Skocz do zawartości

Inception


Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

tak, ale kultowości mu odmówić nie można i każdy się jarał chociaż trochę na pewnym etapie więc skończcie już pier.dolić i dalej spuszczanko nad incepcją c'mon

 

ja sie nie jarałem, przemknal i zapamietalem go jako fajny film sci-fi.

Jarania - zero.

Nadmuchany balon.

Pamietam ze wieksze opad szczeki mialem wtedy na cube jedynka.

Odnośnik do komentarza

incepcja > (matrix = cube)

 

z tym, że matrix i kostka to inne kategorie więc nie wiem co oba te filmy robią obok siebie. ja tam jak widziałem pierwszy raz matrixa to miałem z 10 lat więc może i jestem z tego pokolenia :P. poza tym:

 

tak, ale kultowości mu odmówić nie można i każdy się jarał chociaż trochę na pewnym etapie więc skończcie już pier.dolić i dalej spuszczanko nad incepcją c'mon
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No co ty 2 miliony razy.

 

Rzeczywiście bardzo podobne gatunkowo filmy i do tego wyszły prawie w tym samym czasie :whistling:

 

A umiesz podać w liczbach ile razy będzie lepszy Inception od Cube lub na odwrót?

Też milion?

 

odpowiem za olszmitza:

-zamknij ryj!

 

pisze ze w czasie ajk byl matrix ogladalem tez cube 1, nie pisze (pipi)a ze to ten sam gatunek, ale pare rzeczy laczy te filmy, rozkmina, gatunek, nowy scenariusz.

Ale to nie zmienia faktu ze oba to filmy i mozna je porownac i przyznac komus 1 miejsce.

"milion razy", (pipi)a, odebrales to doslownie?

a wez idz

Odnośnik do komentarza

Dobra nie sap tyle a lepiej czytaj dokładnie.

 

Porównywanie tych dwóch filmów pod jakimkolwiek względem to głupota zresztą taka sama jak pisanie, że Cube jest lepszy.

 

"nie pisze (pipi)a ze to ten sam gatunek, ale pare rzeczy laczy te filmy, rozkmina, gatunek, nowy scenariusz."

 

Napisz coś jeszcze bo to bardzo ciekawe. To, że grają w nim aktorzy też łączy te filmy? A napisy końcowe?

Zresztą chcesz posapać o Kostce to gdzie indziej. To temat o Inception.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Pierwsza część Matrixa była dobrym filmem jednak dość szybko się zestarzał. Mam na myśli głównie efekty specjalne... Mam nadzieję, że w przypadku Incepcji tak nie będzie i film wytrzyma dłuższy okres czasu, chociaż postępu grafiki komputerowej jak wiadomo się nie powstrzyma. W obu filmach efekty są ważną częścią całości chociaż mam nadzieję, że fabularnie film Nolana okaże się lepszy.

 

Cube vs Matrix? WTF weźcie się zastanówcie co piszecie.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza część Matrixa była dobrym filmem jednak dość szybko się zestarzał. Mam na myśli głównie efekty specjalne... Mam nadzieję, że w przypadku Incepcji tak nie będzie i film wytrzyma dłuższy okres czasu, chociaż postępu grafiki komputerowej jak wiadomo się nie powstrzyma. W obu filmach efekty są ważną częścią całości chociaż mam nadzieję, że fabularnie film Nolana okaże się lepszy.

 

Cube vs Matrix? WTF weźcie się zastanówcie co piszecie.

(pipi)a mogłem napisać, że Incepcja póki co przypomina mi Króla Lwa mniej gderania by było.

 

Akurat Major teraz to Ty walnąłeś głupotę do potęgi. Dobra nie będę już negował który film był jest lepszy walić to ale pisać, że efekty w Matrixe szybko się zestarzały to jakiś obłęd...serio.

Co jak co ale to zdecydowanie najmocniejsza i najtrwalsza strona filmu.

 

Przecież niektóre sceny do dziś nieźle wyglądają pomijając fakt, że film ma 11 lat (pierwsza część). I akurat życzę Incepcji żeby wytrwała taką próbę czasu.

A poziom fabularny jakbym dostał poziom Matrixa to byłbym w 100 % happy.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

OLO te efekty były dobre parę lat temu. Porównując do Drużyny Pierścienia (jakbym chciał równolegle) to film Jacksona rozwala Matrixa.

 

Nolan nie słynie z efektów specjalnych, ale w jego najnowszym filmie (sądząc po zwiastunach) wyglądają zacnie.

Odnośnik do komentarza

Ale kręcisz...

