Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dostałem używkę Galaxy S Plus. Nie jest to jakiś najnowszy model, ale darowanemu koniowi... itepe. Zwłaszcza, że przynajmniej pod względem bebechów i ekranu jest lepiej od mojego superbudżetowego Mini 2. I tu pytanie: Ma ktoś? Bo zastanawiam się, jakiego ROMa wrzucić. Na początek pewnie Cyanogena, ale czy celować w najnowszego? Duża różnica w działaniu, baterii itp.?

Próbowałem zainstalować CM na ww. Mini 2, ale coś było nie teges z kartą pamięci. Inaczej była używana i system jej nie widział - musiałem cofnąć się do 2.3.6, żeby działała. Orientuje się ktoś, czy w innych telefonach ze starszymi systemami domyślnie zainstalowanymi takie coś występuje? Choć w sumie nie wiem, czy to zawsze tak jest (nawet na tamtym modelu może innym działało?), czy też ja po prostu miałem coś namieszane.

 

Poza tym, jeśli dobrze rozumiem, to w nowszych Androidach można wybierać te "włączniki" w notification barze? Czy po prostu jest ich więcej niż w np. Gingerbreadzie? Bo często korzystam z tetheringu i fajnie byłoby mieć do tego szybki skrót bez zaśmiecania ekranu głównego.

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Ja mam Galaxy S plus od ponad 2 lat juz i sluzy mi dzielnie :) Przez 1.5 roku uzywalem oryginalnego 2.3.5, w wakacje przerzucilem sie na Cyanogenmoda i mam aktualnie androida 4.2  zdaje sie... Nie instaluj oczywiscie jakiegos bylejakiego cyanogenmoda, poszukaj a znajdziesz odpowiedniego, specjalnie dla SGS+ i bedzie smigal dobrze :) Bateria trzyma tak jak zawsze trzymala, tradycyjnie pod koneic dnia srednio intensywnego uyzwania pasuje podladowac 

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

11 darmowych appek na amazon.

http://www.amazon.com/s/_encoding=UTF8&hidden-keywords=B00F8GYC1Y|B008RA3X5E|B004XNGKBS|B00H1MDH3W|B008IJT0CE|B004US3PVO|B00BD6EJRK|B00HAPRVWS|B0055S348W|B004EFYZ1C|B00B7S5FDG&rh=i%3Amobile-apps%2Cn%3A2350149011

 

1.Angry Birds Star Wars

2.My Alarm Clock

3.Relax Melodies Premium: A White Noise Ambience For Sleep, Meditation & Yoga

4.Moon Phase Pro

5.PrinterShare Mobile Print

6.Another Monster at the End of This Book...Starring Grover & Elmo! (Kindle Tablet Edition)

7.Handrite Notes Notepad Pro

8.Sonic The Hedgehog 2

9.Stellarium Mobile Sky Map

10.Photo Studio PRO (Kindle Tablet Edition)

11.SPC - Music Sketchpad 2

Odnośnik do komentarza

Pewnie CM11 albo jakiś OmniRom.

 

Kurna, noż jak mnie ten Samsung wqwia :/ No coś zepsuli w cholerę i na Kitkacie wgranym z wersji Google Edition - telefon się restartuje w cholerę. Coś z kernelem jest. Ja miewam restarty po podłączeniu do ładowarki na starutkim 4.2.2 po zmianie kernela na niby najlepszy custom, ktoonsez. No coż. Po S2, S3 a teraz S4 trzeba chyba zmienić markę. Gdyby HTC One miał lepszy aparat to już bym go miał. Może następca? Ktoś się orientuje czy coś ciekawego ma wyjść w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Pewnie jakas wersja nightly projektu i masz pretensje.

Nightly czego? Masz sgs4 google edition z czystym andkiem, telefon to kopia zwykłego sgs4 i po wgraniu romu ge na zwykłego sgs4 telefon sam z siebie nonstop się restartuje. O jakim nightly ty piszesz? To nie cm gdzie sam kompilujesz soft, ten soft pisze Samsung. A kernel też nie jest oparty o soft aosp tylko o źródła samsunga które musi wypuszczać zgodnie z licencją GPL. Także nie wiem o czym piszesz.

 

Jest podejrzenie że Samsung zmienił coś w kodzie źródłowym i się nie przyznaje. Jeśli tak zrobił i w USA im to ktoś udowodni to popłyną na jakiś pierdyliard dolarów za to. HTC też ma wersję google edition swojego one i tam nie ma takiego problemu. Dla nie firma z największym wsparciem dla niezależnych deweloperów po prostu totalnie zmieniła politykę, jak kiedyś HTC zamykając bootloader.

 

W tej chwili chyba Sony jest najbardziej przyjazna scenie.

Odnośnik do komentarza

Na czym? Masz na myśli dalvik czy ART? Bo modele wymieniłem w poście wyżej ;).

 

Problem z baterią po rozmowie nadal występuje, ale jakoś to znoszę. Znalazłem ROM albo kernel (nie wiem które dokładnie, bo zainstalowałem oba naraz), które tego problemu nie mają, problem był za to z podświetleniem przycisków, które to nie wyłączało chociaż powinno. No i tak siedzę i szukam czegoś, co nie powoduje żadnego problemu. Może znajdę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...