Skocz do zawartości

Dragon Age II


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

czemu podtytuł tego tematu mowi o strategii kaczynskiego?:P

 

 

niedanow gralem w DA i zastnaiwam sie czy 2 bedzie hm... takim nowym wielkim mission packiem czy calkowicie nową grą ze zmienionymi elementami itp (czy jak fallout nev vegas, czy cos naprawde nowego)

 

bo sporo dalo by sie poprawic, zwlaszcza walke - mogli by sie zdecydowac, albo dynamiczna w czasie rzeczywistym albo turowa strategiczna, a bo to co jest w DA:a nie jest ani strategiczne ani dynamiczne ;p

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie świetna wiadomość przy pierwszej części spędziłem mnóstwo miłych chwil i tak po cichu liczyłem na następną cześć.

Oby tylko te ich cała "dynamiczna, nowa mechanika walki" jak na to mówią nie będzie oznaczała spłycenia rozgrywki do używania jednego-dwóch przycisków...

Jak dla mnie to tytuł z listy "must have". Przyszły rok zapowiada się interesująco, a w międzyczasie niech ogłoszą wydanie DA:GOTY i będę miał co robić do premier "dwójki".

Odnośnik do komentarza

DA był dobrą pozycją, dla mnie osobiście nawet bardzo dobrą. Problem leży w tym, że Bioware naobiecywało jaki to ten tytuł nie będzie, a po premierze każdy zobaczył ile zostało z tych obietnic. Sam nie interesowałem się tym tytułem przed premierą, nie czytałem zapowiedzi itp więc może dlatego nie oczekiwałem po tym tytule nie wiadomo czego. Choć fakt, w wielu aspektach DA kulał i oby "dwójka" poprawiła błędy poprzedniczki.

Mi się najbardziej marzy jakiś nowy tytuł osadzony w świecie Planescape Torment (imo jeden z najlepszych gier rpg ever), ale raczej wątpliwe by stworzyli coś w tym uniwersum. Gra była nastawiona bardziej na czytanie tych długich kolumienek dialogów niż napier.dalanie z fireball'i i mieczyka, więc siłą rzeczy raczej średnio by przypadła do gustu przeciętnemu graczowi tej generacji.

Odnośnik do komentarza

Mi się najbardziej marzy jakiś nowy tytuł osadzony w świecie Planescape Torment (imo jeden z najlepszych gier rpg ever), ale raczej wątpliwe by stworzyli coś w tym uniwersum. Gra była nastawiona bardziej na czytanie tych długich kolumienek dialogów niż napier.dalanie z fireball'i i mieczyka, więc siłą rzeczy raczej średnio by przypadła do gustu przeciętnemu graczowi tej generacji.

A ja bym sobie życzył żeby zaprzestano temu modnemu trendowi odnoszenia się do tego co się kiedyś zrobiło ("duchowy spadkobierca xx", "gra od twórców xy", "ojciec serii yy"). Cut the crap - niech się ci geniusze, ojcowie wspaniałych RPG wysilą i wymyślą nowe uniwersum, ciekawe postacie a nie tylko żerują na swoich wcześniejszych dziełach siejąc żenadę i robiąc z siebie pośmiewisko...

Odnośnik do komentarza

DA był dobrą pozycją, dla mnie osobiście nawet bardzo dobrą. Problem leży w tym, że Bioware naobiecywało jaki to ten tytuł nie będzie, a po premierze każdy zobaczył ile zostało z tych obietnic. Sam nie interesowałem się tym tytułem przed premierą, nie czytałem zapowiedzi itp więc może dlatego nie oczekiwałem po tym tytule nie wiadomo czego. Choć fakt, w wielu aspektach DA kulał i oby "dwójka" poprawiła błędy poprzedniczki.

Ja się ogromnie zawiodłem na DA. Wszędzie pisano, że to jest najlepszy RPG. Przeniesienie systemu z PC zupełnie się nie udało. Pomijam fakt, że gracze konsolowi oczekują od gier zupełnie czegoś innego. Po zagraniu w DA mam wątpliwości co do genialności produkcji Bioware. Dragon Age jest typowo PC-ową produkcją i powinien być tworzony tylko na tą platformę. Po prostu gdybym chciał grać w takie gry to bym nie kupował konsoli.

 

DA jest archaiczny pod wieloma względami. Począwszy od budowy lokacji na samym systemie kończąc. Wszelkie przechwałki nie zostały pokryte w rzeczywistości. Nie jest to zła gra ale nie jest to na pewno gra, która spodoba się osobom zaczynającym przygodę z RPG.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Wszystkie zmiany w nowej części są moim zdaniem na plus. Tego co zostało przedstawione w Origins nie dało się po prostu uratować i trzeba wszystko zmienić. Ja czekam na Two Worlds II, Wiedźmina II, The Elder Scrolls V i Dragon Age II (kolejność nieprzypadkowa).

 

Na razie na rynku nie ma zbyt wiele gier tego typu. Najlepszy chyba jest Demon's Soul ze względu na swoją unikatowość i dopracowanie. Oblivion, pomijając tragiczny system, bije Dragon Age na głowę i jest jedyną alternatywą dla wymagającego Demon's Soul.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

 

Ja staram się aktualizować pierwszy post, i tam już 9 dni temu wrzuciłem ten link z GT.

 

P.S. A nie, sorry, jednak to co ty podałeś to jest wydłużona (o jakieś 45s) wersja tego poprzedniego trailera. Sorry. Wrzucę to do pierwszego posta.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://www.gamezilla.pl/content/gameplay-z-dragon-age-2-trafil-do-sieci

Powyżej pierwszy gameplay.

Wygląda całkiem spoko - mocno przypomina slasher no ale skądinąd wiadomo, że to "zasługa" dostosowania do konsol, mam nadzieje że nie zrobią z tego siekajki (chociaż dobrego hack'n'slasha już dawno nie było).

 

Minusem jest to, że znowu szaty będą "przyklejone" do nóg (magów), przecież to jest śmieszne żeby w dzisiejszych czasach nie móc wymodelować "luźnej" sukienki - żenujące :confused:

Odnośnik do komentarza

jeszcze nie "żenaduj" mi się wydaje że jest to gameplay specjalny dla panów skośnookich którzy lubują się w tych klimatach :P . a bio na bank podniesie poziom trudności: tzn nie będziemy ubijać tyle mięsa na raz :P . Mnie bardziej martwi praktycznie zerowa poprawa grafiki....

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...