Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

No wiec pozegnalismy J. Opene a przywitalismy R. Rodrigueza jako rysownika.

 

podobno opena narysował jeszcze 19.1, które ukaże się w styczniu. ja jestem pozytywnie zaskoczony rusunkami w tym numerze. co prawda styl o wiele mniej realistyczny, ale podejrzewam, że przy rysowaniu walk sprawdzi się znakomicie. no i mega sprawa z młodym apocalypsem dołączającym do składu "wolverine & the x-men", który powoli wyrasta na topowy tytuł z katalogu marvela.

 

jeśli zaś chodzi o nowe batman inc. to jakiś popier.dolony ten kalendarz wydawniczy tego tytułu. trzy miesiące od rebootu, a tu mamy starych outlawsów, red robin w starym kostiumie, batgirl nie ta... trochę to wprowadza zamieszania i ciekaw jestem jak morrison wpasuje ten tytuł w nowe uniwersum. no, ale reveal na koniec pierwsza klasa, nie mogę się doczekać dalszego ciągu.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Jakie są dorosłe, mroczne komiksy z Batmanem? Ostatnio nabrałem chęci do komiksów i zainteresowany jestem tymi z batmanem. Szukam na allegro ale nie mam pojęcia które są do poczytania a które to jakieś "gupie bajki". Przeczytałem zabójczy żart jokera i jestem zachwycony :) Jest coś podobnego? najchętniej zakupił bym te komiksy w którym występuje postać jokera.

Odnośnik do komentarza

http://www.final4eve...639835&page=239

 

ale na piratebayu wychodzi praktycznie wszystko. kategoria (szoker) - inne: komiksy.

 

ku.rwa na ostatniej stronie nowego kick-assa millar piszę, że drugi wolumin nemesisa dopiero w listopadzie 2012 :(. no, ale do tego czasu jeszcze "hit-girl", "supercrooks", "secret service" z gibbonsem i jakiś tajemniczy epicki projekt z quitelym więc trochę będzie od niego w następnym roku.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

polecam wam witch-doctora, najlepsze co się przytrafiło komiksowemu horrorowi w ostatnich czasach:

 

witchdoctor1.jpg

 

na serię składa się dopiero jeden tpb zbierający numery od 0 do 4 i one-shot "resuscitation" więc można to łyknąć na raz. już w połowie roku mają wydać druga mini-serię. nowy imprint kirkmana (walking dead, invincible, the haunt, battle pope) wystartował z grubej rury. wampiry jako pasożyty przejmujące układ pokarmowe ofiar, demony opętujące ludzi aby przetrwać stadium larwalne, wróżki podkładające niczym kukułki swoje młode niczego nie świadomym rodzicom i potwór z czarnej laguny będący tak na prawdę przedstawicielem rasy przypominającej lovecraftowskich antagonistów z widma nad insmouth czyli klasyczne horrorowe motywy poddane medycznemu recyklingowi. w pewnym sensie jest to taka mieszanka hellblazera z hellboyem. ogromna brutalność i kreatywność w rysowaniu wszelkiego rodzaju plugastw przeplata się tutaj z czarnym humorem wysokich lotów. dawno się tak dobrze nie bawiłem czytając jakikolwiek komiks.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

podobno lemire ma dodatkowo pisać justice league dark od dziewiątego numeru. za to batman: the dark knight przejmuje hurwitz, autor penguin: pain & prejudice. w marcu za to nowy mega-event na łamach spider-mana. po spider-island jestem dobrej myśli:

 

2186428-asm_endsoftheearth4_super.jpeg

 

w venomie z kolei zaczęło się the circle of four i zapowiada się mega (venom 13, 13.1, 13.2, 13.3, 13.4 i 14 - co tydzień). w rolach głównych flash tompson, red-hulk, x-23, ghost rider i piekielne pomioty z mefisto na czele.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Przed chwilą skończyłem czytać Flashpoint i teraz zabieram się za Abin-Sur Green Lantern i Batmana z Flashpointa oraz Project:Superman. A co do "The new 52" to jak się za to zabrać ? Jest jakaś kolejność chronologiczna czy mogę np. czytać tylko Supermana i Justice League i nie stracę nic z historii ?

Odnośnik do komentarza

w zasadzie to nie. przez te 8 miesięcy pojawiło się parę małych crossoverów (m.in demonite'y w grifterze i stormwatch, teen titans + superboy, wycięcie twarzy jokera przez dollmakera w pierwszym "detective comics" mające wpływ na arc "hunt for harley quinn" w suicide squad) i często większe wydarzenia z jakiegoś tytułu są wspominane w innych (np. blackout spowodowany przez flasha w star city), ale w zasadzie nie przeszkadza to w odbiorze. najbardziej przecinają się chyba "swamp thing" i "animal man" bo to w zasadzie jedna historia opowiedziana z dwóch perspektyw w pewnym momencie łącząca się w całość i za te dwa tytuły polecam ci zabrać się w pierwszej kolejności bo momentami ocierają się o perfekcję. "court of owls" też nabiera coraz większej skali i oprócz snyderowskiego "batmana" niedługo rozciągnie się na co najmniej 3-4 tytuły z bat-family.

 

btw - batman z flashpointa to jedna z najlepszych mini-serii z całego eventu.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...