Skocz do zawartości

Dead Space 2


Danonek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dlatego też według mnie tworzenie bohatera niemowy jest pójściem na skróty. Czy nie odzywający się ani razu James w SH2 sprawiłby, że ten survival horror byłby bardziej klimatyczny? Ciężko jest stworzyć ciekawego bohatera, który nie psułyby wczuwki. Jednak zawsze będę uważał, że odzywający się Isaac i pokazujący emocje (robi to tylko jeden raz) bardziej pozwoliłoby mi wsiąknąć w grę.

Nie no, takimi kartami to Ty Major nie graj heh.

 

SH2 to nie jest typowy survival horror taki jak choćby DS. Zresztą nie ważne ale nie gadający James to by była KLAPA na maksa. Przecież to by było nie możliwe fabularnie.

 

A DS i nie gadający Isaac jak najbardziej było i jest możliwe. Ok rozumiem, że komuś mogło to przeszkadzać. Ale kompletnie się nie zgodzę, że to pójście na skróty. DS jest zbyt dopracowaną grą, nie widzę w niej żadnych większych "skrótów". A już na pewno nie w Isaacu.

 

Nie miałem żadnych problemów z wsiąknięciem w grę. To nawet bardziej budowało więź z Isaaciem; imo. I to właśnie powodowało, że było bardziej klimatycznie.

 

Nie ma co w ogóle przyrównać tego z SH2.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dobra skończmy hehe. Każdy ma swoje zdanie i bardzo dobrze, są ważniejsze tematy. :mellow:

 

Przykładowo możemy pogadać na temat multi. Fajne byłoby coś w stylu L4D. Inżynierowie, żołnierze vs nekromorfy. Bądź kooperacja też w stylu podobnym do L4D. IMO gra Valve jest idealnym przykładem z którego można w tym temacie czerpać garściami.

Odnośnik do komentarza

Isaac niemowe dobrze zagrał, gorzej będzie sie teraz przyzwyczaić do gadającego, ale na pewno rozwinie to fabułę co jest oczywiste. Po DS oczekuje tego czego od jedynki - klimatu, nie musi co chwile straszyć ważne żeby był dobry dźwięk i klimat.

Edytowane przez Kaucz
Odnośnik do komentarza

Przecież dzięki temu, że Isaac nic się nie odzywał gracz mógł lepiej się z nim utożsamiać podczas gry. W moim przypadku właśnie tak było. Widząc Isaac'a, który wcale się nie odzywa można było w końcu dostrzec samego siebie. Isaac był częściowo pozbawiony osobowości ale to właśnie osoba gracza miała mu ją nadać. Sadzę, że po części taki był zamysł samych twórców. Może nieco daję się ponieść fantazji, ale to z dalszej perspektywy to całkiem logiczne.

Odnośnik do komentarza

Zaczynam się martwić o tą produkcję bo w Dante's Inferno ewidentnie zabrakło świeżych pomysłów. Mam nadzieję, że za DS2 odpowiedzialny jest inny zespół. Powinni popracować nad fabułą bo w części pierwszej cała historia opierała się jedynie na pierwszych i ostatnich scenach. W środku gry gracz zajmował się naprawianiem statku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podoba mi się nawet bardzo.

 

Okładka utwierdza i potwierdza to co przyniosły pierwsze informacje i teaser trailer. Isaac przeszedł grubą metamorfozę, teraz to on "rządzi", gra pierwsze skrzypce (skojarzenia z Obcym z Ripley? Jaką zmianę przechodziła z każdej kolejnej części.). No i tu pojawiają się najgorsze obawy, że klimat zaszczucia, survival horror odejdzie na rzecz strzelania, akcji... Na razie nie będę się tym zamartwiał zobaczymy po premierze.

 

Cholera, no żeby tylko nie spieprzyli takiej perełki, takiej gry.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Screeny od MajorZero64, DJ1988 i Sprite'a zapowiadają niezłą gierkę. Oby nie zawalili sprawy.

 

A DS i nie gadający Isaac jak najbardziej było i jest możliwe. Ok rozumiem, że komuś mogło to przeszkadzać. Ale kompletnie się nie zgodzę, że to pójście na skróty. DS jest zbyt dopracowaną grą, nie widzę w niej żadnych większych "skrótów". A już na pewno nie w Isaacu.

A ja się czułem jakbym grał w GTA3. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania dojdziemy do miejsca w którym twórcy w DSX będą się w końcu bali "podarować" głos Isaack'owi. Analogiczna sytuacja jest z Linkiem. Dla mnie głos bohatera to standard w grach na current geny. To zdecydowane pójście na skróty.

Edytowane przez Spuczan
Odnośnik do komentarza

To dziwne bo ja grając w DS-a miałem wrażenie, że gram w DS-a w survival horror a nie w GTA. Hmm...

 

Rzeczywiście pójście na skróty zaoszczędzili "troszkę" na voice actingu głównego bohatera.

Ale w dwójce jakie będzie pójście na skróty bo w nowym kombinezonie wygląda na chudszego. Parę poliglonów do przodu.

 

PS. Jakby co w dwójce Isaac będzie mówił. Postanowili pójść po prostej.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Czytaliscie material w GI, ze DS2 ma byc gra bardziej dynamiczna, lecz mniej straszna, bo gracze nie wyrabiali przed konsolami? :/

Też się spotkałem z takimi opiniami ale w wypowiedziach twórców i zapowiedziach. Nigdy żaden gracz się tym nie chwalił. No więc jak Panowie? Który to? ;D

Edytowane przez Spuczan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.