Skocz do zawartości

Euro 2012


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Stylu gry Portugalczyków mam już dość od czasu mundialu - ileż można się bronić mając takich skrzydłowych?! Co prawda spodziewałem się tego po tych "gwiazdorach" ale jednocześnie podświadomie liczyłem, że coś się ruszy z przodu - niestety nic z tego. Niemcy z kolei niesamowicie mnie zaskoczyli (in minus) - byli oczywiście lepsi od "wiśniowego autokaru", ale z mundialowej formy nie zostało chyba nic - niedokładne podania to coś co rzadko się widuje podczas meczów tej reprezentacji. Gdyby Dojślandia trafiła na MŚ na tak grających Portugalczyków to by się czwórką skończyło, a tu wymęczone 1-0. W każdym razie Portugalczycy out - reszta niech walczy o fazę pucharową.

 

Ciekawostki z innych kontynentów: Boliwia - Paragwaj 1:0 do przerwy w kwalifikacjach do mundialu. Poza tym jutro o godzinie szóstej rano dojdzie do historycznego meczu w finale Pucharu Oceanii. Zmierzą się w nim drużyny Tahiti oraz Nowej Kaledonii, która w meczu półfinałowym pokonała 2-0 Nową Zelandię!!! To oznacza, że na przyszłorocznym Pucharze Konfederacji pojawi się któraś z tych dwóch ekip!!!!!

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jak widać drużyna lepiej grająca nie może wygrać. Więc życzę jutro Hiszpanom, żeby Włosi doje.bali takie Katenaczio i postawili w bramce dwupiętrowy autobus. Tego im życzę.

 

Lepiej gra ten co strzela bramki, ot tajemnica wszechświata.

Odnośnik do komentarza

Niemcy rozczarowali postawą (niedokładność podań - jak na germańców TRAGEDIA!), fartowna bramka i wygrana. Portugalia zerowe wykorzystanie potencjału w składzie, jak zawsze po straconej bramce wrzucili 5ty bieg i coś tam pograli, jednak za późno.

Dziwi mnie ciągle postawa obu drużyn. Liczyłem, że obie pójdą na otwartą wojnę, liczyłem na genialne spotkanie, dostałem coś na wzór pierwszego meczu półfinałowego LM. Okopanie się, gra bez polotu. To jest turniej i tu się powinno napiep.rzać od samego początku do samego końca. Nie ma miejsca na kalkulacje.

Niestety... Liczę na to, że jutro Chorwaci pocisną ładnie Irlandię a Włosi wywiozą z Hiszpanami remis.

Oby nie było tak, że (teoretycznie) mniej ciekawe spotkanie (Irlandia - Chorwacja) okaże się 100 razy lepszym widowiskiem niż szlagier w postaci pojedynku Włochów z Hiszpanami - mam nadzieję, że ich walka zrekompensuje mi z nawiązką dzisiejszy mecz.

Edytowane przez butch.stein
Odnośnik do komentarza

No fajnie że Messi ograł sobie Brazylię w towarzyskim...

 

Właśnie zakończył się finałowy mecz mistrzostw Oceanii pomiędzy Tahiti i Nową Kaledonią. Tahiti zwyciężyło 1-0 mimo, że Nowa Kaledonia pokonała w półfinale Nową Zelandię i była stawiana w roli faworyta. W takim razie chłopaczki jadą w przyszłym roku na Puchar Konfederacji do Brazylii zmierzyć się z teamami na ich poziomie czyli Urugwajem, Japonią czy Hiszpanią! Będzie się działo!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

Niemcy rozczarowali postawą (niedokładność podań - jak na germańców TRAGEDIA!), fartowna bramka i wygrana. Portugalia zerowe wykorzystanie potencjału w składzie, jak zawsze po straconej bramce wrzucili 5ty bieg i coś tam pograli, jednak za późno.

Dziwi mnie ciągle postawa obu drużyn. Liczyłem, że obie pójdą na otwartą wojnę, liczyłem na genialne spotkanie, dostałem coś na wzór pierwszego meczu półfinałowego LM. Okopanie się, gra bez polotu. To jest turniej i tu się powinno napiep.rzać od samego początku do samego końca. Nie ma miejsca na kalkulacje.

Niestety... Liczę na to, że jutro Chorwaci pocisną ładnie Irlandię a Włosi wywiozą z Hiszpanami remis.

Oby nie było tak, że (teoretycznie) mniej ciekawe spotkanie (Irlandia - Chorwacja) okaże się 100 razy lepszym widowiskiem niż szlagier w postaci pojedynku Włochów z Hiszpanami - mam nadzieję, że ich walka zrekompensuje mi z nawiązką dzisiejszy mecz.

 

a ja się wcale nie zdziwię jeżeli faktycznie tak będzie. Zarówno Irlandia, jak i Chorwacja przyjechała na mistrzostwa po prostu dobrze się pokazać, dzięki czemu nie będą się bawić w piłkarskie szachy bo dla obu z tych drużyn teoretycznie jest to najłatwiejszy mecz w grupie. Liczę na otwarte widowisko i kilka bramek.

Hiszpania - Włochy: makarony pewnie zagrają swoje ulubione katenacio i tego meczu nie będzie się dało oglądać (chyba że Balotelli coś wywinie).

