Skocz do zawartości

FIFA World Cup 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Czym jest to tajemnicze momentum?

Przy prowadzeniu np. 2:0 Twoi zawodnicy dostaja lekkiego busta, przechwytuja wiecej podan, zaczynaja lepiej ustawiac sie do pilki, przeciwnikowi zas gra sie nieco ciezej, czesto np. marnuje dogodne sytuacje nie wiadomo z jakiej przyczyny. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - dlaczego firma EA nigdy sie do tego nie ustosunkowala ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

WC dla mnie jest o wiele lepsza niz 2009. Zreszta - jaki z Ciebie gosc - przeciez mowiles ze nie chodzi o bramki? Jesczez raz powtorze, bo widze ze nie zrozumiales - to ze ktos traci duzo bramek ,bo nie potrafi sie w zadnen sposob bronic nie oznacza ze gra jest strickt zrecznosciowa - dowodem tego sa posty 2 strony wczesniej... Ty mozesz w swoich meczach tracic srednio 15 bramek i to jest Twoj dowod, ze gra jest arcadowa ?

Zreszta - jak zwykle, zamiast odpowiadac na moje posty i podac sensowne argumenty, w normalnej rozmowie wyjezdzasz z poronwaniem FIFA 2011 do PESa 11 (moze poczekajmy az obie wyjda?), no i zapomniales dopisac, ze marketing wplynal wylacznie na to, ze FIFA mi sie podoba i slowa Ruttera, ktorego slucham jak na kazaniu ! :teehee:

To jest dopiero sensowna polemika !

 

 

W takim razie z innej strony. Jeżeli PES 2011 będzie miał ładne animacje nex-genowe i będzie bardziej przypominał symulację to mam rozumieć, że grasz w PES? Czy już ta zalżność arcade i symulator nie jest dla ciebie priorytetem? Oj zbaczymy Easye. Teraz znowu robisz swój stary fanbojski numer pisząc o momentum. Z jednej strony piszesz na czym to polega z drugiej zaś dajesz to pod wątpliwość. W ogóle to co jest złe w produkcjach EA ty nigdy nie dostrzegasz. Koledze nie dziwię się, że bramki traci w takich momentach bo nie od dziś wiadomo,że FIFA ma skrypty. Każdy kto grał w PES i FIFA dłużej wie na czym polega różnica w tych grach. Oczywiście Easye tego nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ta gra powoduje już u mnie ataki ostrego ADHD

Gole zawsze tracę od 1-8 min meczu w doliczonym czasie pierwszej połowy + początek drugiej i coś koło 86 zawsze tak samo masakra :verymad:

 

 

Dokładnie miałem to samo. Jak sparowałem z tobą Easye to strzeliłem daw gole do 8 min a ty oddałeś dwa w poczatkowych minutach drugiej. I tak jak "jakoś w sumie przypadkowo" ci je strzeliłem to tak samo ma obrona zupełnie siadła w początkowej fazie drugiej połowy . Do kitu taka reżyserka....

 

 

Mimentum. Ja nie wiem, na forum Fify podaja inną definicję niż ty. Tam piszą tak: "raz na 3-4 mecze twoi zawodnicy zaczynają grac bardzo źle. Nie przechwytują piłek, nie wychodza do nich. Tak samo zdarza się i w druga stronę, zdarzy ci sie spotkanie <nawet jeśli jestes noobem- przyp Orson> gdzie wyjdzisz z niesamowicie zboostowaną drużyną"

 

Nie pisali tam, że musisz prowadzić 2-0 i wtedy dostaja booosta. Jak w koncu jest naprawdę?

 

 

 

Lons piszesz, że EA nie wie czy zdecydować się na symulator czy na arcade/ To prawda. Ale tak samo miało Konami!!!! Pes 4 arcade. PES 5 symulacja. PES 6 połączenie ponizszych. PES 08 arcade. Pes 09 symulacja. Pes 10 połączenie dwóch wcześniejszych.

