Skocz do zawartości

Pomysł na Grę


Najtmer

Rekomendowane odpowiedzi

z kim moglbym pogadac o scenariuszu do wlasnej gry zeby zrobic kolo niego troche szumu? czy polskie studia sa nastawione na rozmowe z graczami? material na gre next genowa. dlugo zwlekalem by tu napisac, choc w sumie mam juz nieco na to wylozone, wiec moze i tu ta gre przedstawie (najwyzej sie gdzies to przeniesie). pozdrawiam ludzi ktorzy siedza tu juz syte pare lat.

 

jak zaciekawia kogos te przechwalki to postreszczam, ale to bedzie jazda bez trzymanki, wiec radze zapiac pasy.

 

oo prosze przesunac do graczpolitej, to byloby odpowiedniejsze forum, sorry

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość Albert Wesker

Moim wymaganiom nie sprostała Twoja gramatyka i ortografia. Skoro piszesz jakiś tekst i chcesz żeby ktos go ocenił, napisz go poprawnie. Pisanie w taki sposób w jaki piszesz to oznaka braku szacunku dla czytającego.

Odnośnik do komentarza

sorry no, ale to wlasciwie calkowita improwizorka, jesli mialby to jakis krol sahary polnocnej przeczytac to sadze ze sprostalbym przecinkom i shiftowi. a jesli sadzisz ze ty bys to lepiej zredakowal, ty wyzywam cie tu i teraz na walke pokemon!!! (tylko sie nie obrazaj hehe, jestem tu zeby porozmawiac w milej atmosferze a nie sie spinac) poza tym nie napisales jak ci sie podoba, co bys zmienil, jakie patenty uwazasz ze za(pipi)iste, jakie za slabe, czy za bardzo wg ciebie gra przypomina mgs'a. nic. napisales ze mam braki w ortografii i gramatyce heh, slusznie, bardzo wazna uwaga, gdy nastepnym razem sie napie.rd.ole to bede bral twoj komentarz pod uwage i zaplace komus by mi to zredagowal jak prace magisterska. moze byc wyjustowane?

 

ktos chlonie takie klimaty? dodalby cos od siebie? dalem to tylko po to zeby dyskutowac na temat tresci a nie formy.

Odnośnik do komentarza

dzieki BsE, wiesz, mialem nawet nadzieje ze tu zajrzysz i moze z toba sie jakos rozmowa rozkwitnie, jesli znajdziesz czas, pisz co ci sie podoba, co nie. marzenie na zrealizowanie takiej gry dawno juz wlozylem w szafke z bajkami. sam wlasciwie chce napisac najlepszy scenariusz, ktory by pogryzl graczowi umysl. a ze taki fear 3 nie bedzie to jest jak w banku. monolith odgrzeje kotleta i zrobi kolejnego plytkiego klona.

Odnośnik do komentarza

Raczej twórcy gier mają własnych scenarzystów od danych serii, a bardziej chodliwe są tematy na gry, które się nie pojawiły i najlepiej aby wnosiły coś nowego. Fanficów Ci na necie dostatek, a zlepić jakiś tytuł z kilku innych to byle gd potrafi.

 

Kiedyś jak byłem młody, to na kartkach z nudów rozpisałem sobie cały 6 akt do Diablo 2 (była odległa kraina i ukryte miasto nekromantów, oraz różdżka która zebrawszy moc rozbitego kamienia, miałaby moc wskrzeszenia trójcy - a chęć przejawiał pewien nekromanta, który był na usługach ów trójcy i niezbyt w smak mu była porażka jego źródła i dochodu... w skrócie :P ). Rozpisałem schemat aktu, scenariusz wydarzeń, postacie, rozmowy NPC-ków (nawet plotki), częściowo przeciwników i artefakty. Do tego kilka fajnych możliwości. Potem mi się już nie chciało, bo się rok skończył i były wakacje.

Teraz wolę rozpisywać scenariusze oryginalnych pomysłów :)

Odnośnik do komentarza

tak, ale ja nie wierze w tych scenarzystow. fear1 byl moim zdaniem jedna z najlepszych gier w jakie gralem, byl to horror fpp z nastawieniem na rozpierduche, czyli cos bardzo oryginalnego na tamte czasy (ta, wiem ze wczesniej byly inne horrory fpp, ale nie w takiej oprawie). fear 2 byl za to odgrzewanym kotletem z ciut naciagana fabula (kim byl becket? skad mial te zdolnosci, ktore posiadal pointman? (slowmo)). moim zdaniem seria ta idzie w zla strone i raczej zakonczy sie jakas kiczowata historyjka. wiem ze wysoko cenie swoj scenariusz ale to przez wglad na klimaty ktorym,i sie jaram a zazwyczaj sa bardzo badassowe (ghost in the shell, mgs, filmy typu fear and loathing in las vegas itd.). chce to zgrabnie ujac w calosc, wiem ze to trudne i poszlo mi nie jakos mega ultra za(pipi)iscie, ale wierze ze gdybym nad tym przysiadl juz z jakas motywacja i mala wspolpraca powstalby naprawde dobrze wywazony material na gre. a wy w co chcecie grac? w klony? : )

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Widze, ze sie troche napracowales, ludzie z pasja zawsze sa godni szacunku. Mysle jednak, ze lepiej jakbys zajal sie czyms swiezym i rozpisal to wedle tego jak zycza sobie studia developerskie i o nich uderzyl z tym. Pewnie nikt tego nie zrealizuje, ale moze ktos przeczyta, spodoba mu sie i zaproponuje ci prace.

