Skocz do zawartości

Dead Space 2


Danonek

Rekomendowane odpowiedzi

K skończyłem Severed. Przejście zajęło mi trochę ponad godzine. 70% lokacji rzeczywiście jest wycięta z z gry ale da się przeżyć. Co mnie zdziwiło tylko? Wchodzę do pierwszego sklepu a tam (pipi) wszystkie bronie i handcannon :teehee: Ogólnie dodatek ok, mógłby być tańszy wprawdzie ale składkowe dlc więc whateva. Najlepszy z całego dlc jest finał, ale tego nie spoileruje. Jak wiadomo przedstawione są dalsze losy bohaterów z extraction....tyle,że nic nie jest wyjaśnione-jedna wielka dziura między extraction a DS2, liczyłem na jakieś odpowiedzi a tu du.pa. Rzeczywiście dodatek dla fanów.

 

A, jest jeden nowy rodzaj necromorpha i tyle chyba.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten Necro to chyba z DS1 nawet. :P Taki szybko-biegacz? Bo jeszcze przed wyjściem DLC czytałem, że on właśnie się pojawi.

A tą zbroję głównego bohatera Severed można założyć na Isaaca?

 

Tja, te szybkie-z tą różnicą,że tu prezentują się o wiele lepiej niż w 1.

 

Suit może isaac założyć,tak samo specjalny seeker rifle jest w sklepie do kupienia.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam problem w DS2 mianowicie podczas zjazdu windą do kopalni ( nie pamiętam który to chapter ale to wtedy kiedy nekromorfy wskakują do windy i trzeba się napocic żeby przetrwać) gra mi się powiesiła dla mnie szok bo jedynka mimo problemów z dropami animacji nie wieszała mi się nigdy . Czy ktos z Was miał taki problem tzn. wieszał wam się DS 2 ? Trochę panikuję ale nie wiem czy to jest okazjonalny bug czy zaczynają się problemy z konsola bo mam gry w których wiesza sie notorycznie i takie w których nie wiesza się nigdy. Proszę o szybką odpowiedż

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Raczej problem z konsola. DS2 nigdy mi sie nie zawiesilo.

 

Zealot skonczony, nawet na NG+ pod koniec sprawial problemy i kilka sekwencji musialem powtarzac. Zakladam sie, ze Hardcore to Normal z 3 sejwami, bo inaczej to nie do przejscia by bylo :) .

I teraz pytanie kieruje do tych co poradzili sobie z tym trybem: z moich obecnych doswiadczen wynika, ze najlepsza bronia jest Force Gun i Jevelin Gun. I teraz nie wiem czy jest sens kupowac obydwie bronie co by zaoszczedzic na kasie a i ladowac wezly w plazme i ktoras z nich (oczywiscie nie liczac stazy i RIGa bo to podstawa). Otoz- zrezygnowac z Javelin na rzecz Force Gun? Ta ostatnia sprawdza sie bardzo dobrze w kilku ostatnich (najtrudniejszych) chapterach jak i z koncowym bossem...

Odnośnik do komentarza
I teraz pytanie kieruje do tych co poradzili sobie z tym trybem: z moich obecnych doswiadczen wynika, ze najlepsza bronia jest Force Gun i Jevelin Gun. I teraz nie wiem czy jest sens kupowac obydwie bronie co by zaoszczedzic na kasie a i ladowac wezly w plazme i ktoras z nich (oczywiscie nie liczac stazy i RIGa bo to podstawa). Otoz- zrezygnowac z Javelin na rzecz Force Gun? Ta ostatnia sprawdza sie bardzo dobrze w kilku ostatnich (najtrudniejszych) chapterach jak i z koncowym bossem.

Plasma Cuttera sprzedajesz(pamiętaj żeby zrobić respec przed sprzedażą) i idziesz z Force Gun + Jevelin Gun. Następnie węzły z Plasma Cuttera ładujesz w Jevelin Gun'a. Staraj się dopakować Jevelina jak najszybciej na max, staza to podstawa, więc ulepszasz ją od początku, Force Gun potrzebuje tylko 4-6 węzłów, bo służy jedynie jako crowd control. Reszta węzłów idzie w HP w RIG (i tylko w to). Ostatni boss z Jevelinem to jakieś dwie minuty walki, przy czym nawet nie ruszasz się z miejsca i potrzebujesz jednego triple med packa.

