Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Chwała za to T10 :). Dość już ślamazary z FM3 i GT5 :P

Jeśli chodzi o ślamazarę to polecam przejechać się Zondą lub jakąś maszyną LMP choćby na La Sarthe lub Pólnocnej Pętli. Odczujesz co to dynamika, zapewniam ;)

Widok z kokpitu jest o wiele lepszy niz ten z 3ki, na dodatek swietny filtr nalozyli jak hamujemy, dla mnie gra bomba, ale ze dopiero koncze trojke, musze od wyscigow troche odpoczac :)

Widok FPP po dłuższym ograniu dema w ogóle mi nie przypadł do gustu. Nie to, że mi się nie podoba bo jest piękny :D ale mi się na nim beznadziejnie jeździ. Wciąż jest za sztywny i nie bardzo mogę wyczuć poślizg. W GT5 jest to dużo lepiej rozwiązane. Kokpit się fajnie trzęsie przy szybszej jeździe(taki banał można rzec a jak niesamowicie poprawia obcowanie z grą).

 

O co chodzi z filtrem przy hamowaniu? Przyglądałem się ale nic nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

moze sie powtarzam ale pytanko do Keymaker'a :) możesz powiedzieć czy kokpity w pełnej wersji są tez takie ciemne jak w demie ? zapewne tak, tak samo jak na filmikach z Taxi Gamera, ale nie rozumie jak mozna schrzanić to w taki sposób dając takie ciemne oświetlenie w kokpicie ukrywając przez to naprawdę świetnie wykonane kokpity.

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

Szejdj - moze jest tak jak mówisz, ale to trochę nie fer na E3 pokazywali z dużo jaśniejszymi, osobiście wole mieć z kokpitu stałe 50fps i jasny piękny kokpit niż 60fps i ciemno jak wiadomo gdzie.

Momentami te kokpity wyglądają jak w GT5 w standardach w Spec 2.0 :) to jaki był sens robić te kokpity takie dopracowane tylko do Autovisty ?

 

DonSterydo - bede bardzo wdzięczny jak znajdziesz to info o możliwości regulowania tego, bo ta rzecz psuje mi trochę wielkiego smaka na tą grę, a to w sumie duperela, głupia jasność :)

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

Pogralem w demko. Fajne. Naprawde fajne. Ale gry nie kupie, bo jazda na padzie to porazka, ta gra BLAGA o porzadna kierownice - dopoki nie kupie Fanateka nie zamierzam sobie psuc zabawy wspomagaczami czy innym dziadostwem. Grafika, samochody w menu, baaaardzo ladne, moje modly WRESZCIE zostaly wysluchane i klosze lamp wygladaja jak powinny (bardzo blisko GT5, ktore ma mistrzostwo swiata w tej dziedzinie).

Fotomode, ktory zawiodl mnie w GT5 tutaj zarzadzi. Co do grafiki na trasie... nie wiem, jakos mi nie podszedl klimat tej trasy, ale po screenach widzialem, ze na innych jest lepiej.

Dym jest do bani, GT5 ma miliard razy lepszy, nawet przelkne jego 'zabki'.

Wlasnie, zabki w Forzie 4... mam wrazenie, jakby zeszli z rozdzielczosci, zeby utrzymac 60 fps (i do tego te lusterka w pelnych detalach, ale 30fps.... troche burzy realizm ;). W kokpicie ciemno jak u afrykanczyka w.... nocy, choc wytrzymalem jazde z tego widoku dluzej niz w GT5 i Forzie 3 - to jest sukces imo.

Wlasnie, albo kamera jakos cholernie wysoko albo Subaru Impreza ma siedzenie na wysokosci dachow innych samochodow. Nie sprawdzalem Ferrarki, ale w Imprrezie odnioslem takie wrazenie. Przelaczenie sie na widok 'z zderzaka' pogorszylo sprawe. Mogliby dac mozliwosc customizacji tego widoku (nie mowie tylko o Forzie).

 

Czekamy na next geny, bo tu juz jest za alo mocy.

 

To tak na sucho i szybko od fana dobrych samochodowek (wychowanego na GT :)

Odnośnik do komentarza

Grę mam z BAZY ;]

 

Tryb kariery mnie osobiście satysfakcjonuje, jest inny niż w "trójce", bardziej sensowny i mnie monotonny.

 

Co do zmian w grafice, to nie wypowiem się w kontekście dema, ponieważ nie widziałem sensu gry w wersję demo, skoro miałem za parę dni dostać kopię do recenzji smile.gif Za to mogę powiedzieć i przyznać oficjalnie, że przeskok graficzny względem poprzedniczki jest gruby. Grałem w FM3 przed premierą "czwórki", żeby się wprawić w odpowiedni klimat i muszę przyznać, że grafika uderza pozytywnie w serce smile.gif To samo dynamika jazdy - nareszcie z kokpitu czuć prędkość oraz odczuwamy jakby uginanie się zawieszenia i samochód zauważalnie lata we wszystkich kierunkach - no, chyba że to głowa kierowcy lata, w co wątpię :pottter:

 

Postaram się jutro spisać wrażenia z gry i nagrać jakiś materiał filmowy, a wszystko trafi na PLXC.PL :)

Odnośnik do komentarza

Te ciemne kokpity maja jedną zaletę... pozwolą bardziej skoncentrować się na trasie co umożliwi kręcenie lepszych czasów :P. W prawdziwych samochodach z zacięciem sportowym też wszystko jest czarne/szaro-bure żeby kierowca nie rozpraszał się pierdołami :P.

 

Wiem... w tym wypadku to argument z pupy, ale chociaż tyle pocieszania :D

Odnośnik do komentarza

Destructoid: 10

Digital Spy: 5/5

Gameblog.fr: 5/5

NZ Gamer: 9.6

IGN: 9.5

MSXbox World: 9.5

Strategy Informer: 9.5

Games On Net: 4.5/5

Joystiq: 4.5/5

Telegraph UK: 4.5/5

Gameinformer: 9.25

Eurogamer: 9

Videogamer: 9

Blistered Thumbs: 9

Gamereactor Denmark: 9

Games Radar: 9

Metro UK: 9

Gamer365.hu: 9

CVG: 8.7

Gamespot: 8.5 (video review)

 

Aha, w grze jest polski lektor (bez obaw...kwestie Clarksona sa dalej w oryginalnym jezyku )

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...