Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam na codzień CM, minusów nie zauważyłem, z plusów na pewno szybkość działania :)

 

No powiem ci, że po debloat'cie softu samsunga i zmianie Touchwiza na Nova szybkość jest niemal taka sama, tylko 200mb ramu mniej. Stracę Polaris Office z Samsung Apps, chyba że zrobię kopię.

Mi się nie podoba parę rzeczy, które są NA BIAŁO a AMOLEDy lepiej chodzą jak tło jest czarne, zużywają mniej baterii na pewno dlatego tło aplikacji MAIL i KONTAKTÓW jest czarna, w CM jest BIAŁA i to mnie wkurza ale nie jest jakoś strasznie ważne.

 

 

cm 10.1 na pierwszym galaxy tchnal nowe zycie w telefon. Minusow poki co brak

 

Tak samo jak tknął w LG Swift Black który i tak jest szrotem co nie miara ;-) Ich jedyny sensowny telefon to Nexus. HARDWARE i JAKOŚĆ mają ok ale soft woła o pomstę do nieba. Acer poszedł po rozum do niema i stwierdził że nie będzie upiększał androida, piękna decyzja :-)

 

 

Zastanawiam się nad jakimś AOSP albo AOKP ale takim dedykowanym pod SGS3 a CM10.1 które ma tylko Nightly na ten telefon i nie ma wersji CM10 stabilnej (nigdy się nie ukazała). Zastanawiam się bo na CM10 stable na LG było parę wad tak czy siak więc pytam. Plus to ten dual boot, mogę sobie ustawić żeby się teraz włączał po prostu CM i potestować i chyba tak zrobię ale pewnie po weekendzie bo trzeba jeszcze dane przerzucić (dane nie są wspołdzielone).

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj coś mi się z netem zyebało, rano było jeszcze ok i około 12 zaczął strasznie mulić, no i robię speedtesta na 3G Download około 12megabitów a upload zero... dodam, że limitu nie przekroczyłem na pewno, dziwnym trafem stało się to zaraz po tym jak zainstalowałem zmodowanego Dolphina z flashem (chociaż chwilę wszystko działało ok.)

 

EDIT: dobra upload normalnie działa, ale strony mi się nie wczytują :/ usunąłem tego flasha i dolphina dalej to samo. jakieś tam połączenie jest bo whatsapp mi działa, facebook muli strasznie a strony to w ogole nie działają.

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

U mnie kilka dni temu w play telefon nie widział karty sim co jakiś czas. Musiałem resetowac telefon. A wczoraj jak dzwoniłem do siódemki na 22 777 77 77 to łączyło mnie z jakąś przychodnią lekarską i z jakimś urzędem w Warszawie. Co dziwne to nikt mnie tam nie słyszał, a ja słyszałem rozmowy jak to się ludzie zapisywali do lekarza czy pytali o coś w tym urzędzie. :-)

Odnośnik do komentarza

 

 

naprawdę nie wiem w czym to jest takie super mega lepsza od iOSa

 

W tym, że jeżeli w moim subiektywnym odczuciu uważam stockowego androida za brzydkiego, to w 5 minut mogę zmodyfikować go jak chcę, bez konieczności bawienia się w jailbreaki.

Odnośnik do komentarza

(pipi)a kozbinio jak ja kiedyś na zlot przyjadę to Ci pokaże w czym ten Android lepszy, zrobimy sobie iOS vs Android na żywo ;D

 

O ile do tego czasu iOS nie zmieni się całkowicie w Androida (MIUI) ;).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Tu nikt nie pieje na widok stockowego Andka, magia polega na zmianach jakie można wprowadzać, to jest jednocześnie plus jak i czasem minus bo przesiadając się między telefonami można się pogubić.

 

Większość ludzi twierdzi że iOS jest NUDNY, nie brzydki. Nie obsługuje widgetów więc musisz odalić całe gui apki żeby coś zobaczyć. Mi się iOS podoba np. Tylko jak piszę, nie ma za bardzo jak coś tam zmienić.

