Skocz do zawartości

PSX Extreme #154


Rekomendowane odpowiedzi

Numer zaliczony, poszlo szybko. Sporo czytania, niestety mierzi mnie kacik RPG bo mnie zupelnie nie rusza, wolalbym wiecej felietonow Mazura, bo dobor tematow zawsze ma ciekawy albo wiekszy szmugler czy tekstow Butcha, Okiem Maniaka mozna by powiekszyc. Dobra recka Myszatego "Alan Wake", nie za bardzo udziwniona i po jej przeczytaniu wiem duzo o grze, wole taki styl niz naszprycowany "w zalozeniu smiesznymi" patentami. Dzieki za dobry numer, sorras, ze nie rozpisze sie na poszczegolne strony ale kur.d.e motywacji brak, a darmowego numeru nie mozna juz wygrac. ;] Szkoda, ze nie ma komiksow (arty choc swietne do konsolometrow to nie to), hc roomu zabraklo i tak duzo gadania o rpg...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzieki za opinie co do recki Alan Wake

Bylo pare uwag o ocenie grafiki - TO JEST WG MNIE GRAFA NA 8... Porownuje wykonanie postaci z HR - bo Alan Wake blizej do konstrukcji leveli z HR niz do sandboxu. Ok, sa tu bardziej otwarte przestrzenie w przypadku jazdy samochodowej, ale tam jedzie sie niemal po jednej z gory ustalonej trasie. W levelach chodzonych to juz w ogole mocno wcisnieto liniowosc. Porownuje obie gry - HR i Alana - bo obie to filmowe, przygodowe opowiesci.

 

W kwestii oceny - sprawdzilem i... najbardziej obiektywne z popularnych serwistow wystawily:

gamespot - 8,5

eurogamer - 7

 

zawsze huraoptymistyczny IGN w wersju UK dal 8!

gamezone tez 8

thunderbolt tez 8

 

 

Ja ocenialem wiele aspektow, rowniez to ze gra powstawala 5 lat i mozna bylo posiedziec nad scenariuszem (final rozczarowuje). 8 to kurcze bardzo dobra gra i bardzo dobra grafa!

 

Jesli ktos uwaza ze mimka i wyglad postaci nie jest slabszy to ciekawe czemu developer szykuje update tych elementow w formie DLC

Edytowane przez Myszaq
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Myślę, że mogłeś coś Myszo napomknąć o ekwipunku, jaki można "utrafić" podczas rozgrywki. Na shotach widziałem Alana ze strzelbą, pistoletem. Nie wspomniałeś nic o broni, której można używać. Chyba, że coś pominąłem, bo reckę czytałem zaraz po przebudzeniu, na tronie :P

 

właśnie myszaq, nie napisałeś jeszcze czy chmury występujące w grze to cummulusy czy inne. A to jest bardzo ważne, nie kupię gry jeśli się nie dowiem.

 

 

 

: /

 

Odnośnik do komentarza

I tak to właśnie jest jak człowiek się nie wysypia. Dzisiaj przed pracą zakupiłem owy numer, wreszcie się udało, cieszę się. Wracam do domu żeby odłożyć numerek na później, a tam drugi taki sam numer, który kupiłem w dniu premiery. Dwa razy dałem Wam zarobić :P.

Edytowane przez Kredo
Odnośnik do komentarza

I tak to właśnie jest jak człowiek się nie wysypia. Dzisiaj przed pracą zakupiłem owy numer, wreszcie się udało, cieszę się. Wracam do domu żeby odłożyć numerek na później, a tam drugi taki sam numer, który kupiłem w dniu premiery. Dwa razy dałem Wam zarobić :P.

 

Nowy numer juz w kioskach, mozesz w ciemno kupować. Okładka się nie przejmuj, jest podoba do ostatniej :D.

Wiecej, wieecej takich Czytelnikow.

 

sciera

Odnośnik do komentarza

Dzieki za opinie co do recki Alan Wake

Bylo pare uwag o ocenie grafiki - TO JEST WG MNIE GRAFA NA 8... Porownuje wykonanie postaci z HR - bo Alan Wake blizej do konstrukcji leveli z HR niz do sandboxu. Ok, sa tu bardziej otwarte przestrzenie w przypadku jazdy samochodowej, ale tam jedzie sie niemal po jednej z gory ustalonej trasie. W levelach chodzonych to juz w ogole mocno wcisnieto liniowosc. Porownuje obie gry - HR i Alana - bo obie to filmowe, przygodowe opowiesci.

 

W kwestii oceny - sprawdzilem i... najbardziej obiektywne z popularnych serwistow wystawily:

gamespot - 8,5

eurogamer - 7

 

zawsze huraoptymistyczny IGN w wersju UK dal 8!

gamezone tez 8

thunderbolt tez 8

 

 

Ja ocenialem wiele aspektow, rowniez to ze gra powstawala 5 lat i mozna bylo posiedziec nad scenariuszem (final rozczarowuje). 8 to kurcze bardzo dobra gra i bardzo dobra grafa!

