Skocz do zawartości

FIFA World Cup 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko zaluje, ze przez ostatnie 3 lata ciaglego lupania w FIFE ani razu nie natrafilem na takiego kolesia! Poziom znajomsci tricow przekozaczny ! No ale dla Lonsa to kolejny dowod, moze gra z 3latkiem ? Tak czy siak, takiego meczu z kims takim nie rozegralem ani razu...

Wracaj do PES'a Lons.

 

Wolę w nic nie grać niż w grę efekciarską i nie mającą nic wspólnego z prawdziwym meczem piłkarskim. Na własne oczy nie widziałem meczu, gdzie zawodnicy tańczą z piłką przechodząc całą obronę i strzelając do tego bramkę z piętki by wyglądało to jeszcze bardziej efekciarsko, podskakując jak cyrkowcy i łupiący bramki z wyskoku niczym karatecy. Stary tak nie wygląda mecz piłkarski.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

A ja myslalem,z e elektronicy skads to wzieli, a sie okazuje, ze oni te wszytkie trici wymyslili ! Kurcze, to dlaczego na Skills Toturial sa zawsze najpierw tricki na zywo nagrane podczas meczu, a pozniej pokazane jest jak to zrobic w grze ?

I powiedz mi, co z tym Home/Away w koncu, bo nie wiem czy mnie EA nie oszukuje, jak mnie w rankingu losuje po pawej stronie :lol:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ja tylko zaluje, ze przez ostatnie 3 lata ciaglego lupania w FIFE ani razu nie natrafilem na takiego kolesia! Poziom znajomsci tricow przekozaczny ! No ale dla Lonsa to kolejny dowod, moze gra z 3latkiem ? Tak czy siak, takiego meczu z kims takim nie rozegralem ani razu...

Wracaj do PES'a Lons.

 

Wolę w nic nie grać niż w grę efekciarską i nie mającą nic wspólnego z prawdziwym meczem piłkarskim. Na własne oczy nie widziałem meczu, gdzie zawodnicy tańczą z piłką przechodząc całą obronę i strzelając do tego bramkę z piętki by wyglądało to jeszcze bardziej efekciarsko, podskakując jak cyrkowcy i łupiący bramki z wyskoku niczym karatecy. Stary tak nie wygląda mecz piłkarski.

 

 

Nie wiesz kto był przeciwnikiem tego typa, może rzeczywiście 3 letnie dziecko? Bo trzeba być sprawiedliwym i mecze w Fifie NIE WYGLĄDAJĄ tk- no chyba, że sie pozwolisz robić jak dziecko...ale to trzeba by położyć pada.

Odnośnik do komentarza

A ja myslalem,z e elektronicy skads to wzieli, a sie okazuje, ze oni te wszytkie trici wymyslili ! Kurcze, to dlaczego na Skills Toturial sa zawsze najpierw tricki na zywo nagrane podczas meczu, a pozniej pokazane jest jak to zrobic w grze ?

I powiedz mi, co z tym Home/Away w koncu, bo nie wiem czy mnie EA nie oszukuje, jak mnie w rankingu losuje po pawej stronie :lol:

 

Po pierwsze czym innym jest robienie tricków przez zawodnika na treningu, a czym innym w meczu przechodząc całą obronę i jeszcze strzelając brameczkę z piętki. Czemu pytasz się o home/away jak ty nie wierzysz w momentum w przeciwieństwie do całego świata? :teehee: No przecież nie ma momentum bo ty k.u.rwa tego nie czujesz.

Odnośnik do komentarza

Lons sorry ale jak dla mnie jestes trollem i pie.rdolisz od rzeczy, ze czytac sie nie da.

 

Dowodem na to, ze gra nie jest skillowa jest to ze ktos osiagnal poziom skilla nieosiagalny praktycznie dla nikogo (mowie o filmiku) czy to, ze tak gra kazdy, bo ja nie kumam (ciezko skumac taka niedoje.bana logike).

Rozumiem, ze jakbys koles siadl nad ta gra to bys w drugim meczu juz tak gral, bo to arkejd jest? Czy co? (Nie nie oczekuje odpowiedzi, idz sobie albo pisz do Easye na priva).

 

Oczywiscie w pilce noznej gorsze i slabsze druzyny nigdy nie wygrywaja, dlatego fakt ze nawet poczatkujacy ma szanse powalczyc z lepszym graczem jest dowodem na to, ze to nie symulacja pilki noznej? (Dalej nie oczekuje odpowiedzi).

To, ze druzyna ma lepsze i gorsze mecze i lepsze i gorsze momenty w meczu to oczywiscie nic z rzeczywistoscia wspolnego nie ma...

