Skocz do zawartości

Inception


Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj oglądałem krótki wywiad z Caprio odnośnie antykoncepcji tfu to znaczy Incepcji.

 

Leo jest bardzo zadowolony z filmu (heh), mówił, że 3-4 miesiące rozmawiali - ulepszali scenariusz z Nolanem.

No i na końcu wspomniał, że film jest "ciężki" (częsta opinia) a widz po wyjściu z kina długo będzie się zastanawiał o co chodzi.

 

Brzmi świetnie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

No "Memento" się nie da rozpracować, jest specjalnie tak zrobione, że przy żadnym założeniu nie składa się w zadowalającą całość. O to chodzi w tym filmie, takie jest jego założenie, takie jest jego przesłanie, taka jest jego forma. Taki, wreszcie, styl Nolana. Pamiętam, że parę osób na tym forum ma inne zdanie, ale jednak uważam za dość solidny fakt, że koleś pisze bardzo inteligentne filmy.

 

 

 

...jak na Hollywood to nawet bardzo bardzo.

Odnośnik do komentarza

[quote name='kotlet_schabowy' date='23 July 2010 - 03:49 AM' timestamp='1279849790' post='2179869'

to muzyka skomponowana przez kogoś innego, tylko na potrzeby trailera, zakładam, że chodzi Ci o to :

 

http://www.youtube.com/watch?v=lOJqicM6x84

 

na yt jest jego cały instrumentalny album (o tu). o dziwo wcześniej zajmował się produkcją podkładów hip-hopowych o_O. teraz go jakaśtam umowa zobowiązuje, ale za niedługo ma być dłuższy mix mind heist.

 

a widzieliście pierwszą krótkometrażówkę chrisa? jest na jutube:

 

 

gra w niej ten sam gość co w following.

Odnośnik do komentarza

Memento 9/10

Prestiż 8/10

Bezsenność 8/10

Mroczny Rycerz 9/10 (to jest fenomen co zrobił z tym filmem, uniwersum)

Batman Początek - wstyd przyznać ale jeszcze nie widziałem :turned:

 

Ty lepiej Walter pisz wybierasz się dzisiaj na premierę?

Ja poczekam do przyszłego tygodnia aż trochę bydła ujdzie z kin (choć w to akurat wątpię).

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem wreszcie Incepcję. Normalna projekcja dla ludu. Bydła w kinie za bardzo nie było. To jednak nie jest zadowalacz tłumów w stylu "Matriksa" czy choćby "Mrocznego Rycerza".

 

Co do filmu... ŁAŁ. O tym będzie można gadać latami. Jak o "Memento".

 

Ktoś wie, gdzie można kupić we Wrocku takiego metalowego bączka? Walter?

 

Dla mnie to jest The Ultimate Nolan Movie. Uwielbiam autoreferencyjność i zabawy z podstawowymi zasadami pisania amerykańskiego scenariusza. Ten film jest właśnie o tych dwóch rzeczach.

 

Jednocześnie film jest chyba jeszcze bardziej niż "Memento" łatwy do skrytykowania. Jego największe atuty bardzo łatwo podważyć i wręcz obśmiać. Uznać za tanie, nie dające zadowolenia. No i jest sporo rzeczy, które po prostu mogły być lepsze, to nie ulega wątpliwości i to też bardzo łatwo może komuś nie przypasować. A że film jest must-see, to spodziewam się wielu bardzo krytycznych opinii w internecie. Cóż, Nolan to już jest nowy Tarantino, w sensie że proponuje widzom swoją zabawę, na swoich regułach i albo ktoś się lubi w to bawić, albo nie.

 

Nie jest wadą filmu jego "niezrozumiałość", czy "ciężkość", na elementarnym poziomie. Nie, ten film jest głęboki, ale jeśli chodzi o "nadążanie" za nim, to jest tak samo "łatwy" jak ostatnie filmy Nolana czy Tarantino. Po prostu jest to inny rodzaj zabawy, niż generalnie przyjęty w Hollywood, ale teoretycznie film mógłby być atrakcyjny i pod tym względem, i pod tym. Wydaje mi się, że jest bardziej atrakcyjny w sensie artystycznym niż rozrywkowym. Cała warstwa "heist movie" to taki co najwyżej standardzik, bez superpatosu czy błyskotliwych dialogów. Ale nie jest to film w stylu "trzeba myśleć". Nie trzeba. Można.

 

 

Ranking filmów Nolana? Hm.... na pewno pierwszą czwórkę łatwo oddzielić od pozostałych. Poza tym, ustalenie kolejności jest trudne.

 

1. Incepcja

2. Memento

3. Prestiż

4. Mroczny Rycerz

5. Following

6. Bezsenność

7. Batmana Początek

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem po seansie Incepcji, i żałuje że tak szybko zostałem wyrwany z tego snu :(. A oto mój osobisty ranking filmów Nolana.

