Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Divinity 2 za 10€.

 

Czaję się na tę grę już od dłuższego czasu, ale niepokoi mnie nieco poniższe:

3rd-party DRM: SecuROM™

5 machine activation limit

 

Powie mi ktoś co to konkretnie oznacza? Czy, że gra może być aktywowana na maksymalnie 5 maszynach jednocześnie, czy też, że dostaję limit 5 aktywacji, a po jego wyczerpaniu gra idzie w cholerę(?).

 

Zwykle to oznacza, ze jesli konfiguracja twojego komputera sie zmieni (np zmienisz karte grafiki albo caly komputer) to zostaje "zuzyta" jedna aktywacja. Instalowanie i odinstalowanie gry na tej samej maszynie nie powinno zuzywac aktywacji bo zostaje oddana a) albo robi to sama przy odinstalowaniu b) trzeba uzyc revoke tool zeby aktywacja wrocila do puli. Z tego co wiem jak sie zuzyje wszystkie zwykle mozna wyslac maila producentowi i raczej odnowiaja aktywacje. Zalezy od developera, czasem aktywacje nawet same sie resetuja z czasem. Nie wiem jak dokladnie jest z DKS na steamie. Przeczytawszy to pewnie zastanawiasz sie po co w ogole dawac limity instalacji. Nie wiem.

 

Ale sama gra jest wysmienita.

 

 

edit; Z tego co czytam chyba moglem sie pomylic.

 

You should have 5 activations for your copy of Dragon Knight Saga and we can always help you if there should be lost activations or any other securom related problems, such as an unrecoverable system crash.

 

And yes, as far as I know, that means 5 activations per set of hardware (really different pc's). You get an activation back when you uninstall the game. The uninstaller specifically asks for this.

 

Z forum larian. Z tego wynika, ze mozesz miec zainstalowana gre na 5 roznych maszynach i nie tracisz aktywacji o ile prawidlowo sie zdeaktywuje przy deinstalacji. Po co to w ogole? :huh:

Edytowane przez Mq
Odnośnik do komentarza
Po co to w ogole? :huh:
To UbiSoft. Oni lubią uprzykrzać PeCetowcom życie swoimi rozmaitymi DRMami. Są u mnie zaraz po EA na liście znienawidzonych wydawców (nie licząc Cenegi, oczywiście ;p). Dlatego też po przeczytaniu tej notki na temat Divinity 2 zacząłem się zastanawiać, czy zakup w ogóle ma sens, jeśli ma to stwarzać takie problemy lub stanowić jakieś ryzyko.

 

Dzięki za wyjaśnienie. Grę chyba kiedyś kupię, ale myślę, że jednak nie teraz. I tak nie będę w to grał w najbliższym czasie (prędzej w jedynkę z GOGa ponownie...), a może zmniejszą cenę bazową wkrótce i wtedy dadzą kolejną promocję. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam nOObowskie pytanie , jest jakiś sposób na to żeby nowe steamowe aplikacje instalowały się w innym niż domyślne miejscu ? Bo kurna zaczyna mi miejsca brakować na systemowej partycji a nie mogę jakość znaleźć odpowiedniej zakładki "zapisuj dane w " (pytam bo połowa gier "każe" mi rejestrować je na Steam i przez to dużo rzeczy ląduje na dysku C: ).

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza
A dziś na Steam jako Daily Deal część horrorowej sagi tak uwielbianej przez wielu. Nie wiem na ile dobra to pozycja, ale może się ktoś skusi.
Homecoming można było dostać za 19zł na różnych wyprzedażach parę miesięcy temu. Edycję pudełkową rejestrowalną na Steam.

 

Pomijając tradycyjnie kulawą optymalizację, to gra z tego jest nawet niezła, ale strasznie kiepski to Silent Hill, jeśli można to tak ująć.