 

Easye ile mozna dyskutowac z kolesiami, ktorzy zaprzeczaja sobie kilka razy w jednym zdaniu? Prosze nie karm juz tego trolla.

 

Jedyne za co moge podziekowac Lonsowi to ten filmik. Bosz jak ja chcialbym tak umiec... Ale to chyba musialbym nie jesc, nie pic i nie spac tylko grac, grac i grac. No i miec troche wiecej smykaly... No ale to przeciez arkejd, ze pozwala zasymulowac nam zagrania ogladane na boiskach (chyba ze ktos tylko polska lige oglada - to wtedy faktycznie arkejd)...

 

Chcialbym moc zobaczyc mecz dwoch takich wymiataczy... Ciekawe czy wpadlaby choc jedna bramka, czy dziesiec...

 

Jak dla mnie typowy objaw frustracji, ze ktos jest cienki i nie moze sobie z tym poradzic, wiec manifestuje to wszedzie probujac zwalczyc dysonans poznawczy. Krotko mowiac sprawa dla (w najlepszym razie) psychoanalityka.

Odnośnik do komentarza

WC nie mam niestety.

No i w domu ostatnio rzadko (az tesknie troche za graniem) i moj maluszek od razu mnie monopolizuje...

 

Poczekam na 11tke (badz tego superPESa, ktoryoczywisciebedzienajlepszagranaswiecienazaje.biscienowymsilniku), bo WC sie nie naciesze z braku czasu a niedajboze wygra ktos inny niz Hiszpania/Holandia/Brazylia to juz w ogole, nie moglbym patrzec na cokolwiek przypominajacego mi te mistrzostwa ;)

Odnośnik do komentarza

...

Ok dam Ci przykład rzut wolny w 3 min jakieś 37 metrów od bramki (mur już jest) i wystarczy piznąć bombę w któryś róg i gol na 100% a powiedzmy w 20 min nie ma szans na coś takiego ? Przypadek? nie sądze.

Tak samo po rozpoczęciu meczu/połowy mogę całą twoją obronę przejść 3 ruletkami i 1 vs 1

 

...

Akcja z 3:03 niszczy system :o

 

Tyle że prawdopodobnie na takich cwaniaków wystarczą dobre wślizgi (chyba :P )

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza

Witam jestem nowy tutaj (przepraszam za tak długi wywód ale musiałem się tym podzielić)

 

Trochę słów o sobie:

 

Grałem w PESA od 98 roku. Byłem wielkim fanem tej serii bo była najbardziej realistyczną grą piłkarską ever. Niestety była :/ Fifą gardziłem jak tylko się dało aż do czasu fify 09 i Pesa 2009. PES niestety spoczął na laurach i chyba się zgodzicie ze mną. Fifa wyprzedza go o dwie długości co najmniej. Dziś wybieram Fife bo oferuje mi świetną zabawę, atmosfere i realizm na pewno większy niż w PESie. Kiedyś PES/Winning Eleven przyciągało miodnością ruchami piłkarzy. Teraz niestety nawet tym nie przyciąga a mnie nawet odstrasza. 22 Biegających zombie do mnie nie przemawiają. Twarze są ładne ale co mi z tego skoro w ruchu tego nie widać. Licencja na Champions League woła o pomstę do nieba. Wybaczcie ze czepiam się licencji (wiem że nie jest to najważniejsze w grze pilkarskiej) ale licencja na lige mistrzów powinna wiązać się z licencją na wszystkie druzyny w niej grające. Co mi z tego że mam do wyboru FC Kluj (czy jak tam się nazywał ten niesamowity zespół z Rumuni)? Dziwi mnie jedno. Mamy 21 wiek a w żadnej grze piłkarskiej nie można wybierać stron przed rozpoczęciem spotkania ! Dobrze że w końcu mamy 3 sędziów na boisku. Do tej pory ławki rezerwowe świeciły pustkami (FIFA) dopiero w WC to się zmieniło. Tylko też mam pytanie?gdzie chowa się trener który pokazuje się tylko w cut scenkach?!

 

Wg mnie PES nie dał rady przenieść się na NEX GENY. Nie wiem czym to jest spowodowane ale dużo stracił na tym i musi się sprężyć by chociaż podyszeć na plecy fify.

 

Widze lons że zazdrościsz ludziom skilla?zgodze się ze tak często w prawdziwej piłce takie gole nie padają?ale jaka przyjemność jest takie gole strzelać. Ja wolałbym przegrywać z takimi graczami niż z kompletnymi noobami.

