Skocz do zawartości

FIFA World Cup 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

A nie wiem, ale to chyba nie problem, skoro i tak ktos rozpisze drabinke na forum : )

Dzisiaj majac dosyc polskiej reprezentacji (ciagle zatrzymuje sie na cwierc/polfinale) zagralem lepsza jedenastka-MS od razu zdobyte, ale czy tylko ja mam wrazenie, ze czesto 5* zespolem gra sie trudniej przeciw 3,5-4* niz zespolom rownym ? :teehee:

 

 

Wczoraj wziełem Polskę i Boruc bronił kosmicznie, lepiej niż Buffon. Handicap chyba....

 

Wogóle to odwzorowanie umiejętności poszczególnych drużyn trochę leży. Wystarczy popatrzec na naszych orłów :P (o wiele za dobre statsy)

 

Rozumię, EA zrobiło tak aby ludzie wybierali swe macierzyste reprezentacje, by uniknąć sytuacji gde gra się tylko 5 najlepszymi teamami ale....

 

 

 

Po rozegraniu 60 meczy powiedzieć mogę śmiało , że jest lepiej niż Fifa 10. Wady?

 

 

Za duzo pada bramek. Zbyt dużo "fifowatych" dawne lata) rezultatów się notuje. 4-5 , 3-4 pada zbyt często.

A gdzie mecze na 0-0 c, przepełnione dramą , zakończone karnymi?

 

 

Drugi zarzut to obrońcy. W Fifie 10 tak robili (w 09 nie pamiętam), robią tak i tu. Automatyczni wychodzą "krok do przodu", do zawodnika z piłką, a czynią tak w sytuacjach podatnych na zagranie 1-2. Trzeba się BARDZO SZYBKO przełączyć na swojego piłkarza i wracać do tyłu, bo al zawali sprawę na bank. Archaiczne to, często też stresuje.

 

 

Ale z drugiej strony oddziela chłopców od mężczyzn, jak kiedyś supec cancel w PES 8)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Ladnie poprawili glowki i dosrodkowania.

 

 

Ktos tam pisal ze mu sie nie trafil nigdy wynik 0-0. Wlasnie jestem po takim remisowym meczu Angila - Dania. Bylo zaciecie, duzo sytuacji ale zero bramek. Ta gra podoba mi sie coraz to bardziej. Co mnie dziwi, to ze grajac Head-to-Head nie ma opcji rewanzu z ta sama osoba. Czy to ma jakis zwiazek z awansami w lidze w ktorej sie gra?

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza

Ladnie poprawili glowki i dosrodkowania.

 

 

Ktos tam pisal ze mu sie nie trafil nigdy wynik 0-0. Wlasnie jestem po takim remisowym meczu Angila - Dania. Bylo zaciecie, duzo sytuacji ale zero bramek. Ta gra podoba mi sie coraz to bardziej. Co mnie dziwi, to ze grajac Head-to-Head nie ma opcji rewanzu z ta sama osoba. Czy to ma jakis zwiazek z awansami w lidze w ktorej sie gra?

Tak i z tym, ze pewnie grasz mecz rankingowy - w nierankingowym masz opcje zagrania rewanzu.

 

W KONCU MS WYGRANE POLSKA ! yeah baby !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Na PS3 mają...tzn profilu rywala nie oglądałem ale mi doliczano zwycięstwo. I to nie 3-0 a tyle ile wygrywałem (a zdarzało mi sie to gdy wysoko prowadziłem np 5- 0; nie wiem czy gdybym prowadził 1-0 zaliczono by 3-0 czy 1-0 XD)

Odnośnik do komentarza

hmm, musze dokladnie to sprawdzic - moze raz nie zaliczylo.

Co do Twojego arkejdu - to moze nie potrafisz sie po prostu bronic ?

 

ARGENTINA 2 - 1 FRANCE xwing_1

ENGLAND 7 - 0 SPAIN primtimer

POLAND 1 - 0 JAPAN binky_griptight

ENGLAND 4 - 1 SPAIN Skittish_Sky

POLAND 3 - 1 FRANCE PsyKho_

POLAND 3 - 0 GERMANY

 

Moje ostatnie mecze - fakt duzo bramek strzelilem, ale stracilem lacznie 3 w 6 meczach. Naprawde mozna sie bronic przed 1-2 i bramkami padajacymi co 5 minut...

 

EDIT: sprawdzone uciekanie z meczow - w rankingowych nie liczy zwyciestwa - czyli to samo co w 10tce, juz jest mega quit'erow. Jedynie w MS zalicza porazki. Nie mogli tego tez dac do rankingow ? :angry2:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No to chyba tylko na zydboksie, bo na ps3 jak ktos sie rozlaczy to tobie zalicza wygrana. Sprawdzone takze w 10-tce.