 

edit: messi [*]

Edytowane przez Wściekły Pies
Odnośnik do komentarza

Wczorajszy mecz Niemcy - Portugalia to spotkanie na poziomie pierwszej kolejki mundialu u murzynów, czyli ostrożność, kalkulacja i niezbyt widowiskowe spotkanie. Przy czym, tak na marginesie, na mundialu to właśnie Niemcy odeszli od tego schematu i dali chyba najciekawszy mecz w 1. rundzie idąc od razu piecem i rozbijając Australię 4:0. Tak swoją drogą, to czy na tych mistrzostwach powstał już jakiś farmazon odnośnie piłki? Holendrzy nie mogą trafić w bramkę, piłkarz klasy Podolskiego ma duże kłopoty z opanowaniem piłki i oddaniem celnego strzału, drużyny pokroju Niemiec i Portugalii grają z dużą ostrożnością i w dodatku słabo.... Chociaż jak sięgam pamięcią to jęczenie na futbolowkę dotyczy raczej MŚ.

Nie powiem, ostatni kwadrans był dobry, ale ogólnie mecz poniżej oczekiwań. To pewnie dlatego, że grali na Ukrainie.

 

 

Tak teraz odcinając się trochę od bierzących spotkań, to pragnę w tym akapicie wyrazić moją radość z racji tego, że są u nas te mistrzostwa (czy raczej m.in u nas). Wygląda to wszystko zaje.biscie, a nawet lepiej, bo wcześniejszych turniejów nie oglądalem w HD. W dodatku Polacy coś tam pograli w pierwszym spotkaniu i osiągnęli wynik, który nie postawił ich od razu pod ścianą. No jest git.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

Oby nie było tak, że (teoretycznie) mniej ciekawe spotkanie (Irlandia - Chorwacja) okaże się 100 razy lepszym widowiskiem niż szlagier w postaci pojedynku Włochów z Hiszpanami - mam nadzieję, że ich walka zrekompensuje mi z nawiązką dzisiejszy mecz.

 

a ja się wcale nie zdziwię jeżeli faktycznie tak będzie. Zarówno Irlandia, jak i Chorwacja przyjechała na mistrzostwa po prostu dobrze się pokazać, dzięki czemu nie będą się bawić w piłkarskie szachy bo dla obu z tych drużyn teoretycznie jest to najłatwiejszy mecz w grupie. Liczę na otwarte widowisko i kilka bramek.

Hiszpania - Włochy: makarony pewnie zagrają swoje ulubione katenacio i tego meczu nie będzie się dało oglądać (chyba że Balotelli coś wywinie).

 

edit: messi [*]

 

Ano kto wie czy tak nie będzie. W sumie można porównywać ten mecz Hiszpania - Włochy do Niemcy - Portugalia, ale nie wierzę we Włochów. Psychicznie mogą być rozbici po tych aferach, co pokazał mecz w Ruskimi. Ofkoz nie musi tak być bo to tylko towarzyski no aleee... Stawiam że Hiszpania wygra, może nie z łatwością bo pewnie Włosi zamurują bramkę, ale wygra i zrobi duży krok do wygrania grupy. Co do makaronów to nawet nie zdziwię się jak nie wyjdą z tej grupy. Chorwacja to dobry zespół, powinni dziś pyknąć Irlandię, która łatwo skóry nie sprzeda bo jak przegrają z Chorwacją to z kim w tej grupie mają wygrać?

 

Oczekuję dziś dwóch dobrych meczyków, które zrekompensują nam wczorajsze nudy na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tak co tego wyjściowego utworu, to ostatnio zauważylem (czy raczej usłyszałem) , że u nas w Polsce coraz częsciej korzysta się z kawałków Two Steps From Hell. Od 2-3 gal KSW puszcza je w przerwach między rundami, widziałem jakąś reklamę Orlenu z Karolakiem, w których leciał utwór z nowej płyty, chociaż to akurat była profanacja. Generalnie to dobrze, bo Two Steps From Hell robi najbardziej epickie kawałki we wszechświecie.

Zapewne niejeden konsolomaniak słyszał ich utwory w trailerze do gry tudzież filmu. Szczególnie polecam płytę Invincible skąd właśnie ten utwór wyjściowy pochodzi.

Odnośnik do komentarza

Nie chce jeszcze oceniać Euro bo to za wcześnie choć jutro wieczorem będzie można podsumować forme wszystkich drużyn po zakończeniu pierwszej serii spotkań.Co do Polski to cieszy mnie że jakoś tako pokazali się w tej pierwszej połowie że jest nadzieja. I co najważniejsze, że po pierwszym meczu nie jesteśmy pod ścianą jak Holendrzy, z których jest oczywiście beka, ale z drugiej strony taki turniej potrzebuje takiej drużyny jak dania która sprawia niespodziankę. Dla nas najważniejszym mecze będzie mecz naszych rywali we wtorek, bo od jego wyniku będzie także zależała nasza sytuacja i nasze podejście do gry. Optymizia mnie też fakt że zdobyliśmy pierwszą prawidłowo strzeloną bramkę, a nie za spalonego jak 4 lata temu. Co do dzisiejszych spotkań to sadzę że w 1 meczu bedzie remis a w drugim będę kibicował Chorwacji. Co do kibicowania byłem na strefie kibica w warszawie i atmosfera byłą niesamowita, były też minusy i chamstwo ale to nie nieuniknione w takiej grupie kibiców. Mam nadzieje że polska bedzie grała jak najdłużej bo jak odpadną to bedzie narzekanie jak zawsze i cześć niedzielnych kibiców się wykruszy i atmosfera mistrzostw pryśnie jak bańka mydlana.

Co tam u ciebie Franek S.?

A nic u mnie bez zmian ....

 

 

edit@ Jeden ze stojących pod kościołem irlandzkich kibiców, pytany o to, czy przyszedł modlić się o zwycięstwo stwierdził tylko ze śmiechem: - Nie sądzę, żeby jakakolwiek modlitwa nas uratowała

 

heheh i to lubię, takie podejście mi sie podoba :D

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...