 

Jeśli tendencja się utrzyma to PES 2011 będzie arcadem.

Odnośnik do komentarza

Ta gra powoduje już u mnie ataki ostrego ADHD

Gole zawsze tracę od 1-8 min meczu w doliczonym czasie pierwszej połowy + początek drugiej i coś koło 86 zawsze tak samo masakra :verymad:

 

 

Dokładnie miałem to samo. Jak sparowałem z tobą Easye to strzeliłem daw gole do 8 min a ty oddałeś dwa w poczatkowych minutach drugiej. I tak jak "jakoś w sumie przypadkowo" ci je strzeliłem to tak samo ma obrona zupełnie siadła w początkowej fazie drugiej połowy . Do kitu taka reżyserka....

 

 

Mimentum. Ja nie wiem, na forum Fify podaja inną definicję niż ty. Tam piszą tak: "raz na 3-4 mecze twoi zawodnicy zaczynają grac bardzo źle. Nie przechwytują piłek, nie wychodza do nich. Tak samo zdarza się i w druga stronę, zdarzy ci sie spotkanie <nawet jeśli jestes noobem- przyp Orson> gdzie wyjdzisz z niesamowicie zboostowaną drużyną"

 

Nie pisali tam, że musisz prowadzić 2-0 i wtedy dostaja booosta. Jak w koncu jest naprawdę?

 

 

 

Lons piszesz, że EA nie wie czy zdecydować się na symulator czy na arcade/ To prawda. Ale tak samo miało Konami!!!! Pes 4 arcade. PES 5 symulacja. PES 6 połączenie ponizszych. PES 08 arcade. Pes 09 symulacja. Pes 10 połączenie dwóch wcześniejszych.

 

Jeśli tendencja się utrzyma to PES 2011 będzie arcadem.

 

Prawda jest taka, że "momentum" jest w momecie kiedy twoja drużyna wygrywa. Co do wpadania bramek żadne nowum FIFA ma skrypty. Jest jeszcze home/away co powoduje, że ta gra wypacza sklill gracza. Tego oczywiście były fan PES Easye nie widzi.

 

Orson po pierwsze PES 2009 to też arcade jak 08. Po drugie wyliczanka z twojej strony jest błędna. Z założenia PES 2011 to ma być symulacja. Czy będzie to prawda? Nie wiem zobaczymy.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ja wiem, co powie Easye :D , że obrona żelazna uchroni cię przed wszystkim (oprócz inflacji i podatków- te są pewne). Jasne, jesli przechwycę piłkę na połowie rywala i tam utrzymam jej posiadanie na pewno nie stracę gola "który był zaplanowany przez gre". Ale nie o to chodzi prawda....Ile razy ja miałem wrażemnie, że tracę gola którego stracic musiałem...

 

 

Najgorsze były momenty, gdy widze , że się szykuje zagranie 1-2 , i wiem że deb defensor wyjdzie pod zawodnika z piłką (a ten odegra do wolnego partnera, który znajdzie się sam na sam) . Usiłuję sie jak najszybciej na niego przełączyć lecz bezskutecznie. Ten robie automatycznie ten krok pod zawodnika z piłką, ten zdąży podac i piłka trzepocze w mej siatce.

 

 

Co do momentum, ja znalazłem takie coś : "I can't give you a definitive answer since I'm not EA staff, but there is definately some lalalalalalaed **** going on. In 4 out of 5 games there'll ALWAYS be one team that plays incredibly well and one team that sucks humongous donkeydick" (jeszcze o Fifa 09)

 

PES 09 był symulacją. nawet poszedł za daleko (stamina piłkarzy topniała w zastraszającym tępie)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

a skad jest ten cytat ?

