Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie Polacy na polu mobilnych technologi ostro działają, jakiś czas temu dla jakiegoś Samsunga high-end też dostaliśmy jako pierwsi. U nas Samsung ma jakiś dział odpowiedzialny za testowanie nowych wersji oprogramowania i jego rozwój z tego co pamiętam. Może z LG za zasługi jest podobnie. Ta już mogę instalować 5.0 ale nie oficjalne jednak poczekam z tym jeszcze tydzień aż wyłapią większe błędy. ;)

Odnośnik do komentarza

No nie ma co się rzucać, wyjdzie sporo błędów i niekompatybilności, lepiej dać sobie chwilę aż poprawią wszystko. Pewnie gdzieś koło 5.1 czy czegoś takiego będzie stabilnie. Tak jest z każdym systemem teraz. Jeszcze jedną rzeczą jest fakt, że przy softach mocno modyfikowanych różnica może nie być tak widoczna. Mnie odstrasza 5.0 od siebie brakiem xposed framework. Autor ma niestety mało czasu i ochoty na poprawki no i nie udostępnił kodu jako open-source więc jest ryzyko, że w ogóle go nie zobaczymy. Jestem ciekaw, czy rzeczywiście poprawi się coś przez użycie nowej maszyny Javy (zupełne zarzucenie Dalvika na rzecz ART). Na 100% na początku kupa aplikacji będzie miała problemy w ogóle z działaniem. Niestety. To bardzo duża zmiana. Nie wiem naet czy to nie większy skok ogólnie dla Andka niż przejście z wersji 2.x na 4.x. Zupełnie nowy interpreter dla aplikacji.

 

Jeszcze wam tylko przypomnę, kto nie czytał - od Androida 5 każde urządzenie ma mieć DOMYŚLNIE włączone szyfrowanie całego systemu plików. Także mogą być problemy z kopiami i ich przywracaniem. Jeśli jesteście nałogowymi flasherami to lepiej to wyłączać (oczywiście jest mniej bezpiecznie no ale jak dla kogoś inne rzeczy są priorytetem to warto się zastanowić nad tym).

Odnośnik do komentarza

Co do ART to Google specjalnie wprowadziło wersje testową do KitKata po tą aby developerzy mogli na zaś zaimplementować kompilator w swoich aplikacjach i w sumie efekty widać już masa aplikacji ( tutaj lista oczywiscie nie wszystkich i nie wiem kiedy aktualizowana http://www.androidruntime.com/)

Xposed przydatne narzędzie a na ART mogło by dużo zyskać bo na Dalviku trochę przymulało telefon jednak. Ja z ART korzystam przez cały czas w 4.4 i działa to bardzo dobrze jednak pewnie w lizaku jeszcze coś poprawili, aplikacje uruchamiają się czybciej przez to ze podczas instalacji są składane do kupy a nie jak przy Dalviku na żądanie tylko podczas uruchamiana, ogólnie wydajność systemu się poprawia, responsywność na polecenia.

Odnośnik do komentarza

Szajsung musi najpierw posprawdzać swoje zabawki. Dziś jest roll out na: Nexus 7 2012 i 2013 WiFi i Nexusa 5. Reszta czeka. Ja mam S4 to poczekam, aczkolwiek mam rom z wersji Google Play Edition i TEORETYCZNIE ta wersja powinna wyjść zaraz po Nexusach. Ale... różnie z tym bywało. No i ostatnia wersja (4.4) nie działała bezproblemowo na moim S4 (kernel się sypał, trzeba było czekać aż znaleźli źródło restartów). W każdym razie czekam na wasze opinie Panowie :-)


O, zaraz sobie mną Nexusie zainstaluję!

 

Chyba ci coś poprawiła korekta przy odpisywaniu...

Odnośnik do komentarza

Tak jak obiecywali animacje są na poziome 60fps jest mega płynnie już w drugim wydaniu gdzie na pierwszym nie dzialala większość rzeczy. A to wszystko na dziadku patrzac przez pryzmat mobilnych technologii czyli Snapie S4 Pro.

 

EDIT

Zarządzanie ramem to to nieba a ziemia w porównaniu z KK przewijam i przewijam ostatnio uruchomione a apka z szarego końca dalej w tle a nie zhibernowana. Reckless Racing 3 na maksymalnych ustawieniach działa bez mikro przycięć tak jak to miało miejsce w 4.4. Jest moc. Telefon również mniej się grzeje.

Edytowane przez gamerTHC
Odnośnik do komentarza

Dalvik jak widać był po prostu skostniałym dziadkiem. Czapki z głów bo tak naprawdę większość aplikacji na Andku to są aplikacje w Javie i są interpretowane a nie są natywne. A mimo wszystkim działa to sprawnie. Ja czekam czy na mojego coś się pokaże. Ruch CHYBA po stronie Google, chyba oni aktualizują te telefonu Play Edition (ktoś wie?).

Odnośnik do komentarza

Updates to Google Play edition devices are managed by the device manufacturers, not by Google. Google works closely with the manufacturers to provide system updates shortly after a new version is released. Once an update is available, it can take up to two weeks for it to reach your device. Google Play edition devices may not receive the latest version of Android if they fall outside of the update window, which is usually around 18 months after a device has been released.

