Skocz do zawartości

Bioshock Infinite


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie będę brał pod uwagę : ) Płacę to wymagam a taki budżet i taka wpadka z tak przerobionym na wszystkie strony enginem to blamaż. Dodatkowo moja konfiguracja to klasyk, czytając po necie ogrom tematów to również konfiguracje to jak najbardziej popularne zestawy. I tu nie ma znaczenia czy kombajn czy grat. Czy detale very low czy ultra a jeśli już to w małym zakresie. Gracze się już ratują jakimiś własnoręcznymi zmianami w notatniku. Jednym pomaga , drugim nie. W (pipi)e mam już patcha gdy kończę grę. Przed ewentualnym kupnem ludzie , sprawdźcie lepiej pirata jak to u was chodzi, dobrze wam radzę. Aha i lepiej na tym piracie grajcie długo ponieważ im dalej tym stop klatek jest więcej. Na początku to jeszcze nie było jakoś tragicznie odczuwalne ale później gdy trzeba dużo biegać... zgroza.

 

EDIT : A już kompletnie rozwalił mnie jeden twórca który na twitterze w pełni zdziwiony zbiera od 2-3 osób informacje na jakich detalach grają ,że mają takie problemy itd xD Kuźwa, internet huczy, na necie, ich forum, steamie ogrom tematów pełnych szczegółów a koleś jakąś amatorkę uprawia na twitterze. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Przed ewentualnym kupnem ludzie , sprawdźcie lepiej pirata jak to u was chodzi, dobrze wam radzę. Aha i lepiej na tym piracie grajcie długo.

A najlepiej to całą grę skończyć na piracie i wtedy dopiero pomyśleć o ewentualnym zakupie. Chociaż gra jest w sumie na raz albo na dwa. To może jednak nie ma sensu kupować wcale?

Odnośnik do komentarza

kiedys od tego byly dema. ale ze nie chca by sie ludzie zniechecili przed zakupem to juz sa na wyginieciu.

 

Dema nie pozwalają grać na tyle długo, żeby dostrzec te późniejsze spadki animacji ;).

 

Ja tam jakoś nie cierpię grając w bio (gtx650ti, i5 3470, 8gb 1600Mhz RAM), fakt, że czasami gra potrafi zwolnić, ale po latach spędzonych na konsolkach, to:

a) norma

b) jak to wygląda :woot:

 

No i gram sobie na tym padzie. Uznałem, że szkoda moich nerwów na przyszłość i zinwestowałem w odbiornik od M$.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ale tu nie chodzi o zwalnianie z winy słabego sprzętu a ordynarne stop klatki podczas doczytywania w locie czy to na sprzęcie za 5000zł czy za 1000zł z winy pukniętej optymalizacji. Nie będę już tutaj wchodził w dyskusje kto jak bardzo jest wyczulony i jak bardzo odczuwa bo to temat rzeka. Ciekawe czy u kogoś ten problem całkowicie nie występuje ? U mnie już pod koniec gdzie, trzeba często biegać, zmieniać pozycje to już grać się nie da. Wcześniej też to oczywiście było ale było dużo miejsc bez walki i tak się na to nie zważało. Inna sprawa ,że  jestem mocno wyczulony na takie sprawy. 

 

Najlepsze są akcje gdzie, doczytuje w locie i stop klatkuje pod drzwiami a ty toczysz przy tych drzwiach potyczkę. Podbiegasz 3 metry do przodu, cofasz pod drzwi, stop klatka, znowu odbiegasz i cofasz się pod drzwi, stop klatka. Zgroza. Często już jak grałem to nie skupiałem się na walkach ale zapamiętywaniu gdzie są niewidzialne linie których nie można przekroczyć by nie doczytywał stop klatkując w locie kolejnych obszarów ; ) Co tu dużo mówić, popsuli mi przyjemne wrażenia z gry ćwoki. Ładne mi przesuwanie premiery na doszlifowanie produkcji. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Ukończyłem.

