Skocz do zawartości

Trafiłem na kłamcę ?


bor

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na ALLEGRO konsolę xbox360, zapłaciłem w ten poniedziałek za kuriera. Pieniądze rano przelałem i czekałem na wysyłkę, sprzedawca zarówno przez telefon jak i w mailu powiedział, że wyśle od razu po wpłynięciu należności.

Jako, że rano wysłałem pieniądze, wiedziałem że je dostał już w poniedziałek. Czekałem na wysyłkę. Był czwartek i

nie ma kuriera. Zadzwoniłem do gościa, który powiedział "xbox 360 wysłany dzisiaj kurierem, żona rano wysłała, numer telefonu przekazany został dostawcy, aby zadzwonił, jeżeli do jutra nie będzie podam numer i będzie pan mógł śledzić przez net konsolę". Powiedział, że przesyłka wyniosła go drożej, bo 40 zł, a nie 30, lecz abym się tym w ogóle nie przejmował, bo to jego problem. Dodał "no powiem szczerze, że nie wysłałem jak obiecałem od razu, bo późno sprawdziłem konta stan". To wzbudziło moje podejrzenie, bo jak tylko wpłaciłem na konto, poinformowałem go sms i pocztą. Wczoraj też nie doszło. Zadzwonił więc kolega, podając się za brata, koleś powiedział, że wczoraj był na poczcie i wysłał. Gdy chciał numer przesyłki, sprzedawca odparł, że jest w pracy, ale jak będzie w domu to zadzwoni o 18 poda numer. Nie zadzwonił, wysłał sms o 22, z informacją "to numer XXXXXXXXXXXXXXX poczta polska". Jak dla mnie to kręci. Raz mówi, że kurier, potem gada o poczcie, raz iż jego żona wysłała, potem że on. Co myślicie, bo jak dla mnie facet podejrzany.

Odnośnik do komentarza

Właśnie całkowicie nie rozumiem, jak można komuś mówić, że się wysłało kurierem, a następnego dnia twierdzić, że pocztą. Do tego on konsoli nie wysłał, bo nie ma

jej w sledz przesylke. Gdyby wysłał w czwartek to bym kod znalazł.

Nie wiem co mam robic, gdyz z jednej strony moge czekac z nadzieja ze wyslal, skoro mowi ze to zrobil, ale z drugiej, nie wierze mu, wszystko na to wskazuje, ze nie

wyslal i nie chce jak glupi czekac, skoro wiem ze nie przyjdzie. Nie wiem na co

koles liczy. Czy powinienem powiedziec do niego "ty (pipi)u skoncz klamac i wyslij, bo Cie (pipi) na policje zglosze ?" lub dalej byc mily ?

Odnośnik do komentarza

Sprzedawca jest dorosły - rozmawiałem z nim przez telefon i słyszę, że ma około 30 lat. Statusu junior nie ma.

Numer paczki, wpisałem na http://sledzenie.poczta-polska.pl/ i ukazuje się napis "Brak przesyłki o podanym identyfikatorze". To jest dla mnie znak, że nie tylko nie wysłał, ale również jest nieuczciwy, bo nie tylko powiedział, że wysłał ale również twierdził, iż kurierem wysłał, potem iż pocztą. Ma same pozytywne komentarze, ma ich 26 i 1 od kupującego. Jak można robić jak on, mówić "wysłałem" kiedy tego nie zrobił, mało tego wysyła po chamsku kod jakiego

nie ma.

Odnośnik do komentarza

Właśnie całkowicie nie rozumiem, jak można komuś mówić, że się wysłało kurierem, a następnego dnia twierdzić, że pocztą.

 

No przeciez poczta ma tez kuriera, wiec nie rozumiem czemu akurat to Cie niepokoi.

 

Bo napisał koledze sms numer i dodał "wysłane pocztą polską" - to nie kurier :)

Odnośnik do komentarza

Numer paczki, wpisałem na http://sledzenie.poczta-polska.pl/ i ukazuje się napis "Brak przesyłki o podanym identyfikatorze". To jest dla mnie znak, że nie tylko nie wysłał.

 

Wybacz, ale gadasz od rzeczy. Przeczytałeś na tej stronie co jest napisane na samej górze? "Śledzenie przesyłek przez Internet - wersja testowa wyszukiwarki*"

 

W czwartek została do mnie wysłana paczka, wczoraj sprawdzam o godzinie 19:00 (gdzie minęło w tym momencie 29h od nadania paczki) i po wpisaniu numeru podanego przez sprzedawcę otrzymałem ten sam komunikat co Ty. Jednakże o 19:30 przyjechał gość z poczty polskiej i dostarczył mi paczkę. Tak, więc nie sugeruj się w ogóle 'śledzeniem' w poczcie polskiej.

