Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

"superman: birthright" marka waida

"all-star superman" granta morrisona

"superman: earth one" (z tego snyder podobno czerpie dużo inspiracji)

 

Birthright już czytam i jest spoczko, resztę też już mam to będę obczajał.

 

Dzięki.

 

PS. mam jeszcze Red Son, i 3 serie z Doomsdayem, w tym Reign of Doomdsay.

Odnośnik do komentarza

@up

 

z tego co czytałem "Reign of Doomsday" jest jedną z gorszych historii z Doomsdayem w roli głównej, ale lepiej czytać wszystkie i samemu zdecydować.

 

Zabrałem się za czytanie Ultimate Avengers vs. The New Ultimates jednak po pierwszym zeszycie w ogóle nie ogarniam o co biega. Co najlepiej było by przeczytać wcześniej ? Z Ultimateów znam Spideya i trochę Ultimate Iron-Mana.

Odnośnik do komentarza

"superman: birthright" marka waida

"all-star superman" granta morrisona

"superman: earth one" (z tego snyder podobno czerpie dużo inspiracji)

 

A tak się zapytam - te komiksy można spokojnie czytać wiedząc o Supermanie tyle, że boi się kryptonitu, a głównym złym jest Lex Luthor? Ostatnio czytając Batmany doszedłem do wniosku, że bardzo lubię momenty, kiedy obok nietoperza pojawia się człowiek ze stali i postanowiłem przeczytać coś, co jest skupione tylko na nim.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Zabrałem się za czytanie Ultimate Avengers vs. The New Ultimates jednak po pierwszym zeszycie w ogóle nie ogarniam o co biega. Co najlepiej było by przeczytać wcześniej ? Z Ultimateów znam Spideya i trochę Ultimate Iron-Mana.

 

nie czytałem tej serii, ale z tego co wiem wpisuje się ona bezpośrednio w śmierć petera parkera pod koniec pierwszego woluminu ultimate spider-mana (postrzelenie spidey'ego przez punishera). ja wskoczyłem bezpośrednio w te serie co teraz są wydawana (ulitmates v4, ale wcześniej mini-serię o hawkeye'u lepiej przeczytać żeby wiedzieć o co kaman w wielkim konfikcie, ultimate spider-man v2 i ultimate x-men v2). no i musisz wiedzieć, że reedowi richardsowi odpier.doliło i jest jednym z najniebezpieczniejszych czarnych charakterów w tym uniwersum.

 

 

 

150px-Reed_Richards_%28Earth-1610%29_from_Ultimate_Comics_Ultimates_Vol_1_2_0001.png

 

zaje.bistym swoją drogą.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

no (pipi). kluczowe. po tym evencie w przeciwieństwie do innych całe uniwersum marvela nie będzie już nigdy takie samo coś przeczuwam no i sama seria nie jest zła. pisze ją pięć największych nazwisk marvela (wspólnie stworzyli szkic fabuły i wymieniają się obowiązkami scenarzysty co numer) no i po paru numerach kreska na prawdę mega (mcniven, coipel, kubert). aha i muszę cię zmartwić. wraz z numerem 35 "uncanny x-force" kończy swój żywot. przynajmniej z rickiem remanderem za sterami. niby będą dwie nowe serie w miejsce tej, ale to już nie to samo. jedna z nich z kablem w roli głównej:

 

2591747-cableandxforce_01_cover_super.jpeg

 

no, ale trzeba przyznać, że po odejściu openy i white'a to seria pomimo starań scenarzysty troszku podupadła. zawirowania z artystami (tocchinni w historii o othereworlds to kompletna porażka) nie pomogły. ale chociaż cały czas rysują okładki. myślę, że ten tytuł wypełni nieco pustkę po "uncanny x-force":

 

2597367-thunderbolts_super.jpg

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dobrze, ze jestes na tym forum xD

 

skonczylem czytac schism. teraz bede kontynuowal x-force i zaczne uncanny x-men i wolverine and xmen.

 

przerwe jak dojde do tie-inow i zaczne czytac caly event po kolei.

 

on sie juz skonczyl? duzo tego jest?

 

w uniwersum x-men mysle, ze dobrze sie orientuje, ale w avengers slabo. cos konkretnego musze wiedziec?

 

aha, ten ongoing age of apocalypse zaczyna sie w 19.1 xforsa?

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

jakby było z kim to by się pisało :P. poczytaj sobie nową serię vaughna - "saga". mega miks s-f/fantasy z pomysłem.

 

olszman: chyba nic. tzn. na pewno pojawi się kilka postaci, które będziesz widzieć pierwszy raz w życiu na oczy (black panther, iron first, captain & ms. marvel, dr. strange, red hulk, spider-woman), ale to nie przeszkadza w czytaniu tak mi się wydaje. to jest seria bardziej koncentrująca się na x-menach i ich miejscu w uniwersum. trochę taka powrórka z "civil war". sprawa wygląda z grubsza tak: pheonix force kieruje się znowu w kierunku ziemi (co zwiastuje nova w numerze "infinite" kulturalnie rozpier.dalając się na środku manhattanu) i kapitan ameryka z iron manem widzą w tym wielkie niebezpieczeństwo dla świata a cyklop wraz ze swym przerośniętym ego szansę na odbudowanie rasy mutantów. w ogarnięciu tego wszystkiego nie pomaga fakt, że tie-iny nie pokrywają się czasem chronologicznie z tym co jest w głównej serii, niektórzy x-meni są lub byli avengerami + sporo osób zmienia strony kiedy okazuje się, że cała sytuacja z pheonix five nie jest taka kolorowa na jaką wyglądała na początku xD. ja bym ci radził czytać to co czytasz, a stronę avengerów olać (oprócz "secret avengers" bo tam jest zaje.bista historia z początku wydarzeń gdzie specjalnie wyselekcjonowany team prewencyjny leci z misją w kosmos żeby powstrzymać pheonixa zanim dotrze na ziemię). możesz jeszcze dorzucić "x-men legacy" bo tam znajdziesz naprawdę fajne historię z postaciami występującymi w "wolverine & the x-men. ostatni numer wyjdzie w październiku. potem nie wiadomo za bardzo co z x-menami. nic jeszcze nie jest do końca oficjalne, z tygodnia na tydzień pojawiają się newsy. na pewno będzie nowa seria bendisa "all new x-men" gdzie klasyczny team z lat 60tych przenosi się do teraźniejszości i "x-men legacy" z synem xaviera - legionem w roli głównej. cała linię stopniowo odświeżają. niektóre serie się kończą, zaczynają całkiem nowe, inne zerują (ku.rwa nawet spider-man jak dobije do 700), albo zmieniają tytuł pozostając przy starej numeracji (red hulk -> red she-hulk, czy jakiś czas temu thunderbolts -> dark avengers) i żonglują creative-teamami. np. rick remander z uncanny x-force i venoma przechodzi do kapitana ameryki i uncanny avengers.

 

co do aoa to jakoś tak - na okładkach właśnie jest "from the pages of uncanny x-force". duża część "dark angel saga" czyli kulminacji zaje.biśtości tego tytułu dzieje się właśnie w uniwersum age of apocalypse.

 

no.

 

coś jeszcze? xD

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...