 

Co do wyprzedaży, sam kupiłem tylko UFO: Extraterrestials oraz LIMBO. Bez szału dla mnie - na resztę wishlist będę liczył w grudniu (Bastion -75% dawać!).

Odnośnik do komentarza

Nienawidzę Was. Te LIMBO jest tak wkurwiające, za przeproszeniem, że zaczynam żałować nawet tych 10zł. Ok, klimat świetny, wręcz boski - motyw z pająkiem przegenialny. Szkoda tylko, że dalej rozgrywka to przede wszystkim physics puzzles, z bezsensowną koniecznością uprzedniej śmieci celem przekonania się co będzie dalej. Zagadki same w sobie są banalne, ale ten element platformowy strasznie frustruje - przynajmniej mnie, bo ja nigdy platformówek nie lubiłem. Niby checkpointy dobrze rozłożone, ale tak naprawdę gameplay wygląda tak -> "idź w prawo, zgiń, restart, idź w prawo, użyj puzzla, idź dalej, zgiń, restart, zgiń, restart, zgiń, restart, użyj puzla, idź w prawo...". I trzymaj się z dala od wody!

 

Zaczynam się po prostu zastanawiać czy nie lepszym pomysłem byłoby po prostu obejrzenie walkthrough w Internecie. Szczególnie, że gierka nie zdaje się być długa (~2h).

 

Dobrze, że wziąłem to w promocji, bo za całe 10€ to bym chyba klął ostro.

 

Niech nikt mi nie poleca żadnych super meat boyów, ani innych podobnych, bo w czapę palnę. ;>

Odnośnik do komentarza

Jest to możliwe, bo większość zagadek jest trudna tylko za 1 razem. Jak na razie jedyne co mi sprawiało problem , to

 

ustawienie 2 skrzynek jedna na drugiej, bo często przy wchodzeniu na nie je przesuwałem i trzeba było ginąć żeby się na nowo zrespiły ;/

 

 

 

Tak szczerze mówiąc, to myślałem że będzie acziw za przejście bez umierania :D

Odnośnik do komentarza
Haha, właśnie mi się to w tym podoba, że jak mi się uda rozkminić zagadkę BEZ ŚMIERCI to jestem z siebie za(pipi)iście zadowolony :D
Ciężko "rozkminić" coś bez śmierci jeśli staczamy się po urwisku nie wiedząc, w którym momencie należy skoczyć, aby przeżyć. Albo, że zaraz po skoku zabiją nas jakieś dzieciaki i wyjątkowo(!) trzeba uciec w lewo. To tak w ramach przykładu.

 

To nie jest gra logiczna, tylko trial and error.

 

No i ja w to gram z doskoku. Z 3 ekrany , smierć i odkładam :)
No ja też - inaczej by mnie szlag trafił chyba.

 

Początek był super, motyw z pająkiem mnie naprawdę zachwycił, ale im dalej tym gorzej, a całość jest przeciętną platformówką z elementami fizyki. Bez szału ogólnie. Może przesadzam z tym wydatkiem 10zł, ale nie polecam tego za normalną cenę. Po prostu nie warto.

Odnośnik do komentarza

@Velius

O co chodzi z tym DRMem Divinity 2? Bo nie wiem czy jest sens to brać, czy poczekać na jeszcze lepszą cenę. Kiedyś... gdzieś... może...

 

 

Szczerze to nawet nie wiedzialem ze tam jakis DRM jest,bo mi ani przy instalacji ani przy odpalaniu gry zadna taka informacja nie wyskakiwala. Mozliwe ze tyczy sie tylko pudelkowej wersji a steamowa dziala na innych zasadach. Tak czy siak instalowalem gre wielokrotnie (na tej samej maszynie) i dalej moge to bez problemow robic...a gra i tak jest na 1-2 przejscia a potem raczej nie ma powodu do wracania przy takim wysypie gier jaki mamy obecnie.

 

Co jak co Divinity II mocno polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...