 

1.Memento 10/10 ( Po prostu Wow )

2.Incepcja 9+/10( nie daje pełnej 10 bo kilka rzeczy mnie drażniło )

3.Batman Begins 9/10 ( uwielbiam historie o narodzinach bohaterów, a ten film stanowi arcydzieło w tej kategorii )

5.Mroczny Rycerze ( Ledger i Eckhart i długo długo nic )

4.Prestiż 8/10 ( "Magia" vs. Technologia )

 

Bezsenność oglądałem zbyt dawno temu żeby wydać werdykt.

Odnośnik do komentarza

Jak wrócę z urlopu pierwsze co zrobię to pójdę do kina. Podejrzewam, że film zrobi ze mnie to co zrobił "Mroczny rycerz" w 2008. Pierwsze opinie(vide wyżej) jeszcze mnie w tym utwierdzają.

Co do rankingu:

 

1. Mroczny rycerz 9/10

2. Prestiż 9/10

3. Memento 8/10

4. Batman początek 7/10

 

... reszty nie widziałem. Do "Following" się coś zebrać nie mogę ;p

Odnośnik do komentarza

Po czterech godzinach nieustannego gadania o filmie i czytania interpretacji w internecie odwołuję swoją powyższą wypowiedź. Film jednak jest trudny do załapania. Po prostu o paru rzeczach myślałem "ach, trzeba zaakceptować tajemnicę", a jednak one są czymś bardziej konkretnym, jak się pomyśli. Kurczę, muszę iść obejrzeć jeszcze raz, ale musiałbym kupować bilet i kasy szkoda...

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Film nie ryje bani.

 

Pierwsza scena jest do bólu nudna, pozniej zaczyna sie akcja typu " ocean six", zbieranie debesciaków, pozniej sceny poscigów które sa naprawde liche patrzac na tuzów gatunku filmów akcji.

No a pozniej zaczyna sie robic bardzo fajnie. Nawet bardzo,bardzo.

Duzo nudnych momentów, pare fajnych efektów, i zayebiscie ukazana akcja w paru "wymiarach" sennych.

Koniec przewidywalny.

 

Nie moge sie przekonac do Dicaprio i tej jego zmarszczonej momiki twarzy, moze i jest dobrym aktorem, moze i udowodnil to w wiekszosci swoich filmów, ale ja go nie kupuje, juz lepszy byl klon Heath'a. Koles od fałszerstw wygrywa w kategorii najbardziej bezplciowa postac i czlowiek podobny do nikogo. Zal mi tez Ellen, laska ma chyba z 26 lat a wyglada jak dorastająca 16;tka, niedlugo zamieni sie w oblesna karlice która nikt nie bedzie brał do filmów. No ale to ma sie nijak do samej oceny filmu.

 

Swietna scena z uderzeniem głową w szybe przednią samochodu, az mnie zabolało ;]

 

 

Film nie ryje bani.

 

794/1000

 

Czekam na udowodnienie odnosników do katastrofy prezydenckiej i nagłej otyłości Britney Spears. Ogór, do dzieła.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Sam bym obejrzał jeszcze raz, ale poczekam na Blu-ray. Teraz na 21 było znacznie więcej ludzi niż na 1830 więc wybrałem dobrą godzinę.

 

Film, AWESOME! Zaczyna i kończy się jak sen, Nolanowi udała się ta sztuka przeniesienia snu na ekran. Kurczę też muszę znaleźć swój totem.

 

Ponad 2 godziny rozkminy przeplatanej akcją. To jest co lubię najbardziej. Przez ten czas mój mózg chodził na wysokich obrotach analizując to co widzą me oczy i co dociera do uszu. Fabuła mimo, że gruncie rzeczy prosta jest cholernie inteligentna. Świetne sceny akcji oraz efekty pozwalały odpocząć szarym komórkom lecz na pewno nie zmysłowi wzroku. Nolan z Mrocznego Rycerza wyciągną dużo i udoskonalił braki tamtego filmu, teraz jest znacznie bardziej artystycznie. Zimmer podkreślał to wszystko chyba jezdnym najlepszych soundtracków w historii.

 

Coś czuję, że nie wszyscy załapią ten film. Niech czekają na Transformersy.

 

Ranking:

 

1. Memento

2. Incepcja

3. Mroczny Rycerz

4. Prestiż

5. Batman Początek

 

Bezsenność muszę obejrzeć jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Czego tu nie załapać?

widze ze kolega nintendo64 szufladkuje juz tych którzy nie sa rozniesieni AWESOME'noscią filmu do fanów transformersów. Pfff.

 

Niesamowite sceny akcji? Chyba nie mówisz o poscigach, strzelaninach i bijatykach? to jest poziom bardzo sredni.

Tylko brak grawitacji i zwolnione tempa robiły, plus efekty.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...