 

Kolega z tego filmu (awsome golas) pokazał że piłka jest piękna. Zgodze się ze FIFA mu pomogła troche no ale ja wole takie bramki i akcje niż na siłe strzelanie na pustą bramke. (koleś gra Barceloną i nie umie innej bramki strzelić jak nie na pustą)

 

Antyfootball w sieci mnie przeraża!

 

Ile to razy grałem z kimś kto ewidentnie używa tylko dwóch przycisków (strzał podanie). Rozumiem że do wygranej może to wystarczyć. Ja nawet mogę przegrać ale ważne żebym miał przyjemność z gry. Przyjemność daje mi fajny zacięty mecz i granie skillem a nie dwoma przyciskami.

 

Z moich obserwacji mogę stwierdzić że 80% ludzi w sieci nawet nie wie do czego służy prawa gałka analoga. Przegrana z takimi ludzmi boli i doprowadza do frustracji. Ja kocham football i kuje mnie jak ktoś kaleczy football. Biorą barcelone/ Hiszpanie i tak tylko biegają i strzelają na pustą bramke. 0 strzałów z dystansu, 0 finezji, 0 pasji. Liczy się tylko RANK. Ja tego osobiście nie rozumiem.

 

Jeśli spotka się dwóch graczy dla których się liczy zabawa i którzy znają się na footballu to ich mecz będzie ciekawy, emocjonujący i REALISTYCZNY. A to że bramki z dupy czasem padną to cóż?taka piłka. W tym miejscu chciałbym pogratulować Mariuszowi Jopowi bramki w 90 minucie :). Ale jeśli dwaj gracze próbują grać skillem to takie bramki są marginalne a jeśli są to można to wytłumaczyć tym że piłka jest nieprzewidywalna. Mnie nawet takie bramki cieszą bo oddaje to realizm. Ale nie cieszą mnie takie bramki z dupy jeśli gram z kimś kto EWIDENTNIE jest słabszy i gra by własnie takie bramki strzelać.

 

Co jeszcze?

 

To co lons mówiłeś o błędach fify typu za często dochodzą prostopadłe podanie to się zgodze ale też to zależy od nas !! Jeśli ludzie idą na łatwizne i grają na pełnej asyście to tak niestety będzie. Pozdrawiam tu graczy grających na manualu bądź chociaż na półasyscie.

 

W tym miejscu natomiast chciałbym wyrazić swój smutek faktem wprowadzeniem w nowym World Cupie możliwości grania DWOMA PRZYCISKAMI. W dodatku na legalu :| Nawet przyśpieszać nie trzeba bo gra robi to za ciebie.

 

Oby nie doprowadziło to do tego że w przyszłości będzie się tylko gałką sterować a gra za nas będzie podawała i strzelała. Ech

 

Co do Home/Away to woła to o pomstę do nieba. Niby jest to ciekawe. Ale dlaczego ja grając na AWAY mam być skazany na porażke? Bo grając lepiej czuje ze rywal i tak coś strzeli. Mamy 21 wiek a NIE MA OPCI ON/OFF HOME AND AWAY. Powinna być możliwość wyboru. Wchodze w mecz online i powinienem móc wybrać coś takiego ?neutral game?. Żal że czegoś takiego nie ma. Jeśli już jest ten Home i away to jeśli jest rewanż to powinna być zmiana HOME. Aspekt Home i Away uznaje za jeden z największych błędów. To jest kuriozum bo to dobry pomysł?ale niepozostawienie wyboru graczowi to porażka. Ile razy to miałem taką sytuacje że jak ktoś dołączał do mojej sesji (szukałem przeciwnika on Line head to head) i wypadło że ja byłem hostem. Przeciwnik widząc że jest Away po prostu wychodził. ŻAL !

 

W WC w trybie online Word cup dużo fajniej można pograć bo nie ma tkaiej różnicy np. miedzy polską a Hiszpanią. Jednak w head to head jest już gorzej i Polska ma marne szanse.

 

