Skocz do zawartości

Dragon Age II


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

jedynka była pod tym względem straszna. Swiat niejednokrotnie przypominał scenę teatru' date=' wyobraź sobie, ze wchodzisz do lasu. Wyobraź, słowo- klucz, bo ten las to plansza (w przypływie szalenstwa trzy ekranowa plansza) , makieta, ktora ma uruchomic twa wyobraźnie. Nie sadze by poprawiono to znacznie, przynajmniej nie zapowiadano tunningu swiata na modłe Obliviona. [/quote']

Ja się cieszę, że nie będzie to kolejny sandboxowy RPG. W Originsach to właśnie było fajne, że miały feeling starszych eRPeGów z "nie-otwartym-światem" (np NWN). Mapy poziomów z DA były bardzo w porządku i jak komuś to bardzo nie pasuje to polecam pozostać przy RPG od Bethesdy :)

 

Wszyscy zarzucają marną grafikę' date=' słaby level design (kopiuj-wklej + zmiana nazwy i mamy nową lokację) oraz niesatysfakcjonujące zakończenie. Z zalet natomiast wymienia się ciekawą fabułę, dobrze napisanych bohaterów, 10 letnią narrację oraz emocjonujące walki. [/quote']Kij z tą grafiką, ważne że fabuła jest dobra. "Jedynka" IMO też się słabo kończyła (generalnie nie lubię finałowych scen w grach Bio, zazwyczaj nie mają jakiegoś takiego "tąpnięcia" żeby wryć się w pamięć, chyba tylko KOTOR mi został w pamięci ale to z zupełnie innych powodów). Oby tylko finał miał sens i jakoś to zniosę bo liczy się jak się dochodziło a nie jak się skończyło ;)
Odnośnik do komentarza

Witam. Właśnie skończyłem grać w demko i powiem, że jeśli lubicie Mass Effect 2 to brać w ciemno! To samo kółko wyboru dialogów, bardzo podobne menu(ale jest rozwój postaci, dużo lepszy niż w poprzedniej części)Gra nie jest typowym RPG tylko grą akcji/slaherem z elementami RPG i mam nadzieje dobrą fabuła. Gra jest po prostu przystosowana do standardów konsoli. Masz 3 klasy postaci, niby nie dużo, ale drzewek rozwoju postaci jest chyba po 6 na każda klasę, wiec spokojnie każdy coś dla siebie znajdzie. Jeśli chodzi o aspekty techniczne to jedyne co mogę powiedzieć(nie jestem specem od technicznej strony gier) to grafika wypada średnio, ale moim zdaniem i tak MUST HAVE!

P.S. Z reguły magowie są silniejsi od warriorów, jednak jak dopadnie takiego maga grupka stworów a akurat jest cooldown czaru to troche jest w opłakanej sytuacji

Odnośnik do komentarza
"During a presentation on localization, Bioware

localization representative Ian Mitchell showed some stats involving the

amount of content in Dragon Age: Origins and Dragon Age II.

The information gave some surprising insight into the scope of the

sequel versus its predecessor. This information is undoubtedly rounded,

but some key stats are:"

 

 

 

Dragon Age: Origins

1,000,000 Words

1,000 Cinematics

1,000 Characters

56,000 Spoken Lines

60 Hours of Gameplay

Dragon Age II

400,000 Words

2,500 Cinematics

500 Characters

38,000 Spoken Lines

40 Hours of Gameplay

 

Źródło

 

Myślę, że można już oficjalnie przyznać, że Dragon Age zostało zmassefektowane ;]

Odnośnik do komentarza

Tych dialogów trochę szkoda, ale zobaczymy, może po prostu bedzię zwięźlej. Mam nadzieje tylko, że bedzie dużo wyborów moralnych po drodze. To była naj fajniesza rzecz w 1 części jak np. misja z chłopakiem opętanym przez demony na minium 3 różne sposoby można było ją zrobić i to mi się własnie naj bardziej w tej grze pobodało. Moim zdaniem zmassefektowanie:) może na dobre wyjść, a jesli szukacie prawdziwego RPG to zostaje tylko czekać na Elder Scrolls V: Skyrim

Odnośnik do komentarza

, a jesli szukacie prawdziwego RPG to zostaje tylko czekać na Elder Scrolls V: Skyrim

Tjaa, szkoda tylko, że w TES'ach fabuła to tylko głupiutki pretekst to wałęsania się po rozległym świecie. Już prędzej kupię DA II niż Skyrim. Jakoś wątpię by po nijakim Oblivionie i takim sobie F3 nagle chłopki z Bethesdy zaczęli robić dobrą fabułę,charyzmatyczne postacie i wciągające dialogi w swoich grach. A DAII cóż myślę, że kupię ale oczywiście tak jak w przypadku pierwszego DA poczekam aż wydadzą wersję ze wszystkimi dodatkami.

