Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

No i u nie było podobnie, zwiechy, przycięcia dźwięku i też padł ;-) Także... ja swojego naprawiłem (udało się na gwarancji) i poszedł z pizdu na allegro ;-) Z opisem wszystkich przygód, nie jestem oszustem. Jak ktoś chciał się bawić to się bawi (wiem że chodzi po wymianie płyty do dziś). Ja już psychicznie miałem go dość ;-)

Odnośnik do komentarza

Nope. Wyczyszczenie tablicy i-węzłów to nie jest trwałe usunięcie danych. To tak jak z wywaleniem plików z kosza. To tylko usunięcie rekordu z tablicy plików, dopóki dane fizycznie nie zostaną nadpisane nowymi to wciąż można odzyskać usunięty plik. O to bannemu chodzi.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, ja to widzę tak, że rozwiązać by to trzeba jakimś sprytnym skryptem. Mamy dostęp do shella z recovery przez adb, jest dostęp do roota, można się bawić. Pierwszy pomysł jaki przychodzi to wysłanie strumienia z /dev/random na partycję z danymi :P. Ale na ile to jest bezpieczne to nie wiem. Niemniej w tym kierunku bym szukał, by zamontować partycję z danymi i jakimś poleceniem całą ją nadpisać innymi, bezsensownymi danymi.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

To wynika właśnie z faktu, że plik nie jest fizycznie usuwany, a jedynie są usuwane informacje o nim, a raczej miejsce które zajmuje jest oznaczane jako wolne. Jak coś przyjdzie w jego miejsce to go zajmie. Windows pewnie trochę inaczej czyta te informacje i on wciąż może widzieć ten plik. Też tak czasami mam, że pliki powstają/usuwają się na telefonie, a na komputerze są widoczne/niewidoczne :P. Wyobrażam to sobie tak, że Android dopiero po jakimś czasie uaktualnia dane o dostępności plików w miejscu, w którym czyta je Windows i stąd biorą się te rozbieżności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukasz aplikacji z dużym przyciskiem "wykasuj zdjęcia Bannego z pamięci" to raczej nie znajdziesz :P. Aplikacja od NemoKOF wygląda bardzo obiecująco, przecież tu nie ma nad czym się zastanawiać za bardzo, wywalasz foty z pamięci, odpalasz program i tyle, on wszystko zapisze jedynkami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Byłem napalony na JXD7800B i po przeczytaniu 100 stron forum trochę czar prysł. Jedna rzecz jest jakaś z(pipi)ana tam: na karcie tworzona jest partycja 1GB pod gry na adroida. To fest duża :-(. I tak używałbym to do emulatorów ale nieraz w androidowych grach odnajduje 8 czy 16 bitowe korzenie. No i co to jest 1 GB? Poczekam na jakiś soft nowy czy coś- bo tak to prezentuje się toto zacnie. Wszystkie emu pod ręką by były i do tego pełnoprawny tablet z androidem. Ale chinole zawsze coś spierdzielić muszą... PSP do emulacji jest zacne ale nie do mame...

Odnośnik do komentarza

Niee ouya odpada, z tego co kojarze to stacjonarka. JXD mogę podpięć pod TV też przez minihdmi. Do tego ouya chyba nie obsługuje standardowych dotykowych gier? A gry logiczne na andka są fajne. Co do specyfikacji to też jxd zjada ouye na śniadanie, poczekam na jkiś nowy soft albo jak potanieje :-), albo na nowy model: cel mam taki tablet 7 cali z androidem + fizyczne analogi i przyciski + wyjście hdmi i żeby kartę siedało wymienić na 32 gb lub 64 i bez roota lub z rootem dało ją wykorzystaćdo wszystkiego a nie jakieś pitu pitu. Na jxd miałem nadzieję na płynną emulację amigi też...Do tego fizyczne przyciski aby wiele świetnych shmupów które wyszły na andka grać na gałach a nie paluchem smyrać - Raideny zakupiłem i paluchem to se można, Xelorians, R-Type jest tego masa na androida a to jest jeden z moich ulubionych gatunków.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

No pomysł zacny nt. obsługa kart SD się raczej nie pojawi natywnie, tylko chyba Samsung to ogarnia ale w swoich romach. W systemie w ogóle jest to olane, Google nie robic Nexusów z kartami i raczej nie zrobi, chcą sprzedawać miejsce w Google Drive. Take to bez roota i dodatkowych rzeczy raczej się nie pojawi co nie zmienia faktu, że jest kupa narzędzi z rootem które to ogarniają i pozwalają spokojnie pracować i grać. Na stockowym Andku nie można nawet SD wykorzystać na zdjęcia co jest też męczące, Samsung to sam dodaje i się sprawdza całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza

Zalogowałem sie na dingoonity i dostałem satysfakcjonujące mnie odpowiedzi w sprawie JXD:

 

- is it true that there is only 1GB on sd card for android games? Can I put 32 or 64 gb card into JXD7800B and can I use it for everything?? (android games, emulation with roms). Or there are any limitations? Root is necessary for it?


With TANworks' firmware, you have 8 gb internal memory and an SD card. You can put ANYTHING you want on the SD card, ROMs included.
 

- how good is amiga emulation on JXD? In Poland amiga was very popular in 90's. My PSP can't handle amiga and I don't have CRT to play on my CD32 ( i am mainly interested in A500 1Mb emulation)


https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ab.uae&hl=en
As far as I can tell, there's an emulator for any console up to the PlayStation\N64, and an handheld up to the PSP\DS.



- any buttons in android shmups can be configured to use physical buttons and analogs? Twin Shooters also?

Yes, using the default button mapper OR Tincore's.

 

To poczekam sobie aż gorączka świąteczna ucichnie i zobaczymy po ile JXD 7800B będzie stać.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

To nie jest prawdą ziomal : You can put ANYTHING you want on the SD card, ROMs included.

 

Emulatory i romy, pewnie ok. Ale np gry gameloftu zainstalują ci się na twojej partycji 8gb i tyle. Bez dodatkowego narzędzia ich nie przeniesiesz. Pytanie - czy to problem? Wg mnie nie. Ale jednak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...