Skocz do zawartości

Stawy co i jak


Ak0nia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A polecilibyście mi jakąś maść/specyfik/tabletki na ból stawów kolanowych (podczas biegu)? Raz jedno nadwyrężyłem przy ostrym podbiegu pod górkę i niestety ból często wraca, nawet po przerwach w treningu.

Oprócz biegania należy ćwiczyć z ciężarami. Nie miałbyś teraz kontuzji.

Odnośnik do komentarza

A polecilibyście mi jakąś maść/specyfik/tabletki na ból stawów kolanowych (podczas biegu)? Raz jedno nadwyrężyłem przy ostrym podbiegu pod górkę i niestety ból często wraca, nawet po przerwach w treningu.

Oprócz biegania należy ćwiczyć z ciężarami. Nie miałbyś teraz kontuzji.

Gdyż ponieważ? Ogólnie warto wzmacniać stawy (kostki w szczególności), ale nie trzeba do tego koniecznie ciężarów.

A, poza tym dobre na stawy są wyroby zawierające żelatynę wieprzową (czyli żelki i galaretki).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Oran

Żelki wpi.erdalam codzień prawie (xD) bo tak to lubię, że nigdy z nich nie zrezygnuję (przesadzam, że codzień ale raz w miechu to na 100%, nie rzadko więcej).

 

 

 

 

A stawy jak mnie bolały to też jadłem żelki i nic. Dopiero glukozamina i jest git.

 

 

 

 

Natomiast teraz problem z kostkami mam... Ale to jak każdy dobrze wie już nie uleczalne.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 To co ja brałem to w aptece za gdzieś 20 zł, ale te gów.ienka z allegro co polecał Tori i chyba nie tylko on zdecydowanie lepsze (bo we ch.uj tam innych wspomagaczy jest, a w aptece to glukozamina z witaminą C ;)).

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Panowie mam prośbę o kilka dobrych rad.

W niedzielę "skręciłem" kolano grając w piłkę kopaną: ciężkie, grząskie boisko, zrobiłem zwrot, lewe kolano się wygięło i coś mi tam trzasnęło.

Lekarz pomachał mi tą nogą, przepisał tabletki, maść w spray'u i kazał "ćwiczyć nogę".

Zanim odczekam swoje w kolejce do prywatnego ortopedy mam kilak pytań bo osiwieję: miał ktoś już podobną kontuzję? Ile mniej więcej trwa powrót to zdrowia? Podejrzewam, że teraz dużo czasu będę musiał spędzić na rowerze w celach rehabilitacji - są jeszcze jakieś inne ćwiczenia?

Odnośnik do komentarza

Ja Ci mogę odpowiedzieć, bo miałem dwa razy podobny wypadek. Za pierwszym razem zajęło mi to rok, ponieważ kolano było w bardo złym stanie. Rok temu na wiosnę przekręciłem kolejny raz, gips na 2 tygodnie, a potem rehabilitacja samemu w domu. Po miesiącu spokojnie chodziłem, ale zanim odbudowałem mięśnie w nodze (a uda mam masywne) to minęło więcej czasu. Do pełnej sprawności wróciłem po około pół roku (czyli mogłem grać w piłkę bez żadnych problemów). Choć w dalszym ciągu mam jakąś psychiczną blokadę, żeby znów czegoś nie zrobić.

Edytowane przez Musiol
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

MRM chyba nie ma juz w Polsce. Nie wiem. A sama glukozamina nie wystarczy.

 

Yaczes, powyzej to stary post. Moze od tego czasu sie cos zmienilo? Skoro Joint Synergy nie ma w Polsce (dziwne, skoro byl najlepszy) to moze jest cos innego, skutecznego?

Moje stawy maja juz swoje lata i moga miec problem ze zniesieniem wiekszych obciazen jakie im ostatnio aplikuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...