Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

też muszę spróbować. Mam go od jakiegoś czasu ale nie wyłączałem go ostatnio i widzę jakieś dziwne problemy. Ram jest po to, żeby go używać a jak ciągle coś wyłączasz i program ładuje się z karty/pamięci telefonu to wszystko przycina i w sumie zużywa więcej baterii.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję w miarę szybkiej i zwięzłej odpowiedzi, bo wypadłem już z tematyki Androida, a przeszukiwanie znowu forum android.com.pl zajmie mi 2 dni.

 

Mam Galaxy S2 zrootowany. Z tego co pamiętam (a wgrywałem to rok temu), to leży na nim prawie-stockowy system od Samsunga w wersji 2.3.5 (I9100XXKI4) wgrywany za pomocą CWM + Odin.

Chciałbym się przesiąść na ICSa. Jaka wersja, z jakim modem byłaby w tym momencie najlepsza?

 

Przed wgraniem nowego softu chciałbym oczywiście zachować wszystkie (lub chociaż jak najwięcej) aplikacji, kontaktów i ustawień (przede wszystkim ustawień, bo aplikację mogę podessać znowu ze sklepu). Mam Backup Titanum Pro - powinno styknąć, żeby zrobić kopię zapasową wszystkiego na kartę SD?

I potem full WIPE telefonu?

 

Widzę też na forum andka coś o możliwości zbrickowania niektórych wersji modelu I9100. Jest to nadal problem z aktualnymi kernelami?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc - resztę (tutoriale i robociznę) ogarnę sobie już sam.

Edytowane przez Mathiu
Odnośnik do komentarza

ROM - Resurrection Remix (JB 4.2)

kernel - DorimanX (Siyah z dodatkami)

modem - cokolwiek byle nie LPS

 

 

brick dotyczył stockowych kerneli ICS dla M250, I777 i D710 czyli S2 na rynki Korei i USA. Czy problem istnieje nadal? Scena działa tak szybko i sprawnie, że teraz nie ma po tym śladu i wszystkie obecne rzuty są oparte o inne, nowsze buildy.

 

 

TBP wystarczy do pełnego backupu

Odnośnik do komentarza

Po wywaleniu tego SuperChargera (piszę do ludzi z omegą) kontakty też się lepiej odświeżają. Chyba ten skrypt zabijał jakiś proces systemowy związany z tymi kontaktami bo teraz może i ramu mniej wolnego ale telefon działa płynniej (co jest logiczne bo siedzi wszystko w ramie). Kurde, żeby tak człowiek miał i9305 i 2gb ramu to by miał głeboko w d....

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem co ty masz z tym ramem kolego. Aczkolwiek nie mozna ci odmowic, ze jakby bylo FAQ o i9300 to kasowanie tego skryptu z romow Omegi powinno byc na 1 miejscu. Szacuneczek.

 

W ogole nie rozumiem tez faktu, ze telefon moze mulic jak ma lepsza specyfikacje niz moj laptop. O_O

Odnośnik do komentarza

Problem z tym skryptem jest taki, że on robi wszystko, by utrzymać pamięć RAM jak najmniej zapełnioną. Ale Android to nie Windows Mobile, on nie potrzebuje dużo wolnego miejsca w pamięci podręcznej (normalnie koło 100 mb wystarczy). Mało tego, im więcej tam siedzi, teoretycznie tym lepiej. Do danych w pamięci RAM jest bardzo szybki dostęp, nie mówiąc o tym, że część aplikacji będzie po prostu wznawiana, niż ładowana od zera. A ten skrypt czyścił wszystko jak leci, nawet jakieś ważne systemowe procesy, w związku z czym zanim cokolwiek zrobiłeś, to dana aktywność musiała być startowana od zera i jeszcze wczytywana do RAM-u.

 

A specyfikacji nie ma co porównywać, bo ARM a x86 to dwa różne światy ;).

