Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

rLjAvJa.png

 

Praktycznie hacking w słusznej sprawie. ;) Autorowi Enhanced Steam (wtyczki ulepszającej Steam Store) udało się skonfigurować wszystko tak, żeby modyfikować stronę nie na poziomie przeglądarki, ale na poziomie komputera (atak man-in-the-middle, tylko hackujesz sam siebie). Dzięki czemu każda przeglądarka, także Steamowa, "dostaje" już zmodyfikowaną stronę, z wszystkimi bajerami.

 

Oczywiście nie jest to sama wtyczka, tylko jakiś serwer na kompie, który ma kod ES-a. Sama wtyczka nic się nie zmienia i działa tylko na przeglądarce, na której ją instalujesz.

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Valve announces 13 Steam Machine partners, including Alienware

 

Valve has been unveiling its Steam OS initiative piece by piece, and at a brief event today it announced an important new detail: which companies will actually be selling Steam Machines. Thirteen partners were announced at the event, including Alienware, Falcon Northwest, and iBuyPower, among other custom PC makers. There's no word on when the machines will hit the market, but Valve says that it'll defer to manufacturers' own timelines for putting them on sale. As for whether we'll see hardware from Valve itself, it isn't something the company is ruling out, but it is staying typically quiet on the subject.

There's one other piece of hardware that Valve's partners may end up making too: controllers. Valve announced today that partners will be able to create their own Steam Controllers, helping achieve its goal of creating a diverse Steam OS ecosystem for gamers. While Steam OS won't have quite the game library that Steam on Windows does, Valve says there are about 250 titles supporting it so far.

 

Valve's other Steam Machine partners are Materiel.net, Alternate, Next, CyberPowerPC, Origin, Digital Storm, Scan Computers, Webhallen, Gigabyte, and Zotac. Just like their gaming PCs, their Steam Machines come in a wide range of styles — and with an even wider range of hardware.

The machines' prices range from $499 to $6,000. Manufacturers including iBuyPower and CyberPowerPC are among those making entry-level machines that might appeal to traditional console gamers, while others like Falcon Northwest aren't straying from their normal demographics, offering far more powerful systems at far more daunting prices. The low-cost machines are trying to stretch your dollar pretty far though: CyberPowerPC's, for instance, includes a Core i5 processor, 8GB of RAM, a 500GB hard drive, and either an AMD Radeon R9 270 or an Nvidia GTX 760.

 

http://www.theverge.com/2014/1/6/5282122/valve-13-steam-machine-partners

 

 


Alternate - $1339
CPU - Intel Core i5 4570
Graphics - Gigabyte GTX 760
RAM - 16GB
Storage - 1TB SSHD

 

CyberPowerPC - $499 and up
CPU - AMD/Intel Core i5 CPU
Graphics - AMD Radeon R9 270/Nvidia GTX 760
RAM - 8GB
Storage - 500GB

 

Digital Storm Bolt II - $2,584
CPU - Intel Core i7 4770K
Graphics - GTX 780 Ti
RAM - 16GB
Storage - 1TB HDD + 120 GB SSD

 

Gigabyte Brix Pro - TBD
CPU - Intel Core i7-4770R
Graphics - Intel Iris Pro 5200
RAM - 2 x 4GB
Storage - 1TB SATA 6Gb/sata

 

Falcon Northwest - $1,799 to $6000
CPU - customizable
Graphics - Nvidia GeForce GTX Titan
RAM - 8 to 16 GB
Storage - up to 6 TB

 

iBuyPower - $499 and up
CPU - Quad core AMD or Intel
Graphics - Radeon GCN Graphics
RAM - 8GB
Storage - 500GB+

 

Materiel.net - $1,098
CPU - Intel Core i5 4440
Graphics - MSI GeForce GTX 760 OC
RAM - 8GB
Storage - 8 GB + 1 TB SSHD

Origin PC Chronos - price TBD
CPU - Intel Core i7 4770K (3.9 to 4.6 GHz)
Graphics - 2 x 6GB Nvidia GeForce GTX Titans

 

Next SPA - price TBD
CPU - Intel Core i5
Graphics - Nvidia GT 760
RAM - 8GB
Storage - 1TB

 

Scan NC 10 - $1,090
CPU - Intel Core i3 4000M
Graphics - Nvidia GeForce GTX 765M
RAM - 8GB
Storage - 500GB

 

Webhallen - $1,499
CPU - Intel Core i7
Graphics - Nvidia GT 780
RAM - 16GB
Storage - 1TB SSHD

 

Zotac - $599
CPU - Intel Core (TBD)
Graphics - Nvidia GeForce GTX
RAM - TBD
Storage - TBD

Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza

Słabo się interesuje tym całym steamOS /machine    ale czym to się różni od zwykłego PCta ?

 

Ceny tych zestawów  delikatnie mówiąc dla idiotów i leworęcznych co to  nie potrafią samemu (chyba ze chodzi o sam znaczek steam :E ) złożyć  i dla czego jest taka gigantyczna rozbieżność sprzętowa ?

 

Myslałem ze ma to być coś ala konsola z mocą Pc ....ale ogromnym plusem konsol jest  identyczny zestaw sprzętowy gdzie  te same gry działają identycznie  u każdego posiadacza sprzętu .W przypadku  steam machine  tak nie bedzie  .

 

Czy  sam system  steam OS   bedzie można nabyć oddzielnie ?

Odnośnik do komentarza

Czy  sam system  steam OS   bedzie można nabyć oddzielnie ?