No akurat w FIFE gram na PS3 - i mowie tylko o jednej sytuacji - meczu HEAD TO HEAD - Rankingowy - mowimy o tym samym ? Bo np w trybie Word Cup zalicza - oczywiscie, ale wczoraj mialem 2 sytuacje pod rzad, ze nie zaliczalo.

Polaczenie z przeciwnikiem zostalo utracone, wchodze zatem na eafootballworld.com i widze, ze mecz sie nie odbyl... Pozniej dowiedzialem sie, ze cos jest z serwerami i mam nadzieje, ze to od tego, bede dalej sprawdzal, chyba ze chlopaki maja juz jakis sposob na uciekanie bez porazki...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dla mnie to wciaz kwestia umiejetnosci. Wystarczy przejsc 2 dywizje wiecej by miec problem ze stworzeniem sytuacji. Takie samo gadanie Orson, jak na poczatku, ze w FIFIE 10 nie mozna strzelic bramki, czy kiwnac bramkarza. FIFA to nie PES - trzeba sie nauczyc wszystkiego od podstaw. Coraz czesciej mam mecze 1:0, 0:0 itp - zdarzaja sie oczywiscie 4:0 dla Polski z Hiszpania - ale co zrobic jak sie gra z (pipi)kami, ktorzy nawet z R2+L2 sobie nie radza i mozna minac ich jak tyczki ? :turned:

 

Co do Twojej wypowiedzi Jedrek - zawsze na cos bedziecie narzekac. W FIFA 10 byl zbyt duzy random i z(pipi)ane momentum. Miales 6 sytuacji w meczu i 3 razy strzelales centymetr od slupka, 2 razy w slupek. Twoj przeciwnik robil akcje i bylo 1:0. Teraz to wyeliminowali praktycznie do zera i bardzo dobrze ! W koncu nie przegrasz z gorszym 2 razy przeciwnikiem, bo tak chce konsola...

 

Jasne, zdarzaja sie slupki, zdarzaja sie fartowne interwencje, ale jest ich 3 razy mniej niz w 10tce,a wy zamiast sie cieszyc, ze w koncu duzo zalezy wylacznie od waszych umiejetnosci standardowo - narzekacie...

 

Dla mnie ta gra poki co jest idealna gra turniejowa, od razu widac z kim gram, kto jaki poziom prezentuje i jak za starych czasow PES'a - przeciwnika mozna wyczuc po 15 minutach meczu - jak ktos jest dobry, to nawet 1 bramki nie strzelisz - taka prawda.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

 

Dla mnie ta gra poki co jest idealna gra turniejowa

 

chyba kpisz, tę grę można sprowadzić (jeśli się chce) do poziomu nubsterowego exploitowania 100% aggression 100% pressure w custom tactic (a jak wiemy stamina nie odgrywa w fifach żadnej roli, mozna cisnąć do oporu) i przy takiej takcie każdy nublar wygląda na dobrego gracza, a jeżeli potrafi coś więcej to robi się bardzo trudno/męcząco/niefajnie ;

 

cały skill fify opiera się na wiedzy z jakich patternów są gole, gdzie sa sweet spoty, z jakich pozycji stzelac/nie strzelać, dobry drybling i utrzymywanie się z shieldingiem też się przydaje + wiedza jak sie bronić przeciwko speed/strenght , obrotowym napastnikom, biegaczom, wbiegaczom, obrona przeciwko lamkom , wrzutkom, trójkatami...jeszcze pare innych ; nie ma tego wiele, a jak masz stracić gola to stracisz (kocham motyw jak gram bezbłednie w obronie i nagle obrońcy potykają się o siebie a typ strzela do pustej bramki, powinni pisać o tym ficzerze na tyle pudełka)

 

wspominałeś że nie ma momentum jak w F10...mocno się z tym nie zgadzam po tym co miałem okazje zobaczyć online, gra ewidentnie swithcuje handicap, jak wylosujesz że główki mają wpadac to wpadna wszystkie :) naprawde niektóre mecze miałem niewytłumaczalne...np grałem wc online jakimś ścierwem (maroko or smt) vs anglia, przegrywałem zasłużenie 1-0, ok...w 2giej połowie zrobiłem 3 wrzutki i co? 3 gole ; nie musze chyba dodawac że wcześniej biłem głową w mur handicapu :]

 

na początku traktowałem to jako bajki, ale szybko zmieniłem zdanie

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Ja dziś pograłem online i tylko niepotrzebnie się denerwowałem, wszystkie mecze przegrałem. Czy online nie grają zwykli kowalscy tylko sami wymiatacze? Jak znaleźć przeciwnika na swoim poziomie umiejętności?