Odnośnik do komentarza
I teraz pytanie kieruje do tych co poradzili sobie z tym trybem: z moich obecnych doswiadczen wynika, ze najlepsza bronia jest Force Gun i Jevelin Gun. I teraz nie wiem czy jest sens kupowac obydwie bronie co by zaoszczedzic na kasie a i ladowac wezly w plazme i ktoras z nich (oczywiscie nie liczac stazy i RIGa bo to podstawa). Otoz- zrezygnowac z Javelin na rzecz Force Gun? Ta ostatnia sprawdza sie bardzo dobrze w kilku ostatnich (najtrudniejszych) chapterach jak i z koncowym bossem.

Plasma Cuttera sprzedajesz(pamiętaj żeby zrobić respec przed sprzedażą) i idziesz z Force Gun + Jevelin Gun. Następnie węzły z Plasma Cuttera ładujesz w Jevelin Gun'a. Staraj się dopakować Jevelina jak najszybciej na max, staza to podstawa, więc ulepszasz ją od początku, Force Gun potrzebuje tylko 4-6 węzłów, bo służy jedynie jako crowd control. Reszta węzłów idzie w HP w RIG (i tylko w to). Ostatni boss z Jevelinem to jakieś dwie minuty walki, przy czym nawet nie ruszasz się z miejsca i potrzebujesz jednego triple med packa.

 

OK a czy Force Gun sprawdzi sie w kilku sekwencjach w grze, gdzie trzeba trafiac w odpowiedni punkt przeciwnika (np. walki z Brutem czy te z potworami, ktore maja te zolte, czule punkty w stawach :) ; te jakby sub'bossy)? Myslalem, ze Plasma jest na nie git a Ty mi kazesz ja sprzedawac :). A moze Jevelin? Jak z nimi walczyles?

Odnośnik do komentarza

Dla jasności: Jevelin +Force kupujesz dopiero w 7 Chapterze. Do tego momentu grasz tylko Plasma Cutterem + staza.

Akcja w 7 Chapterze(zrób save'a na początku tego chaptera) w windzie zależy od ciebie. Albo zrobisz to Plasma Cutterem, albo Jevelin Gunem (trafienie w żółty punkt Jevelinem to instant kill jednym strzałem). Ale nie noś obu ze sobą. PC jest bezużyteczny w porównaniu z innymi broniami w tej grze. Dodatkowa broń zapycha tylko miejsce i przeszkadza w kontrolowaniu dropów. Mając tylko Jevelina i Force Guna zapychasz sobie ekwipunek amunicją do Jevelina(ze sklepu) i wypada ci tylko ammo do Force Guna, apteczki, stazy i pieniądze. Z czasem zaczyną wypadać tylko pieniądze i ammo do Jevelin/Force bo będziesz się uginał od apteczek i stazy.

Force Gun jest ci potrzebny tylko na mniejszych przeciwników + dwa/trzy momenty(dam w spoilerze, które) i na początku na tych wybuchających. Później to już praktycznie tylko Jevelin.

Brute pada po jednym/dwóch strzałach podstawowym ogniem lub po jednym strzale + wybuch L2.

Dark Brute (tylko jeden) - pada po 2x strzał + wybuch z L2.

Tripod - nie wiem po co się nim martwisz, bo będziesz walczył tylko z jednym i nie będziesz go zabijał. :P

 

Na końcu jednego rozdziału jak będziesz musiał zniszczyć ich siedlisko i zeskoczy na ciebie Tripod to po prostu rzuć staze, odstrzel mu JEDNĄ rękę (jeden podstawowy strzał z Jevelina) i pozwól za tobą biegać dookoła lokacji. Rzucaj na niego stazę w momencie kiedy będziesz używał kinezy żeby rozwalić ten generator i tyle. :P

 

 

 

Tip: Strzelając Jevelinem strzelaj podstawowym ogniem, później naciskaj od razu L2 i puszczaj celowanie. Wtedy alternatywny ogień zamiast razić prądem od razu wybucha i zadaje ogromny dmg. Każdy podstawowy Necro(Dark i normalny) pada po takim czymś.

