Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens brać jeszcze starego 3dsa? Mam go do wyrwania za tak śmieszne pieniądze, że szkoda nie brać. Tutaj moje pytanie: czy są jakieś tytuły, które wymagają cirle pad pro do wygodnego korzystania z konsoli? To brzydkie i nieporęczne akcesorium wolę sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza

Czy jest sens brać jeszcze starego 3dsa? Mam go do wyrwania za tak śmieszne pieniądze, że szkoda nie brać. Tutaj moje pytanie: czy są jakieś tytuły, które wymagają cirle pad pro do wygodnego korzystania z konsoli? To brzydkie i nieporęczne akcesorium wolę sobie odpuścić.

 

Jedynymi tytułami które wymagają przyjemniejszego konktatu z grą przy użyciu CPP to Monster Hunter 3/4 Ultimate. Ew. MGS3 i RE Revelations. Tyle ;) Poza tym - brzydkie? Tak. Nieporęczne? Nope, w sumie to odkąd go mam, to nie wyobrażam sobie wygodnego grania na 3DSie bez tej przystawki ;) Jasne, gra się, ale jakoś mniej wygodnie.

 

Możesz śmiało kupować starego, tym bardziej jeśli masz tanio

Edytowane przez Lord Astmer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja Ci nie polecam, niedawno dorwałem za niecałe 400zł w zasadzie nowiutkiego New 3DS'a. Bardziej polecam polować na dobrą aukcję bo raz że New 3DS działa znacznie szybciej, gry pisane od zeszłego roku mają i lepsze tekstury i płynniej chodzą a do tego masz od razu wbudowany C-stick (a super stabilne 3D to cudo). Szkoda tylko wydawać kasy na stary model, no chyba że będzie Cię kosztował max. 100zł bo szczerze sam miałem takie podejście iż nawet 3DS za 250zł będzie super sprawą, Bardzo się myliłem. Miałem dwa zwykłe modele i szczerze nie wyobrażam sobie powrotu do nich.

Odnośnik do komentarza

A ja Ci nie polecam, niedawno dorwałem za niecałe 400zł w zasadzie nowiutkiego New 3DS'a. Bardziej polecam polować na dobrą aukcję bo raz że New 3DS działa znacznie szybciej, gry pisane od zeszłego roku mają i lepsze tekstury i płynniej chodzą a do tego masz od razu wbudowany C-stick (a super stabilne 3D to cudo). Szkoda tylko wydawać kasy na stary model, no chyba że będzie Cię kosztował max. 100zł bo szczerze sam miałem takie podejście iż nawet 3DS za 250zł będzie super sprawą, Bardzo się myliłem. Miałem dwa zwykłe modele i szczerze nie wyobrażam sobie powrotu do nich.

 

Gry, które lepiej chodzą na N3DSie można policzyć na palcach jednej ręki, także tego :P podobnie c-sticka/cpp ;) osobiście jakbym nie miał limitowanego zeldowego 3DSa to bym dawno zamienił na NEW, ale skoro kolega platynowy ma jakąś dobrą okazję na klasyka, to niech bierze :) a N3DSa za 4 stowki tez bym chcial :/ 

Odnośnik do komentarza

ALe dobrze wiesz że nie chodzi tylko o gry. System działa znacząco szybciej (miałem dwa zwykłe to mam porównanie) efekt 3D jest znacznie lepszy i ekran automatycznie się rozjaśnia i ściemnia w zależności w jak bardzo nasłonecznionym lub ciemnym pokoju siedzimy. TO wszystko przekłada się na znacznie lepsze doznania przy obcowaniu z konsolką na którą warto wyłożyć kasę. No i dodatkowo od razu ma wbudowane przyciski z CPP i dzięki temu nie jest to wielki kloc a handheld z prawdziwego zdarzenia. W sumie mój New 3DS kosztował mnie 350zł ale doliczam do tego oryginalną ładowarkę w zestawie i twardy pokrowiec (nie mówiąc o cover placie z Animal Crossing z Japonii). W skrócie wygrałem tym samym los na loterii ;-)

 

 

P.S. Poza tym im dalej w las tym więcej gier ma widoczną przewagę na New 3DSie względem zwykłego modelu i jestem bardziej niż pewien iż Xenoblade Chronicles nie będzie jedynym exem pod New 3DS'a ;-)

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Nie tylko chodzi lepiej ale wygląda lepiej i nie mają okrojonych funkcji (Super Smash Bros. na 3DS'a) i jest od razu przystosowane sterowanie pod c-sticka. Zresztą obstawiam że Ninny uraczy nas za niedługo paroma nowościami only for New 3DS ;-] 

Odnośnik do komentarza

Czekam na te nowości z c-stickiem w garści ;)

Xenoblade to dla mnie must have bo na wii chodzi w horrendalnych cenach, a o tym isaacu nie słyszałem, ale zachęca :)

 

To pytanie jeszcze dla osób, ktore miały porównanie new 3ds vs new 3ds xl - jak wrażenia?

