Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

To taki superb w wersji vw?

 

A skąd, Superb to przedłużony Passat, a Phaeton jest na platformie wspólnej z Bentleyem budowany w szklanej fabryce w Dreźnie. Wysoko oceniony w profesjonalnym polskim teście.

 

 

Tak na serio chyba jeden z bardziej niedocenionych samochodów i ciekawa propozycja jako używka.

Odnośnik do komentarza

Audi

 

Ciężko powiedzieć na ile głupim pomysłem był Phaeton, w VAG i tak dziesiątki modeli walczą między sobą. Touareg też jest drogi, a sprzedaje się dobrze. No ale ok, w tej klasie dla większości nabywców liczy się przede wszystkim prestiż marki.

 

Nie chcę za bardzo gdybać, ale może cel miał być poniekąd odwrotny - słaba sprzedaż od początku była spodziewana, natomiast to sama obecność modelu w gamie ma nobilitować markę VW, najważniejszą w VAG, a i tak odbijającą sobie straty z nawiązką na milionach Golfów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

odebrałem lącię od mechaników, rozrząd kompletny, przednie wahacze, przeguby i drążki, łączniki stabilizatora, dolewka płynów wspomagania i chłodzenia. uwagi: szumi tylne łożysko, 2 dziurki w wydechu ale to nie "na już". w sumie 2300zł ;) a warto zaznaczyć, że wymiana rozrządu wymaga praktycznie wyjęcia silnika (aso fiata ma tą usługę rozpisaną na 12 roboczogodzin). komfort jazdy bardzo się poprawił no i oczywiście bezpieczeństwo (bo auto już lekko zmieniało balans w zakrętach i przy przyspieszaniu).

 

będzie na 2 sezony pewnie spokój :) oby.

 

e. nie robiłem tego w aso tak btw.

Edytowane przez hooki
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Post pod postem, no ale co zrobić?Opiszę jak to wszystko wyglądało, czyli cały proces.

 

 

Pod salą rozpraw czekali już policjanci z felernego dnia, kiedy zostałem zatrzymany. Po wejściu na sale rozpraw,zobaczylem, ze bedzie Pani Sędzia,a nie Pan, no trudno. Zaraz na początku rozprawy uraczono mnie zgryzliwym komentarzem, bo stwierdzilem,ze caly czas zle wpisuja moje nazwisko w aktach. Powiedzialem, jak bylo, ze nie przyznaje sie do tego,ze jechalem 81km/h, ze policjant nie byl w stanie pokazac zdjecia mojego pojazdu z pomiaru. Pominalem tekst policjantów typu "wez mu dopieprz jeszcze pińdziesiąt złotych za kazdy brakujący papier", gdy nie moglem znalezc polisy OC. Pokazalem zapis z Rozporzadzenia ministra gospodarki z 2007 roku, gdzie JAK BYK jest napisane "urzadzenie pomiarowe musi posiadac urzadzenie rejestrujace,jednoznacznie wskazujace pojazd". Wszystko bylo ok, do momentu jak przyszedl czas przesluchania policjanta. Nagle nie moglem skonczyc zdania, ciagle mi przerywano i dopowiadano swoje teorie.Sami funkcjonariusze ledwo skladali poprawnie zdania;/

 

Policjant stwierdzil,ze nie pamieta odleglosci dokonanego pomiaru. Nie potrafil przytoczyc elementarnych parametrow i wymagan technicznych. Strzelil focha,ze sie zna i kropka. Spytalem,wiec o to czy potrafi stwierdzic jakie wyniki wskazuje higrometr w sloneczny dzien, nie wiedzial co to jest i co mierzy, ani w jakich parametrach radar dziala. Stwierdzil,ze jest w stanie w odleglosci 1000metrow precyzyjnie przycelowac punktem laserowym, w pozycji stojacej i z reki - no ku.rwa Kal of Djuty 10. Ogolnie sedzina i policjant,grali w jednym teamie. Powoli czulem,ze trace grunt pod nogami i raczej nie wyjde z tego bez szwanku. 

 

Pani sedzina stwierdzila,ze nie interesuje ja rozporzadzenie ministra, bo radar ma legalizacje i jesli nie zgadzam sie z Generalnym Urzedem Miar to moge sobie ich pozwac  :sorcerer:  Ostatni bastion legl w gruzach. Zaczeli jeszcze mnie dobijac,ze nie ma opcji,ze spudlowal tym swoim laserkiem. Zapytalem sie czy teoretycznie,gdyby wycelowal w pojazd jadacy za pasem zieleni w przeciwnym kierunku, pomiar zostalby dokonany? Odpowiedz policjanta to TAK. Sedzina reguje i broni policjanta tekstem " CO PAN MYSLI,ZE UFO PANU POLICJANTOWI WLECIALO W KADR? POZA TYM PROSZE BEZ TAKICH HIPOTEZ I TEORETYCZNYCH WYCIECZEK". Rozbawilo mnie to, bo chwile pozniej rzucila tesktem "  Jechal pan lewym pasem, wiec mozna zalozyc,ze jechal Pan szybciej niz osoba na prawym,bo lewy pas jest do wyprzedzania <specjalistka>", zgasilem ja tym samym tekstem o hipotezach.