 

Filmy pod względem efektów starzeją się z miesiąca na miesiąc więc jakim cudem chciałbyś żeby 11 letni film do dzisiaj urywał du.pę pod tym względem(choć paradoksalnie do dzisiaj nieźle wypada Matrix pod tym względem, czytaj: nie razi a nawet wypada lepiej od niektórych kilkuletnich popłuczyn). Polecam obejrzeć.

 

Najpierw napisałeś, że szybko się zestarzał pod względem efektów (co jest nieprawdą) a teraz że, były dobre kilka lat temu. Tak btw Władca wyszedł prawie 3 lata później po Matrixe a w filmie (w efektach specjalnych) to OGROM czasu.

 

No właśnie Nolan teoretycznie nie słynie z efektów ( z drugiej strony w czym miał zasłynąć efektami w Prestiżu, Memento, Bezsenności?) a jak wypuszcza odpowiedni film to "ryje" efektami vide Mroczny rycerz czy teraz Inception (przynajmniej na razie na trailerach).

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Akurat w Dark Knight efektów komputerowych nie było za dużo, Oglądałem materiały na blureju i nabrałem jeszcze większego szacunu do niego i jego ekipy. Wiele scen była robionych na serio (wywrotka tira, wjazd autobusu, batmotor...) nawet wybuch szpitala był w większości na serio. Facet się nie cyka.

 

Blade Runner ma już znacznie więcej lat na karku niż Matrix i dalej zadziwia, podobnie SW. Wachowscy zastosowali efekty, które musiały się szybko zestarzeć, za bardzo zaufali komputerom.

Odnośnik do komentarza

No właśnie o to mi chodzi, że Nolan nie paprze się w efekty komputerowe tylko kręci "własnoręcznie" efekty którą jak najbardziej dają radę wspomniany Mroczny Rycerz :wub:

 

Blade runner to przede wszystkim zadziwia designem i "rozmachem" a nie efektami (nie teraz).

SW to fenomen pod tym względem; fakt.

 

A Wachowscy nie tyle co zaufali komputerom co te sceny które chcieli pokazać wymagały efektów komputerowych. Ciężko byłoby je nakręcić inaczej (nawiasem mówiąc w Matrixie 2 już dużo efektów budowali "własnoręcznie" choćby największa wybudowana autostrada na potrzeby filmu).

 

No i takie czasy wspomniany przez Ciebie Władca i nowa trylogia SW to też już tylko efekty komputerowe.

 

A takie sceny jak odbicie Morfeusza (od zadymy w budynku aż po finał na dachu) nie odstaje niczym od dzisiejszych scen akcji w filmach.

 

Co nie zmienia faktu, że zdecydowanie wolę i podziwiam pracę którą odwala Nolan; nie komputery.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wachowscy za bardzo zaufali komputerom zapominając o sztuczkach wizualnych to one właśnie potrafią przedłużyć życie efektów o parę dobrych lat. Sam miałem kiedyś okulary ala Neo, ale ten film z roku na rok coraz bardziej tracił. Nie mówię o kontynuacjach bo te po przemyśleniu całej sprawy nie miały prawa powstać albo jeśli już to w innej formie.

 

Dobra, ale w te wakacje będzie rządzić Incepcja i jak będę po seansie 30 to coś naskrobie. :teehee:

Odnośnik do komentarza

@Major

 

No zaufali i bardzo dobrze zrobili dzięki temu między innymi odnieśli taki sukces. Wprowadzili rewolucyjne efekty i ficzery na miarę SW w swoich czasach dzięki którym potem co drugi film czerpał z Matrixa ba do dzisiaj czerpią jeżeli chodzi o "efekty-ficzery". Zresztą polecam fajne artykuły, książki na temat tego jak Matrix zmienił kino.

 

Więc naprawdę nie wiem o co Ci chodzi z tym traceniem z roku na rok czy błędnym zaufaniu. No ale przecież rozumiem, że nie każdemu musi się podobać, wiem, że nie musi, wiem, że są ludzie którzy nie cierpią Matrixa itd. ale pewne fakty są niepodważalne.

 

Walter nas zaje.bie.


 

http://www.metacritic.com/film/titles/inception obecne oceny i ranking Inception

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dobra dość, niech Neo śpi spokojnie wąchając kwiatki.

 

Pytanko: Czy muza z pierwszych zwiastunów to dzieło Zimmera? Czytałem, że nie, ale o niego się nie martwię.

 

(...)

 

Nie, to muzyka skomponowana przez kogoś innego, tylko na potrzeby trailera, zakładam, że chodzi Ci o to :

 

http://www.youtube.com/watch?v=lOJqicM6x84

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...