 

Jesli ktos uwaza ze mimka i wyglad postaci nie jest slabszy to ciekawe czemu developer szykuje update tych elementow w formie DLC

 

Musiałeś Myszaq grać bardzo po łebkach skoro mówisz, że otoczenie jest mocno liniowe. Kilka razy lekko się zgubiłem w lesie, jest sporo miejsc, przejść, odnóg. W każde miejsce, które widać z jakiegoś miejsca widać np. Antena na górze, można w innym epizodzie dojśc. To jak świat jest fajnie spięty jest genialne. 4xAA i GENIALNIE efekty cząstkowe to też jest coś co robi. Słaba mimika? Nie zwrócilem uwagi, więc nie jest aż tak źle. Za grafikę należy się conajmniej 9 tak samo jak za całokształt. Swoją wypowiedź uzasadnię jutro, bo dzisiaj już trochę późno i trzeba kłaść się lulu. No i żeby nie było, że krytykuje bo tego nie robię. Po prostu się nie zgadzam, do czego mam prawo. No i Alan Wake to nie horror.

Dobranoc ;)

Odnośnik do komentarza

Kilka razy lekko się zgubiłem w lesie, jest sporo miejsc, przejść, odnóg. W każde miejsce, które widać z jakiegoś miejsca widać np. Antena na górze, można w innym epizodzie dojśc. Słaba mimika? Nie zwrócilem uwagi, więc nie jest aż tak źle. Za grafikę należy się conajmniej 9 tak samo jak za całokształt. Swoją wypowiedź uzasadnię jutro, bo dzisiaj już trochę późno i trzeba kłaść się lulu. No i żeby nie było, że krytykuje bo tego nie robię. Po prostu się nie zgadzam, do czego mam prawo. No i Alan Wake to nie horror.

Dobranoc ;)

 

Odnogi sa, ale male, bez wielkiego rozbudowania, levele oparto o liniowy schemat, odnogi nic nie wnosza do rozwoju gry. Teren gry nie jest terenem otawrtym.

 

Co do mimiki - zauwazyli to nawet sami tworcy gry, mowiac o poprawce.

 

Alan Wake to nie horror? A co w takim razie? Thriller na pewno nie, bo w thrillerze nei ma sil niewyjasnionych, calosc jest osadzona w rzeczywistosci. Alan to horror jak najbardziej

Odnośnik do komentarza

No na pudełku jest napisane jaka to jest gra. "Departure" czyli książka Alana to owszem horror, ale gra jako tako to Psychological Thriller. Nie ma co się kłócić, masz prawo do swojej oceny i ja to szanuję, jednak uważam, że ocena jak na tak nietuzinkową i mimo wszystko dopracowaną grę jest zbyt niska, a i minusy są troszkę z kapelusza. Żeby nie było to lubię Myszaq Twoje pióro i Twoje recki, jednak w tym wypadku zostałem pośrednio zmuszony do polemiki ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

 

A grałem psze pana, nawet dwa razy ukończyłem (teraz gram z doskoku trzeci raz). Nie da się SWOBODNIE rozglądać po CAŁEJ lokacji. Postać- jak piszesz- patrzy w "lewo i prawo" - kamera TROSZKĘ leci za ruchem głowy (pełnej sceny nie widzisz). Pełna scena pokazywana jest na "dwie kamery" (lub więcej) - musisz albo przełączyc drugi widok albo podejść w odpowiednie miejsce- sam się przełącza

 

Zgoda - ale dzieje się tak z powodów designerskich, a nie technicznych. Autorzy chcieli, by było bardziej filmowo, niemniej generowane jest całe otoczenie. W HR fixnięta kamera nie ma żadnego wpływu na kwestię oprawy. Jak sobie śmigasz np. po willi na początku, to możesz dowolnie zmieniać kąty kamery, ujęcia, itd., rozglądać się, and so on ;).

Odnośnik do komentarza

Kilka razy lekko się zgubiłem w lesie, jest sporo miejsc, przejść, odnóg. W każde miejsce, które widać z jakiegoś miejsca widać np. Antena na górze, można w innym epizodzie dojśc. Słaba mimika? Nie zwrócilem uwagi, więc nie jest aż tak źle. Za grafikę należy się conajmniej 9 tak samo jak za całokształt. Swoją wypowiedź uzasadnię jutro, bo dzisiaj już trochę późno i trzeba kłaść się lulu. No i żeby nie było, że krytykuje bo tego nie robię. Po prostu się nie zgadzam, do czego mam prawo. No i Alan Wake to nie horror.

Dobranoc ;)

 

Odnogi sa, ale male, bez wielkiego rozbudowania, levele oparto o liniowy schemat, odnogi nic nie wnosza do rozwoju gry. Teren gry nie jest terenem otawrtym.

 

Co do mimiki - zauwazyli to nawet sami tworcy gry, mowiac o poprawce.