Co do dziur w obronie to fakt. Czasem traci się bramki bo nasi obrońcy wolą jeździć na łyżwach niż bronić bramki i trzymać pozycji. W tym momencie dochodzi jeszcze problem który pojawił się w WC a mianowicie problem zmiany zawodników. Ja osobiście ustawiam żeby gra za mnie nie zmieniała za mnie zawodników a jednak to robi !! W dodatku zmieniam zawodników prawą gałką bo do tej pory było to precyzyjne ale w tej odsłonie musze z 3 razy gałkę wychylić żeby w końcu zmienił się na tego na którego chce i niestety często bywa za późno. Problem tego zmieniania powaznie ogranicza skuteczność gry obronnej i powoduje dziury. Doceniam to że mimo to obrońcy bywają błyskotliwi i zdaża się że reaguja w porę jednak uważam że za mało tego jest. Ale widze tendencję poprawy i trzymam kciuki by było lepiej następnym razem. Bo już mnie wnerwia tracenie bramek przez to że gra nie ogarnia a nie że ja zrobie błąd. W tym miejscu napisze jeszcze o formacjach. Niektórzy (może nawet większość) graczy niweluje (wydaje im się ze niwelują) dziury w obronie ustawiając 5 obrońców. Formacje typu 5-3-2 mnie przerażają. Albo 5-0-4. Takie formacje nie są spotykane w przyrodzie ! Jak widze kogoś kto bierze barcelone i ustawia formacje z 5 obroncami i gra tylko na kontry. Mało to ma wspólnego z zabawą bo ja mając 60% posiadania piłki i 14 strzałów przegrywam z kimś bo ma barcelone i dwie kontry i 2 strzały. Smutno mi z tego powodu że takie rzeczy można robić w fifie.

 

Poruszyłbym tu problem wychodzenia przez graczy z meczów. Nie pamiętam meczu w którym bym wygrał wiecej niż 3-0 bo te c.i.p.y w momencie utraty trzeciego gola wychodzą z meczu. 0 honoru i 0 konsekwencji takich czynów. Mają być wieksze kary dla takich graczy w fife 11. Trzymam za to kciuki. Ma być podobno nawet nagradzanie graczy za gre do końca i uważam to za dobry ruch?.no ale czas pokaże.

 

Za nieporozumienie uznaje także brak możliwości grania dogrywki w meczu nierankingowym online. Co za problem dać wybór po meczu tak jak było to w fifie 10 ?! Aż nie chce się wierzyć że takie rzeczy w 21 wieku mają miejsce. W meczu ?Kick off? możemy wybrać range spotkania czy ma być to spotkanie friendly czy faza grupowa, czy półfinał. Czemu nie ma tego online!?

 

Podsumowując:

 

Jako stary PESowiec stwierdzam że mimo swoich błędów jakie ma FIFA to i tak jest lepsza od PESa. Jest to dla mnie smutne bo mam sentyment do serii ISS no ale jak na razie Fifa mnie kupiła i ciezko będzie to zmienić.

 

To jaka ta gra jest zależy głównie od nas graczy. Smutne to jest że FIFA daje takie możliwości noobom no ale cóż 80% sieci to własnie tacy gracze i nic na to nie poradzimy. Jedyne co możemy zrobić to grać ładnie i pokazywać że można wygrać mecz używając wiecej niż dwóch przycisków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

WC nie mam niestety.

No i w domu ostatnio rzadko (az tesknie troche za graniem) i moj maluszek od razu mnie monopolizuje...

 

Poczekam na 11tke (badz tego superPESa, ktoryoczywisciebedzienajlepszagranaswiecienazaje.biscienowymsilniku), bo WC sie nie naciesze z braku czasu a niedajboze wygra ktos inny niz Hiszpania/Holandia/Brazylia to juz w ogole, nie moglbym patrzec na cokolwiek przypominajacego mi te mistrzostwa ;)

nie grałes w wc to co sie wypowiadasz? moze tak by zagrał a ewentualnie wtedy rugał innych?

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie kolegi Orsona nie razi ze jego przyjaciel w co drugiej wypowiedzi twierdzi ze w FIFA w ogole nie gra...

 

Niezle...

 

EDIT:

czy raczej w co drugim zdaniu...

haha, true - true...

dzieki że ktoś sie odniósł do mojego wywodu ;)

naprawde doceniam

Napisz strzeszczenie :teehee:

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Oczywiscie kolegi Orsona nie razi ze jego przyjaciel w co drugiej wypowiedzi twierdzi ze w FIFA w ogole nie gra...

 

Niezle...

 

 

EDIT:

czy raczej w co drugim zdaniu...

to nie mój kolega, nie znam goscia . mc gaywer, pisz dłuzsze posty, my tu takich krótkich nawet nie czytamy

Odnośnik do komentarza

@MacGyver PL

No ja czytalem.

 

Takie tam przemyslenia, calkiem sensowne tyle, ze wiecej zali wylewasz na poziom graczy niz na gre.

 

A tak to juz jest, ze dobra gra pozwala na wiele sposobow i strategii. W pilce noznej w realu tez tak jest, ze Inter przechodzi Barcelone ;) nawet nie udajac ze chce grac w pilke (z ustawieniem 9-0-0 ;)), wiec czemu sie dziwic, ze gracze na swiecie staraja sie tym co umieja wygrac?

