Skocz do zawartości

Dragon Age II


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym wolal przy kolejnej czesci, aby zrezygnowali z prowadzenia druzyny ( imo na konsoli, w walce jednak jest chaos i na padzie nieporecznie sie go ogarnia). System craftingu - bardziej rozwiniety, no i wiecej swobody w lokacjach ( mniej korytarzy). O lepszej grafie juz nawet nie wspominam, bo w dobie dzisiejszych mozliwosci sprzetowych, slaba oprawa graficzna w grze swiadczy tylko o nieudolnosci programistow. Koniec, kropka.

Odnośnik do komentarza

Ja i tak gram tylko na normalu, by sterować jedną postacią. Mam tylko taktyki ustawione. Trafiłeś w sedno. Jednak nie wiem czy zrezygnują z prowadzenia drużyny. Na pc to się sprawdza. I tu chyba jest problem. Ta gra jest zbytnio PC-towa. Może zmienili trochę system walki, ale ta cała pauza, wskazanie gdzie mają postacie stanąć, typowe dla myszki i PC, a nie dla konsoli. Powinni gameplay bardziej Hack'and'Slach zrobić, ale zostawić całą otoczkę fabularną. Grafika moim zdaniem jest słaba z braku czasu i konwersji na konsole. Widziałem DA1 na max detalach na PC i wyglądało o wiele lepiej niż na konsoli.

Odnośnik do komentarza

Może inaczej to ujmę. Drużyna może być, ale nie potrzebuje mieć nad nią kontroli. Bardziej jako pomocnicy niż postacie do sterowania, a użyłem pojęcia H&S ponieważ tutaj i tak się maszuję "X" i co jakiś czas używa umiejętności. Tylko podczas trudniejszych walk trzeba używać pauzy i dobrać odpowiednie czary innych kompanów, a to mi nie pasuje. Chcieli zrobić grę szybką konsolową to taka powinna być, a nie trochę tego i trochę tego.

Odnośnik do komentarza

Może inaczej to ujmę. Drużyna może być, ale nie potrzebuje mieć nad nią kontroli. Bardziej jako pomocnicy niż postacie do sterowania, a użyłem pojęcia H&S ponieważ tutaj i tak się maszuję "X" i co jakiś czas używa umiejętności. Tylko podczas trudniejszych walk trzeba używać pauzy i dobrać odpowiednie czary innych kompanów, a to mi nie pasuje. Chcieli zrobić grę szybką konsolową to taka powinna być, a nie trochę tego i trochę tego.

 

 

Jakby zrobili to co mówisz to już nie byłby to erpeg tylko kolejny devil may cry, do not confuse. RPG to RPG i mnie np bolą takie uproszczenia jakie są stosowane, damn casuals i konsole? Żadne wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza

Trochę mi ten design lokacji przypomina pierwsze ME, bo tam też miejscówki po za miastem, to również była jedna i ta sama plansza z delikatną zmianą detali. Słabo.

Gram na hard i męczę się czasami konkretnie(magowie puszczający jakąś kulę elektryczną, która jednym zamachem wykańcza mi pół składu), ale frustracji jakoś nie zauważam u siebie, a to dobrze świadczy o grze, brakuje jednak rzutu izometrycznego, bo czasami drużyna rozbiega mi się na takim terenie, że ciężko ich ogarnąć. Ustawianie taktyk jest ok, ale nie zawsze działa najlepiej i w sumie najbardziej korzystna opcja, to dawać atakuj najbliższego wroga.Sama historia rozkręca się i podoba mi się coraz bardziej.

 

Jakim składem gracie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Poziom trudności nie jest zbyt równy ... przekonałem się o tym po spotkaniu

tego bossa golema na Głębokich Ścieżkach

- aż musiałem zmniejszyć na Normal, bo nie mam czasu na godzinną potyczkę z bossem i irytację.

 

A team? Wojownik, Tank(ta z Tarczą), Mag(ten z "duchem") oraz siora Hawka(mag) - czasem jest zbyt łatwo a czasem tak jak piszę powyżej.

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

Ja gralem magiem (wymaksowalem magie zywiolow i dobralem magie mocy i uzdrowiania co tam przydalo sie ;)), Merril jako drugi mag (na maxa magia pierwotna + entropia), Varrick jako kompan do rozmowy ;) i Aveline jako tank. Wiekszosc walk poszla fajnie chociaz

 

 

z wielkim smokiem jednak troche sie meczylem, natomiast final poszedl lajtowo po opowiedzeniu sie po stronie magow

 

 

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

Poziom normal mi w zupełności wystarcza. Nie za łatwo nie za ciężko. Może po prostu mamy inne oczekiwania co do RPG-ów ja wole szybkie z duża ilością akcji. Dla mnie DA2 jest naprawdę dobry, ale to nie do końca to czego oczekiwałem. Chyba za dużo w Diablo grałem:) Po prostu od czasów IceWind Dale, zawsze grałem w RPG gdzie sterowało się jedną osobą i chyba za bardzo się do tego przyzwyczaiłem. A co do teamu. To ja gram wojownikiem(tarcza i miecz),ale nie robię typowego tanka, Isabelle, Marill klątwy i Damage Dealer oraz Andreas jako buffer(praktycznie cała mana mi idzie na buffy, ale naprawdę dużo dają) i healer.

