Skocz do zawartości

Dead Space 2


Danonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jestem w 10 rozdziale, gram na normalu i mam wrażenie że gra jest zdecydowanie trudniejsza od pierwszej części. Ale to może przez to, że założyłem sobie, że nie będę kupować amunicji i apteczek w sklepach. Niestety złamałem się przed 9 rozdziałem i okupiłem się jak głupi przed spotkaniem twarzą w twarz z tą d.u.perą i Strossem. Mam cały czas za mało amunicji a co za tym idzie życie krąży mi wokół czerwonego i żółtego. Teraz jestem w 10 rozdziale i znowu mam za mało ammo i muszę chyba wczytać zapis z końca 9 bo tam był ostatnio sklep. W ogóle mam wrażenie, że w tej części Benche, Store'y i save'y są bardzo nieprzemyślanie rozlokowane.

 

Gra ogólnie bardzo dobra, świetne akcje, dużo nowości względem jedynki tak w broniach jak i w przeciwnikach. Jest straszniej i bardziej dramatycznie niż w jedynce ale i więcej strzelania. Brakuje trochę tego hermetycznego miniuniwersum jakim była Ishimura no ale takie są prawa sequela.

Na wielki plus "strusie". Dawno nie widziałem tak świetnie zaprojektowanych przeciwników.

Odnośnik do komentarza

na ja uwazam, ze ds2 > ds1

poziom trudnosci na normalu przystepniejszy dla mnie byl w ds2, ale zaliczylem tylko 7 rozdzialow, bo przerwal mi blad gry - uszkodzona plyta.

ammo mi nie brakowalo

gra jest znacznie bardziej dynamiczna. strzelaniny sa szybkie i ostre - nie ma drewnianego poruszania sie rodem z resident evil.

Odnośnik do komentarza

Możesz odcinać łapy Necromorphom i używać tego jako broni, przy pomocy telekinezy.

Co do ammo i apteczek to pewnie kupiłeś sobie za dużo broni. Spróbuj tak: zostaw sobie dwie/trzy najbardziej przydatne bronie (np. dla mnie to były Jevelin i Force), resztę sprzedaj wpisdu. Necromorphy będą dropować ammo i apteczki jak głupie. Do tego w skrzynkach, skrytkach itp. będziesz znajdował kredyty na Power Nodes.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie Jevelin <3. 1hit KO, niezależnie w jaką część strzelisz + jako bonus fajerwerki i Necro latające po całym ekranie. Ulepszasz tak, żeby mieć special i później strzelasz, tap L2 i opuszczasz celowanie (L1) żeby przyspieszyć wybuch. ;) Jedyny minus to taki, że na większe grupki (np. tych dzieci Necro) potrzebny jest Force ze swoim AoE, bo z Jevelina to szkoda ammo marnować.

Za to Plasma Cutter w tej części w ogóle mi nie podszedł. Nie wiem czy zwiększyli czas pomiędzy strzałami względem pierwszej części, czy może ja się za bardzo przyzwyczaiłem do szybszego tempa z dwiema ww. pukawkami.

Ale najlepsze w broniach z DS jest to, że z każdej można zrobić użytek i wszystko sprowadza się do własnych preferencji. Nie mogę się doczekać trzeciej części. Od E3 nic nie oglądam i liczę na (pipi)nięcie. :)

Edytowane przez Crying_Wolf
Odnośnik do komentarza

Mnie sie nie podoba, Pulse Rifle bardziej do mnie jakos przemawial. Line Gun jest bardzo OK, ale tylko jesli uzywamy jego alt-fire, jego miny w waskich korytarzach to cos pieknego. Force Gun za wolny jak dla mnie, a czas przeladowanie to juz w ogole masakra :(Flamethrower jak i Ripper sa, jak dla mnie, za slabe i narazaja na duze niebezpieczenstwo. Jest jeszcze Detonator, niezastapiony w zabawie w chowanego :)