 

Nie kazdy ma czas i smykale by opanowac skilla, a kazdy chce miec przyjemnosc z gry i z wygrywania. Co do wychodzenia z gry - to juz najgorsze sk.urwysynstwo i tego nigdy nie pojme. Jak ktos tak robi to co ktorys raz powinien dostawac czasowe bany na gre w sieci a z czasem calkowity ban.

 

@Orson,

Z tym przyjacielem to taka "hiperbola" ;)

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Lons sorry ale jak dla mnie jestes trollem i pie.rdolisz od rzeczy, ze czytac sie nie da.

 

Dowodem na to, ze gra nie jest skillowa jest to ze ktos osiagnal poziom skilla nieosiagalny praktycznie dla nikogo (mowie o filmiku) czy to, ze tak gra kazdy, bo ja nie kumam (ciezko skumac taka niedoje.bana logike).

Rozumiem, ze jakbys koles siadl nad ta gra to bys w drugim meczu juz tak gral, bo to arkejd jest? Czy co? (Nie nie oczekuje odpowiedzi, idz sobie albo pisz do Easye na priva).

 

Oczywiscie w pilce noznej gorsze i slabsze druzyny nigdy nie wygrywaja, dlatego fakt ze nawet poczatkujacy ma szanse powalczyc z lepszym graczem jest dowodem na to, ze to nie symulacja pilki noznej? (Dalej nie oczekuje odpowiedzi).

To, ze druzyna ma lepsze i gorsze mecze i lepsze i gorsze momenty w meczu to oczywiscie nic z rzeczywistoscia wspolnego nie ma...

 

Easye ile mozna dyskutowac z kolesiami, ktorzy zaprzeczaja sobie kilka razy w jednym zdaniu? Prosze nie karm juz tego trolla.

 

Jedyne za co moge podziekowac Lonsowi to ten filmik. Bosz jak ja chcialbym tak umiec... Ale to chyba musialbym nie jesc, nie pic i nie spac tylko grac, grac i grac. No i miec troche wiecej smykaly... No ale to przeciez arkejd, ze pozwala zasymulowac nam zagrania ogladane na boiskach (chyba ze ktos tylko polska lige oglada - to wtedy faktycznie arkejd)...

 

Chcialbym moc zobaczyc mecz dwoch takich wymiataczy... Ciekawe czy wpadlaby choc jedna bramka, czy dziesiec...

 

Jak dla mnie typowy objaw frustracji, ze ktos jest cienki i nie moze sobie z tym poradzic, wiec manifestuje to wszedzie probujac zwalczyc dysonans poznawczy. Krotko mowiac sprawa dla (w najlepszym razie) psychoanalityka.

 

Sorry stary, ale co ty pierd.lisz za farmazony? Umiesz mistrzu czytać, ze zrozumieniem? Gdzie sobie zaprzeczam fachowcu? A może masz problem z tym, że nie wszyscy w ocenie są tacy jak Easye? Tę nie.do(pipi)aną logikę sam tworzysz, a nie ja. Nie dziwię się, że tak piszesz bo jak ma się takią samą podmietę jak Easye o WC 2010 to nie dziwota :teehee: Oczywiście, że słabe dryżyny mogą wygrać z mocniejszymi, ale niech to będzie wywalczone zwycięstwo, a nie bo akurat ktoś przypadkiem strzelił bramkę i dostał momentum. Wiesz co to znaczy bramki z dupy w FIFIE? To nie pie.prz głupot jak nie wiesz w czym rzecz. Co ty jesteś psychologiem? Żałosne.

Odnośnik do komentarza

"mc gaywer, pisz dłuzsze posty, my tu takich krótkich nawet nie czytamy "

 

 

to gratuluje

 

słaby poziom tej dyskusji jest w takim razie skoro się nie czyta postów

 

najlepiej odpowiadać infantylnie i jednym słowem...najlepiej jeszcze pisać niczym nie podparte zarzuty

 

to pozdrawiam

 

 

EDIT

 

do grzesia:

 

narzekam na graczy bo EA robi grę własnie dla nich...i jesli 80% jest c.i.p to niestety pod nich bedzie gra tworzona. Chciałbym sie mylić

 

Chodzi mi również o to że jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz czyli to jaka gra jest zależy co z niej czerpiemy.

 

Fifa daje W H>U<J możliwości ! Daje strasznie duży zapas ale niekstety niektórzy wolą grać dwoma przyciskami i kaleczyć football...przeraża mnie to że tacy kaleczniacy wygrywają z ludźmi uzywających skilla...bo raz na rok to i kura pierdnie

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...