Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no troche przeszadzacie. Jasne, nie ma co sie spodziewac mega przeskoku, ale ta trasa+wyglad samochodow to najladniejszy racer, jaki powstal! Boje sie jedynie, o trasy wyciagniete zywcem z 3ki, tam graficznie roznic pewnie za wielu nie zobacze...

Jutro pogram troche na kierownicy i porownam model jazdy, bo dzisiaj wlaczylem raptem na 5 minut, by zobaczyc jak prezentuje sie graficznie.

Odnośnik do komentarza

U nie teksty typu "forza 3,5" powodują parsknięcie śmiechem i oplucie monitora. No drodzy Panowie... bez przesady. Dostaliśmy kapitalne oświetlenie, samochody podczas wyścigu wyglądają znacznie lepiej niż w trójeczce, otoczenie toru to absolutny top tej generacji (dodatkowo jest nawet taka zbędna pierdoła jak poruszające się na wietrze drzewa), kokpity i ogólny z nich widok również został mocno ulepszony. No czego chcieć więcej ? O podziwianiu fury w showroomie (x na padzie a potem maksymalny zoom) już nie wspomnę, bo dosłownie spadłem z kanapy liżąc w ten sposób przepiękną Italię :P

 

Cieszmy się z tego co jest, bo na zupełnie nową jakość trzeba poczekać do kolejnej generacji. Na obecnej FM4 nie ma się czego wstydzić :)

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, Forza 4 wygląda kapitalnie, takiej trasy to ja w życiu na oczy nie widziałem, woda jest lepiej wykonana niż w co nie których grach FPP/TPP, o genialnym oświetleniu/HDRze nie wspominając, kokpit wygląda dużo lepiej niż w FM3 i różnica jest widoczna gołym okiem. Dodam od siebie, że u mnie na plazmie wszystko jest idealnie oświetlone, jeżeli mówimy o kokpicie ustawienia mam takie jak do oglądania filmów i nie odnoszę wrażenia, że jest ciemno, nawet w cieniu widzę wszystkie guziczki :P Gra płynna do bólu, odpalona w 720p ma lekkie problemy z AA ale jaka gra ich nie ma, zresztą kto by się przy tej płynności tym przejmował. Na słowa pochwały zasługuje również muzyka, jak zwykle daje radę.

Edytowane przez Soul
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie w trybie filmowym tez jest wszystko ok, ale do grania jednak wole inne ustawienia dla obrazu. Niestety w tym przypadku wystepuje tzw. black crush (na NeoGafie tez o tym pisali), czyli ta ciemnica, o ktorej tu mowa. Moze na innych trasach bedzie lepiej, jezeli nie to bede musial sie przestawic na ustawienia filmowe i tyle ;]

Odnośnik do komentarza

Grając na kamerze w kokpicie jest tu podobny efekt do tego co było w GT5P w Londynie... tam też kokpity były bardzo ciemne. Miejmy nadzieję, że w fullu będzie jakaś regulacja jasności w menu gry (jakaś gamma lub coś takiego), bo samymi ustawieniami TV ciężko to rozjaśnić (zwiększenie jasności powoduje szarzenie czerni i ogólnie obraz staje sie jakiś taki trupi).

Odnośnik do komentarza

ten nowy efekt oświetlenia muszę przyznać jest fenomenalny, na takiej trasie jak ta w górach z śniegiem wygląda niesamowicie realistycznie, drzewa tez są pięknie wykonane i jeszcze pięknie sie poruszają od wiatru tutaj jestem na prawdę pod wielkim wrażeniem.

Im więcej sie w to demo gra tym bardziej sie podoba i zaczyna sie doceniać smaczki w grafice.

 

Dla mnie tylko jedna rzecz i będę niesamowicie zadowolony z tej produkcji = jaśniejsze kokpity dziękuje :)

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

A ja uważam że jak zobaczymy trasy z 3-ki w 4-ce to czas zachwytów nad grafiką minie.

Nasze gałki oczne zostały sprytnie oszukane,nowa trasa = nowe wrażenia, to nie znaczy że jest zle.

