Skocz do zawartości

Przesiadka z XP na nowy system.


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie byl sarkazm :D

 

Wiem,znam roznice miedzy OEM a BOX,ale nawet ta wiedza nie pomaga mi w tym problemie. Slyszalem ze jak sie wymienia MoBo to microsoft daje nowy klucz,tylko nie wiem czy jest to tak proste jak brzmi. No i nie wiem czy brac wersje home,pro czy ultimate. Najbardziej zalezy mi na kompatybilnosci z programami i gierkami ktore chodzily po XP.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Moze tak, nie wiem czy jest mozliwe zrobie upgrade'u bezposredni z XP, pewnie tak, ale NIE SPRAWDZALEM. Napewno da sie zrobic upgrade z XP do VISTY i potem VISTA do &, to juz robilem. Jest kilka ograniczen. Werjsa BITOWA musi byc taka sama 32 bity albo 64, mieszac sie nie da na oryginalnym nosniku), najtansze wersje chyba opcji upgradu nie maja a do tego NIE DA SIE TEGO ZROBIC NA ZADNYM NOSNIKU OEM, taka opcja nie daje sie wybrac, musi byc jaka pudelkowa albo Volume Licence.

 

Z tego co wlasnie znalazlem taki normalny nosnikowy upgrade NIE JEST MOZLIWY z XP do 7:

 

 

Ale mozesz jak pisalem, zrobic do XP i potem do 7. Jest tez opcja zakupienia uopgrade'u czyli plytki ktora pozwala na upgrade z Visty ALE VIsta musi dziala i musi byc zaktywowana, juz testowalem, jak nie bedzie widnows 7 nie zaktywuje sie z kluczem do Upgrade'u, ew z kluczem pudelkowym bo on pozwala na wszystko, bo zaplacilem pelna kwote za niego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zapytam wulgarnie, co Ty (pipi)?

Wiele gier?

Jakich?

Tibia i gry z Atari?

Nie spotkałem się jeszcze z żadną grą która by miała problem z Win7 64bit.

 

 

Oprócz komputera trzeba mieć olej w głowie. Pod 64bitowy system potrzebna są odpowiednie sterowniki. Co do gier to mi działa wszystko. Łącznie z Mortal Kombat Trilogy. :whistling:

Same here. Sam mam kolekcję starszych gierek (starszych, nie ze średniowiecza) i NIGDY nie miałem problemów z zainstalowaniem czegokolwiek. Tym bardziej drukarki ;)

Odnośnik do komentarza

Windows 7 x64 SP1 Gorąco polecam ;) a dla fanatyków WInXP... xP niech sobie szykują gablotki bo już niedługo zawisną z swoją "sympatią" na ścianie muzeum... Najwięksi wydawcy gier stopniowo aczkolwiek skutecznie uśmiercają wsparcie dla tego systemu, nie mówiąc już o sterownikach czy aktualizacjach w windows update. Pan Bill G. ma taki fajny cyrograf na którym każdy większy producent gier i softu własną krwią napisał że na jedno skinienie zmusi was do zmiany windy czy tego chcecie czy nie ;)

 

Ps. już w 1 kwartale 2013 czeka nas Windows 8 i Windows Serwer 2013 (lub 8 serwer)

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się na siódmą windę pod koniec zeszłego roku kupując nowy komputer. Rzecz jasna początek nie był kolorowy, ale zaraz po instalacji wiedziałem, że mi się spodoba. Fajna szata, mnóstwo skrótów, kompatybilność programów z XP. Nie ma dziś najmniejszych problemów, gry wchodzą praktycznie wszystkie, a możliwości systemu są bardzo szerokie. System dla każdego po prostu.

Odnośnik do komentarza

Zapytam wulgarnie, co Ty (pipi)?

Wiele gier?

Jakich?

Tibia i gry z Atari?

Nie spotkałem się jeszcze z żadną grą która by miała problem z Win7 64bit.

 

Jakbym (pipi)ił to bym dupą ruszał. Może nie wiele ale parę nie chodziło. Do drukarki ściągałem od producenta i nie chodziła, po prostu system nie wykrywał jakiegoś sterownika. Pozatym sterowniki oryginalne na płycie więc raczej nie mogłem czegoś spieprzyc. No ale ty wiesz wszystko.

 

Oprócz komputera trzeba mieć olej w głowie. Pod 64bitowy system potrzebna są odpowiednie sterowniki. Co do gier to mi działa wszystko. Łącznie z Mortal Kombat Trilogy. :whistling:

 

Cieszy mnie to że ty masz olej w głowie i sobie radzisz. Byle do przody. trzymaj tak dalejthumbsup.gif

Odnośnik do komentarza

No to wymień te kilka gier. Zaraz pewnie z wielu i kilku zrobi się jedna, ulubiona, archaiczna gierka z 95 roku XD

 

Widocznie to Ty sobie z czymś nie radzisz, skoro nikt tutaj problemu nie ma poza Tobą :potter:

 

Poprostu musiałem trafic na kiepską wersję (może możliwe) albo stery akurat do tego modelu lapka feralne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...