 

Orson - prosze Cie, bo rosnie nam na forum 2 spec od FIFY, ktory srednio ja ogarnial, a po paru przegranych meczach sprzedal. Mowisz, ze mi obrona siadla - nosz (pipi) grales Anglikami, a ja Polska, poniewaz 2 poprzednie mecze nie byly trudne, wyszedlem calkowicie otwarty, a obrona przy Twoich zagraniach mi sie rozjechala. Bramki z dupy - zgodze sie, podania na krzywy ryj i nacisniecie strzalu, no ale rzeczywiscie - mega skrypt, ze slabsza obrona jest dwa razy wolniejsza niz nogi Rooneya czy Agbonahlora... Ciekawe ile takich skryptowych akcji bys powtorzyl, gdybysmy obydwoje grali 5* zespolem. W taki sposo jak wy, to do wszytskiego mozna przy(pipi)ic.

"Gra jest skryptowa, bo raz na 7 meczy strzelam bramke z dupy z rzutu roznego"

 

Zmienilem formacje, dalem 2 defensywnych i zaczalem grac inaczej i ledwo co w 2 polowie bys mecz przegral. Widzisz, wedlug niektorych MOMENTUM uroslo do takiej skali, ze jest nieprawdopodobnym wygrac mecz gorsza 2 razy druzyna, gdy sie przegrywa 2:0. Przeciez wtedy nie mozna sie bronic, druzyna gra slabo i nikt nie trafia w bramke !!!!

No i gralismy u Ciebie - nie do pomyslenia po prostu !

 

A Ty Lons skoncz juz z tym PES'em 2011 - masz do tego inny temat. Nasza rozmowa do niczego nie prowadzi, bo zamiast podac konkretne argumety, Ty piszesz wciaz albo o PES'ie, albo o tym, ze FIFA jest arkadowa, bo jest, albo zbyt efekciarska. W FIFIE 2009 gole Cie nie cieszyly, tutaj sa zbyt efektowne, a Twoj argument "trace duzo bramek, bo nie umiem sie bronic" nie jest zadnym argumentem.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

nie grałem Agobenlahorem w składzie :-) easye, sorry, jak mówiłem, jestem beginerem, ty pro. Nie do pomyslenia byla sytuacja w PES 5 by noob wbiłp prosowi dwa gole , nawet gdy tamten grałby I ranem.

Odnośnik do komentarza

Dla Ciebie osoba ktora np pare dobrych lat gra w gale - nawet konkurencyjna, to az taki noob ? Rozumiem, ze w ogole nie ogarniasz pilki noznej i nie wiesz, co to jest zagranie 1-2, prostopadla pilka i inne? Widac bylo co innego, zreszta ja mam troche inne zdanie, bo jeszcze pare lat temu wygralem w tak beznadziejna pilke turniej jak This is football - konsole PS2, grajac w ta pilke po raz pierwszy w zyciu. No ale gralem juz pare dobrych lat w PES'a i nie jeden turniej odwiedzilem.

Tak czy siak - Orson nasze mecze sa przynajmniej dobrym przykladem, ze konsola za Ciebie sie bronic nie bedzie i nawet przy niesprzyjajacych warunkach grajac lepiej mozesz wygrac, badz co najmniej zremisowac.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Easye przestań robić z tej gry super produkcję po powtarzasz to od 3 lat. Zaprzeczasz faktom i udajesz, że nie wiesz o co chodzi. Dokładnie jak napisał kolega wyżej w starych Pro Evo było nie do pomyślenia, że noob wygrał z osobą ogarniętą bo wpadną mu bramki z dupy co w przypadku FIFA 10 i WC jest normą. Bronisz tak zaciekle od 3 lat FIFA, że ręce opadają. Bajki o tym jaka ta gra jest skilowa możesz opowiadać na FIFA noob showa'ch. Ślepy byłeś na bramkarzy cyborgów z FIFA 09, potem na momentum oraz na bramki z dupy. Jesteś jedną z niewielu osób na forach, która tak fanatycznie fanbojsko kreuje wizerunek FIFA.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

dokladnie - nieumiejetnosc grania w dana gre nie jest argumentem...

po twoim poscie z poprzedniej strony , gdzi zarzekasz sie, ze grajac z toba nie wychodzi sie z połowy wnioskuje, ze albo znamy mistrz swiata na WCG w Fife 11 albo jestes zwyklym cwaniakiem

Odnośnik do komentarza

Burza zabrzmial jak znawcy, ktorych slyszalem wczoraj ?