 

 

Pitu pitu, ciagle tlumaczyla,ze policjant jest nieomylny itp. Stwierdzilem tylko, ze do tej pory myslalem,ze istnieje domniemanie niewinnosci,ale widze,ze nie dotyczy to spraw gdzie zeznaje policjant. Powiedzialem tez,ze dla 200zlotych nie chcialoby mi sie robic takiej awantury i obecna sytuacja finansowa nie zmusza mnie do walki z wymiarem sprawiedliwosci. Na koniec stwierdzilem,ze wnioskuje o uniewinnienie ( chociaz nie wiem czy tak sie to nazywa w tej sytuacji). 

 

Wyrok:

 

bla bla bla stwierdza,ze Łukasz Ł jest winny wykroczenia z paragrafu bla bla bla. Uzasadnienie to fakt, ze policjant ma oko jak snajper, do tego ma celownik optyczny. Na pytanie co z rozporzadzeniem to powiedziala, ze jest legalizacja i tyle. O nieprawidlowosciach podczas legalizacji nie jej decydowac  :turned:  Juz widzialem te zyliony zlotych do placenia (kara za wykroczenie to 200-5000zlotych) i 2x180zlotych kosztow sadowych. Nagle sedzina juz ludzkim glosem powiedziala

 

"Panie Łukaszu ja pana rozumiem...niestety teraz takich spraw mam 16 miesiecznie, 99% to cwaniaki,ktorzy chca sie wyłgać od mandatu bo stracą prawo jazdy. Nie moge Panu przyznac racji,bo nie mam odpowiedniego "narzedzia"zeby podwazyc legalizacje podbita przez ministerstwo. Gdybym ot tak Pana unniewinila, to mialby Pan otwarta furtke na zaskarzenie Policji za wymuszenie, oszustwo i zeznawanie nieprawdy, a w obecnym czasie, gdzie jest taka medialna nagonka na radary - to niedopuszczalne. Proponuje rozwiazanie wilk syty i owca cala - czyli 200zl grzywny, a koszty sadowe na koszt panstwa."

 

Przytaknąłęm i wyszedłem, no nic, w porownaniu z pierwszym wyrokiem zyskalem anulowanie 180zlotych,a w calej sprawie stracilem tylko czas, zaplace kwode samego mandatu.

 

 

Czyli warto jednak zainstallowac CB radio  :pirate: juz nie dostaje mandatów

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

He dobra historia. Ja dość dużo jeżdżę (ok 1 tys tyg ) osobówką. Dostaje z 6-7 mandatów w rok, na szczęście większość to fotoradary, więc wchodzi opcja bez pkt. ale kilka razy miałem tak ze czułem wałek z ich strony (np patrzę na licznik 105 jest górka, nagle zjazd z nie,j dalej jadę 105 z daleka widzę psiaki, mówię trudno ok 100 na 90, ugadam ich, oczywiscie zatrzymują mnie i na jego radarku 122 czyli licznikowe ze 126!!!) ale właśnie przez m.in. brak czasu na walkę z betonem odpuscilem. CB radia unikam jak ognia. Wystarczy mi gadania nawigacji + telefonów co 5 sek. Zacząłem używać ostatnio tego Yanosika, nie powiem radary są tam niezłe oznaczone, gorzej z szuszarkami.

He dobra historia. Ja dość dużo jeżdżę (ok 1 tys km/ 4 dni ) osobówką. Dostaje z 6-7 mandatów w rok, na szczęście większość to fotoradary, więc wchodzi opcja bez pkt. ale kilka razy miałem tak ze czułem wałek z ich strony ale właśnie przez m.in. brak czasu na walkę z betonem odpuscilem. CB radia unikam jak ognia. Wystarczy mi gadania nawigacji + telefonów co 5 sek. Zacząłem używać ostatnio tego Yanosika, nie powiem radary są tam niezłe oznaczone, gorzej z szuszarkami.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ja tez juz jezdzilem z GPS i POI z radarami i Yanosikiem, Troche jednak mala skutecznosc, CB jednak na biezaco informuje o sytuacji,zagrozeniach,wypadkach i mozna podpytac o droge. Po kilku latach z GPS zauwazylem,ze nastepuje stopniowa degradacja zmyslu orientacji. No czlowiek doslownie uzaleznia sie od nawigacji.

 

 

Ale ja nie o tym!

 

 

Co do ku.rwy nedzy dzieje sie z ubezpieczalniai?! Rok w rok powinienem miec tansze OC ze wzgledu na likwidacje zwyzek i znizki, a jest co raz drozej i drozej. W tamtym roku placiłem za samochód 450zł,a w tym już 540 chcą...I to z uwzglednieniem znizek rodzica. Gdyby bylo na mnie to placilbym 730zlotych. This is madness !

Odnośnik do komentarza

Gdybym ot tak Pana unniewinila, to mialby Pan otwarta furtke na zaskarzenie Policji za wymuszenie, oszustwo i zeznawanie nieprawdy, a w obecnym czasie, gdzie jest taka medialna nagonka na radary - to niedopuszczalne.

 

:teehee:

 

He dobra historia. Ja dość dużo jeżdżę (ok 1 tys tyg ) osobówką. Dostaje z 6-7 mandatów w rok, na szczęście większość to fotoradary, więc wchodzi opcja bez pkt.

 

Jak to? Ja dwa wylapalem z fotoradarow i zawsze mandat przychodzil z punktami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...