Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowym bledem jest myslenie, ze jak cos jest od razu w telefonie dostarczone to "tak ma byc" i zadna alternatywa nie wchodzi w gre. W sklepie wiekszosc aplikacji bije stockowe na glowe, chocby zasmarkany, lagujacy dialer samsunga - exdialer ze stosownymi patchami deklasuje wszystko.

Odnośnik do komentarza

Jakimi patchami? Używam PRO ale bez dodatków poza themes. Coś polecasz? W ogóle - SGS4 + Google Play Edition Rom + Optimised Dalvik (z MotoX czy tam Nexusa) i jest rakieta w pyzdoo ;-) Jeszcze Knootsez kernel + np jakieś profile i można wyciągnać 4-5 godzin włączonego ekranu na tym telefonie :-) Mi się zdarza przy gmailu (5 kont), emailu (4 konta) FB, Viber, telefony smsy mieć 40% jak wracam o 20.00 do domu. Zayebongo :_) No i to nie AOSP (biblioteki do kamery są z Touchwiza, instalujesz Snap Camera i jest jak na TW). Także super. Jeszcze mimo wszystko mam EX Dialer bo "rzondzi" i Nova Launcher bo leciutki, Xposed + GravityBox i jest super. Oczywiście KitKat 4.4.2

Odnośnik do komentarza

Exdialer i patch missed calls o to mi chodzilo - wtedy dialer samsunga jest zbedny ale mrozic go nie radze. :)

 

SGS4 nie posiadam i nawet nie planuje, o ile ten telefon pozyje jeszcze pare lat to nie mam zamiaru go zmieniac. Choc cos czuje, ze oficjalnego kitkata nie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj oglądałem sobie HTC One i SGS IV. Potrzebuję zmiany z iPhone i przerzucam się na Androbiedę. Bardzo podobał mi się Samsung. Te kolory, wyświetlacz, graficzne bajeranckie pierdółki, te wszystkie hipsterskie gówienka. HTC z kolei jakiś taki mniej oszałamiający i nie robi wrażenia. No więc o co biega z tym hejtem w internecie na software Samsungowy, żeby nie brać ich telefonów, bo tam masa niepotrzebnych śmieci (jakich?) i w ogóle bez modowania to zło, skoro to wszystko przyciąga wzrok i działa nie najgorzej.

Odnośnik do komentarza

Denerwowało mnie to info o updatcie softu i zaktualizowałem swoją Xperię Z, do softu 4.3, ale..., nie mogę przywrócić teraz notatek :confused:, znowu problem z rootem..., czemu to jest takie skomplikowane? Nie ma czegoś takiego jak one root click, czy coś?
---
Ok mam tutaj tutorial:
http://forum.android.com.pl/f846/stock-lb-ub-official-569-pre-rooted-generic-ncb-and-uk-with-xzdualrecovery-372753/
Ale jak na tej zetce zrobić ten drugi krok, czyli wipe?
---
Nieważne, chyba na dziś sobie daje z tym spokój.
---
Edycja nr 5
Jak odblokować bootloadera w Xperii Z? :/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Denerwowało mnie to info o updatcie softu i zaktualizowałem swoją Xperię Z, do softu 4.3, ale..., nie mogę przywrócić teraz notatek :confused:, znowu problem z rootem..., czemu to jest takie skomplikowane? Nie ma czegoś takiego jak one root click, czy coś?

---

Ok mam tutaj tutorial:

http://forum.android.com.pl/f846/stock-lb-ub-official-569-pre-rooted-generic-ncb-and-uk-with-xzdualrecovery-372753/

Ale jak na tej zetce zrobić ten drugi krok, czyli wipe?

---

Nieważne, chyba na dziś sobie daje z tym spokój.

---

Edycja nr 5

Jak odblokować bootloadera w Xperii Z? :confused:

 

Dobry tutek z WAŻNYM backupem PRZED unlockiem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2153261

Po polsku nic nie znam

http://unlockbootloader.sonymobile.com/

 

Najpewniej po unlocku jak się coś zepsuje - Sony odmówi gwarancji. Taka cena.

