tyle, Ps3site unikam jak ognia, za dużo fanboizmu tam jest i dużo newsów przepisywanych chyba z Kotaku. Poly święte też nie jest, czasem takie bzdury tam są, że głowa boli. Z prasy to tylko PSXExtreme.

Odnośnik do komentarza

KIedyś czytałem systematycznie PE, ale teraz już przestałem i rzadko kupuje. Natomiast z portali odwiedzam:

 

- Gry-Online - pod względem merytorycznym konkurencję zostawiają daleko w tyle, newsy są szczegółowe i mają kilka ekskluzywnych. Do tego posiadają swoje GameTrailers, w którym leci wiele ciekawych materiałów video. Dobre recenzje, wczesne betatesty gry czy wrażenia z wielu gier na targach plus potężne relacje z samych targów.

 

- gram.pl/miastogier.pl - serwisy goniące GOLa, ustępują mu, aczkolwiek pod względem merytorycznym są bardzo wysoko i taką Polygamię miażdżą

 

- Polygamia.pl - pod względem merytorycznym leżą i kwiczą, newsy są słabe, recenzje także, ale wchodze tam tylko dlatego, ze najczęściej oni są najszybsi i mają najwięcej newsów. Z tego względu, że są krótkie i słabe jakościowo.

 

- plus czasami zajrze na inne pierdółkowate serwisy jak gaminator.pl czy ps3site.pl PS3site.pl to wchodze tylko z ciekawości bo nie dość, że mało tam newsów to jeszcze sama amatorka wśród redaktorów.

 

Z zagranicznych polecam

 

- n4g.com - szybko znajde gorące wiadomości i tyle chyba tylko trzeba :)

 

- vg247 - mają duże newsów i często są świeże bardzo

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

ciekawa dyskusja:

*****

corto maltese says: 08/02/2010 at 12:00

Po prostu coraz częściej zastanawiam się czy w ogóle można mówić o dziennikarzach piszących o grach. Nie odmawiam wszystkim talentu czy dobrych intencji, ale moim zdaniem są raczej częścią maszyny promocyjnej niż niezależnymi podmiotami. Przedstawiają tylko to co im w swojej łaskawości producent gry przedstawi. Są więc na łasce wydawców\developerów. Nie słyszałem o dziennikarzach (przynajmniej w Polsce), którzy zatrudniają się w wielkiej fimie developerskiej i piszą pote demaskacyjną wcieleniówkę.

 

Przeglądam serwisy newsowe i wszędzie jest to samo, te same reglamntowane wiadomości, wiadomo, że w Polsce o nie trudno bo jestesmy grową prowincją, ale jednak to kuje w oczy. Oczywiście, że w innych sektorach jest podobnie, ale nigdzie na taką skalę.

 

Nie przepadam za wyborcza, ale tam nie mają problemu, zeby zmieszac z błotem jakiś mocno promowany film. Jak dystrybutor nie robi pokazu prasowego, to piszą, że pewnie jakaś lipa i na ogół mają rację.

 

No i jeszcze dwie zasada polskich dziennikarzy growych, które ostatnio mnie wyjątkowo denerwowały:

Niewygodne pytania? Nigdy w życiu! Firmowanie własną twarzą kampanii firmy, której produkty oceniamy? A proszę bardzo!

 

*****

źródło (dyskusja w komentarzach)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość donsterydo

Ja p@@@@@@ę. Polygamia to syf nie z tej ziemi. Raz mi zbanowali konto ch@@ wie za co. Założyłem nowe konto i pojechałem po trolu co wypisywał brednie, że Arcade w USA nie sprzedają, a Elite kosztuje 200$ i znowu mnie zbanowali, a tych je@@@@@ PSowych troli trzymają. Już taki syf tam robią, że w newsach o X360 nic nie można przeczytać bo 80% postów to PSowe trole. Jedno wielkie skupisko PSowych debili, nie rozumiem co za dekle tam siedzą, że plusują w komentach gościowi posty gdzie pisze bzdury, że PS3 sprzedaje się tydzień w tydzień po 70k lepiej od X360, albo że Arcade w USA nie sprzedają a Elite jest tańszy o 100$ od PS3. Paranoja jakaś...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Miałem tak robić, ale czasem nie daję rady z jednego prostego powodu - niektórzy tam takie herezje wypisuje, że jak inni nie będą tego prostować to później ten syf roznosi się po normalnych forach.

 

Nie byłoby problemu gdyby moderacja banowała tych co trolują, a nie tych co ich prostują. Jeszcze do teamu dołączył Konrad "jakiś tam", który z minimum obiektywizmu na tyle wspólnego co ja z damskim baletem. Jeszcze trochę i co drugą stronę z newsami będzie można nazwać ps3site1, ps3site2 itp.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...