Odnośnik do komentarza

spoko, poki nie przeczyta tego ktos to mial jakikolwiek zwiazek z robieniem gry (a bardzo chcialbym, pomoc psx extreme bardzo mile widziana) nie mam zamiaru robic czegos co mi sie nie podoba. jak wam sie to wogole podoba? sprostaloby to waszym wymaganiom? : )

 

No ja mam od dosc dawna mocny zwiazek z robieniem gier i... to nie przejdzie. Tak jak koledzy wczesniej pisali, nie ma szans na rozwiniecie jakiejs juz znanej serii, tak jak Ty to zrobiles z FEAR - niestety, nie tedy droga. Wymysl cos swiezego, nowego, rozpisz to ladnie to wtedy bedzie o czym rozmawiac. Jak mialbys jakis pomysl na gierke na iPhona/iPoda touch to moja firma ma zapotrzebowanie na tego typu rzeczy teraz - sam sobie kminie powoli wlasny projekt.

Odnośnik do komentarza

lucek, chodzi wlasnie o to, ze ja nie mam tak naprawde potrzeby stworzenia tego fizycznie. spelniam sie wymyslajac, czerpie z tego satysfakcje. jaram sie nadal fearem, uwazam go za bardzo dobra marke i wuchte radosci daje mi same spajanie watkow jadac dajmy na to autobusem (jechalem niedawno na sporej korbie w autobusie i tak wlasnie wpadl mi pomysl z zakonczeniem, co bardzo mnie podekscytowalo, poniewaz dlugo staralem sie wymyslec bardzo sensowne rozwiazanie). ze nikt tego nie zrobi to wiem. ale mowic beda ze to ten najtmer, student geoinformacji wymyslil gre, ktora niszczy gwiazdkowe hity swoim klimatem, wymyslil super system interakcji z otoczeniem. ze zrobieniem tego to fakt, monolith pewno ma juz swoj skaszanialy pomysl na trzecia czesc. i to mnie wlasnie boli moi koledzy, to mnie boli. spartacza to. a my bedziemy plakac ze moj material stanie sie nieaktualny.

Odnośnik do komentarza

czlowieku nie ma opcji, jestem zbyt leniwy, chyba ze audiobook, wtedy moglby na dyktafonie wszystko na biezaco wymyslac (zawsze jak sie biore za spisywanie tego szitu to wlacza mi sie fristajl i 50% co napisze zawsze jest wymyslone juz przez rozkrecona wyobraznie i potok obrazow).

 

keymaker- nie mam bodzca. w sumie nie mam czasu zeby sie wprawic w nastroj a jak juz mam nastroj, to raczej wyglada to jak wyglada- spisany slowotok. zaczely mi sie studia, wiec co, mam co tydzien redagowac dla ciebie po akapicie? zmus sie, uwierz ze to naprawde jest warte przeczytania, to jak satysfakcja z przeczytania naprawde fajnej recenzji w pe. potem przedyskutujemy takie kwestie jak eksploracja najciemniejszych zakatkow swiadomosci (marzyl mi sie dom z blairwitchproject widziany we flashbackach, chcialem odwzorowac poniekad scene z za(pipi)istego obrazu beksinskiego http://antares666.altervista.org/_altervista_ht/zdzislaw_beksinski_morsir.jpg gdyby tak te posagi ozywaly (wytwor wyobrazni))

 

a wszystko okraszone ambientem dramenbejsami i dubstepami! : D

 

http://www.youtube.com/watch?v=RP5qLPAvIeY

to by moglo wchodzic w intro. miod. a w trybie wieszcza to calkowita poezja.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Mr. Blue

Nie ważne, że stado sępów będzie naśmiewać się z twojego pomysłu.

Nie ważne, że żadnemu z wielkich dystrybutorów koło dupy nie zawieje, żeby przeczytać twój pomysł.

Nie ważne, że...

 

Ważne, że wyrazisz siebie i choć w małej części nie pozwolisz by twoje myśli umarły razem z tobą.

Odnośnik do komentarza

Nie ważne, że stado sępów będzie naśmiewać się z twojego pomysłu.

Nie ważne, że żadnemu z wielkich dystrybutorów koło dupy nie zawieje, żeby przeczytać twój pomysł.

Nie ważne, że...

 

Ważne, że wyrazisz siebie i choć w małej części nie pozwolisz by twoje myśli umarły razem z tobą.

 

jako, ze juz bylo to przenioslem posty

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.