Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjżałem się temu Undertale i chyba te wszystkie achy i ochy, to jakiś smutny żart jest... Nie widzę w tej grze kompletnie nic, co spowodowałoby, abym kiedykolwiek w nią zagrał. Podobne odczucie miałem do To the Moon. Mocno chciałem w to pograć, ale jak już wpadło w me ręce entuzjazm przygasł, w sumie to nawet spadł do zera.

Miałem to samo z To The Moon.

Po prostu jak się poczyta kilka opinii i wszystkie brzmią "boże jakie to świetne, och jaka super gra, goty, 10/10", to potem oczekuje się cudów na kiju.

I już wiele razy tak miałem, że czytam opinię podnieconych forumowiczy, a w rzeczywistości, gra okazała się przeciętna.

Odnośnik do komentarza

Dlatego należy raczej ze sceptycyzmem podchodzić. Takie zachwyty powstają tak: grasz w gierkę, wygląda niepozornie. Właściwie nie oczekujesz niczego wielkiego. I nagle się okazuje, że pod jakimś względem, którego się nie spodziewałeś (a więc nie grafika, bo to widać od razu) okazuje się, że sztosik jak nie wiem. No i jesteś narajany, opisujesz to na forum. Potem inni od startu oczekują cudów na kiju i mają wygórowane oczekiwania, których gra nie jest w stanie spełnić w pełni.

 

Z innej paki. Brać tego Wieśka 3 czy nie? Kusi mnie, kurde :/.

Odnośnik do komentarza

 

Przyjżałem się temu Undertale i chyba te wszystkie achy i ochy, to jakiś smutny żart jest... Nie widzę w tej grze kompletnie nic, co spowodowałoby, abym kiedykolwiek w nią zagrał. Podobne odczucie miałem do To the Moon. Mocno chciałem w to pograć, ale jak już wpadło w me ręce entuzjazm przygasł, w sumie to nawet spadł do zera.

Miałem to samo z To The Moon.

Po prostu jak się poczyta kilka opinii i wszystkie brzmią "boże jakie to świetne, och jaka super gra, goty, 10/10", to potem oczekuje się cudów na kiju.

I już wiele razy tak miałem, że czytam opinię podnieconych forumowiczy, a w rzeczywistości, gra okazała się przeciętna.

 

 

Ja podszedlem do tej gry nastawiony sceptycznie bo wlasnie zbyt duzo bylo pozytywnych opinii. O ile na poczatku sie udawalo zachowac rozsadek to im dluzej gralem tym bardziej mnie ta gra uraczyla i wciagnela do swojego swiata. Po przejsciu i odkrywaniu smaczkow zrozumialem na czym polega jej fenomen, ale nie jest to gra dla kazdego pewnie.

Odnośnik do komentarza

Nie mam Wieśka 3, no nie grałem nigdy. Z jednej strony cebula mi każe czekać na edycję GOTY ze wszystkimi dodatkami z drugiej strony chciałbym się jakoś nagrodzić za prawie skończone studia i coś mieć do roboty na dzisiaj i jutro :cool: :czesc:. 5 ojro leży w portfelu STEM, -50% jest akurat, więc...

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Dlatego należy raczej ze sceptycyzmem podchodzić. Takie zachwyty powstają tak: grasz w gierkę, wygląda niepozornie. Właściwie nie oczekujesz niczego wielkiego. I nagle się okazuje, że pod jakimś względem, którego się nie spodziewałeś (a więc nie grafika, bo to widać od razu) okazuje się, że sztosik jak nie wiem. No i jesteś narajany, opisujesz to na forum. Potem inni od startu oczekują cudów na kiju i mają wygórowane oczekiwania, których gra nie jest w stanie spełnić w pełni.

 

Z innej paki. Brać tego Wieśka 3 czy nie? Kusi mnie, kurde :/.

 

Oczywiście, że brać. Mimo tragicznego systemu walki i questów pobocznych polegających na podążaniu za czerwonym śladem, to nadal świetna produkcja AAA. Tylko pamiętaj kruku, żeby od razu pobrać SweetFX, żeby wiedźmin wyglądał ładnie, a nie jak jakieś guwno na konsolach.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Grafika Undertale mnie nie rusza. Niemniej jednak po 3 godzinach nadal mam trudności, żeby się w grę wciągnąć. Siedzę cicho, bo wiem, że taka opinia zaraz spotka się z krytyką wszystkich zachwyconych.

