Skocz do zawartości

Spartacus: Blood and Sand


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

"Typowa hollywoodzka papka" to akurat trochę nietrafiony zarzut.

 

A nie jest ??

 

Przecież te postacie zachowują sie jak typowi ludzie XX wieku poprzebierani w kostiumy z epoki. 

W przeciwieństwie do Rome nie mają ani krztyny moralnosci, pogladów czy przekonań ludzi z tamtych czasów a na tym włąsnie polega typowa hollywoodzka papka - wkładanie morałów z naszej kultury ludziom z zupełnie innych czasów a redukowanie każdego kto ma poglady typowe dla epoki do roli czarnego charakteru.  

 

Błedy historyczne typu Lorici segmentaty w 70 r.p.n.e. odpuszcze bo serial definitywnie wzorowany na 300 moze takie mieć ale prostactwo z sferze fabularnej i "postaciowej" jest po prostu rażące . 

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie podobalo mi sie to, ze

 

taka ekipa spartacusa zostala wybita przez jakis smieci, sam spartacus ledwo radzil sobie z markiem to go jakies krzyski poprzebijali dzidami, ganikus tez smierc godna gladiatora, to ruchadelko ganikusa razem z newia szybka smierc, pirat murzyn tez jakos tak slabo.. No a Julek i Krassus prawie bez zadrapan z tej walki wyszli..

 

Odnośnik do komentarza

Ja bym ogladal w kolejnosci takiej jak byly emitowane.

 

Ciekawe czy wystartuja teraz z nowym serialem, moze jakis spinoff z Cezarem i jego dojsciem do wladzy? Pewnie za malo sieczki by bylo.

Z tego co kojarzę na filmweb był news o tym spinoffie.Może być ciekawie chociaż od strony Rzymian można poczuć się "obco".

Odnośnik do komentarza

Ten serial jest tak epicki, że pewnie napiszą o nim książkę, na podstawie której nakręcą serial.

A trochę bardziej przyziemnie - robię restart i zaczynam oglądać od nowa. Chcę sobie przypomnieć pierwsze spotkania z Kriksosem, walki w podziemiach Kapui i scenę, po której został nadany przydomek "The bringer of rain". Już mam ciary.

 

PS. Mam nadzieję, że obejrzeliście creditsy ostatniego odcinka do końca.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio skakałem po kanałach i się właśnie zdziwiłem, że TV Puls puszcza ten serial. Chyba prawa do emisji musiały być śmiesznie niskie jak na standardy telewizyjne i dziwi mnie, że Polsat, albo TVN się o niego nie biły. Chociaż serial, który można puszczać po 23 pewnie ich nie interesuje.

 

A co do serii z Cezarem, finał nawet trochę go zasugerował.

 



PS. Mam nadzieję, że obejrzeliście creditsy ostatniego odcinka do końca.

 

I AM SPARTACUS!!!

 

 

1365945623990.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Seria z Cezarem?

Kto by chciał oglądać serial którego głównych bohaterem jest gość wyruchany bez mydłą przez jakiegoś gówniarza;D


A tak serio, to raczej nie chciałbym takiego spin-off'a, serial o Cezarze to Rome, najlepszy serial jaki znam i mimo że Spartacus mam inną konwencję to nie raczej nie wyobrażam sobie tego tematu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...