Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo iż U3 jest dla mnie gra rewelacyjna, jej wady nalezy dostrzegac. Jest technicznym majstersztykiem i takie niedopracowanie w celowaniu jest irytujace. Przez pierwsze rozdzialy myslalem, ze to cos ze mna jest nie tak i fakt, ze gram wieczorem i mi sie wydaje. Potem wybuchl na forum alarm. W celowaniu irytujace jest to, ze dziala tak jakbysmy grali krzyzakiem. Mozna do tego przywyknac, ale fakt jest taki ze to zepsuli.

 

Widomo, wydadza patch i po problemie. Jednak Ci ktorzy przechodza gre po raz pierwszy, potem drugi caly czas maja je zepsute.

 

Fajne jest to ze w stosunku do poprzedniczek, poprawili feeling strzelania i dzwieki broni. Zepsuli jednak celowanie, o ironio! :)

Odnośnik do komentarza

 

Uncharted 3 jest na 4 miejscu jeśli chodzi o najlepszy start.

 

1. Gran Turismo 5

2. Metal Gear Solid 4

3. God of War 3

Chodzi o wszystkie gry,a nie o eksy.

 

Odniosłem się do tej bzdury:

 

"Uncharted 3: Oszustwo Drake’a największą ekskluzywną premierą w historii PlayStation 3.

 

...jego sprzedaż w ciągu pierwszego tygodnia od premiery była na tyle wysoka, iż uczyniła go największą premierą w historii exclusive'ów na PlayStation 3."

 

Nie była największą premierą z exów PS3, bo na premierę lepiej się sprzedały: GT5, MGS4, GOW3.

 

 

No dobra, ale przecież premiera była na razie tylko w europie, w stanach gra ląduje dopiero jutro :sorcerer: , więc nie wiem skąd te wyroki czy największa czy nie. A powyższe gry wszystkie miały premierę w przeciągu tego samego tygodnia sprzedażowego czy jak to tam zwał.

 

 

@Voytec

Technicznym majstersztykiem niestety nie jest.Grafika jest oczo(pipi)na owszem ale U2 przeszedłem 5-okrotnie i ani razu nie trafiłem na żadnego babola. Natomiast w 3 przy jednokrotnym przejściu było parę kwiatków. Zapadające się postacie i to wcale nie w piasku czy też

podczas tego "pościgu" łodziami do statku 2 razy trup został w powietrzu gdy łódź opadała razem z falą w dół

niby szczegóły, ale w dwójce jakoś takich rzeczy nie było.

Edytowane przez brumbrum
Odnośnik do komentarza

No dobra, ale przecież premiera była na razie tylko w europie, w stanach gra ląduje dopiero jutro :sorcerer:

Niezle. Zle odczytujesz date w trailerach. W Stanach najpierw podaja miesiac, potem dzien i rok. Idac tym tokiem rozumowania to U3 wyszlo 11 stycznia.

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Ja nie twierdze, ze gra jest niegrywalna, kazdy kto tak pisze przesadza i to umyslnie, zeby tylko zobrazowac jak bardzo wkurza go to uposledzone sterowanie

No i z tym się jak najbardziej zgadzam:) Przecież nie czepiam się kogoś, bo mu przeszkadza sterowanie, a dlatego że autentycznie przegina z pewnymi stwierdzeniami. Trochę mi to przypomina nagonkę na ślamazarność Killzone 2 (tyle że tam to było zamierzone). A jeśli faktycznie, autentycznie i bez przesady ktoś nie potrafi grać z tym defektem, no to niech chociaż poczeka na patcha, a nie skreśla całkowicie bardzo dobrej gry.

 

niby szczegóły, ale w dwójce jakoś takich rzeczy nie było.

Oj były, były :D Ja niejednokrotnie trafiałem na pokopane skrypty, dostawałem się do miejsc do których nie powinienem, ewentualnie z niektórymi obiektami/martwymi przeciwnikami działy się dziwne rzeczy. Po trzykrotnym zaliczeniu U3 jedyny babol na jaki trafiłem, to Drake skaczący po gzymsach pod powierzchnią wody. Co ciekawe, identyczny bug występuje w Hydrofobii teraz.