Oczywiście wszystko jest na plus, ale szału nie ma.

 

Jak dorwiesz już FM4 to proponuję odpalić pierw nurba GP w FM3, a następnie w FM4... zobaczymy czy zachwyt nad grafiką minie :P

Odnośnik do komentarza

A ja uważam że jak zobaczymy trasy z 3-ki w 4-ce to czas zachwytów nad grafiką minie.

Nasze gałki oczne zostały sprytnie oszukane,nowa trasa = nowe wrażenia, to nie znaczy że jest zle.

Oczywiście wszystko jest na plus, ale szału nie ma.

 

Jak dorwiesz już FM4 to proponuję odpalić pierw nurba GP w FM3, a następnie w FM4... zobaczymy czy zachwyt nad grafiką minie :P

Na pewno tak uczynie i to już niebawem . :yahoo:

Odnośnik do komentarza

A ja uważam że jak zobaczymy trasy z 3-ki w 4-ce to czas zachwytów nad grafiką minie.

Nasze gałki oczne zostały sprytnie oszukane,nowa trasa = nowe wrażenia, to nie znaczy że jest zle.

Oczywiście wszystko jest na plus, ale szału nie ma.

No szału juz nie bedzie na obecnej generacji konsol niestety, nawet słaby AA psuje troche efekt zeby był jakis wielki szał :)

 

Forza 5 na następna generacje to będzie zbieranie szczęki :)

Odnośnik do komentarza

A ja uważam że jak zobaczymy trasy z 3-ki w 4-ce to czas zachwytów nad grafiką minie.

Nasze gałki oczne zostały sprytnie oszukane,nowa trasa = nowe wrażenia, to nie znaczy że jest zle.

Oczywiście wszystko jest na plus, ale szału nie ma.

wymyślone tory (camino, amalfi, maple valley, itd.) wyglądają równie dobrze co Alpy, jedynie Fuji jest słabsze.

Prawdziwe tory mają spore poprawki ale nie wcisną na nich gór dla ozoby czy coś innego, większość prawdziwych torów jest nieciekawa dla oka w realu.

Cieszy że np: Ring Twing Motegi które było najbrzydszą trasą w FM3 teraz wygląda ładnie i naturalnie :)

Odnośnik do komentarza

A ja uważam że jak zobaczymy trasy z 3-ki w 4-ce to czas zachwytów nad grafiką minie.

Nasze gałki oczne zostały sprytnie oszukane,nowa trasa = nowe wrażenia, to nie znaczy że jest zle.

Oczywiście wszystko jest na plus, ale szału nie ma.

wymyślone tory (camino, amalfi, maple valley, itd.) wyglądają równie dobrze co Alpy, jedynie Fuji jest słabsze.

Prawdziwe tory mają spore poprawki ale nie wcisną na nich gór dla ozoby czy coś innego, większość prawdziwych torów jest nieciekawa dla oka w realu.

Cieszy że np: Ring Twing Motegi które było najbrzydszą trasą w FM3 teraz wygląda ładnie i naturalnie :)

Nie chodzi mi o to aby wciskali na prawdziwe tory góry czy inne budynki, zależy mi na poprawkach czysto technicznych, typu; dym, kurz, AA,itp.

Odnośnik do komentarza

Kapitalne to jest oświetlenie z GT5, gdzie można robić takie foty

 

cIuER.jpg

 

Turn 10 nie potrafi np. oddać dobrze faktury świateł, poprawione oświetlenie to nadal nie jest poziom tego z Polyphony, nie wiem czemu ale niestety mam takie wrażenie :/ Oczywiście pomijam że Forza przynajmniej w każdej częściej gry wygląda tak samo świetnie, a GT5 tylko momentami ale liczy się fakt.

 

Zauważyłem na przykład że najlepiej oświetleniowo w Forzie 4 wypadają auta na torze Top Gear, może to wynika z tego że został od nowa zrobiony a nie na zasadzie kopiuj-wklej z poprzednich części.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...