Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

The Dark Knight Returns

The Long Halloween oraz sequel Dark Victory (może nie tak dobry jak Halloween, ale też dobrze się dobrze czyta)

Year One

Arkham Asylum

The Killing Joke

The Cult

Joker od Azzarello - to taki nowszy

 

Sam dopiero od roku zacząłem się interesować komiksami o batmanie, także też mam sporo do nadrobienia. Ta lista to chyba takie bardziej znane zeszyty, no ale od czegoś trzeba zacząć ;).

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Obso o Kudrańskim wiem, btw świetne rysunki. Czytam teraz Batmant z cyklu Elsewords - Red Rain itd, kupa dobrego komiksu. Nie wiem czy mi się wydaje, ale dzisiejsze rysunki nie mają już tej "duszy" co w zeszytach wydawanych prze TM-Semic. Wali plastikiem trochę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

z darkness to teraz wygląda to chyba tak, że w październiku wyszedł 94 numer trzeciego woluminu (z tym, że od 11 zrobili numeracją normalną jakby od początku liczyć - czyli był to numer 75 głównej serii), aktualnie jest wielki 13-odcinkowy crossover z witchbladem ("artifacts"), a od stycznia ma być vol. 4. na piratebayu spokojnie znajdziesz paczki ze wszystkim łącznie z mini-seriami, crossoverami z batmanem, predatorem, spawnem i czym tam się jeszcze da.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

ok kilka pytan

 

sciagnalem troche mini serii i jednozeszytowych historii o batmanie, ktore polecil teka i ragus. z czasem znajde pewnie jeszcze kilka takich.

 

chcialbym jednak dowiedziec sie wiecej nt. tego co napisal obso. a propos tego black mirror, zanim sie za to wezme warto przeczytac z glownej serii wszystkie numery od 655 do konca (wszystkie? czy sa jakies wyjatki?) i dopiero potem black mirror?

 

a potem? rozumiem, ze seria batman zostala zresetowana? czyli moge sobie pobierac normalnie ta serie snydera od 1 numeru? bo widze, ze od wrzesnia ruszylo.

Odnośnik do komentarza

powiem ci, że trudno polecić jakiś jeden właściwą kolejność czytania i absolutne must-ready bo tak czy siak będziesz zagubiony w natłoku serii, postaci i wydarzeń (np. w numerach chyba 701-702 masz "batman: r.i.p - missing chapters" łączące się z wydarzeniami z 25 numerów wcześniej). ja bym proponował przeczytać "batman" 676-681, potem "final crisis" w którym wyjaśnione jest co się stało z batmanem po jego domniemanej śmierci (albo przeczytać tylko część streszczenia dotyczącą wayne'a i przyjąć to po prostu do wiadomości bo ten event strasznie ciężko się czyta jeśli nie jest się mocno obeznanym w całym multi-versum dc), potem konflikt między najróżniejszymi postaciami o to kto ma przejąć rolę batman w "battle for the cowl", potem możesz wskoczyć w "batman & robin" 1-12 i ew. w "red robina" jak ci się chce (tim drake w poszukiwaniu wayne'a), następnie "batman: return of bruce wayne", "batman: the road home", a na końcu "batman: incorporated" i w zasadzie jesteś w domu tzn. w momencie w którym rozgrywają się aktualne wydarzenia.

 

serie batmana nie dostało jako tako zrestartowane, jedynie numeracja jest od #1. jedyne poważne zmiany to to, że bruce znowu jest batmanem, dick grayson nightwingiem, barbara gordon może chodzić i wchodzi w skład birds of prey, a jason todd (red hood) w miejsce batmana dowodzi outlawsami. z seriami o super-bohaterach ogólne jest tak, że nie ma jednej nieprzerwanej "continuity". często aktualny arc można czytać spokojnie jako osobną historię, scenarzyści odwiedzają jakieś starsze wydarzanie, które trudno jakkolwiek umiejscowić w czasie itd. tak jest np. w obecnej, najlepszej imo obecnej serii z batmanem w the new 52 czyli "batmanie" snydera - można spokojnie wskakiwać w to bez szczegółowej wiedzy na temat wcześniejszych wydarzeń. taki właściwie był cel tego całego rebootu.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

z drugiej strony mi tez jakos specjalnie nie zalezy na tym, zeby byl oblatanym w batmanie jak swinski ryj po korycie. mam w planach przeczytanie tego co poleciles ty na poczatku, ragus i teraz psyko. do tego obso wspomnial o black mirror, ktorego recenzja mi sie spodobala, ale zaznaczyl, ze trzeba znac ilestam poprzednich numerow. jak juz to przeczytam to bede czytal normalnie dalej od rebootu + inne komiksy niz batman.

Odnośnik do komentarza

ode mnie macie jeden z moich ulubionych arców z przed paru lat, pięcioczęściowe "as the crow flies". w roli głównej scarecrow i pingwin

 

http://http://www.mediafire.com/?nhkv8e422ss77vq

 

panel na zachętę, zaje.biste rysunki nguyena:

 

http://i43.tinypic.com/qx3uxt.jpg

 

wczoraj przeczytałem drugi numer wolverine & the x-men i od razu wskoczyło to u mnie na pierwsze miejsce z x-tytułów. myślałem, że seria zajmująca się szkołą dla młodych mutantów wiele emocji nie przyniesie, ale nowy kontrolowany przez nastoletnich socjopatów hellfire club sprawdza się znakomicie. no i ice-men dostał niezłego boosta - niemal takiego jak jego odpowiednik z "age of apocalypse", którego niedawno można było zobaczyć w "uncanny x-force".

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.