Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Nie znacie może jakiś aplikacji diagnostycznych do andka? Telefon nie łączy mi się z internetem mimo aktywnego transferu danych i braku jakichkolwiek limitów u operatora. Po wifi śmiga normalnie. Zrobiło się tak z dnia na dzień. Nie wiem teraz gdzie szukać przyczyny i czy może czasem antena nie padła. Jak mógłbym to zweryfikować przed oddaniem telefonu do serwisu?

Odnośnik do komentarza

Prędzej ramu.

 

Ramcu brakuje a i denerwuje mnie że Exynosy 4 nie dostały finala CM10.1 tylko Nightly. Chce sobie popróbować te romy Google Play Edition, tak dla funu.

 

GHZ mi raczej nie brakowało, jedynie LTE i Ramu. Telefon jest tak zayebisty że przekonał mnie na stałe że dla mnie Android > reszta więc w stronę innych rzeczy nawet nie patrzę. Zastanawiałem się nad Note2 ale jednak dla mnie jest za duży, szczególnie że kupiłem tablecik tani 8" (Acer Iconia A1-810 - polecam!, ale na razie nie ma roota) i jak coś chcę pooglądać to na nim to robię bo i tak, czytać ebooka na 5 czy 5.5" się nie da a na 10.1 bolą mnie łapy od trzymania bo waża ponad pół kilo ;-) 8" do czytania, 5" do reszty - moja kombinacja ;-) No i do pracy lapciok 15" też samsunga i styka (tu mam akurat 12gb ramu ;-) ale przy VMwarze, Gimpie i 200 zakładkach w Chromie - mniej to samobójstwo...

Odnośnik do komentarza

Forum to i tak jest ok, ale główna PPE ładuje mi się tylko na operze classic ;-) Może to przez adaway? ale nie wiem czy to może być przyczyna że nigdzie indziej nie działa.

 

EDIT: Dobra kutwa, jest SGS4, jest NOVA Launcher Prime, jest root i jest zayebiście ;_)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

sciagnalem tego cyanogenmod z 4.2.2 andkiem na sgs+ i... dziala swietnie :D gwarancja konczy mi sie na niego za miesiac, wiec stwierdzilem ze co mi szkodzi zaryzykowac ;)

 

 

EDIT:

 

dziala swietnie oprocz tego ze... nie moge zainstalowac paru programow (runkeeper, jakdojade, itd...) bo nagle wyskakuje ze moje urzadzenie nie jest zgodne z ta wersja programu :/

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Bo to bazuje na wycieku a nie na oficjalnym 4.2.2 wiec nalezy poczekac. I nie dziw sie, ze cos nie dziala pod wyciekiem. Na s3 dalej brak oficjalnego 4.2.2, niedlugo bedzie trzeba petycje pisac zeby laskawie puscili nowego andka.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

A działa ci na SGS3 wszystko? Mi czasem ekran "migał" i np potrafił zniknąć dzwięk do restarty urządzenia (absolutnie CAŁY dzwięk). Ale nie wiem czy z moim SGS3 coś się tak nie stało po upadku.

 

P.S.

 

 

Bo to bazuje na wycieku a nie na oficjalnym 4.2.2 wiec nalezy poczekac. I nie dziw sie, ze cos nie dziala pod wyciekiem. Na s3 dalej brak oficjalnego 4.2.2, niedlugo bedzie trzeba petycje pisac zeby laskawie puscili nowego andka.

 

 

Ale CO bazuje na wycieku? Wycieki to oficjalne romu (w sensie oparte na TouchWiza) a CM nie ma z nimi nic wspólnego. To rom oparty o kod czystego andka z modyfikacjami. Może coś jest źle zrobione albo jest inaczej, czyli skoro OFICJALNIE taki telefon nie dostał 4.1 nawet to z klucz piszemy że aplikacja nie jest kompatybilna. Można to obejść przy roocie programami lub zabawą z plikami systemowymi. Ja przechodziłem to przy tanim tablecie na którym z 50% aplikacji które mam kupione "nie były kompatybilne". Obszedłem to jakimś programem i instalowaniem aplikacji z Google Play przez przeglądarkę a nie program i WSZYSTKO działało, nawet gry wymagające jak Rayman, N.O.V.A.3 itp, absolutnie każda aplikacja się uruchomiła jaką testowałem :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

A działa ci na SGS3 wszystko? Mi czasem ekran "migał" i np potrafił zniknąć dzwięk do restarty urządzenia (absolutnie CAŁY dzwięk). Ale nie wiem czy z moim SGS3 coś się tak nie stało po upadku.

Poza tym, że raz mi się sam z siebie zrestartował to nie zauważyłem nic takiego. Ze dwa razy jeszcze stało się tak, że po przełączeniu na kamerę nie mógł się połączyć z aparatem i trzeba było zrobić restart. Tak poza tymi trzema sytuacjami to spoko.
Odnośnik do komentarza

Mozna jakos wlaczyc sledzenie urzadzenia z androidem po gps? Najbardziej interesuje mnie opcja bez instalacji dodatkowego oprogramowania, kiedys obilo mi sie o uszy,ze tak mozna. Chcialbym na przyklad wziac telefon na dluga wycieczke, gdzie rodzina moglaby zobaczyc gdzie jestem w google maps.

Odnośnik do komentarza

Chyba też AirDroid ma taką opcję ale nie korzystam, dzieci nie mam ;-)

 

 

potrzeba roota do tego "obejscia"? to jest o tyle dziwne ze niektore aplikacje niby przestaly byc kompatybilne choc zawsze byly, a inne nadal sa, jak np. wlasnie wymieniony przez Ciebie Rayman Jungle Run..

 

Tak, potrzeba było z tego co pamiętam. Ale za WUJA nie pamiętam programu którym to robiłem. Ale... jeśli masz CM to przeciez to rom który ma zawsze roota ;-) Więc nie wiem w czym problem?

 

EDIT: Market Helper się nazywa http://www.howtogeek.com/138500/the-ultimate-guide-to-installing-incompatible-android-apps-from-google-play/ tu jest poradnik. Generalnie trzeba przez stronę instalować ale chyba raz a potem się sam aktualizowały z tego co pamiętam. U mnie chodziło z 99% rzeczy które instalowałem a wcześniej odmawiały instalacji.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chainfire 3d i pluginy do niego - możliwość odpalania gier nie przystosowanych do posiadanych przez nas układów graficznych.

 

Jest jeszcze market enabler czy cóś, poszukaj - obejście niekompatybilności aplikacji, czy też programów na wyłączność dla danego producenta. 

Odnośnik do komentarza

z tym rootem to do konca nie wiedzialem cyz go mam czy nie ;P  Market helper dziala, moge znowu pobrac to co nie moglem, dzieki! 

 

EDIT:

 

pobrac moge, ale podczas instalacji wywala blad: brak udostepnionej biblioteki :confused:

 

EDIT2:

 

a w google play na stronie www, mam obie zaznaczone jako "zainstalowano" :/ po kliknieciu pojawia sie opcja sciagniecia, to sie zaczyna pobierac na komorce, ale znowu, ten sam blad...

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...