Skocz do zawartości

Dragon Age II


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

estel ma racje przynajmniej według DA wiki. Czyli moja teoria nt części trzeciej jest całkiem prawdopodobna-

Leliana i Poszukiwaczka idą tropem Hawke'a i bohatera Ferledenu, najpewniej zawędrują do Orlais (jak już pisałem, podpowiada to tatko Sandala), które jest rodzinnym krajem Leliany. Mogliby jeszcze zrobić to z większym rozmachem i oprócz Orlais pozwolić nam się poszwędać po miastach Wolnych Marchii, to tak w ramach uciekania/chowania się przed w/w paniami :)

 

 

Jeszcze mam dwie uwagi co do Dragon Age 2. Po pierwsze, SI naszych kompanów jest słabe, a momentami tragiczne - potrafią zapominać, że toczy się walka i zamiast tłuc przeciwników podbiegali do mnie (grałem łucznikiem więc stałem zazwyczaj w pewnej odległości od wrogów) albo zdarzało się tak że Fenris (wojownik) biegł do przodu bił się, a dwóch magów stawało za mną i się gapiło bezczynnie jak strzelam i dopiero jak się trochę zbliżałem do przeciwników magowie się uaktywniali, takich róznych sytuacji z chaotycznym bieganiem kompanów miałem sporo i niezwykle mnie to denerwowało,

w szczególności w walce z tym wielkim smokiem kiedy atakowały mnie hordy smocząt, a moja kompania zbierała baty zamiast okładać przeciwnika

. Po drugie,

Flemeth, na początku wydawało się że jest ważną dla fabuły postacią, "wwieźliśmy" ją do Kirkwall i jak wiemy to ją ocaliło bo w "jedynce" była opcja jej ubicia ale stara wiedźma nie wniosła nic do fabuły! tak świetnie zaprojektowana postać, z taką gamą możliwości i autorzy scenariusz o niej zapomnieli. Strasznie nad tym ubolewam bo myślałem, że będziemy Flemeth spotykać i namiesza ona trochę w Kirkwall.

Szkoda.

Odnośnik do komentarza

 

Tylko, że z tego co zrozumiałem, to Flemeth kazała nam siebie przenieść właśnie dla tego, że podejrzewała , że Morrigan może kazać ją zabić, a Flemeth chcą uniknąć unicestwienia ukryła kawałek siebie w tym medalionie z którego ja potem, Meril wywołała. No i dlatego dziwię się, że twórcy przemilczeli sprawę widźmy z głuszy

 

 

Jakby ktoś był zainteresowany to za zakup DA2 można dostać ME2 na PC

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9376724,Kupiles_Dragon_Age_2__Dostaniesz_Mass_Effect_2.html

Tylko że chwilowo się z tym zwinęli ;/

Odnośnik do komentarza

Jak bardzo rozbudowane są dialogi w tej grze i czy rzeczywiście mają jakiś wpływ na fabułę czy większość to tylko mydlenie oczu? Nie ukrywam, że po zapoznaniu z systemem walki i oprawą niemal puściłem hafta, jednak ze względu na scenariusz jestem jak najbardziej skłonny przemęczyć się z tymi elementami przez kilkadziesiąt godzin. O ile ten jest na bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Dialogi w tej grze są zajebiste, po prostu :) Nie wiem o co ci dokładnie chodzi mówiąc o rozbudowaniu, opcji do wyboru masz zawsze trzy - pokojowa, zawadiacka i wroga (w skrócie) plus do tego możliwość drążenia tematu. Czasem Hawke mówi coś sam z siebie (w sensie bez wybierania z "kółka rozmów"), poza tym rozmowy są najczęściej dość długie i dobrze poprowadzone, VA jest na świetnym poziomie. Dialogi (cutscenki) i fabuła to zdecydowanie największe plusy tej produkcji :)

 

e: ...i tak, mają wpływ na fabułę i to jak się do ciebie odnoszą postacie z gry oraz jak cie postrzegają.

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

Opcje dialogowe i ich możliwości są w zasadzie rozwiązane tak samo jak w Mass Effect. Są właśnie 3 główne możliwości odpowiedzi do tego dochodzą czasem specjalne mające duży wpływ na sytuacje, i opcjonalne które w zasadzie nic nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza

Sluchajcie, powtarzam sprawe bo wczesniej nie zostala rozwiazana, a jest ona powiazana m.in. z darmowa wersja mass effect2 na pc. Mianowicie NIE MOGE zarejestrowac swojej kopii Dragon Age 2. Robie tak jak napisali na instrukcji ale, to nic nie daje. Na oficjalnej (online register ) stronie zostaje automatycznie przekierowany na swoje konto i dopiero tam moge dodac pozycje dragon age 2 do swojej listy gier. Ale nie prosza mnie o zadne wpisywanie kodow, a gra w ten sposob nie zostaje zarejestrowana. Wchodze tez na social bioware costam, taka inna stronka gdzie odblokowuje itemy gratisowe oraz rowniez moge zarejestrowac gre. Ale w okienku gdzie mam wpisac kod rejestracyjny, trzeba wpisac 9 cyfrowy kod, a na ksiazeczce jest tylko 5-cio cyfrowy. Cholera o co tu biega? Jeszcze nie pisalem do pomocy ze strony EA ale chyba bede musial. Tezz cos takiego macie?