 

 

chameleon-home-screen-launcher.png

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

(kliknij aby powiększyć)

Dołączona grafika

 

ja naprawdę nie wiem w czym to jest takie super mega lepsza od iOSa, że wg. Was ten iOS to już taki retro do zarzygania. Tak patrzę na te lata Androida i cóż - lock screen jest tylko ładny :D

Wygrywasz roota i masz ogromne możliwości przy tym całym przereklamowanym iOSie. W dodatku zawsze znajdziesz słuchawkę która przypadnie do gustu, nie jesteś ograniczony tylko do Apple. Poza tym po co płacić 2 razy więcej za coś gdy otrzymujemy 2 razy mniej?

Odnośnik do komentarza

 

naprawdę nie wiem w czym to jest takie super mega lepsza od iOSa

 

W tym, że jeżeli w moim subiektywnym odczuciu uważam stockowego androida za brzydkiego, to w 5 minut mogę zmodyfikować go jak chcę, bez konieczności bawienia się w jailbreaki.

 

 

no fajnie tylko ja porównuję stockowe wyglądy. Jak zrobisz JB to też możesz IP zrobić na cacy. 

 

Z resztą sam zobacz:

WP7-iPhone-4-Winterboard-Theme.jpg

 

ja tu mówię o tym co dostajesz do ręki po wyciągnięciu z pudełka

 

 

(pipi)a kozbinio jak ja kiedyś na zlot przyjadę to Ci pokaże w czym ten Android lepszy, zrobimy sobie iOS vs Android na żywo ;D

 

raven a możemy się też razem napić i spokojnie pogadać bo w sumie wyglądasz na spoko chłopa?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No widzisz, ale wygląd w Andku może zmienić KAŻDY, po wgraniu innego Launchera przy naciśnieciu Home spyta o to jakiego używać, możesz najpierw wybrać każdy i kliknąć aby użył go tylko teraz więc to jest naprawdę proste. Ja się zgadzam, przy JB można robić czary ale mi się nie chce czekać na JB ciągle i nie być pewnym czy na pewno i kiedy wyjdzie. Miałem 2 lata IP4 i byłem zadowolony ale zawsze byłem za innymi bo czekałem na JB.

 

Na Andku nie musisz mieć roota nawet. No i masz jak piszą ci tutaj ludzie wybór słuchawek, od plastikowego Samsunga gdzie możesz sobie np zmienić SAM baterię do zabudowanego w cholere HTC One. Także do wyboru do koloru. Jak mi nie pasuje 1 rzecz to mogę poszukać innego producenta. Jak mi się nie podoba 1 rzecz w IP to muszę z tym żyć :-) I to nie każdemu się podoba. Po prostu cześć rzeczy które są dostępne dopiero po JB powinna być dostępna po prostu bez JB. To największy zarzut.

Odnośnik do komentarza

no fajnie tylko ja porównuję stockowe wyglądy. Jak zrobisz JB to też możesz IP zrobić na cacy.

Interes życia - aby zmienić wygląd ekranu głównego trzeba złamać warunki gwarancji.

 

Stockowy android jest nudny i nijaki ale przy tym całkowicie pozbawiony ficzerów i śmieci. Widać google poszło w taką samą stronę co coniektóre distra linuksa gdzie w podstawce dostajesz... podstawkę. Wszystko ponad standard "byle działało" trzeba doinstalować samemu ale dzięki temu dostaje się coś co można ukształtować wedle własnego uznania i bez potrzeby instalowania root uninstallera aby pozbyć się śmieci. Producenci słuchawek też zauważają ten trend dlatego ostatnio coraz więcej firm wypuszcza swoje modele w edycji nexus, czyli bez autorskich nakładek ale za to z pełnym supportem prosto od Google.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No niby nie jest ale ja mam ten sam problem. Np odpalam muzykę albo audiobooka, odpalam operę i po odpaleniu 3-4 zakładek zabija mi muzę bo "nie ma ramu". No GOD DAMN IT! Przesada. Przy Andku 4 2gb ramu lub przynajmniej te 1.5 musi być. Rozwiązaniem tymczasowym jest CM, tam ramu zostaje z 300 ale to i tak nie jest powalająca ilość. Mowa o SGS3.