 

black mamba może pisałbyś po polsku a nie jakimś dziwnym slangiem? :P

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

PS do poprzedniego posta, żeby nie było że jade po fifach :)

 

gra mi się podoba bardzo, przymykam oko na wszystkie zgrzyty, bo gra się po prostu fajnie i wygrane Polską w World Cup Online mają pyszny smak :P

 

Ja dziś pograłem online i tylko niepotrzebnie się denerwowałem, wszystkie mecze przegrałem. Czy online nie grają zwykli kowalscy tylko sami wymiatacze? Jak znaleźć przeciwnika na swoim poziomie umiejętności?

 

black mamba może pisałbyś po polsku a nie jakimś dziwnym slangiem? :P

 

postaram sie :blush:

 

a co do graczy to tych słabszych spotkasz oczywiście w niższych dywizjach w meczach head2head, jeśli chodzi o World Cup online - mecze grupowe to jest duża szansa że trafisz na niedzielnego gracza lub kogoś niezbyt ogranego (najczęściej grają 5star teamami, ale nie ma czego się bać), im dalej w las tym trudniej (tak od półfinału dużo cwaniaczków z taktykami 6-0-4 :> )

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Zupelnie sie z Toba nie zgadzam Mamba. Grajac druzynami 5* rzadko zdarzaja mi sie bledy w obronie, jak gram na maksymalnym skupieniu, a przypadek jest w kazdej grze. Co do momentum chodzilo mi o to, ze w FIFA 10 przegrywajac 2-3:0 szanse wygrania meczu byly prawie zerowe, bo potrzebowales nie 3, a 12 sytuacji by strzelic bramke. Teraz czesto dostaje Polska 3:0 a mecz moge wygrac 4:3.

To co piszesz, o tym skillu - wlasnie, najpierw trzeba miec te wszytskie umiejetnosci "

z jakich patternów są gole(z tym akurat sie nie zgadzam), gdzie sa sweet spoty, z jakich pozycji stzelac/nie strzelać, dobry drybling i utrzymywanie się z shieldingiem też się przydaje + wiedza jak sie bronić przeciwko speed/strenght , obrotowym napastnikom, biegaczom, wbiegaczom, obrona przeciwko lamkom , wrzutkom, trójkatami...jeszcze pare innych

To najpierw trzeba umiec. A pozniej znowu stwierdzasz, ze jak ktos to umie to jest ciezko i nudno... Dlaczego ? Bo nie mozna wypracowac sobie sytuacji - i to akurat mi odpowiada, bo wlasnie wtedy trzeba byc naprawde dobrym, by rozpracowac przeciwnika.

Odnośnik do komentarza

easye

 

 

Moze pogramy ktoregos wieczorka taki sparing abym sie przekonal do tej gry bo narazie nie moge potwierdzic twoich wypowiedzi dotyczacych kwesti fifa 2010 world cup nie jest arcadowym produktem bo w moim przekonaniu jest i to bardzo : wyniki moich kilku wczorajszych meczy :(gram polska i argentyna)

 

Polska - Anglia 8-0

Polska - Włochy 4-0

Polska - Egipt 3-0 do przerwy i przeciwnik zwial

Argentyna - Anglia 7-3 (w tym meczu padlo 5 bramek z główki po rzutach roznych)

Polska - Wybrzeze Kosci Sloniowej 0-8

Argentyna - Brazylia 4-4

Argentyna - Anglia 3-4

 

nie mowie ze w wyzszych dywizjach bedzie latwo bo pewnie nie i chce to sprawdzic na kims kto jest duzo dalej ode mnie co ty na to ??? wnc_rami-pl

Odnośnik do komentarza

Ale co te wyniki maja przedstawiac - nastrzelales duzo bramek, bo gra jest arkadowa, czy przeciwnik byl beznadziejny ?

A przegrana z WKS - 8:0 - to niby co ? Chlopak nastrzelal Ci 8 takich samych bramek ? Bronic sie nie dalo ?

Zapros mnie do przyjaciol, potestujemy.

