Skocz do zawartości

PSX Extreme #154


Rekomendowane odpowiedzi

okladka_154.jpg

 



Cena 7,99

 

 

 

Numer dostępny od 21.05 (piątek)

 

 

Byliśmy na dwóch sporych pokazach prawie całych line-up?ów wydawniczych. Zax we Francji miał okazję zapoznać się z produkcjami Bethesdy, która wyrasta na liczącego się wydawcę, szykującego takie tytuły jak Fallout: New Vegas, Rage (gra id Software, jeszcze do niedawna pod skrzydłami EA), Brink czy Hunted: The Demon's Forge. Największe wrażenie zrobił na Zaksie nie Fallout, ale nowa produkcja magików z id. Rage jawi się jako połączenie gry FPS, przygodówki, wyścigów i RPG, które pod kątem wykonania powoduje mimowolny opad szczęki. To solidna konkurencja dla przygotowywanych na koniec roku Killzone 3 i Crysis 2. 4 strony materiału o samym Rage, tylko u nas. Również tylko u nas materiały o Fallout: New Vegas, Brink i Hunted.

 

Butch natomiast poleciał do Londynu na EA Showcase, na którym oprócz zapoznania się przede wszystkim z Dead Space 2 i Medal of Honor, miał okazję porozmawiać z Adrianem Chmielarzem (People Can Fly) na temat Bulletstorm ? ich nowej gry tworzonej pod skrzydłami Epic Games, którą przy każdej okazji (i prawie na równi z Gears of War 3) chwali się światu sam Cliff Bleszinski. Wywiad jest do odsłuchania tutaj.

 

 

W dziale recenzji sprawdzamy, czy pięć lat dewelopingu xboksowego ekskluziwa pt. Alan Wake było czasem należycie spożytkowanym, czy raczej "poszło w las". Kolejna po Heavy Rain gra w konwencji filmowej trafiła do Myszaqa, który doszukał się wielu bardzo ewidentnych zapożyczeń z dużego ekranu. (...) Trend kustomizacji i kreacji został ponownie mocno wykorzystany przez Sony, tym razem w wyścigach kartów w stylu zahaczającym o LittleBigPlanet. W ModNation Racers zostaniecie kierowcami i kierownikami budowy, obie czynności w przypadku tej gry są bardzo proste, arcade?owe rzekłbym (czy edytor może być arcade?owy?), tym bardziej że SCE Polska postarało się o pełną lokalizację. (...) Ograliśmy również najnowszą odsłonę UFC, zanim jednak Kali zasiadł do testów udał się na galę walk MMA do Spodka, zobaczyć Pudziana i innych mocarzy w akcji. Porozmawiał też z Mamedem Khalidovem o odbytej walce, o jego ulubionych zawodnikach UFC i... grach. Wkrętka konkretna. Warto wspomnieć jeszcze o okładkowym Split/Second: Velocity, które bardzo pozytywnie nas zaskoczyło, szczególnie po dosyć słabo przyjętym demie. Osobiście polecam, choć grałem tylko godzinę, bo Kali zabrał płytę i już więcej w redakcji się z nią nie pokazał, twierdząc, że jeszcze wszystkiego nie zaliczył (stara wymówka, jak się nie chce oddać gry). (...) Recenzujemy również Prince of Persia: Zapomniane Piaski, Lost Planet 2, LBP GOTY, Super Street Fighter IV, 2010 World Cup, SKATE 3 i kilka innych.

 

Poza tym Ural testuje iPada, Rozbo opowiada o rozbudowanych, growych światach wirtualnych zaś Roger jak co miesiąc zabiera nas w Powrót do Przeszłości, tym razem z konsolą Dreamcast, oraz przypomina pierwszą, 16-bitową Prince of Persia. Zax i Dżujo poruszają tematykę konsolowych MMORPG, jest też co nieco o FFXIII, którego Zax znowu bierze na tapetę w kontekście... pracy kamery i związanej z tym kompozycji na ekranie.