 

Ocena : 7/10

 

Nie chce mi się opisywać dokładnie dlaczego ( trochę opisałem w dziale PS3 : http://www.psxextreme.info/topic/90614-bioshock-infinite/page-30 ) bo i tak słabiaki mnie zminusują. Krótko, ciekawy zamysł miejscówki i intrygująca fabuła połączona z odtwórczym, liniowym,  uproszczonym , standardowym, nudno na dłuższą metę- strzelankowym gameplayem który w bardzo małym stopniu wykorzystuje ogromny potencjał latającego miasta. Dobrze, że dodali chociaż sekwencje eksploracji bez walki.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Jako, że nie ma demka gry to sprawdziłem wersję "F2P" by zobaczyć czy lapek mnie puści by w to pograć.

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony, grafiką na jaką mogę sobie pozwolić na tym niezbyt mocnym sprzęcie:

i5-430M (2,26GHz,3MB L3 cache)

ATI Mobile Radeon HD 5650

3GB DDR3

 

Ustawienia mam następujące:

1280X768

Texture detail  medium

Texture filtering medium

Postprocessing normal

Object level of detail medium

Cała reszta low/off

FoV prawie na max'a

 

I muszę przyznać, że pomimo tych niezbyt szumnych ustawień grafika nie wygląda źle, a sama gra nawet przy większych zadymach mieści się w 30fps'ach ze sporadycznymi spadkami. No i doczytywania terenu ale to zmora nie tylko słabych kompów z tego co czytam.

Szczerze to spodziewałem się, że będzie o wiele gorzej ale miło się zaskoczyłem. Oczywiście chciałoby się pograć na max detalach, bo wtedy gra prezentuje się bardzo pięknie. Widziałem ją na takich ustawieniach u kumpla na 42" Full HD i jest naprawdę na co oko zawiesić.

No ale nie będę narzekał. Tak myślę jeszcze czy by nie rozważyć zakupu wersji na kąsole ale jakoś tak nie sądzę by różnica w grafie między tym co mam, a będzie na tych pudełkach była duża. Do tego dochodzi cena o połowę mniejsza co dla mnie jest dużym plusem bo generalnie za gry nie daję więcej niż 100zł-120zł, a i tak musi to być wyjątkowy tytuł.

 

Po tych paru minutach spędzonych na testowaniu mogę powiedzieć, że design w nowym Bioshocku stoi na najwyższym poziomie, do tego świetna paleta barw i jedynie  większą swobodę w eksploracji i mniej strzelania bym dał. Bo jednak ciut za często i gęsto używa się tych pukawek,przydałoby się aby gracz miał możliwość wybrania ścieżki mniej eksterminacyjnej, także npc mogłyby być bardziej żywi i zagadywać gracza bo czasem stoją i oprócz jednej/dwóch animacji nic nie robią, co akurat psuje ogólny efekt gry. Jakby można było też z niektórymi pogadać troszkę dłużej na temat sytuacji dziejącej się na Columbii to też by było na ogromny plus. W tej materii Irrational Games pokpiło sprawę, no ale strzelanie się lepiej sprzedaje niż prowadzenie dialogów i mniej krwawe przechodzenie gry.

 

Cóż będzie wypłata to w kwietniu trzeba będzie iść do sklepu po swoją kopię, to co mam idzie do kosza bo swoje zadanie wykonało. Szkoda jedynie, że w dzisiejszych czasach coraz rzadziej dają wersje demo i trzeba się uciekać do pobierania wersji legalnych inaczej. No ale radzić sobie jakoś trzeba bo kota w worku nigdy nie kupuję.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość suteq

W BF3 ściągają Ci się patche, a nie DLC. Dopiero jak masz Premium to wtedy Ci się ściągają osobno DLC.

Jak wpisał Season Pass, a zapewne tak było to wtedy wszelkie DLC wchodzące w skład SP ściągają Ci się od razu jak tylko steam wykryje, że są na serwerach. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...