Dzisiaj oglądałem sobie HTC One i SGS IV. Potrzebuję zmiany z iPhone i przerzucam się na Androbiedę. Bardzo podobał mi się Samsung. Te kolory, wyświetlacz, graficzne bajeranckie pierdółki, te wszystkie hipsterskie gówienka. HTC z kolei jakiś taki mniej oszałamiający i nie robi wrażenia. No więc o co biega z tym hejtem w internecie na software Samsungowy, żeby nie brać ich telefonów, bo tam masa niepotrzebnych śmieci (jakich?) i w ogóle bez modowania to zło, skoro to wszystko przyciąga wzrok i działa nie najgorzej.

 

Rwą animacje i niektóre stockowe apki są wolne jakbyś miał telefon za 500 zł a nie 2000. Np już wspominany dialer i kontakty. Wymiana na COKOLWIEK sprawia, że chodzi zadowalająco. Taki urok. No i ja jako użytkownik znalazłem jeszcze jedną wadę - wyapalanie się ekranu :-) Tam gdzie jest status bar mam jaśniejszy obraz (niewiele ale jednak). Nie wiem czy to występuje na HTC np. Mi S4 pasuje. Zmieniłem sobie rom na Google Play Edition + xposed + gravitybox i nic mi więcej nie potrzeba. HTC ma HOME po prawej nie na środku co mnie wkurza jak go mam czasem w ręku. Za to obudowa robi lepsze wrażenie. S4 ma za to większą baterię + masz możliwość włożenia 3000mah bez zmiany rozmiaru kosztem NFC (w HTC jest 2300mah).

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dałem Ci plusa, ale w sumie już sobie poradziłem. Przedchwilką. Czyli siedziałem od wczoraj, do teraz...
W skrócie, z softu 4.3, przeszedłem na 4.2, tutaj zrobiłem roota jednym kliknięciem (Kingo Android ROOT, dobry program).
Wgrałem menu recovery, zgrałem na kartę pamięci zrootowany soft 4.3, zainstalowałem i voila.
Tylko dziwne, że zrboiłem wielki backup 8GB i nie ma tam poinstalowanych moich aplikacji, wszystko muszę od nowa instalować :/

Odnośnik do komentarza

Spoko. Jest w tych tutkach taka pełna kopia kluczy które na stałe tracisz po unlocku. Można stracić Bravia Engine na stałe jak stracisz te klucze. Jakaś masakra ;-) 

 

Ja nie mam Soniacza żadnego, Moto G i S4 ( w moto odblokowałem bootloader jakieś 30 minut po odpakowaniu ) także nie wiedziałem że tyle zachodu z Sony jest.

 

EDYTA: Hahaha, jeśli S4 to S3.1 to S5 = S4.1 = S3.2 ;-) No dajcie żesz spokój, NIC specjalnego. Segment "premium" stoi w miejscu. Najciekawiej chyba Sony Z2 wygląda na papierze.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Żeby grać w gry z PSXa z dualshockiem 3 na androidowym emulatorze musze rootowac telefon? :)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Jak masz specjalny kabel i fon z serii Xperia, to nie. Ale tak to root wymagany. Napisałem nawet kiedyś miniporadnik na swój śmieszny sajt: http://konsolopedia.pl/component/content/article/53-android/208-artyku-podczanie-pada-z-ps3-do-smartfona

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Ej, bo teraz to i ja już zwątpiłem.

BhAuD-mCAAAYMN9.png

No i co? ZATKAO KAKAO? Jak napisalem, ze bedzie to bedzie.
Galaxy s3 nie dostanie kitkata tak, jak wam pisalem. Koniec wsparcia dla s3, chuj w anusa od samsunga dla wszystkich posiadaczy s3.

 

http://forum.android.com.pl/f12/update-4-4-oficjalna-lista-z-terminami-od-producenta-w-357329/
Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

JJ nie świruj tylko sprzedaj sIII póki w cenie i przeskakuj na coś lepszego :)   Ja moją s3 z której byłem mega zadowolony  wymieniłem na Note 3 i jestem zachwycony tym sprzętem. Naprawdę widać różnicę tych dwóch lat. Ja jeszcze napiszę na przykładzie Anglii, że  większość tutaj ma telefony na abonament  na18/24 miesiące.Kto tam brał s3 na premiere dostanie teraz s5/z2/ nowego HTC.   Specjalnie mnie nie dziwi taka polityka Samsunga

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...