 

Czemu nie ma recenzji Red Dead Redeptnion? Przeczytacie o tym w moim wstępniaku w magazynie, ale pokrótce również tu wyjaśniam. Rockstar podchodzi do swoich kluczowych gier bardzo restrykcyjnie. Żadna inna firmy nie troszczy się o swoje przedpremierowe gry w taki sposób jak panowie z R*. Dziennikarzy to na pewno irytuje, ale nic na to nie poradzimy. Red Dead Redemption można było ograć bezpośrednio w studio R*, z czego skorzystało kilka światowych mediów. I chociaż był plan wyjazdu do Rockstar, to jednak ostatecznie nie wypalił. Pozostało nam czekać na promkę, bo firma nie wypuszcza żadnych kodów na konsole "recenzenckie" (debug kody). Takie mają zasady. Problem w tym, że wersje promo dostepne są dopiero przed premierą a my nie mamy zamiaru recenzować gry w kilka dni. Nie tej. Co jak co, ale RDR to pozycja, której nie podejmujemy się oceniać w pośpiechu, i to bez sprawdzenia zabawy online. Trudno. Sam też żałuję, ale bardziej zależy mi na rzetelności i miarodajnosci werdyktu. Mam nadzieję, że zrozumiecie to.

 

Przypominamy, że głosowanie na chartsy miesiąca TOP11 znajduje się teraz w tym miejscu. Wyniki opublikujemy w następnym, 155 numerze PSX Extreme.

 

 

UWAGA! NIE MOŻNA PODAWAĆ OCEN GIER RECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

RECENZJE

 

PS2

Sakura Wars: So Long, My Love

 

PS3

2010 FIFA World Cup South Africa

Batman: Arkham Asylum - GotY

Dead to Rights: Retribution

Iron Man 2

LittleBigPlanet - GotY

Lost Planet 2

ModNation Racers

Nier

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

SKATE 3

Split/Second: Velocity

Super Street Fighter IV

UFC Undisputed 2010

 

X360

2010 FIFA World Cup South Africa

Alan Wake

Batman: Arkham Asylum - GotY

Dead to Rights: Retribution

Iron Man 2

Lost Planet 2

Nier

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

SKATE 3

Split/Second: Velocity

Super Street Fighter IV

Supreme Commander 2

UFC Undisputed 2010

 

Wii

Monster Hunter Tri

Sakura Wars: So Long, My Love

 

POCKET

BlazBlue: Calamity Trigger Portable

Dementium II

Infinite Space

Picross 3D

iPod Touch / iPhone / iPad - przegląd

 

BEZ TEKTURY

After Burner Climax

Cave Story

Final Fight : Double Impact

Freekscape : Escape from Hell

Left 4 Dead 2 : The Passing

Monsters (P.) Stole My Princess!

Wakeboarding HD

 

 

CO NOWEGO

Brink

Conduit 2

Dead Space 2

Fallout: New Vegas

Gears of War 3

Halo Reach

Hunted: The Demon's Forge

LittleBigPlanet 2

Marvel vs. Capcom 3: FoTW

Medal of Honor

Rage

SOCOM 4: U.S. Navy SEALs

 

POZOSTAŁE

 

HARDKOR

Graczpospolita

Od gracza dla graczy

Okiem maniak

Powrót do przeszłości - Dreamcast

Szmugler

To było grane

Zerojedynkowe światy

 

WARTE UWAGI

Czas konsolowych MMORPG

Grabieżcy

iPad - rewolucja czy manipulacja?