Z tego co pamiętam to pisałeś że masz S4 nie jestem pewien czy nie minęło już czasem 18 mieseicy wsparcia, chociaż wątpię aby nie wydali Lollipopa. Edytowane przez gamerTHC
Odnośnik do komentarza

Tzn. ja mam S4, tak. Mam wersję INTERNATIONAL (tzw LTE) czyli i9505 ze snapem 600. Ale jest wersja GPe i czekam na rom z niej (jest PRAWIE sprzętowo zgodna z moją wersją).

Już jest LEAK wczesny (wyciek) softu na Lolipopie do S4 - wersja z TW. Także pewnie wyjdzie z Touchwizem też ale nie wiem czy taki rom w ogóle chcę mieć.

Czysty Andek mi odpowiada, ten rom który mam teraz, z GPe to najlepszy rom jaki miałem EVER a z telefonu jestem na tyle zadowolony (stabilność, czas działania) że w sumie nie widzę sensu żeby go zmieniać. Jeśli jeszcze ukarze się rom z GPe z Lolipopem który będzie na moim S4 (LTE - i9505) chodzić, to nie widzę sensu naprawdę żeby go zmieniać jeszcze rok/dwa.

Nic niesamowitego się nie stało w dziedzinie telefonów prawdę mówiąc, mam niby 2 generacje w tył ale mam slot na SD więc mogę sobie kartę dołożyć jak zabraknie miejsca, mam sensowny aparat w dziennym świetle (po ćmoku to niestety wszystkie Samsungi posysają), mam wymienialną baterię przez co mogę sobie ją sam wymienić w razie awarii (mam zresztą większy zamiennik, 3000mah), ekran jest spoko, mi się podoba. Do tego po wgraniu softu z GPe mam najnowszego i czystego Andka.

Co z tego że to nie Snap 800 czy 801 czy 805? Działa jak należy, w gry nie gram, filmy śmigają, muza gra, LTE jest, aplikacje śmigają, telefon wytrzymuje do wieczora (chyba, że udostępniam net albo robię coś ciężkiego długi okres czasu). Dodatkowo ma zwykły port MicroUSB przez co ładowarki działają nie tylko Samsunga ale 99% innych, ma USB OTG, mogę podpiąć sobie PENa jak potrzebuję coś czasem zgrać.

No szczerze, wiem że brzmi to dziwnie ale nie widzę powodu żeby ten telefon zmienićw tej chwili. Nowe telefony mają więcej/szybciej/ładniej - tylko po co mi to?

Odnośnik do komentarza

Ja pierwsze co po kupnie telefonu to unlock bootloader I wgrywam czystego AOKP, AOKP, CM, Slim, Omni czy na co mnie aktualnie skusi :P Ja teraz poluje na coś z własne z 800 która starczy mi na trochę, choć na S4 Pro narazie nie narzekam, ale sam z siebie się powoli wypala z racji wieku. Tak samo w mojej Zetke mam to co wymieniłeś po za wymienna baterią, ale jakoś daję radę. To jest właśnie główna zaletą Androida jego otwartość i wprawdzie niezależnych developerów.

 

Ja sie w sumie i tak zdziwiłem jak Sony podał harmonogram aktualizacji do 5.0 a tam pierwsza Zetka. :D

Odnośnik do komentarza

Sony zmieniło nieco strategię bo tak naprawdę sprzedaż jest słaba, w USA w ogóle się praktycznie ich telefony nie sprzedają, więc zmieniają chyba strategię: jesteśmy otwarci i "developer friendly" i liczą że może to zwiększy sprzedaż. Ale jak patrzę na to, że Z2 kosztuje np 1600 brutto, można za tyle na legalu dorwać a niewiele poprawiona Z3 kosztuje już ze 2600-2700 to myślę, że jakby po prostu mieli lepsze ceny to mieliby większą sprzedaż. Rozumiem, że Samsung jest plastikowy ale S5 kosztuje czasem ponizej 2000. Czemu mam dać za Z3 2600? Gdzie jest wartość dodana która mnie skłoni do takiego wydatku?

Odnośnik do komentarza

Nie no Sony jest przyjazna deweloperom już od Xperii S która zapoczątkowała projekt AOSP dla całej rodziny, z tego co pamiętam Sony zaraz po Google Nexusach i HTC jako pierwsze dało możliwość oficjalnego otwarcia bootloadera a dopiero później reszta (chociaż mogę się mylić). Racja ceny na start z kosmosu, ale później lecą na łeb na szyję, ostatnio przeglądałem allegro i Z Ultra która mnie trochę interesuje stoi po 1200 nówka fingiel. Teraz rozglądam się za Notesem 3 bo 4 jak narazie za droga.

Odnośnik do komentarza

Notesów jest mniej na rynku więc cena wolniej spada. Zwykłe szajsungi lecą bardzo w dół (i dobrze ;-) ) Jako posiadacz Xperii - jak otwieranie bootloader ma się do aparatu? Czytałem, że przez otwarcie bootloadera traci się jakieś klucze DRM do efektów w aparacie i to bezpowrotnie i że jedyną opcją na backup jest root PRZED otwarcie bootloadera. Prawda to? Na XDA o tym piszą nagminnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...