Odnośnik do komentarza

Dobra, laptopa mozna w markecie kupic za mniej niz 2 kafle. Tak to ujme. I mi system operacyjny muli na telefonie - rozumiesz o co mi chodzi Raven? High-endowy telefon i... Dlugo wchodzi do listy kontaktow. xD

 

Dobra - ja nie o tym w sumie. Powiedzcie, jak sobie uzywam telefonu i jak dlugo przytrzymam przycisk home to jest lista ostatnio uzywanych aplikacji. One dalej dzialaja i ram zabieraja czy jak? ;>

Odnośnik do komentarza

Dobra, laptopa mozna w markecie kupic za mniej niz 2 kafle. Tak to ujme. I mi system operacyjny muli na telefonie - rozumiesz o co mi chodzi Raven? High-endowy telefon i... Dlugo wchodzi do listy kontaktow. xD

 

Dobra - ja nie o tym w sumie. Powiedzcie, jak sobie uzywam telefonu i jak dlugo przytrzymam przycisk home to jest lista ostatnio uzywanych aplikacji. One dalej dzialaja i ram zabieraja czy jak? ;>

 

No nie jest to błyskawiczne jak na iphonie. Ale ja np mogę z tym żyć. Może wylacz czy usun touchwiz? Ponoć to jego wina. Ja nie wiem bo to mój pierwszy android więc touchwiz jest moim pierwszym skorkiem :-)

Odnośnik do komentarza

Tak, długo ładujące się kontakty to wina TouchWiza, tak jest tylko na Samsungach. I tylko z Kontaktami! Nikt nie wie, co mistrze optymalizacji z Korei naczarowały, że jej wczytywanie zajmuje tyle czasu :D.

 

Te appki po przytrzymaniu home to pół na pół. Część z nich działa. Ile? Dowiesz się dopiero za pomocą jakiegoś innego programu. Tyle, na ile system na podstawie RAM-u i wieku uruchomionej aktywności pozwoli. Jedno jest pewne - wywalenie ich z tej listy przesuwając miniaturkę do krawędzi ekranu usuwa je z RAM-u, tyle wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Dobra, laptopa mozna w markecie kupic za mniej niz 2 kafle. Tak to ujme. I mi system operacyjny muli na telefonie - rozumiesz o co mi chodzi Raven? High-endowy telefon i... Dlugo wchodzi do listy kontaktow. xD

 

Dobra - ja nie o tym w sumie. Powiedzcie, jak sobie uzywam telefonu i jak dlugo przytrzymam przycisk home to jest lista ostatnio uzywanych aplikacji. One dalej dzialaja i ram zabieraja czy jak? ;>

 

Z tymi kontaktami to juz tak jest, ze chwile sie laduja, na Sony Xperia Neo V z ICS tez tak ma, ale tam to juz kwestia malej wydajnosci samego smartfona. Aplikacje widoczne na liscie po przytrzymaniu home dzialaja w tle, wiec zabieraja pamiec. Jesli chcesz czyscic zasoby pamieci automatycznie to mozesz pobrac Advanced Task Killer i ustawic czyszczenie czasowe.

Nie wiem co tam masz, ze SGS3 zamula, u mnie na stocku zawsze wszystko smiga jak nalezy, moze masz wgranego jakiegos syfiastego custom roma ?

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Tak, długo ładujące się kontakty to wina TouchWiza, tak jest tylko na Samsungach. I tylko z Kontaktami! Nikt nie wie, co mistrze optymalizacji z Korei naczarowały, że jej wczytywanie zajmuje tyle czasu :D.

 

Te appki po przytrzymaniu home to pół na pół. Część z nich działa. Ile? Dowiesz się dopiero za pomocą jakiegoś innego programu. Tyle, na ile system na podstawie RAM-u i wieku uruchomionej aktywności pozwoli. Jedno jest pewne - wywalenie ich z tej listy przesuwając miniaturkę do krawędzi ekranu usuwa je z RAM-u, tyle wiadomo.

Nie appką ;) trzymasz HOME i wyświetlają ci się trzy opcje na dole - jakieś kółko, google i kosz. Dotykasz kółko i tam masz "aktywne aplikacje" - czyli coś typu gry, odtwarzacz muzyki, wideo itp możesz zamknąć i " pamięć RAM"- możesz zamknąć te wszystkie gówienka pracujące w tle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...