Konkurs GoW III - rozwiązanie

Konkurs MGS4

Region filmowy

Wywiady

Zgrentgen - Heavy Rain

Zwariowany świat Ulicznego Wojownika

Edytowane przez Mr_Sciera
Odnośnik do komentarza

brak czegokolwiek o RDR dosyc dziwi, chociaż juz przeczytalem wyjaśnienie, i niby jest zrozumiałe

 

ale jednak jest pewien problem - długo wyczekiwany GOW3 , mial wielką recke której wcale nie rpzeczytalem, dlaczego? bo przeszedłem gre zanim sie pojawiła

to samo bedzie w wypadku RDR , gre kupie jutro, recke zobacze za miesiac, to bedzie musztarda po obiedzie, nie bedzie to wcale ciekawe :P

 

 

oczywiscie to moje subiektywne odczucie, chociaż pewnie nie jestem całkowicie osamotniony, ale też nie chce tu nic sugerowac czy krytykowac, takie luzne przemyślenie poprostu, zdaje sobie sprawe że sprawdzenie gry i napisanie recki w kilka dni napewno nic dobrego by nie przyniosło, wiec zapewne porzadna recka za miesac bedzie ogolnie lepsza, ale poprostu może już być troche nie na czasie ;)

 

 

za to bardzo mnie ciekawi ocena lost planet 2 ktory mi sie osobiscie bardzo spodobał , i ciekawe jestem czy PE pójdzie za ciosem serwisów internetowych i postawi 5/10 co wg mnie jest bardzo niesluszne i krzywdzące :P

 

no i oczywiscie jako wielkiego fanboja ciekawi mnie recenzja monster huntera 3 na, w ktorego pewnie nie zagram ze wzgledu na niecheć do wii :P

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się z Yano.

 

Co prawda ja przeczytam reckę RDR za miesiąc tak czy siak. Ale już bez większego entuzjazmu, bardziej dla odhaczenia. Szkoda, naprawdę szkoda. Tym bardziej praktycznie zero zapowiedzi (nie licząc zeszłorocznej) dziwi. Pamiętam, że każde GTA miało "tonę newsów, zapowiedzi" itd.

 

No nic skupmy się na tym co jest.

 

Recenzje:

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

UFC Undisputed 2010

Alan Wake

 

Co nowego:

Brink

Dead Space 2

Fallout: New Vegas

Gears of War 3

LittleBigPlanet 2

Medal of Honor

 

Publicystyka, Zgrentgen - Heavy Rain (bardzo mnie cieszy).

 

Konkurs mgs4 :blink:

 

Heh z numeru "grubego" zrobił się tylko dobry ;p. Zabrakło gościa numeru, gwoździa programu ;/

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Zgodze sie z Yanem, rozumiem chcec dostarczenia najbardziej dopieszczonych tekstow, ale recenzje takich killer up'ow po terminie to jak odgrzany obiad. Niby smakuje, ale to nie to samo. Choc zapewne niektorych klauzur itd sie nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza

Gra ma całkiem niezłą średnią na necie, więc pierwsze wrażenie (strzelam w ciemno) jest dobre.

 

Mnie najbardziej interesują recki UFC, FIFA, Alan Wake i dział CO NOWEGO

Odnośnik do komentarza

Zapowiedź w tym numerze to może byłby LOL (choć czy ja wiem).

 

Ale w poprzednim albo w poprzednich. To byłoby na miejscu.

Ludzie np. którzy nie korzystają z internetu tylko i wyłącznie z PSX-a. Dowiedzą się O RDR z recenzji miesiąc po premierze. I jednym zeszłorocznym numerze...

 

Niektórym crapom poświęcacie więcej miejsca ;p

 

EoT

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Pali sie!? Ludzie co Wy macie z ta recka RDR, czy to wina zgredow, ze dostali gre niemal w tym samym dniu co premiera nowego PE? Co mieli zrobic, ze(pipi) sie? Ja wole jednak poczekac na rzetelna recenzje i dyskusje a nie czytac tekst napisany przez zgreda, ktory nie spal 2 dni. Inna sprawa moglaby byc zapowiedz w PE 153 i o to mozna miec ew. uwagi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.