 

6 May 2010 22:39 POLAND 4 - 0 SPAIN jonez123

6 May 2010 22:21 ENGLAND 0 - 0 FRANCE odiniho

5 May 2010 23:57 POLAND 1 - 5 ENGLAND freddynator

5 May 2010 23:30 BRAZIL 0 - 1 SOUTH AFRICA Xx_ADDS_MUFC_xX

5 May 2010 21:38 ARGENTINA 2 - 1 FRANCE xwing_1

 

 

1 mecz - przeciwko Angli - trafilem na kolesia ktory potrafil tak grac, ze nawet jakbym ustawil 6tke w obronie by mi brmki na sadzil..

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Gram na PS3 - masz head seta jakiegos ? To przy okazji pogadamy : )

Tak czy siak dla mnie po prostu poki co w sieci jest masa randomowych graczy, ktorzy graja, jakby ostatnie 4 lata przesiedzieli przy PESie, albo nie mieli zadnej stycznosci z FIFA 10. A to, ze ktos z taka osoba wygra 20:0 nie jest dla mnie zadnym dowodem.

Grajac w lidze FIFA 10 na fifa.pes.com.pl - wygrywalo sie mecze z noobami po 9:0. Ale jak trafiales do EX nie miales wiekszych szans na stworzenie tylu sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Gram na PS3 - masz head seta jakiegos ? To przy okazji pogadamy : )

Tak czy siak dla mnie po prostu poki co w sieci jest masa randomowych graczy, ktorzy graja, jakby ostatnie 4 lata przesiedzieli przy PESie, albo nie mieli zadnej stycznosci z FIFA 10. A to, ze ktos z taka osoba wygra 20:0 nie jest dla mnie zadnym dowodem.

Grajac w lidze FIFA 10 na fifa.pes.com.pl - wygrywalo sie mecze z noobami po 9:0. Ale jak trafiales do EX nie miales wiekszych szans na stworzenie tylu sytuacji.

To zależy bo ja lubie np grać w miare kombinacyjnie ale trafiają się tacy którzy tylko wbiegają z boku pola karnego przez cały mecz podanie i gol :P

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

 

Dla mnie ta gra poki co jest idealna gra turniejowa

 

chyba kpisz, tę grę można sprowadzić (jeśli się chce) do poziomu nubsterowego exploitowania 100% aggression 100% pressure w custom tactic (a jak wiemy stamina nie odgrywa w fifach żadnej roli, mozna cisnąć do oporu) i przy takiej takcie każdy nublar wygląda na dobrego gracza, a jeżeli potrafi coś więcej to robi się bardzo trudno/męcząco/niefajnie ;

 

cały skill fify opiera się na wiedzy z jakich patternów są gole, gdzie sa sweet spoty, z jakich pozycji stzelac/nie strzelać, dobry drybling i utrzymywanie się z shieldingiem też się przydaje + wiedza jak sie bronić przeciwko speed/strenght , obrotowym napastnikom, biegaczom, wbiegaczom, obrona przeciwko lamkom , wrzutkom, trójkatami...jeszcze pare innych ; nie ma tego wiele, a jak masz stracić gola to stracisz (kocham motyw jak gram bezbłednie w obronie i nagle obrońcy potykają się o siebie a typ strzela do pustej bramki, powinni pisać o tym ficzerze na tyle pudełka)

 

wspominałeś że nie ma momentum jak w F10...mocno się z tym nie zgadzam po tym co miałem okazje zobaczyć online, gra ewidentnie swithcuje handicap, jak wylosujesz że główki mają wpadac to wpadna wszystkie :) naprawde niektóre mecze miałem niewytłumaczalne...np grałem wc online jakimś ścierwem (maroko or smt) vs anglia, przegrywałem zasłużenie 1-0, ok...w 2giej połowie zrobiłem 3 wrzutki i co? 3 gole ; nie musze chyba dodawac że wcześniej biłem głową w mur handicapu :]

 

na początku traktowałem to jako bajki, ale szybko zmieniłem zdanie

 

cóż, takie przypadłości toczą piłki od zawsze:/ ma je PES , miała je Fifa. A wystarczyłoby wyeliminować random (niemal do zera) i handicap , zwolnic tempo gry oraz utrudnić strzelanie goli. I zrezygnować z takich niedorzeczności jak sweet spoty, czy brak kary za 9o minutowy presing (niedorzeczność!)

 

To so, już się zraziles do World Cupa? ;-) Jak dla mnie ta gra jest zbyt przyjazna dla harpaganów biegających z wduszonym sprintem, nie dla taktyków i koneserów . Tak, cienki jestem w tę grę XD ale zarzuty Mamby i moje są prawdziwe xd

 

 

 

Dobos - zacznij grac mecze towarzyskie. Tam, w poszczególnych pokojach widzisz poziom umiejętności przeciwnika

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...