 

Alan Wake to nie horror? A co w takim razie? Thriller na pewno nie, bo w thrillerze nei ma sil niewyjasnionych, calosc jest osadzona w rzeczywistosci. Alan to horror jak najbardziej

Po prostu daj sprostowanie oceny w następnym numerze, może być -9 i wszyscy będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza

Wezcie Zaxa zmiencie, powaznie. O ile jestem w stanie przezyc to ze koles co 4-5 stron wrzuca swoje zdjecia( chociaz PE to raczej nie Nasza Klasa ) to slabe dla mnie jest pytanie 75 % tworcow " A w twojej grze beda cycki i seks? " Wezcie Stara lepiej z powrotem sciagnijcie, on nigdy takiego wstydu Wam nie robil...

 

No, wstyd i sromota. W PSX Extreme grasuje kolejny erotoman-hobbysta.

 

Wywiady o których mówisz dotyczą gier z klasyfikacją wiekową "od 18 lat". Chciałem by czytelnicy na 100% wiedzieli czy ten znaczek znajdzie się na pudełku z grą z uzasadnionej przyczyny czy też znowu działa tu amerykańska, osobliwa pruderyjność, która zezwala na rozpruwanie czasek, ale goły cyc traktuje jako największe zło.

Odnośnik do komentarza

Delikatnie to ujales mistrzu cietej riposty. Jesli to bylby pierwszy taki przypadek to nic bym nie mowil ale Wiedzmin, Wiedzmin 2, w Dragon Age zawodzenie z powodu "slabych scen lozkowych" , to akurat z pamieci wymieniam a przy przeszperaniu konkretniejszym pewnie i wiecej by sie tego znalazlo. W kinie masz podobny trend (przemoc w takiej lub innej formie od bodaj kategorii "12" ale uniesien milosnych raczej tez nie znajdziesz, czym wyzej tym na wiecej mozna sobie pozwolic) wiec nie rozumiem twojego jazgotu Jaraja Cie wirtualne cycki? Twoja sprawa ale nie uzewnetrzniaj publicznie swego pragnienia prosze. To jest magazyn konsolowy a nie wynurzenia onanisty.

Odnośnik do komentarza

Delikatnie to ujales mistrzu cietej riposty. Jesli to bylby pierwszy taki przypadek to nic bym nie mowil ale Wiedzmin, Wiedzmin 2, w Dragon Age zawodzenie z powodu "slabych scen lozkowych" , to akurat z pamieci wymieniam a przy przeszperaniu konkretniejszym pewnie i wiecej by sie tego znalazlo. W kinie masz podobny trend (przemoc w takiej lub innej formie od bodaj kategorii "12" ale uniesien milosnych raczej tez nie znajdziesz, czym wyzej tym na wiecej mozna sobie pozwolic) wiec nie rozumiem twojego jazgotu Jaraja Cie wirtualne cycki? Twoja sprawa ale nie uzewnetrzniaj publicznie swego pragnienia prosze. To jest magazyn konsolowy a nie wynurzenia onanisty.

 

Krucjata, krucjatą (Toruń już zawiadomiony?) - nie będę wnikał w Twoje problemy. Dziwi mnie tylko ta często spotykana niechęć do "pikselowej" golizny. Tak jakby ta była gorsza od rysunków pin-upowych, fotografii, obrazów olejnych czy czegokolwiek. Wcale się nie dziwię, że ktoś wzdycha np. do Lady z Devil May Cry. Ta postać jest dla mnie w istocie tak samo "realna" jak chociażby Monica Bellucci. A do tego ciekawsza o ten aspekt, że jest artystyczną wizją, projekcją umysłu, a więc czymś sięgającym do wiecznotrwałej ideii o cycu doskonałym.

Odnośnik do komentarza

Oj zax, jesli ciebie kręci w tym samym stopniu Monika Belluci (co za laska!) i jakaś tam wirtualna lasencja z DMC to...cóż, nie jesteś zdrowym samcem alfa :P Musisz zacząć pisć aktywnie w "Władza, kobiety , pieniądzę". Tam koledzy z forumka dadzą ci kilka rad "co i jak" :P

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że się wtrącę ale...

 

Rozumiem gdyby Zax przeprowadzał wywiad z twórcami Tekkena, Gran Turismo czy Pro Evo i się pytał o "cyce i sex". To rzeczywiście byłoby hmm nie na miejscu ;]

Ale w takich grach jak Dragon Age czy Wiedźmin to "normalne" pytania. Zresztą chętnie na nie odpowiadają przepytywane osoby. (chyba, że patrzą na Ciebie Zax jakoś dziwnie ;p)

 

Myślę, że gracza to interesuje hehe. Btw właśnie Zax za często używasz słowa "gracz" ;p

 

PS. Orson mnie też nie mniej kręci wirtualna Chloe z Uncharted 2 niż "żywa" Angelina Jolie ;].

Może to rzeczywiście pod coś podlega...grofilia !?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...