 

A tendencja jest do debloatowania POZA HTC i Samsungiem. Różnica między CM10.1 a Samsungiem jest duża, 250-300 mb w użyciu więcej na nie wiadomo co. Rozumiem w SGS4 ale przy SGS3 i wyciekach opartych o 4.2.2 i dodanych bajerach zostaje 100 mb po odpaleniu systemu. Bardzo mało :/

Odnośnik do komentarza

Tak, jak mu zabraknie ramu to je zabije. Poza tym to że coś jest w ramie ale nie jest wykorzystywane nie specjalnie ci szkodzi. Zabicie procesu jeśli jest w stanie uśpienia jest dla ciebie nie odczuwalne a jeśli zechcesz powrócić do aplikacji to lepiej jak nie będzie się odpalać cała tylko się odmrozi. Warunek - wystarczająca ilość ramu żeby tam sobie siedziała.

Odnośnik do komentarza

@wujek

android od 4.0 pokazuje Ci zużycie RAM na dwa sposoby - poprzez listę wywoływaną przez przytrzymanie home albo przez ustawienia>aplikacje. Te dwie wartości różnią się pomiędzy sobą zależnie od tego ile rzeczy lata Ci w tle. Menu wywołane przez home pokazuje wartość dla wszystkich procesów, łącznie z tymi, które nie są mocno powiązane z systemem a mimo to pracują i nie da się ich ubić z tego okna (np. poweramp zawsze ma odpalonego demona, tak samo klawiatura, dsp i mapy, jeśli ustawiłeś sobie anonimowe lokalizowanie). W ustawieniach, w zakładce apps masz kolumnę "running" gdzie znajdziesz te "niesystemowe procesy" - zauważ, że tutaj zużycie RAM jest niższe niż w menu wywołanym przez home. Dzieje się tak, bo w tym miejscu system rozgranicza zużycie na siebie samego (wartość z paska) oraz pracujące demony (dodaj wartości z listy do wartości z paska a uzyskasz wartość pokazywaną przez tasker odpalany przez home).

 

przykładowo - wywołałem aplikację przez home, zabiłem wszystkie pracujące w tle programy i mam 431MB w użyciu. Wchodzę w ustawienia>apps i tutaj mam 358MB w użyciu plus lista programów (80MB) co łącznie daje 438MB, czyli tyle co pokazuje tasker (plus granica błędu).

 

Jeśli chcesz zwolnić trochę ramu to nie korzystaj z taskera tylko wejdź w ustawienia i przestudiuj ile zjada Ci czysty system (pasek) oraz jakie programy latają Ci w tle, a których tasker nie usuwa. Jeśli wartość z paska jest w granicach normy dla tego modelu (ile to nie wiem, musisz sprawdzić jakie jest średnie zużycie dla czystego systemu dla S3) to zabierz się za czyszczenie tej listy (najpewniej jest tam klient jakiegoś programu, którego nie używasz na codzień).

 

 

 

@ragus

Android i tak te ważniejsze aplikacje zostawia sobie na później. Zamykasz tylko te z niskim priorytetem (głównie GUI podczas gdy demon i tak chodzi w tle). Z tego też powodu mocno niewskazane jest używanie taskerów, bo te powstały z myślą o GB i ubijają wszystko jak leci a system zamiast pracować szybciej w rzeczywistości traci czas na ponowne odpalanie.

Najlepiej ręcznie zamykać aplikacje po jakiejś dłuższej sesji - po wymagającej grze, po skończeniu pracy z office etc. Ubijanie procesów po wysłaniu sms i sprawdzeniu poczty nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...