Pomimo, ze mam duże dłonie to DSi xl był na dłuższą metę niewygodny i raczej w new 3ds bym celował niż xl, moze jakieś za/przeciw mi podrzucicie?

Edytowane przez xmortex
Odnośnik do komentarza

To samo co w przypadku 3DS v 3DS XL. Ekran jest większy więc teoretycznie jest czytelniejszy (łatwiej wszystko zobaczyć) niby jest filtr wrzucony który zmiękcza grafikę ale moim zdaniem rozdzielczość 3DS'ów bardziej pasuje do mniejszych odpowiedników. A New 3DS ma w zasadzie 4' calowy górny ekranik i jest jak dla mnie idealny jeśli chodzi o przekątną - nie za duży jak XL aby widać było nadmierny alliasing w niektórych grach i nie za mały jak zwykły 3DS aby granie w MGS'a czy Monster Hunter było męczące. Sam miałem ten sam dylemat bo zwykłe 3DS'y miały dla mnie za mały ekran i rozmyślałem o XL ale New 3DS jest w moim przypadku perfekcyjny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość suteq

Dobra, zamierzam nabyć 2DS-a prawdopodobnie w połowie lutego albo pod koniec i mam pytanko. 

Czy te gry ogram bez problemu na 2DS-ie czy któraś odpali się tylko i wyłącznie na 3DS?

 

Lista:

Donkey Kong: CR

NSMB 2

Super Mario 3D Land

Zelda: Link between worlds

Zelda: Ocarina of Time 

 

Oprócz tego co jeszcze ciekawego jest na tę konsolę? Nie chcę japońszczyzny jak monster hunter i pokemonów(akceptuję tylko te stare, tradycyjne). 

Odnośnik do komentarza

Dobra, zamierzam nabyć 2DS-a prawdopodobnie w połowie lutego albo pod koniec i mam pytanko. 

Czy te gry ogram bez problemu na 2DS-ie czy któraś odpali się tylko i wyłącznie na 3DS?

 

Wszystkie gry które odpalisz na 3DSie odpalisz na 2DSie. to ta sama konsola, tylko pozbawiona efektu 3D.

 

Zagraj w Pokemon ORAS, remake 3 generacji, może Ci sięspodoba.

 

Kirby's Triple Deluxe

Shovel Knight

SteamWorld Dig

Bravely Default/Second

Fire Emblem

Luigi's Mansion Dark Moon

Majora

Paper Mario Sticker Start

Smashe

Kid Icarus

Mario Kart

Theathrythm Final Fantasy Curtain of Fall

Mario & Luigi Dream Team Bros. i Paper Jam Bros.

Heores of Ruin 

Edytowane przez Lord Astmer
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

No, a nie jest tak, że niektóre gry odpali się TYLKO na 3DS-ie bo coś tam? Czy to chodzi o tego nowego 3DS-a? 

 

Chodzi o nowego. Na pudełku masz napisane wtedy Only on New Nintendo 3DS. Cały jeden Xenoblade.

 

Co polecam:

 

Animal Crossing New Leaf

Fire Emblem Awakening

Kid Icarus Uprising

Kirby Triple Deluxe

Zelda ALBW, OOT, MM

Luigi's Mansion Dark Moon

Mario Kart 7

Monster Hunter 4

Mario 3DLand

Pushmo

Trylogia Ace Attorney

Shovel Knight

Gunman Clive

OlliOlli

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No to wspaniale. :)

 

Co jeszcze byście polecili z gierek? Może jakieś inne platformery/gry logiczne? 

 

Tylko Xenoblade Chronicles 3D i Binding of Isaac Rebirth wymagajądo działania New 3DSa. Niektóre też chodzą lepiej na tej konsoli.

 

Logiczne?

 

No to na pewno Professor Layton.

 

Mało Ci platformerów jak masz na liście już z 10? ;P Chyba masz już wymienione wsyzstkie najlepsze 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...