Odnośnik do komentarza

Może po prostu mamy inne oczekiwania co do RPG-ów ja wole szybkie z duża ilością akcji.

Czyli mowisz ze DA 2 nie jest szybki? Jesli tutaj walka jest "nudna" to ja nie wiem gdzie bedzie szybka. Przeciez w ciagu 30 sec. mozna pokonac mw. 20-30 slabych przeciwnikow. I mnie to pasi. Wg. powolna walka jest w Demon's souls, bo zanim zaatakuje musze obejsc goscia 50 razy. ale to sa 2 rozne gry. Co do teamu to ja mag(full magia pierwotna, teraz w magie tajemna ide), ten elf na tanka, isabella i Anders na heala.

Odnośnik do komentarza

Też to mam. Po około 25h grania zawiesiła mi się gra kilka razy. Naj częściej przy autosave albo podczas wchodzenia do nowe lokacji. Miałem również problem przy jednym bossie, w połowie walki zniknął i nie mogłem nic zrobić, ale akurat wcześniej zasavewoałem, więc fart. Myślę, że to wina optymalizacji gry, pewnie wyjdzie patch czy coś.

Odnośnik do komentarza

Czy jest jakis sposob zeby:

 

 

 

Isabella nie uciekla z reliktem? Tak sie staralem zeby ja zatrzymac, nawet pokazalem jej moja sypialnie ;d a ona odeszla.

 

 

 

Jest na to sposób, trzeba zrobić tak

 

 

-mieć wysoki poziom "przyjaciela", najlepiej na maksa

-pomóc jej w pierwszej kolejności kiedy razem z aveliną kłócą się w twojej posiadłości

- zgodzić się oddać jej relikwie przed wejściem do magazynu gdzie ma być dokonana wymiana

 

Co prawda ucieknie z relikwią ale wróci pod koniec drugiego aktu.

 

 

 

 

@ BoryzPL

 

Nie tylko na tym forum jesteś dzisiaj o krok przede mną :thumbsup:

Edytowane przez hitokiri
Odnośnik do komentarza

@Hitokiri

Hehe, dzisiaj zamulka z piwkiem przy kompie wiec szybki czas reakcji mam :)

Moge tylko pogratulowac dobrego gustu jesli chodzi o tytuly na ktorych temat sie wypowiadasz drinks.gif

 

Zeby nie bylo offtopa to szybko spodziewiacie sie jakiegos duzego dodatku? Mysle ze koniec gry jasno swiadczy o tym ze czeka nas jakis duzy dodatek fabularny opowiadajacy historie po finale.

Poza tym pewnie trzecia czesc bedzie polegac na

 

odnalezieniu przez kolejnego nowego bohatera szarego straznika z pierwszej czesci i czempiona z drugiej :D Po drodze spotykajac kompanow z poprzednich czesci ktorzy pomoga w ich odnalezieniu by pomogli nam w pomocy w misji majacej na celu uratowanie wszystkiego :D

 

 

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

Pierwszy DA podszedł mi dość średnio, zwłaszcza w porównaniu z ME(2), opinie o pójściu w Dwójce w stronę slashera też krzywo pobrzmiewały, więc miałem zamiar poczekać z zakupem, ale męka z FFXIII spowodowała u mnie jakąś taką 'tęsknotę' za porządnym, zachodnim RPGiem i jako że chciałbym kupić DA2 na dniach, miałbym dwa szybkie pytanka do osób które już się z drugą Erą Smoka mierzą:

 

- w jedynkę grałem na Xboxie, istnieje jakiś system (coś ala komiks w ME2 na PS3) przenoszenia z poprzednika decyzji gracza itd bez importu sejwa??

- jak jest z dlc? można kupić używkę, czy tak jak w jedynce, są jakieś jednorazowe kody? jeśli tak to na co?

Odnośnik do komentarza

@Wielki K

-nie ma komiksu, mozesz jedynie wybrac jeden z ponoc najczesciej spotykanych wariantow decyzji podejmowanych w poprzedniej czesci

-sa jednorazowe kody na Czarne Emporium, ale poza tym ze mozna tam kupic miksturki na resetowanie atrybutow spokojnie mozna sobie dac rade wylacznie z uzywkami ;)

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...