Odnośnik do komentarza

A ile ma gosciu komentarzy? poczekaj do poniedziałku i w poniedziałek daj znac, ze ani nie ma aczki, ani takiego numeru przesyłki i ze jesli nie powie co jest grane to jeszcze dziś wystawisz negatywa i zgłosisz sprawe na policje.

Odnośnik do komentarza

Bzdury, bez paniki, z ciekawości wpisałem swoją paczkę pod ten adres i co? Nie ma jej :) Bzdury (i "wersja testowa wyszukiwarki*).

Pewnie gość wysłał ją priorytetem, a takie idą zwykle 3 dni, czasem 2 tygodnie :) oraz nie chciało mu się gnać na pocztę, więc nie wysłał od razu. Może oszust, ale póki co bez paniki.

Odnośnik do komentarza

Bylem na poczcie i porozmawiałem z pewną kobietą, która pracuje tam, powiedziałem że "chce sprawdzic numer bo na kupilem sprzet i nie otrzymalem towaru, chce isc na policje, ale sprzedawca niby w czwartek wyslal, nie wierze mu, ale prosze o sprawdzenie". Dałem numer na kartce i pani sprawdziła, powiedziała "paczka z Wroclawia byla wyslana w piatek o 18.30, lecz moze byc opoznienie bo w adresie jest nasze miasto, a w kodzie Inowrocław". To znaczy, że on bezczelnie

konfabulował, że wysłał, a na prawdę tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza

Najwyraźniej po prostu masz do czynienia nie z oszustem, lecz po prostu z leniem. Nie panikuj, a on niepotrzebnie kłamie. Gdyby otwarcie napisał "słuchaj, nie mam możliwości i czasu wysłać paczki wcześniej jak w piątek, bo praca, rodzina, chory jestem, spodziewaj się jej dopiero w poniedziałek" to i nerwów mniej i w ogóle brak nieporozumień.

Odnośnik do komentarza

Jesli paczka nie dojdzie pod wskazany adres, to predzej czy pozniej wroci do nadawcy. Jesli nie chcesz czekac na ponowne wyslanie paczki, to zwroc sie do goscia o zwrot pieniedzy. Jesli konsola sprzedawana byla przez allegro i w aukcji podane byly informacje o przesylce (szczegolnie o czasie jej wyslania do kupujacego) to z uwagi na brak wywiazania sie z umowy miedzy kupujacym a sprzedajacym, masz pelne prawo domagac sie zwrotu wplaconej gotowki. Ciebie nie interesuje to czy konsola zostala zle zaadresowana - to akurat problem goscia, ktory konsole wysylal. Ty placisz, wiec wymagasz. Jak nie bedzie chcial oddac kasy, to postrasz go policja, jak dalej bedzie sie stawiac, to idz z tym do allegro i na policje.

Odnośnik do komentarza

Poczta Polska tez ma swoje przesylki kurierskie, pamietaj o tym.

 

Wygrana aukcja na Allegro to umowa kupna-sprzedazy, ze wszystkimi jej konsekwencjami. Sprawdz dokladnie regulamin allegro. W moim odczuciu jako kupujacy i sprzedajacy w aukcji okresliliscie warunki realizacji umowy kupna. Sprzedajacy nie wywiazal sie z tej umowy. Dodatkowo masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Niestety, z uwagi na problem wyslania paczki na inny niz podany adres, nie masz mozliwosci fizycznego odeslania towaru, powinienes jednak i masz do tego pelne prawo rzadac zwrotu pieniedzy, poniewaz:

 

1. Paczka miala zostac wyslana kurierem, a nie Poczta Polska!

2. Paczka zostala wyslana na zly adres, w zwiazku z tym istnieje ryzyko jej zagubienia, a co za tym idzie...

3. Nie otrzymasz towaru, za ktory zaplaciles.

4. Nie zostaly dotrzymane warunku umowy kupna-sprzedazy, w tym:

- sposobu nadania przesylki, za ktora tez placisz

- nie otrzymales towaru w okreslonym w umowie czasie

 

Mozna wymieniac i wymieniac, dzwon do chlopa, daj mu 3 dni na zwrot pieniedzy, w przeciwnym wypadku idziesz ze sprawa na policje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...