 

Jasne, widzę doskonale, dlaczego ta gra zachwyca tak wiele osób i co za tym wszystkim stoi. Otoczka jest świetna, humor i koncept 'walk' unikatowy. Nie zmienia to jednak faktu, że OSOBIŚCIE nie potrafię pograć dłużej w Undertale, niż 15min. Po prostu od strony mechaniki całość mnie męczy.

 

Polecicie coś jeszcze do 5 ojro? Wezmę po weekendzie za kaskę z kart don't starve, ale może coś jeszcze? :-)

http://store.steampowered.com/app/200910/
Odnośnik do komentarza

Miałem to samo z To The Moon.

Po prostu jak się poczyta kilka opinii i wszystkie brzmią "boże jakie to świetne, och jaka super gra, goty, 10/10", to potem oczekuje się cudów na kiju.

I już wiele razy tak miałem, że czytam opinię podnieconych forumowiczy, a w rzeczywistości, gra okazała się przeciętna.

Miałem to samo z Mad Max: Fury Road. Wszyscy w kąciku filmowym zachwalali, a jak poszedłem do kina (z nastawieniem, że to jeden z najlepszych filmów ever) to rozczarowaniom nie było końca. Dopiero jak obejrzałem na spokojnie na kompie, to uznałem, że w sumie niezły średniak. Ale żeby się podniecać - ni huha.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam zawsze sobie Twoją opinię ceniłem Suavek i chętnie przeczytam jak już będzie po gierce. Też swoją mam zamiar wypracować, ale na razie mam przerwę od gierki, bo w pewnym momencie porwał mnie wir obowiązków i jeszcze do produkcji nie wróciłem.

Odnośnik do komentarza

Nie no, oglądanie lets playów z Undertale xD Bądźmy poważni. Ta gra nie stoi ani gameplayem (tak, jest nudny) ani grafiką tylko bohaterami których spotykamy, dialogami, humorem, muzyką, fabułą która porusza proste lecz ważne dla człowieka kwestie o których często zapominamy... Zresztą można by pisać o tym jeszcze sporo ale ciężko tu uniknąć spojlerów.

Jak ktoś się spodziewał, że dostanie jakąś grę akcji albo rozbudowanego RPG to przykro mi, coś się chyba komuś pomyliło.

 

Ostatnia walka przede mną, zostawiłem ją na dzisiejszy wieczór, nie mogę się doczekać  :reggie:

Zestawienie ciekawszych ofert:

http://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/steam-lunar-new-year-sale/

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie Oceanhorna jak był na promocji i... żałuję :( Bardzo chciałem dać tej grze szansę, bo jestem wielkim fanem Zeldy, a dawno już w żadną nie grałem. Otoczka wizualna ogólnie bardzo dobra, przyjemna oprawa graficzna, ale nieco drewniane animacje. Muzyka jak dla mnie jest poprawna, nie zauważyłem w niej żadnych elementów, które zapadłyby mi w pamięć. Fajna opcja z tym podróżowaniem po wyspach i brakiem jednej, poprawnej drogi. Najmniej za to podoba mi się level design. W dungeonach bardzo łatwo jest się zgubić, elementy otoczenia często się powtarzają, a puzzle głównie polegają na "poprzesuwaj odpowiednio klocki, żeby przejść dalej". Achievementy wpadają co chwila, za cokolwiek, przez co zupełnie tracą na wartości. No i dalej się zastanawiam, co w końcu dawały poziomy doświadczenia.

 

Zupełnie nie czuć w tej grze Zeldy. Gdzie się podziała ta magia, to uczucie osiągnięcia czegoś po każdej zagadce, gdzie jest zróżnicowany świat i ciekawe postacie... no ni ma :< Sory Velsu.

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak działa to zwracanie gierek na Steam. Kupiłem sobie Ryse: Son of Rome i po godzince grania spojrzałem na wyciąg z karty i... fuck, no 30 zł to jednak sporo jak za tak monotonną grę :/. Za 20 zł albo mniej jak się kiedyś wyrwie, ewentualnie za karty to mozna kupić, ale tak to nie bardzo. Nie pomaga fakt, że właśnie ogrywam Shadow of Mordor w którym system walki jest ciut bardziej rozwinięty, ale w dokładnie tym samym stylu. No i tamto wystarczy na jakieś 20h, tutaj 6h podziwiania widoczków i nara. Not this time.

 

Najwyżej kupię znowu jak najdzie mnie ochota :reggie:

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...