Niemniej jeśli U3 nie jest graficznym majstersztykiem... to chyba żadna gra nie jest, bo na dziwne bugi i glitche można natrafić w absolutnie każdym tytule. A grafika w U3 to nie tylko statyczny obrazek, a także cała masa szczegółów, technologicznych sztuczek i zagrań których w grach do tej pory nie było. Że już o prze-genialnej, zależnej od otoczenia animacji bohatera nie wspomnę.

 

Z sentymentu odpaliłem wczoraj Drake's Fortune i przesiadka boli. Przy U3 animacje w U1 wyglądają niesamowicie sztywnie i sztucznie. Co nie zmienia faktu, że DF to i tak wybitny tytuł.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

No dobra, ale przecież premiera była na razie tylko w europie, w stanach gra ląduje dopiero jutro :sorcerer:

Niezle. Zle odczytujesz date w trailerach. W Stanach najpierw podaja dzien, potem miesiac i rok. Idac tym tokiem rozumowania to U3 wyszlo 11 stycznia.

W US najpierw podają MIESIĄC, potem dzień, a na końcu rok.

Odnośnik do komentarza

To, ze komuś te sterowanie odpowiada nie oznacza, że jest dobre, bo nie jest. W BF3 też próbowano na siłę udowodnić, ze jest wszystko ok i komuś coś sie wydaje. Po tym jak na oficjalnym forum przyznali, że to bug to nagle połowa zamilkła. Tu podobnie.

Patch wyszedł, sterowania nie poprawił. Ja płacę za produkt dokończony, gotowy do gry i mam w nosie, że będą patche poprawiające to i tamto.

Powinniśmy płacić za nową grę 100 zł i resztę dopłacać jak wyjdzie patch. Wtedy byłoby to uczciwe.

A ta pseudo ociężałość tak symuluje rzeczywistość jak żółw Formułę 1.Przysłowiowy Kowalski załatwił by growego Drake'a z wyrzutni rakiet szybciej niż ten zdążyłby wycelować ze swojego pistolecika.

Odnośnik do komentarza

Apropos patcha, ktory ma poprawic sterowanie to czekam na jeszcze jedna dla mnie wazna opcje - mozliwosc ogladania wszystkich cutscenek jak w pozostalych grach w serii. Cholernie mi tego brakuje, bo zawsze lubilem poogladac same scenki a tutaj na razie pozostaje mi YouTube, a wiadomo, ze tam od razu leci jakosc... ;/

Odnośnik do komentarza

Mam kilka uwag...

 

Oprócz tego celowania w singlu gra wymaga wielu poprawek w multi. Troche to "śmieszne" ale pełna wersja ma w tej kwesti więcej braków niż to ostatnie demo multi.

W ogóle to demo dostało patcha... który jest do przodu w stsunku do pełnej wersji (poprawił kilka błędów, które tutaj znowu się pojawiły.. ot np. brak ikonki hs w lobby).

Niedopracowany system skarbów (raz, ze rzadko w ogóle wypadają to w dodatku zanim dostaniemy jakiś nowy... najpierw, tak ze 100x trafimy na ten, który zdobyliśmy już wcześnie). W dodatku w co-op system jest zbugowany bo przynaje skarby z innych poziomów trudności (grałem na trudnym a dostałem skarb za normalny/łatwy).

 

Dalej jest problem z wyrzucaniem graczy (często całego teamu) na początku map Pas Startowy i Londyńskie Metro (fragmenty na ciężarówkach i w pociągu). W betach zdarzało się mi to raz na 10 gier... tutaj 9 na 10.

 

Na koniec jeszcze jedna rzecz...., która mnie osobiście z deka w(pipi)ia. Brak zamiany stron (bohaterzy - złoczyńcy) w kolejnych rundach.. Nie wiem o co chodzi.. ale jak gram z kilkoma osobami w teamie to w 49 na 50 gier jesteśmy złoczyńcami. Od premiery raptem 4 czy 5 razy trafiło się, że graliśmy jako bohaterzy... z czego 3x wywaliło nad bo akurat trafiło się Metro lub Pas startowy :confused:

Kolejny raz - w becie takich problemów nie było.

Poza tym jest jeszcze sporo innych błędów ale te najbardziej mi przeszkadzają.

 

Szkoda też trochę, że wyrzucili te wstawki na początku DM (te, które były w pierwszej becie).