"co Ci sie podoba w nowej FIFIE ?"

"podoba mi sie przede wszystkim kolorystyka, bardzo fajne odzwierciedlenie zywej widowni, ale dostrzegam zbyt malo zmian no i animacje sa powtarzalne (koles przypadkiem robil wkolko ta sama cieszynke:)"

 

a pozniej podczas turnieju:

"czym sie przyspiesza ?" :turned:

 

Trudno sie dziwic, ze akurat on nie widzi zbyt wielu zmian :teehee:

 

Chłopcze trochę mam wiosen za sobą, grałem w Fife i Pesa jeszcze kiedy nie wiedziałeś o ich istnieniu i wiem jak działa marketing. Obecnie posiadam Fife 2010 i gdybym kupił World Cup to z góry mogę powiedzieć, że prócz ładnych kolorowych fajerwerków, wstawek filmowych, baloników gra jest taka sama pod względem gameplay'u i szkoda kasy. Tak jest za każdym razem kiedy wychodzą MŚ i nie sądzę, że w tym roku się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Lukasz - gratki - Twoje "nie sadze zeby cos sie zmienilo" mnie zabilo ! :thumbsup:

 

Lons od rana znowu troluje.

Pare faktow, bo znowu piszesz bzdury -

poki co zaden noob, z tego forum, ktory jechal po FIFIE nie wygral ze mna ani jednego spotkania, choc gralem zawsze specjalnie 2 razy gorszym zespolem... (raz sie udalo zremisowac - Orsonowi)

Nie gralem, zeby udowodnic ze jestem lepszy, a po to, by pokazac ze nikt dobrze broniacy nie straci wiecej bramek niz 2-3 maks, to do tych wynikow hokejowych...

To jest dowod ze FIFA jest skilowa - dla Ciebie nie jest, przez co w moich oczach stajesz sie coraz bardziej smieszny - w koncu przeciez pamietamy Twoje 2ostatnie sezony w lidze w FIFE 10 zakonczone na ostatnim miejscu 3 ligi i 7 razy wiecej bramek straconych niz strzelonych... I nie wazne czy grales Boca, czy Olympikiem - bilans zazwyczaj taki sam... Od tamtej pory Lons jakby znalazl nowa krucjate, na kazdym forum pisze to samo.

No tak - bo FIFA nie wymaga skilla, dlatego w calym sezonie nie pamietam, czy wygrales chociaz 1 mecz...

 

Skoncz juz prosze (pipi)ic bzdury i napisz jeden normalny post - wymien prosze wszytskie minusy FIFY WC, minusy w gameplay'u oczywiscie, zobaczymy ile ich uzbierasz, ale bez ogolnikow "zbyt efekciarska" - napisz dokladne przyklady przy jakiej bramce tak sadzisz.

No chyba ze efkciarstow do Ciebie to inteligencja zawodnika, ktory z lini bramkowej wybija pilke przewrotka, albo bramkarz, ktory jest na tyle inteligentny, ze wraca po przelobowaniu po pilke i przed sama linia bramkowa ja wygarnia...

