Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym zaczął oglądać DBS, gdyby jakoś wrócili z Future Trunksem, w kontekście tych całych równoległych wszechświatów. Moja ulubiona postać za gimbusa. Do tego stopnia, pamiętam, że nawet sobie pedalską katankę kupiłem, w której wyprostowałem kołnierz... O mój boże, musiałem wyglądać jak kretyn. Stare dobre czasy. Aż mam ochotę sobie kinówkę History of Trunks odświeżyć.

 

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Trunks w DBZ miał dwa zarąbiste momenty:

 

 

1) Roz(pipi) jaki zafundował Friezie, staremu Friezy i patałachom,

2) Jak wychodził z Komnaty Ducha i Czasu (ale tylko przez chwilę bo wyszedł Vegeta i go zdeklasował swoim w(pipi)em i olewactwem).

 

 

Miał ich sporo więcej jak zamiana w USSJ, bądź przy zmianie w SSJ rozrywał od razu swoją kurtkę :)

Odnośnik do komentarza

Badzmy powazni, przenoszenie animowanych bajek, zwlaszcza japonskich na duzy ekran to cos, co jest niemozliwe do zrealizowania z definicji.

 

oczywiscie mam tu na mysli normalnych widzow, a nie mamutów umyslowych, dla ktorych" film tekken byl tylko sredni, 5/10, fajnie ze cos robia w temacie, keep it up!"


zamiana mangi lub anime na real aktorow to idiotyzm w kazdym aspekcie

Odnośnik do komentarza

Badzmy powazni, przenoszenie animowanych bajek, zwlaszcza japonskich na duzy ekran to cos, co jest niemozliwe do zrealizowania z definicji.

 

oczywiscie mam tu na mysli normalnych widzow, a nie mamutów umyslowych, dla ktorych" film tekken byl tylko sredni, 5/10, fajnie ze cos robia w temacie, keep it up!"

zamiana mangi lub anime na real aktorow to idiotyzm w kazdym aspekcie

Ale Heihachi w wykonaniu Tagawy był zarąbisty w Tekkenie... i tylko on. Reszta to kupa straszna. 

Odnośnik do komentarza

Obejrzyjcie sobie Kung Fu hustle. Toż to dragon ball w najczystrzej postaci. Jest humor, wojownicy którzy odstają od reszty załogi, nawet dziwne techniki walki. Gdyby cos takiego powstało w uniwersum DB to bym reżyserowi chyba obciągną.

Nie, Kung Fu Hustel to komedia, tworzona w typowym, abstrakcyjnym, typowym dla Stepena Chow humorze. Wzial on cale mnostwo elementow typowych dla chinskiej kultury i popkultury i wyoblrzymil do granic mozliwosci, tworzac idealna beke.

Ten film jest tak fajny, bo obcokrajowcy, nie jarzac 90% motywow beda mieli "beke ze to takie, he he, dziwne", a azjatycki odbiorca wie, ze to pastisz i trzeba na niego patrzyc z przymruzeniem oka, wybaczajac wszelkie niedorobki, ktore sprawiaja, ze film jest jeszcze smiesniejszy w swej siermieznosci.

W przypadku DB nie ma mowy o jakichkolwiek ustepstwach. Zeby ten film byl dobry, ten film musialby zapewnic totalna emocje, a design postaci, wykonenie, efekty specjalne musialyby byc jak najwyzszych lotow, bo jakikolwiek blad z pewnoscia sprawilby, ze film stalby sie niezamierzona parodia samego siebie i budzil ogromne poczucie zenady.

Nie wspominajac o tym, ze to, co sprawdza sie w chinskich bajkach animowanych, nie sprawdzi sie na ekranach kinowych. Ludzie maja jakis obraz shonenow w glowie, przez co nie smiesza dlugie rozmowy, ciagnace sie walki, pakowanie technik, glupie zarty. Gdyby przeniesc jakikolwiek z elementow typowych dla tych serii na ekran fimowych i umiescic je w realistycznym kontekscie, to momentalnie widza uderzylaby przerazajaca swiadomosc, jak glupie, dziecinne i wyrwane z rzeczywistosci to jest.

Wiec nie, nie ma mozliwosci stworzenia dobrego filmu DB. Mamy do wyboru trzymanie sie oryginalu i stworzenie czegos na wzor Power Rangers, albo lekka inspiracje oryginalna serie i calkowite przebudowanie jej fundamentow, ale akurat w tym przypadku to by nie przeszlo, bo ludzie chca ogladac DB, a nie jakas wariacje na jego temat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...