Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Rozne romy robione przez roznych ludzi cechuja sie rozna stabilnoscia i appki na 1 romie dzialaja plynnie a innym nie. Osobiscie zanim jakis romik zaciagne czytam kilka(nascie/dziesiat) stron tematu i ogarniam czy sa jakies wieksze kolizje. :) Ostatnio podjarany zaciagam archidroid 1.7 w godzine po premierze i tragedia. Lagi, MEGA powolne wybudzanie i pelen zawod. Pozniej pelen nadzieii odpalam 1.7.1experimental z kernelem od yank555 i lapie bootloopa przy restartach telefonu ale jak na zlosc ta wersja smiga stabilnie. 1.7.1 stable pod kazdym wzgledem mnie rusza. Samsung wycofal sie bo syf jaki instaluja zabija i9300, za malo ramu a z 2 strony sammy zwyczajnie przegina.

Odnośnik do komentarza

Masz w takim razie domyślną systemową ustawioną jako... domyślną :P. Wejdź w ustawienia, tam Aplikacje, znajdź swoją przeglądarkę i w jej ustawieniach kliknij "Wyczyść domyślne". Po tym następne kliknięcie w link w aplikacji mailowej pokaże Ci pytanie o to, w jakiej aplikacji zakończyć akcję i czy ma być to domyślna.

Dzieeki!

Odnośnik do komentarza

Hehehehe ;-)

 

Ja w ogóle się zastanawiam, czytałem listę zmian i wiele z nich są podpatrzone w Samsungu, poważnie. I to znałem od wersji 4.1 minimum.

 

Przykłady: 

- przezroczysta belka notification bar? w TW jest.

- możliwość ściągania notification bar przy aplikacjac na cały ekran które go ukrywają? w TW jest.

 

Jak popatrzyłem na czyste romy to brak tego drugiego TAK BY MNIE DENERWOWAŁ, że się nie przesiadłem na 4.3 Google Edition z tego względu :-) Czekam na 4.4 ale coś kurde, wszyscy ogarniają a Samsung się spóźnia.

 

Ze zmian to nie ma ich tak dużo w dla oka, to co napisałem to są te zmiany które widać, ale dużo jest pod spodem.

Polecam zapoznać się z artykułem: http://developer.android.com/about/versions/kitkat.html

 

W ogóle od 4.1 nie ma zbyt wielu zmian w wyglądzie, dużo dzieje się we frameworkach głównie i API. Najbardziej wyczuwalne dla mnie to Widgety na lockscreenie między 4.1 a 4.2. 4.3 daje wg mnie głównie TRIM co powinno poprawić działanie urządzeń przy użytkowaniu (mniejsza różnica w szybkości działania między NOWY-UŻYWANY dzięki czyszczeniu NANDów). A tak to wiele nie widać. 

Odnośnik do komentarza

No skoro 4.4 nie przynosi nic, czego by Samsungi nie miały, to po co na niego czekasz :D? Ja w ogóle od 4.1 (no, może 4.2) nie rozumiem dramy z koniecznością posiadania najnowszej wersji systemu. Zmiany są tak mało widoczne i ważne wg mnie, że naprawdę nie ma tragedii jak ktoś nawet wciąż na 4.1 siedzi.

Odnośnik do komentarza

No skoro 4.4 nie przynosi nic, czego by Samsungi nie miały, to po co na niego czekasz :D? Ja w ogóle od 4.1 (no, może 4.2) nie rozumiem dramy z koniecznością posiadania najnowszej wersji systemu. Zmiany są tak mało widoczne i ważne wg mnie, że naprawdę nie ma tragedii jak ktoś nawet wciąż na 4.1 siedzi.

 

Troszkę zmieniają pod spodem i tego nie widać, daje to więcej możliwości programistom (OpenGL ES 2.0, Bluetooth LE (zegarki, czyjniki), chromecast i inne dupere). A nie czekam ale jeśli miałbym sprawdzić Google Edition to dopiero 4.4. Z czystej ciekawości. Mam 4.2.2 i jestem super zadowolony, chciałbym sprawdzić sobie GE ot tak. Samsung ma zamulone programy typu dialer, kontakty, smsy, chciałbym sobie sprawdzić coś innego, zobaczyć czy za czymś będę tęsknić :-)

 

Ale chodziło mi o to, że te zmiany dotyczące przezroczystości i sciągania Notification bar wymyślił Samsung więc coś tam twórczego potrafią. 4.4 rozwija to jeszcze, bo można schować przyciski ekranowe i je też wyciągać (Samsung ma chyba wszystkie urządzenia z przyciskami fizycznymi).

 

Z samego Launchera TW też zrezygnowałem na rzecz NOVA.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie - Airdroid, telefon na wifi + przeglądarka. I masz od razu podgląd tych zdjęć. Super wygodna sprawa. Jest jeszcze ES Explorer - tam możesz włączyć FTP - jest szybciej trochę niż przez airdroida. To się nazywa "Manadżer Zdalnego Sterowania" i po prostu odpala FTP na jakimś wyższym porcie niż 21 - dla mnie najwygodniejsza opcja na wrzucanie rzeczy na telefon :-)

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...