Skocz do zawartości

Nowy X360


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo
Mam. Zastanawiam się jak na odtwarzacz DVD spojrzą Hamburgery.

 

edit: @don: mój kolega pirat, też wymienia to jako zaletę

 

Piraci mnie nie obchodzą. Dla mnie liczą się koszty eksploatacji, a realia są takie, że jak padnie mi DVD to sobie napęd cały za grosze wymienię. Do BR nie ma zamienników, które by nie padły w przeciągu pół roku.

 

-------------------------------------------------------------------

 

Wracając do tematu - ja obstawiam GPU i CPU na jednym chipie w 40nm.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Kiedyś było tak, że co by się jakieś ploty nie pojawiły w necie to okazywały się fałszywe. Obecnie tendencja jest odwrotna - w takich sprawach ploty okazują się prawdziwe. Zresztą pomijam już samo wykonanie tej prezentacji i fakt, że szybko została usunięta. To nie jest przypadek.

Odnośnik do komentarza
Chyba na głowę upadłeś...

 

Największą zaletą X'a jest to, że nie ma BR. Gry można sobie na dysk normalnie instalować oszczędzając napęd.

wtf? a chociaz do samych filmow tez bys nie chcial?...

 

ja sobiscie liczylem na nowy naped, nawet do odtwarzania samych filmow, ale microsoft dalej zlewa na to, w dodatku serwujac nam jakiegos estetycznego dziwologa

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jak będę chciał do filmów to kupię osobny odtwarzacz. Dla formatu BR w konsolach jest za wcześnie, awaria BR = konsola w śmietniku. Koszty eksploatacji napędu w przypadku mocno katowanych konsol są szczególnie ważne. W X360 za 200zł wymienię cały napęd, w przypadku PS3 zamiennik samego lasera kosztuje najmniej 300zł. Tak jak filmów DVD nie oglądam ani na PS2 ani na X360, tak samo będzie z filmami BR. Niektóre sprzęty lepiej mieć osobno.

 

----------------------------------------------------------------

 

Szkoda trochę tego zewnętrznego dysku i braku slotów kart pamięci. Jednak obecny X360 te rozwiązania ma w moim odczuciu lepsze/wygodniejsze.

 

No i nikt jeszcze o tym nie wspomniał. Wszystko wskazuje na to, że będzie tylko jedna wersja konsoli. Czyli bye bye Arcade.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
No i nikt jeszcze o tym nie wspomniał. Wszystko wskazuje na to, że będzie tylko jedna wersja konsoli. Czyli bye bye Arcade.

Chyba nie mogliby tego zrobić, jeśli cena rzeczywiście wynosić będzie 300 euro. Nielogiczne byłoby nagle ograniczać się do jednej wersji i podnosić de facto cenę. Jest jeszcze możliwe, że to Elite wywalą, a Arcade pozostanie w starej formie jako wersja budżetowa. Albo mogą też jednak zafundować Arcade nową obudowę, ale mniej bajerów.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
wtf? a chociaz do samych filmow tez bys nie chcial?...

 

ja sobiscie liczylem na nowy naped, nawet do odtwarzania samych filmow, ale microsoft dalej zlewa na to, w dodatku serwujac nam jakiegos estetycznego dziwologa

 

jak ktoś chce filmy to kupi odtwarzacz dvd-br za 300zł. Dla MS brawa że dopakował konsole zamiast ją kastrować jak robi konkurencja.

