Skocz do zawartości

Nowy X360


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czego histeryzujecie z tą gwarancją. Przecież ona zawsze była na rok, a tylko na RRoDa i E74 na 3 lata. Skoro NIBY tych usterek się pozbyli, to ja nie widzę większego problemu. Przekonamy się czy jest bezawaryjna po paru miesiącach.

 

Ale trzeba podnosić raban przecież :< zły MS!

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Gwarancja na WSZYSTKO była 2 lata. Na RROD 3 lata - przy czym RROD to bardzo różne awarie (w tym napędu DVD).

 

Nie obcięli tylko gwarancji na RROD tylko na wszystko. Dlatego jestem zdziwiony, bo zrozumiałbym ucięcie tego trzeciego roku, ale nie skrócenie gwarancji na wszystkie usterki.

Odnośnik do komentarza

nie panikujcie z ta gwara, moze to jest pudelko na UK albo USA, w UK akurat 1rok jest standardem i tak mieli wiec nic sie nie zmieni

a w USA znow pamietam ze mieli chora gware bo na 3msc standardowa

 

u Nas jak znam zycie ta wersja bedzie popularna jak zlamia naped, bo jak widac jest inny FW. wiec zapewne MS znow zabezpieczyl sie przed piractwem, tylko pytanie czy skutecznie...

 

sama konsola juz widac ze jest problematyczna z poziomu napraw pogwarancyjnych, bo wszytkie czesci sa inne, zmienione, tym samym nie bedzie mozna sie wspomagac czesciami ze starszych modeli i ceny napraw wzrosna masakrycznie

 

inne pytanie czy dyski beda w sprzedazy, bo jak na razie nic takiego nawet nie wspominaja, jak komus padnie dysk, a konsole bedzie o za gwara to co zrobi?

 

jak ktos ma zamair kupowac Xa teraz to trzeba sie dobrze zastanowic na czym komu zalezy, bo jasper jest praktycznie bezawaryjny i czesci tanie i pelna dowolnosc ich stosowania z poprzednich wersji, a do tego bedzie nizsza cena...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ja gdybym teraz gwarancji nie miał i konsola by mi padła to olałbym "Slima" i poczekał na Arcade za 500zł bo dysk już mam.

 

500-600zł to nie 1000-1100zł :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

donsterydo: Ci co mysla ze wersje jasper stanieja, mocno moga sie zdziwic, stanieja uzywki to pewne

nowych juz nie produkuja i juz MS ma problemy z dostawami, mozliwe ze juz puste magazyny, dodajac do tego ze nowa wersja nie ma mozliwosci piractwa (a czy bedzie i kiedy to niewiadoma), to wyjdzie tak jak to zawsze jest przy nowych wersjach, stare drozsze bo poszukiwana bedzie przez piratow wersja co podniesie cene...

sytuacje moze tylko zmienic informacja ze zlamali nowy naped, co jest bardzo prawdopodobne bo dalej liteon o podobnej elektonice, tylko firmware nowe, czy zmeinili zabepzieczenia? na pewno wyjasni sie to bardzo szybko bo w USA juz maja konsole...

 

na pewno mozna liczyc na jakies akcje wietrzenia magazynow w supermarketach, gdzie wczesniej tez byly promocje na arcade w granciach 600zl.

 

jeszcze jedno dla wyjasnienia, na slima nie bedzie juz gwarancji na 3 lata z prostej przyczyny (a raczej moze byc, tylko ze nie ma zadnej mozliwosci by tak konsola sygnalizowala awarie), zmienili sposob informowania o bledach i awariach, czyli nie sa to typowe 3 diody itp., wiec i ta gwarancja rozszerzona nie ma w ogole racji bytu w tej konsoli...

 

MS sprytny jest, teraz mozna reklamowac ta konsole jako konsole ktora na 100% nie bedzie miala, nigdy i zadna, 3ROD :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

fajnie, tylko pytanie w jaki sposob, jak zmniejszeniem predkosci napedu to zadna rewlecja, to samo mozna zrobic w starym...

do tego przy dysku 250GB kto bedzie w ogole chcial z napedu grac, skoro z HDD sa same pozytywy grania...

Część gier z hdd chodzi wolniej. Na przykład mnie się zacinało NBA live 09 i pamiętam, że jeszcze jedną grę musiałem odinstalować kiedyś bo chodziła znacznie gorzej niż z płyty.

Odnośnik do komentarza

Teraz takie pytanie: czy nadal potrzebny jest transfer kit?

 

Bo wydaje mi się, że nie, skoro wprowadzili obsługę pendrive'ów. Wystarczy wrzucić wszelkie dane na pena a potem go podłączyć do nowego X'a. Dobrze mówię? Niech ktoś mnie uświadomi.

Odnośnik do komentarza

nie wiem ile macie danych do przeniesienia, jesli dostatecznie malo by zmeiscilo sie wszsytko na 16GB, to pena badz hdd pod usb i wszsytko sie przeniesie

 

nie wiem o jaka zasade pytasz

po prostu dajesz przenies profil, konsola spyta czy ze wszsytkimi danymi powiazanymi z profilem, jak dasz tak to wszsytko przeneisie co z kontem zwiazane i tyle...

 

Część gier z hdd chodzi wolniej. Na przykład mnie się zacinało NBA live 09 i pamiętam, że jeszcze jedną grę musiałem odinstalować kiedyś bo chodziła znacznie gorzej niż z płyty.

ile tych gier chodzi wolniej?

druga sprawa z jakiego HDD?

po trzecie, stare gry mogly miec problem z instalacja na HDD z prostej przyczyny, nie przewidywano takiej opcji jak one byly, po wyjsciu odpowiedniego dasha, nie znam gry z ktora by byly problemy, mowa o nowszych wypustach po wyjsciu NXE... jak nawet cos sie znajdzie to margines... granie z napedu teraz to jak dla mnie bezsens, naped mi sluzy tylko po to by zgral gre...

 

W US Gamestop wymienia stare Xy na nowe modele za 90$ ;)

na pewno jest jakis haczyk, pytanie ktore te stare modele podlegaja tej wymianie, czy wszsytkie czy okreslone, do tego ktore wersje, bo chyba nie na takiej samej zasadzie wymeinia Ci Arcade co Elite....

 

byle go prędko nie złamali :)

zapowiada sie raczej ze predko nie zlamia, bo elektonika napedu jak i sam uklad z firmware jest calkowicie nowy, jesli MS zabepzieczyl dysk w nowym slimie przed podrabianiem to zapewne tez nowe zabezpieczenia w napedzie dal, wiec piraci na razie moga zapomniec o przerobkach

 

tym samym tak jak pisalem, wersje jasper zamiast taniec beda szly w gore u Nas....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

na bank, tak było gdy wychodziły konsole z liteonem

 

Tak jest.

 

Teraz pytanie do osób, które to robiły: na jakie zasadzie przenosimy dane z x'a na pendrive'a ?

 

nie jest potrzebny, możesz skorzystać z pena 1-16GB. Wchodzisz w pamięć i możesz przenieść profil oraz jego wszystkie elementy na pena. Profil to ok 5-100mb.

Odnośnik do komentarza

No faktycznie, nie doczytałem, z tą wymianą nie jest tak różówo: otóż za poszczególne elementy "starego" zestawu Xboxa dostajemy kasę do wymiany tylko w Gamestopie. Za samą konsolę jest 100$, potem od 30 do 50$ za poszczególne dyski i 50$ za wireless adapter. Zatem możemy wymienić starego Xboxa na nowego za 90$, ale musimy oddać sklepowi zestaw: konsola, dysk 250GB, wireless adapter.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...