 

ps. Modele postaci (poza kilkoma wyjątkami) w multi U3 są strasznie uproszczone. Np. pączkowy lazarewicz ma teraz gdzieś tyle poly co sama jego głowa w multi U2... Obecnie wygląda paskudnie.

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Oczywiście, że dostarczone. Jak do końca roku sprzeda się ten nakład to będzie sukces. Sony jak zwykle zamydla w kwestii liczb.

 

BF3 wysłano do sklepów na wszystkie 3 platformy, na premierę 5 mln.

Uncharted 3 sprzedało się w UK w pierwszym tygodniu w nakładzie ok. 120 tys. (oficjalne potwierdzone dane) i było 11 pod względem otwarcia premierą na PS3 w trakcie całego żywota konsoli.

Odnośnik do komentarza

9,5 dla MW3 przy 8,5 dla U3?

 

Bez jaj :D

 

I tak to jest wlasnie z tymi ocenami... Np. N+ dal w zeszlym miesiacu 10 Dark Souls a w tym nowemu Batmanowi, natomiast U3 dal 9.7. Ale w tej ekipie od lat oceny byly grube (pamietacie, ze po przejsciu MGS2 stajecie sie "lepszymi ludzmi"?) :)

Oraz ja rowniez nie odczulem problemu ze strzelaniem, poki tu nie zaczela sie na ten temat dyskusja. Predzej niz strzelanie dostrzegam nieduzego laga w poruszaniu sie postacia (i nie jest to wina mojego TV bo mam Sony i input laga zero).

To sie nazywa "czepianie sie".

I pewnie wielu z Was daloby RDR 10/10 a tam bugow bylo 100 razy wiecej niz w U3; tak wiem, RDR to sandbox i jest usprawiedliwiony ale skoro sie czepiamy to moze czepiajmy sie na maxa? :starwars:

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale przecież premiera była na razie tylko w europie, w stanach gra ląduje dopiero jutro :sorcerer:

Niezle. Zle odczytujesz date w trailerach. W Stanach najpierw podaja miesiac, potem dzien i rok. Idac tym tokiem rozumowania to U3 wyszlo 11 stycznia.

 

Ja pitole. A ja od pierwszego trailera miałem wrażenie że tam są 3 x11 i jakoś nigdy nie wniknąłem w tę datę. Niezły fail :confused: Dobrze że net jest anonimowy :D

Odnośnik do komentarza

Ogarnąłem w całości reckę z Playboxa i.... LOL. Dawno nie czytałem tekstu z którego tak mało by wynikało.

 

Pierwsze dwie strony to dosłownie streszczenie wydarzeń z pierwszej połowy gry - jeśli ktoś nie grał i unika spoilerów, to może sobie całkowicie zniszczyć przyjemność gry. Serio, gdybym przeczytał to przed premierą, to chyba bym wytropił i zabił recenzenta. Ale jest jeszcze trzecia strona, z której wynika jedynie, że Uncharted 3 wzorowane jest na Arkham Asylum (!) co jest dobre, ale nie jest wzorowane na Heavy Rain (!!) co jest złe.

 

Dżizas krajst. Niby ciągle jest tam wspominane, jaka to cudowna była dwójka, ale to wygląda jak pisane przez osobę która Among Thieves przeszła na YT, a w Drake's Fortune nie grała w ogóle.

I pomyśleć że w innym temacie ktoś twierdzi, że to pismo rośnie na konkurencję dla PSXE. Ha-ha.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Dopiero zauważyłem, że wcześniej były tu wątpliwości co do tego, ile egzemplarzy U3 sprzedano, a ile dostarczono do sklepów.

 

Cytując za ign:

"Despite some confusion this morning about whether the number represents units shipped or sold, Sony has now CONFIRMED to IGN that Uncharted 3: Drake's Deception sold 3.8 million copies worldwide on its first day in stores."

 

To raczej nie jest niemożliwy wynik, skoro ekluzywne trzecie Girsy sprzedały się w podobnej ilości w pierwszym tygodniu.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Dla przypomnienia włączyłem sobie stary trailer multi U3.

http://www.youtube.com/watch?v=RT95FXBKUSY

Szkoda, że nie ma tych scenek przed i po zakończeniu rundy :confused:

Na tym trailerze widać też w 1:05-1:07 mapkę, której nie ma w pełnej wersji (wygląda to na statek podczas sztormu).

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...