Odnośnik do komentarza

z force gunem i reaperem przebiłem się przez normal jak burza. force gun jest najbardziej wszechstronną bronią w grze, primary fire kontroluje tłum i ma elegancki pushback, gładko czyści dzieciaki, niemowlaki i robaczki, secondary niszczy punkty witalne, ucina kończyny a po dopakowaniu wręcz rozrywa na kawałki (tylko trzeba celować), lurkera możemy z dystansu upolować jednym strzałem. minus jest taki, że dopóki nie wrzucimy paru nodów to broń ta jest daremna. reaper to już w ogóle jest przehuyem, po dopakowaniu scenariusz wygląda tak : wchodzimy do pomieszczenia, nagle zewsząd zaczynają zlatywać się nekromorfy, drą japy i machają przeszczepami. cofamy się pod ścianę (najlepiej w róg), odpalamy piłę i celujemy nisko przy ziemi przesuwając od lewej do prawej, po paru sekundach mamy sałatkę z nekromorfów i nie musimy deptać. najlepsza broń na czteronożnych sub bossów (brute) - staza i kroimy. stalkery - piła przy ziemi i czekamy aż sam wleci. ciekawe zastosowanie ma przy bandach dzieciaków. wylatują w hurtowych ilościach i po którymś zabitym ciała zaczynają znikać i przepadają okazję na wydeptanie itema. przy reaperze nie ma tego problemu, bo fanty wypadają od razu po zgonie. no i nie ma szans, żeby zabrakło amunicji do niego, nie musimy się też martwić o przeładowywanie w trakcie jatki. problemem przy wyciągniętym reaperze mogą być lurkery i te łajzy plujące kwasem, ale od czego mamy alt fire ? co do plazma cuttera, to w drugiej części jest słabszy niż w jedynce i imo nie warto go nosić w późniejszych etapach w obliczu potężniejszych broni (jedyny duży plus to że gra nas zasypuje amunicją do niego). miotacz ognia najlepiej wyebać przy najbliższym koszu na śmieci. na zealocie przy końcówce z regeneratorem zayebiście przydał mi sie contact beam (alt fire ze stazą), a tak nosiłem go żeby farmić i sprzedawać amunicję do niego.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

W ogóle mam wrażenie, że w tej części Benche, Store'y i save'y są bardzo nieprzemyślanie rozlokowane.

Jest tylko jedno takie miejsce w grze. Konkretnie po konfrontacji z ludźmi. Jest tam od cholery nekromorfów a przy jednym save point'cie ewidentnie brakuje sklepu. Jeśli nie weźmie się więcej amunicji niż zwykle to jest ciężko przebrnąć przez ten etap na hardzie. Cała reszta to jest już twoje mizerne zarządzanie ekwipunkiem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