Odnośnik do komentarza
Mianowicie NIE MOGE zarejestrowac swojej kopii Dragon Age 2
Chodzi ci o Online Pass (który jest potrzebny do pobrania ME2) czy zarejestrowanie przez EA register? Jeżeli ta druga to ja też miałem problem i zarejestrowałem przez BW Social Network, jeżeli chodzi o ON to napisz do BW/EA żeby ci nadali drugi (jest też taka opcja na Social Network).
Odnośnik do komentarza

a ja mam takie pytanie

jeżeli w pierwszej częsci nasz bohater zostaje królem ,to czy pojawia się w drugiej części, tak jak robi to Alistair?

 

Co do SI kompanów, to również uważam, że jest do kitu, a te taktyki które możemy sobie ustawić, też nie działają tak jak należy (np. atakuj najbliższego wroga, często powoduje, że jeżeli ten wróg stoi na innym poziomie, to nasz hipek musi obiec pół planszy -mijając innych, atakujących go wrogów- by dobiec na ten drugi poziom). Gra ma więc mocno zręcznościowy charakter, a taktyka jest co najwyżej "taktyką"(pauza, pierdut, pauza, ucieczka, pauza, pierdut, pauza, ucieczka...-super taktyka :thumbsup: )

Odnośnik do komentarza

Właśnie przed chwilą skończyłem gierkę. Grałem mało popularnym łucznikiem i grało się bardzo przyjemnie przez cały czas, fabularnie i epicko-kolos, ale.. Grając na normalu, nie zrobiłem 1 pobocznego questa i jednego od Merill i skończyłem w niecałe 22 godziny ;/ Czy na hardzie aż tak walki wydłużają grę, czy może to dlc. Exiled Prince czy jakoś tak? Bo pamiętam, że Początek nawet na niedzielnym (gdy tylko chciałem przejść po raz któryś tam, żeby wpadły trofea) to jakoś 30 godzin, a tu na normalu, chyba z 74% trofeów, a te co nie mam to między innymi żeby przejść innymi klasami grę. Nie powiem, że gra słaba- dałbym na luzie 8/10, ale chyba teraz wrócę do Początku, bo szykuje się cały tydzień wolnego (rekolekcje :D). A Exiled Prince podobał wam się? O ile mniej więcej przedłuży rozgrywkę?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Odkopuje ale chciałem zapytać o dwie rzeczy. 1. Jedynka jest niezbędna żeby załapać o co chodzi w dwójce? DA2 to mocno wiązana kontynuacja czy śmiało można by dać grze inny tytuł? 2. Czy DLC Black Emporium jest w każdym pudełku z grą? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Black Emporium jest w każdej nowo zakupionej wersji gry. Czyli jak kupisz ze sklepu to będzie, a jak używkę to nie. Za to w Signature Edition, którego już chyba nie można dostać był jeszcze DLC na nową postać i całego questa dla niej.

 

Gra nie jest mocno związana z poprzedniczką. Dzieję się w zupełnie innej części tego świata, postacie są inne. Jest kilka cameo np. może odwiedzić cię król, którego wybrałeś w jedynce albo jeden z twoich kompanów był również kompanem głównej postaci w dodatku do jedynki, ale to są tylko smaczki. Śmiało można grać bez znajomości poprzedniej części chociaż nie wiem czy warto, bo moim zdaniem pod względem fabuły, czy systemu walki 1>2.

Odnośnik do komentarza

Skoro temat już odkopany, dla tych co jeszcze nie sprzedali swojej kopii gry - nowe info o DLC. Oficjalna zapowiedź pojawi się na Comic Conie ale są przecieki, m.in. lista Osiągnięć z domniemanego DLC pt. Legacy:

 

Conductor	30
Defeat an ancient evil in the Vimmark Mountains.	 
Deep Roads Safari	15
Kill a genlock, genlock alpha, hurlock alpha, bronto, and deepstalker in the Vimmark Mountains.	 
Family Legacy	30
Apply three effects to Hawke's Key.	(1) 
Family Outing	15
Complete the main quest in the Vimmark Mountains with Bethany or Carver in the party.	(8) 
Tower Sweeper	30
Complete every side quest in the Vimmark Mountains prison tower.

 

Ma być lepiej, reszta informacji :

http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-17-dragon-age-2-dlc-to-address-fan-feedback

http://www.joystiq.com/2011/06/23/new-dragon-age-2-dlc-mass-effect-3-demo-playable-at-comic-con/

http://www.joystiq.com/2011/06/24/dragon-age-2-legacy-dlc-achievements-spotted/

http://www.escapistmagazine.com/news/view/110434-Mysterious-New-Dragon-Age-Images-Hint-At-Something

 

Pod względem Aczików poprzednie DLC było podobne więc może się okazać, że to Legacy to nie będzie nic specjalnego - na pewno nie na skale Awakeninga.

Edytowane przez the_m
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to może odświeżę teraz DA2, bo miałem przechodzić drugi raz i wybrać templariuszy, ale kompletnie zapomniałem o tej grze. Grałem łucznikiem i z tego co pamiętam było bardzo fajnie, tylko grę skończyłem w 17 godzin z hakiem, a podchodziłem i robiłem wszystkie możliwe questy. Tym się najbardziej zawiodłem, ale jak LEgacy okaże się dłuższe niż 5 godzin (chociaż :D) to kupię. Chociaż z DLC od Bioware róznie bywa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...