Steam OS jest darmowy do ściągnięcia dla każdego (albo ma być jakoś soon). Valve jednak samo powiedziało że typowy PCtowiec nie ma specjalnie powodu by się nim interesować. Jestem zbyt leniwy ale ktoś na forum wklejał nawet link do tej wypowiedzi. Steam machine to dla tych co chcą mieć PCta w salonie i nie musieć dźwigać własnego kompa co chwilę z pokoju do pokoju. Ot taki salonowy PCet. I to właśnie dla nich jest przeznaczony Steam OS.

Odnośnik do komentarza

 

Czy  sam system  steam OS   bedzie można nabyć oddzielnie ?

Steam OS jest darmowy do ściągnięcia dla każdego (albo ma być jakoś soon). Valve jednak samo powiedziało że typowy PCtowiec nie ma specjalnie powodu by się nim interesować. Jestem zbyt leniwy ale ktoś na forum wklejał nawet link do tej wypowiedzi. Steam machine to dla tych co chcą mieć PCta w salonie i nie musieć dźwigać własnego kompa co chwilę z pokoju do pokoju. Ot taki salonowy PCet. I to właśnie dla nich jest przeznaczony Steam OS.

 

 

heh  ci co chcą mieć PCta w salonie mają  obecnie tzw media center które można  sobie dowolnie konfigurować .Dla mnie ten Steam Machine to bzdura    i wyciąganie  kasy  bo  podane ceny są  chore .... tępi amerykanie pewnie na to polecą  bo to bedzie nie lada lans miec  pudło z logo steam w salonie

 

Ale jak  owy OS ma być do pobrania i to za free i bedzie działał na każdym  sprzęcie  to tym bardziej nie widzę sensu  SM.

 

Jezu ludzie Steambox TO JEST skladany PC taki jak chocby znajdziemy w markecie. Tylko, ze z gwarancja Steam, ze nie bedzie totalnym szrotem i bedzie mial zainstalowanego Linuxa od Valve.

 

Nie mam pojecia czego sie niektorzy spodziewali patrzac na reakcje w internecie.

Pierwotnie  miała to być konkurencja dla konsoli czyt. konsola od  Steam  a steam machine nie ma nic wspólnego z konsolą :) .

Z dużej chmury mały deszcz .. jak zwykle .

 

Argument z gwarancją słaby  bo kupując własne komponenty  też mamy gwarancję  a wyjdzie taniej .Ciekawe jakie ceny dowalą w  Europie /u nas :)

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

Znajdz mi proszę, gdzie Valve mówiło, że robi konsole.

 

No bo to jest z dupy argument - kazdy kto ma troche oleju zlozy sobie sam albo z pomoca internetu. Steamboxy to zabawki dla bogatych i leniwych.

Nie wiem czy to  valve mówiło czy nie ,ale co czytałem artykuł  o  SteamOS  to kilkukrotnie przewijało się ze Valve  idzie walczyć  z PS4 /X360  o  graczy konsolowych i rynek .To  czym walczyć z konsolami jak nie nową konsolą ?

Pierwsze zdjęcia SM równiez nawiązywały do konsoli (kształ ,wymiary ..) zapowiedziany kontroler  ... o czym świadczył ... ze  valve robi konsolę ?

 

tak jak pisałem z dużej chmury mały deszcz .

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Zgadza się, pismaki nakręcili ten hype na nową konsolę podczas gdy Valve nawet nie użyło tego słowa w odniesieniu do tych nowych pudełek.

 

Logan sam powiedział że to sprzęt dla ludzi którzy mają już PCta i będą chcieli grać w gry ze steama w salonie na dużym TV a nie w swoim pokoju na monitorze. Co jest jednoznaczne z tym, że sprzęt nie była planowany pod masową sprzedaż tak jak PS4 i XO. Sprzęt dla kasiastych lub leniwych bo wystarczy trochę chęci żeby sobie zrobić schludnie "salonowy" setup z normalnym PCtem.

 

Co do samego Steam OS jednak sprawa jest o tyle ciekawa że będzie to system dużo lepiej zoptymalizowany pod gry niż Windows i trzeba trochę poczekać na rozwoj wydarzeń, co się będzie działo wśród twórców gier, czy ktokolwiek będzie pisał pod to gry. Póki co z dużych gier na Steam OS kojarzę chyba tylko Project CARS.

Ja osobiście pewnie spróbuję tego Steam OSa dopiero gdy go dokończą. Na tą chwilę nie będę się bawił w proroka.

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

Od 19:00 jutro. Zresztą pozostałą ilość czasu można sprawdzić wchodząc na stronę sklepową gry.

 

Ja jestem gotów... na rozczarowanie. ;) Zarówno w kwestii jakości portu, jak i niestety za sprawą przeciętnego sprzętu, który może mi gry dobrze nie uciągnąć (ten i5 w minimalnych nadal mnie niepokoi). Okaże się jutro.

Odnośnik do komentarza

Można w trakcie grania w cudze gierki przejść w tryb offline czy też trzeba będzie wyłączyć po 5 minutach? Też się dostałem już w zeszłym roku, ale nie mam znajomych z grami których ja nie mam / w które chciałbym zagrać QQ. 

 

btw. Deus Ex: Human Revolution – Bunt ludzkości PL(Steam) w cd ekszyn, większość już ma ale może jest jakiś rodzynek..

 

 

OMNOMNOM kolejna gierka na steamgifts, rok się dobrze zaczął.

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...