z force gunem i reaperem przebiłem się przez normal jak burza. force gun jest najbardziej wszechstronną bronią w grze, primary fire kontroluje tłum i ma elegancki pushback, gładko czyści dzieciaki, niemowlaki i robaczki, secondary niszczy punkty witalne, ucina kończyny a po dopakowaniu wręcz rozrywa na kawałki (tylko trzeba celować), lurkera możemy z dystansu upolować jednym strzałem. minus jest taki, że dopóki nie wrzucimy paru nodów to broń ta jest daremna. reaper to już w ogóle jest przehuyem, po dopakowaniu scenariusz wygląda tak : wchodzimy do pomieszczenia, nagle zewsząd zaczynają zlatywać się nekromorfy, drą japy i machają przeszczepami. cofamy się pod ścianę (najlepiej w róg), odpalamy piłę i celujemy nisko przy ziemi przesuwając od lewej do prawej, po paru sekundach mamy sałatkę z nekromorfów i nie musimy deptać. najlepsza broń na czteronożnych sub bossów (brute) - staza i kroimy. stalkery - piła przy ziemi i czekamy aż sam wleci. ciekawe zastosowanie ma przy bandach dzieciaków. wylatują w hurtowych ilościach i po którymś zabitym ciała zaczynają znikać i przepadają okazję na wydeptanie itema. przy reaperze nie ma tego problemu, bo fanty wypadają od razu po zgonie. no i nie ma szans, żeby zabrakło amunicji do niego, nie musimy się też martwić o przeładowywanie w trakcie jatki. problemem przy wyciągniętym reaperze mogą być lurkery i te łajzy plujące kwasem, ale od czego mamy alt fire ? co do plazma cuttera, to w drugiej części jest słabszy niż w jedynce i imo nie warto go nosić w późniejszych etapach w obliczu potężniejszych broni (jedyny duży plus to że gra nas zasypuje amunicją do niego). miotacz ognia najlepiej wyebać przy najbliższym koszu na śmieci. na zealocie przy końcówce z regeneratorem zayebiście przydał mi sie contact beam (alt fire ze stazą), a tak nosiłem go żeby farmić i sprzedawać amunicję do niego.

Dupa tam słabszy niż w jedynce. Po prostu w tej części jest większa masakra i jest ciężej grać tą bronią. Osobiście zawsze używałem w tej części PC jako primary weapon, a Zealot przeszedłem tylko i wyłącznie z PC.

Na Hardcore wybrałem zestaw Plasma Cutter + Line Gun. Jak dla mnie świetna kombinacja.

Odnośnik do komentarza

No nic, dla mnie liczy sie single. Dead Space 2 jest dla mnie pierwsza czescia w jaka gram, wczesniej ogralem tylko dema 1 i 2. Poki co gra bardzo mnie wciagnela, ma niesamowity klimat, krory az wylewa sie z ekranu- dla mnie to nowy REsident, survival-horror, ktorego tak bardzo brakowalo i ktorym niestety juz nie jest nowy RE. Do tego bylem zaskoczony swietna grafika w grze, domyslalem sie, ze nie wyglada zle, ale nie spodziewalem sie az tak dobrej grafiki, poza tym ma bardzo dobre udzwiekowienie - to buduje klimat ! Fajnie, ze niebawem bedzie trzecia czesc, pogralem chwile w demo i miejscowka na otwartym, zimowym terenie rowniez mi odpowiada, na mysl przychodzi od razu klasyk filmowy "The Thing".

Kapitalna gra !

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

ja dziś przeszedłem DS2 i gra mnie zabiła;

 

niemal tytuł idealny; czegoś mi brakuje, więc daję "tylko" 9/10;

najpaskudniejsze jest to, że przez 50% gry, mówiłem sobie "boże, co za łatwizna... gra dla noobów, a przecież na normalu wypadałoby czasem zginąć; drugą połowę gry podzieliłbym na dwie kolejne części; w pierwszej z nich mówiłem "no, w końcu poziom trudności taki, jaki powinen być od początku" a ostatnie 25% to "jak żyć panie premierze?"

nie wiem jak niektórym z Was udało się to przejść na hard to the core, ale podziwiam i składam wyrazy uznania;

 

zawiedziony jestem jedynie poziomem "strachu"; przysięgam na wszystko co mi święte: jestem z tych, co regularnie podskakują na horrorach i schizują się niesamowicie, oglądając dobry, budujący napięcie film; i o ile jeszcze DS1 straszył mnie przez pierwsze rozdziały, tak tutaj biegałem w zasadzie na luzaku; legend się nasłuchałem o budowaniu napięcia w tym tytule, a ludzie pisali "przeszedłem i to co gra zrobiła z moją psychiką sprawia, że nie chcę do niej wracać"; nie stwierdziłem podobnych "atrakcji" u siebie, choć rzecz jasna kilka razy darłem morde, kiedy przydażył sie naprawdę niespodziewany efekt WOW! :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...