 

Paliodor przeglądałem PSN(Polska, USA) i nie widzę tam tego GOTY :confused:]

Hmm, wiem, że jest polska wersja Ultimate edition na PC ale na konsolach chyba tego nie wydali.Sry, jeśli wprowadziłem ciebie w błąd. Samemu kupiłbym wersję pl tego GOTY, ale skoro nie ma to trzeba brać anglika. Sprawdzałem dubbing na YT i jest świetny więc mi to różnicy nie robi.Choć brakować mi będzie polskiego głosu Morrigan i Stern'a.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

P.S. Z reguły magowie są silniejsi od warriorów, jednak jak dopadnie takiego maga grupka stworów a akurat jest cooldown czaru to troche jest w opłakanej sytuacji

 

Odpalam demko,biore warriora, podchodze do typa, nawalam 10 sekund po czym on łaskawie pada.

 

Biore maga, atakuje, ŚMIERĆ,ZNISZCZENIE BŁYSKAWICE I OGIEŃ NA.PIERDALA ZE WSZYSTKICH STRON, BURZA DESTRUKCJI I PŁONĄCE DZIEWICE i po 5 sekundach padają wszyscy.

 

No kaman, jak dla mnie overpowered jest mag, nawet jeśli zostanie oblężony to fireball i po robocie.

Odnośnik do komentarza

Na początku dema tak jest, potem dmg się zmniejsza. Warto jeszcze dodać, że w grze ze sklepu mag został trochę u(pipi)ony w stosunku do dema. Przykład - w demie Winter's Grasp ma 10 sekund cooldowna, w grze ze sklepu będzie 20 sekund.

 

Najbardziej aktualne opisy wszystkich umiejętności poza specjalizacjami KLIK

 

A na forach Bioware płacz, że mag jest za słaby ;) W sumie tak najprawdopodobniej będzie do +/- 10 levelu.

Odnośnik do komentarza

@dżar

w pierwszym DA było tak samo (a nawet bardziej), magowie masakrowali wszystko na swojej drodze, wystarczyło mieć dwóch w drużynie i byłeś praktycznie nie do ruszenia :) Najwidoczniej tak to już w tej serii będzie, że czarownik to najpotężniejsza klasa, dobrze że przynajmniej łotrzykowie nie są już słabiznami do otwierania zamków :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem. Jeżeli chodzi o DPS to mag miał tylko Fireballa. Grałem magiem na Nightmare i bardzo często dochodziło do sytuacji, w których wypstrykałem się ze wszystkich swoich czarów, a przeciwnicy zresistowali połowę. A potem 2 minuty machania laską w oczekiwaniu na "schłodzenie się" zaklęć. Mimo wszystko wolę wersję z DA2.

Odnośnik do komentarza

W sumie tak najprawdopodobniej będzie do +/- 10 levelu.

Dokładnie tak - od zawsze w grach BioWare Mag był swojego rodzaju inwestycją, zwracającą się wraz z upływem kolejnych godzin gry. Na pierwszych poziomach miał skromną ilość Hp oraz puszczał pierdy i iskierki z palców, jednakże z każdym level'em rósł w siłę, aż w końcu siał spustoszenie i pożogę.

 

Czy ja wiem. Jeżeli chodzi o DPS to mag miał tylko Fireballa. Grałem magiem na Nightmare i bardzo często dochodziło do sytuacji, w których wypstrykałem się ze wszystkich swoich czarów, a przeciwnicy zresistowali połowę. A potem 2 minuty machania laską w oczekiwaniu na "schłodzenie się" zaklęć. Mimo wszystko wolę wersję z DA2.

Też grałem na najwyższym (jak już raz zagrasz to te niższe poziomy nie stanowią żadnego wyzwania) i w podobnej sytuacji, na ratunek przychodził... drugi Mag :potter:

Fakt, na początku było nieco ciężko, ale z poziomu na poziom, mając dwóch Czaro-miotaczy, gra robiła się drastycznie łatwiejsza :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

@dżar

w pierwszym DA było tak samo (a nawet bardziej), magowie masakrowali wszystko na swojej drodze, wystarczyło mieć dwóch w drużynie i byłeś praktycznie nie do ruszenia :) Najwidoczniej tak to już w tej serii będzie, że czarownik to najpotężniejsza klasa, dobrze że przynajmniej łotrzykowie nie są już słabiznami do otwierania zamków :thumbsup:

 

 

Ja tam do tej pory pamiętam arcane warriora z DA1, masakra-mag i rycerz w jednym, siła ataku tego pierwszego(większa) i obrona jak czołg. Ciekawe czy będzie coś podobnego w DA2

Odnośnik do komentarza

Chyba tylko tak się da, bo inventory jest zablokowane. Ja tak samo zamiast dwórecznego miecza, biegałem z mieczem i tarczą;/ w poprzedniej dużo tak grałem,ale rola tanka mnie nie bawi. Tak samo jak sterowanie całą drużyną. Zawsze lubiłem w rpgach mieć jednego bogatera, który robi miazge,a reszta mu pomoga:) Może dlatego w DA1 nic nie mogłem ugrać na wyższych poziomach:),

P.S. Wiadomo coś o Key-Pass? Wiem, że tutaj raczej nie ma po co,ale teraz to modne, więc wole się zapytać

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...