 

 

 

Force będzie potrzebny w akcji w windzie w Chapterze 11, w pokoju na Ishimurze, w kilku miejscach podczas gry żeby obezwładnić wybuchaczy i na The Pack.

 

 

Ulepszenia tak jak pisałem wcześniej. Od początku ulepszasz Plasma Cuttera, RIG (3 węzły dla HPx2) i stazę (wszystko oprócz dwóch cooldownów w stazie). Od 7 Chapteru robisz respec PC na Jevelin i ulepszasz go na maksa. Resztę ładujesz w stazę jeżeli nie udało ci się jej ulepszyć przed 7Chpt. A Force Gun potrzebuje tylko 4-6 ulepszeń i musisz to zrobić przed Chapterem 9.

Edytowane przez Crying_Wolf
Odnośnik do komentarza

Ten Necro to chyba z DS1 nawet. :P  Taki szybko-biegacz? Bo jeszcze przed wyjściem DLC czytałem, że on właśnie się pojawi.

A tą zbroję głównego bohatera Severed można założyć na Isaaca?

 

Tja, te szybkie-z tą różnicą,że tu prezentują się o wiele lepiej niż w 1.

 

Suit może isaac założyć,tak samo specjalny seeker rifle jest w sklepie do kupienia.

 

Witaj! Dżar czytałem wcześniej w Twoich postach o tym że wieszał Ci się DS2. Ja miałem zwiechę grając na normalu podczas zjazdu do kopalni windą chyba 10 lub 11 chapter.

 

 

Kiedy opisałem to na forach to wszyscy radzili oddać do serwisu bo DS2 nie ma prawa się wieszać. Jak było w twoim przypadku padła Ci konsola? Często się wiesza?

 

 

Odnośnik do komentarza

Gdzie niby w Dead Spacie na Ps3 (nie wiem okładka, instrukcja czy co) jest kod na zbroję do Dragon Age 2?

 

Nigdzie, wystarczy że będziesz zalogowany na konto ea podczas gry w DS2 a w da2 dostaniesz zbroje automatem.

 

@OddThomasPL-zwiechy które miałem to były jednorazowe fazy konsoli i tyle-od tamtej pory wsio ok także z tym oddawaniem do serwisu to duże wyolbrzymianie.

 

 

Roczny slim.

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No i przeszedłem

 

- zacząłem od poziomu survival, raz miałem doła i chciałem zejść niżej bo zabrakło ammo i w ogóle inwestowałem w badziewny karabin zamiast standardowo w plasma cutter'a :P ale po entej próbie się udało i dalej jakoś poszło

 

- fabularnie kupa - gra opiera swoje story na motywie 'czekaj zaraz dojdę' jakkolwiek głupio by to nie brzmiało. (jedyne co było fajne to puszczenie oka do graczy znających zakończenie części pierwszej)

 

- liniowość i zero chęci oszukiwania mnie, że nie idę korytarzem z punktu 'a' do 'b' jak 'boss'a' :) chodzi się niby po mieście i wypaśnej stacji a kompletnie się tego nie odczuwa

 

- grafika in minus - jest ciemno, nudno, monotematycznie - jedynie 'fluorescencyjna' plansza mnie rozwaliła. lokacje były do siebie zbyt podobne a sam poziom grafiki nie przebija zbytnio (choć jednak) DS1

 

- lęk jak najbardziej odczuwałem tym bardziej, że grając na survivalu pare strzałów oznaczało zgon. jednak ponownie część 1 straszyła lepiej, mocniej i zawierała więcej schiz (nigdy nie zapomnę nekro walącego łbem w ścianę w momencie gdy zgarniamy staze)

 

- genialny patent ze swobodnym śmiganiem w zeroG

 

 

 

ogólnie zawód i gra nie sprostała moim ogromnym oczekiwaniom. o wiele większą frajdę sprawił mi dodatek EXTRACTION, który zaliczyłem z ziomkiem w coopie. Oczywiście DS2 złą grą nie jest - ba! jest grą bardzo dobrą ale po IDEALNYM DS1 spodziewałem się po prostu czegoś więcej.

 

za jakiś czas zabiorę się za hardcore co pewnie sprawi, że znienawidzę tę grę jeszcze bardziej :)

 

aha zapomniałem o multi... no jest

 

 

 

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...