 

Wiem wiem, znowu przyzwyczajenie do PES'a, tam bramkarz pobieglby za pilka i na koncu zrobil by wslizg kierujac ja do bramki ! Z gola nawet nie ucieszylyby sie trybuny, ale to jest OKEJ :whistling:

 

Wypunktuj wszystkie argumenty, ktore tworza z FIFY WC najbardziej arkadowa odslone FIFY, poza tymi, ktore juz obalilismy, typu "pada za duzo bramek"

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

orson

 

napisalem ze nie dojdzie do mojego pola karnego a to jest roznica;> nie jestem cwaniakiem a do mistrza jeszcze mi brakuje ale wlasnie ludzie ktorzy nie potrafia grac najwiecej narzekaja. fifa ma bledy i bedzie je miala tak jak pes bo gdyby nie to, to wszystkie gazety dawaly by oceny 10/10.

Odnośnik do komentarza

Troluje od rana i trolować będę dopóki będę czytał twoje fanbojskie ślepe wywody. To jest k.u.rwa football? Jeżeli tak to gratuluje.

 

Teraz juz powinieneś znać znaczenie słowa efekciarski.

 

Teraz oceny poszczególych serwisów.

 

Eurogamer Italy

FIFA World Cup 2010 is a good arcade soccer game. If you're looking for a deep simulation, try something else, but if you want to just finish a match with incredible scores and using fantastic tricks, this is your soccer game.

Quote: 65IGN

 

2010 FIFA World Cup South Africa will appease younger gamers who just want to go kick the soccer ball, hear unrealistically loud noises when players take a shot and see lots of bright colors. Those looking for a realistic soccer game won?t find it here, but then again you shouldn?t expect to.

Quote: SpazioGames

 

An arcadish soccer game, sometimes funny. If you like your soccer you'd still better stick with Pro Evolution Soccer, far deeper and more satisfying.

Quote: Boomtown

Despite the many disappointments, undoubtedly the thing that disappointed me the most with FIFA World Cup 2010 is that it has no identity. It doesn?t know whether it?s a simulation or a simplistic arcade game.

 

Oczywiście też się nie zgadzasz bo jak można tak pisać o najlepszej symulacji.lol

 

Minusy WC 2010.

 

- ping pong w podaniach

 

- za szybka rozgrywka

 

- dziurawa obrona

 

- momentum

 

- home/away

 

- śmieszne rogale przy wrzutkach

 

- random

 

- czuć skrypt (norma w FIFA'ach i tego nie zmienisz)

 

- prostopadłe podania zbyt często dochodzą do celu

 

 

Mam wymieniać dalej? Easye napiszę to jeszcze raz. Bajki możesz wciskać ludziom na FIFA noob showa'ch. Odnośnie mojego grania w FIFA 09. Jak gram w grę po to by grać to nie mam żadnego ciśnienia. Nie spinam się i leje na to ciepłym moczem. Z miłą chęcią zagrałbym z tobą w PES 6. Oczywiście dobry byłeś w FIFA 09 jak grałeś bezczelnie jedną taktyką na wysuniętego Yakubu, który strzelał tobie 90% goli. Tak tak takich zawodników Pan Easye kochał. Wielkich rosłych murzynów co w FIFA 09 zamiatali.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Dlatego nie gram w 2009 i gram w WC, tutaj takie cos nawet z Torresem nie przejdzie.

Minusy WC 2010.

- ping pong w podaniach (pozdrowienia od Matinxa - obejrzyj sobie lige angielska i zobacz na ile kontaktow gra takie M U czy Chelsea)

- za szybka rozgrywka (zwolnij sobie tempo meczu)

- dziurawa obrona (no tak pilka nozna to gra bledow, Ty sie nie spinasz i na wszytsko lejesz dlatego masz dziury w obronie)

- momentum, home/away, random - w WC ograniczony do calkowitego minimum, jak ktos dobrze gra i tak wygra 3/4 meczow.

 

- prostopadłe podania zbyt często dochodzą do celu - tego nawet nie zauwazylem.

 

A ten Twoj filmik mnie zacheca do gry i treningu, niz zniecheca. Umialbys cokolwiek z tego zrobic ? tak myslalem...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dlatego nie gram w 2009 i gram w WC, tutaj takie cos nawet z Torresem nie przejdzie.