 

@don - przecież pamięć usb zastąpiła karty.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

@bigdaddy: A jak ktoś nie ma zbędnego starego pena to co ? Tak to masz kartę, wyciągasz i idziesz do kumpla. Wycofanie się z kart pamięci to pomyłka moim zdaniem. Nic nie kosztują, a to jednocześnie najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób do przechowywania profilu i stanów gier. Wiem, że producenci konsol chcą być postępowi, ale niektóre sprawdzone rozwiązania są lepsze od nowych. Tak samo slot w DVD jest mniej praktyczny od tacki, która jest mniej praktyczna od DVD z klapką jaki ma PS2 Slim, no ale tego ostatniego mimo że najlepszego nie uświadczymy bo nie jest trendy :)

 

To że Elite nie ma w zestawie karty pamięci to też błąd.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Kiedyś było tak, że co by się jakieś ploty nie pojawiły w necie to okazywały się fałszywe. Obecnie tendencja jest odwrotna - w takich sprawach ploty okazują się prawdziwe. Zresztą pomijam już samo wykonanie tej prezentacji i fakt, że szybko została usunięta. To nie jest przypadek.

Niczym nowy iPhone ;)

 

Mi ten design się nie podoba. Taki właśnie kanciasty trochę :/

Odnośnik do komentarza

Jak będę chciał do filmów to kupię osobny odtwarzacz. Dla formatu BR w konsolach jest za wcześnie, awaria BR = konsola w śmietniku. Koszty eksploatacji napędu w przypadku mocno katowanych konsol są szczególnie ważne. W X360 za 200zł wymienię cały napęd, w przypadku PS3 zamiennik samego lasera kosztuje najmniej 300zł. Tak jak filmów DVD nie oglądam ani na PS2 ani na X360, tak samo będzie z filmami BR. Niektóre sprzęty lepiej mieć osobno.

 

----------------------------------------------------------------

 

Szkoda trochę tego zewnętrznego dysku i braku slotów kart pamięci. Jednak obecny X360 te rozwiązania ma w moim odczuciu lepsze/wygodniejsze.

 

No i nikt jeszcze o tym nie wspomniał. Wszystko wskazuje na to, że będzie tylko jedna wersja konsoli. Czyli bye bye Arcade.

to niech wstawaja najlepiej sam naped cd, naprawa kosztuje jeszcze taniej!

Odnośnik do komentarza
to niech wstawaja najlepiej sam naped cd, naprawa kosztuje jeszcze taniej!

 

Gdyby na płytach CD mieściły się obecne gry to pewnie w Xboxach byłby taki napęd. Nie martw się.

A dawać do Xa wbudowany napęd Bluray (tym samym podnąsząc cenę) by móc sobie oglądać filmy w FULL HD to najgroszy błąd.

Już lepiej byłoby dodać opcjonalnie zewnętrzy napęd BR - do samych filmów, na wzór tego HD DVD.

Ale tak się nie stanie, przynajmniej narazie.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

@alexx-1: Jak jesteś taki mądry to pisz te swoje błyskotliwe spostrzeżenia w temacie o awariach PS3 gdzie w latach 2008 i 2009 ponad 40 osobom z tego forum z(pipi)ał się BR po rocznej gwarancji i wszyscy stanęli przed wspaniałym wyborem:

A) Walczyć ze sklepem o uznanie niezgodności towaru z umową;

B) Kupić zamiennik lasera za 400zł, który w większości przypadków padał w przeciągu 3 miesięcy;

C) Kupić nową konsolę za 1300zł.

 

W przypadku X360 to nie dosyć, że awaria DVD jest objęta 2/3 letnią gwarancją to sam nowy, markowy napęd kosztuje 200zł.

 

A do tego całe gry możesz zgrywać na HDD i oszczędzasz DVD.

 

Ja tam patrzę perspektywicznie i rozważam różne możliwości. Z mojego punktu widzenia BR w konsoli jest nieekonomicznym rozwiązaniem. Osobny odtwarzacz do filmów - ok, film ogląda się raz na jakiś czas, a konsola dostaje po (pipi)e codziennie.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jak nie bedzie obniżki o 50$ to nie będzie 700zł kosztować, a jak weźmie się pod uwagę obecny cyrk z kursem naszej waluty to nowa wersja X360 przeliczana po obecnym średnim kursie może stać trochę drożej niż Elite. W sklepach internetowych nowy X powinien stać po max 1000zł, a jak kurs się ustabilizuje to tyle co Elite, czyli ok. 900zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...