Minusy WC 2010.

- ping pong w podaniach (pozdrowienia od Matinxa - obejrzyj sobie lige angielska i zobacz na ile kontaktow gra takie M U czy Chelsea)

- za szybka rozgrywka (zwolnij sobie tempo meczu)

- dziurawa obrona (no tak pilka nozna to gra bledow, Ty sie nie spinasz i na wszytsko lejesz dlatego masz dziury w obronie)

- momentum, home/away, random - w WC ograniczony do calkowitego minimum, jak ktos dobrze gra i tak wygra 3/4 meczow.

 

- prostopadłe podania zbyt często dochodzą do celu - tego nawet nie zauwazylem.

 

Identycznie mówiłeś po przejściu z FIFA 09 na 10. Teraz mówisz tak po przejściu z FIFA 10 na WC, a za pół roku będziesz tak mówił po przejściu z WC na FIFA 11. Norma. Ten filmik co zapodałem pokazuje jaka FIFA jest efekciarska i pseudo symulacyjna. Pozdrawiam.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Dobra napinka :D

 

nie no, Remi w końcu napisał coś mądrego :P - obie gry maja błędy, bo lons- o wadach PES; a można by książkę napisać.

 

Nie zgodzę się tym, że podania prostopadłe wchodza za czesto.

 

 

O tym "home -away" nie wiedziałem. ale jest to mega k.ur.wa durne w takim razie

 

 

Easye- nie mów o zwolnieniu tepa meczu (choć tak wg mnie gra się dużo lepiej!) bo :

 

1 nie da się tak grać meczy rankingowych

 

2 nawet w towarzyskich ciężko znależć chętnego

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

o Home - Away to chyba nikt nie wie, bo nikt widzi zadnych roznic grajac online. lons - filmik piekny, chcialbym umiec tak grac i tak kiwac, niestety tak graja tylko najlepsi, do ich poziomu chyba nigdy nie dojde, szkoda, ze 90% meczy wyglada inaczej :teehee:

 

To właśnie pokazuje jaki jesteś ślepy. Bekę mam patrząc na ten filmik, kulam się wręcz ze śmiechu widząc gościa co robi zwody po całym boisku mijając wszystkich i na koniec strzela bramkę z piętki lol lol No k.ur.wa śmiech na sali. Następne akcje znów zwody niczym jazda figurowa na lodzie i strzał prawie z połowy w okienko lol. Nie mogę ze śmiechu. Wiem, wiem to symulacja lol

Odnośnik do komentarza

Ja tylko zaluje, ze przez ostatnie 3 lata ciaglego lupania w FIFE ani razu nie natrafilem na takiego kolesia! Poziom znajomsci tricow przekozaczny ! No ale dla Lonsa to kolejny dowod ? Tak czy siak, takiego meczu z kims takim nie rozegralem ani razu...

I jestem slepy, bo tak samo wygrywam czy gram home, czy away ? WC w ogole nie widze roznic kto gra po prawej, a kto po lewej stronie. Moze dlatego, ze wszystkie mecze rankingowe sa na stadionach w Afryce i nie ma mozliwosc ich zmainy ? No ale Ty juz rozegrales z 5 meczy Away i wszystkie przegrales przez gre ! Wracaj do PES'a Lons.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

zapraszam obejrzec pare meczow Barcelony w tym sezonie gdzie np. Messi mijal 4-5 obroncow i strzelal gole, albo Ibrahimovic grajac z Juventusie jeszcze strzelil z woleja z 35 metrow bez przyjecia albo soczysty i silny strzal zakonczony golem seedorfa strzelony w realu madryt z polowy boiska w okno. Takie bramki sie zdarzaja nie czesto ale sie zdarzaja. To jest piekno pilki. A futbool nie jest sprawiedliwy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...