Skocz do zawartości

Euro 2012


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

mimo zapier.dolu w życiu prywatnym jakoś udało mi się znależć czas by zobaczyć wszystkie mecze pierwszej rundy Euro. Może przemawia przeze mnie patriotyzm ale jak na razie turniej jest przezaj.ebisty. Wiadomo,że były mecze gorsze, ale ani jeden nie był słaby, w każdym mamy bramki i akcje, każda drużyna(prócz Polski) świetnie przygotowana do turnieju. Przed Euro bałem się,że większość nacji przyjmnie taktykę Chelsea z LM, a tu taka niespodzianka....choć pewnie jak zawsze przy okazji dużych turniejów - najlepsze mecze trafiają w grupach, gdy już przychodzi do fazy gdzie przegrywający odpada zaczynają się szachy na trawie choć oczywiście chciałbym się mylić.

Odnośnik do komentarza

Ja po wszystkich meczach w pierwszej fazie stwierdzam, że Polska grała najbardziej chaotycznie i c(pipi) ze wszystkich drużyn. Nawet Czechy i Irlandia mimo, że przegrały wysoko, grały jakoś tak mniej nerwowo i w lepszym stylu. Nie wiem czy nasi się zesrali czy co, ale patrząc na to co mówią piłkarze o dzisiejszym meczu (Mecz z Rosją nie jest ważny, mecz z Czechami będzie decydujący), jestem przekonany, że dziś będzie wynik hokejowy.

 

A w ostatnim meczu będą modlitwy o wynik Grecja - Rosja i nerwowe próby strzelenia gola Czechom ...

 

No i nie rozumiem mentalności naszych piłkarzy i działaczy, którzy uważają, że wyjście z grupy to super sprawa i nasz cel. Powinni tak motywować naszych piłkarzy, że jako gospodarze idziemy na finał i jest walka w każdym meczu o wszystko. A u nas przed meczem już się szuka ewentualnych wymówek do przegranej.

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/euro2012/1,109077,11912927,Polska___Rosja__Juskowiak_odsuniety_od_komentowania.html

 

 

Turniej na tę chwilę słabszy od euro2008(o wcześniejszych nie wspominając). Faworyci grają po kumotersku przez co poziom spotkań jest plus minus senny, a przebijają się ''szaraki'' typu Rosja,Chorwacja czy Ukraina. Anglia to chyba najbardziej upodlona ''dumna'' drużyna spośród wszystkich faworytów, Holandia znów może odpaść w przedbiegach a Niemiaszki też prezentują ciut poniżej oczekiwań. Nie zdziwiłbym się gdyby jakiś rarytas pojawił się w finale bo co gwiazdy na tę chwilę prezentują woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zagramy 4-3-2-1, jak głosiły pogłoski - tyle że nie Rybus, a Obraniak na lewym skrzydle. Jak widać, ktoś w sztabie oglądał mecz Rosji i wie, że trzeba coś zrobić, by zabezpieczyć lepiej lewą flankę. Boenisch, Dudka i Obraniak we trzech na pewno powinni wzmocnić tę stronę defensywnie. Nie zerowałbym szans Polaków na jakiś wynik w tym meczu.

 

Rosja zagrała z Czechami doskonale, ale Czechy to zupełnie inny rywal, niż Grecja. Co prawda Anglia zagrała w pierwszej kolejce bardziej grecko niż Grecja, ale Grecja to też nadal Grecja. Rosjanie zaś pozwolili Czechom na wiele okazji - nie ich zasługa, że nie miał kto ich wykorzystywać. Czesi oddali 16 strzałów, 5 celnych (tyle co Rosja), mieli posiadanie i celność podań na równi z Rosją. Mieli też najwięcej udanych dryblingów ze wszystkich drużyn w pierwszej kolejce. Nie mieli kompetencji w ataku. My mamy... chyba.

 

Bardzo dużo okazji stwarzał kompanom Jarosław Plasil, bez wątpienia najlepszy zawodnik Czechów. Dobrze by było mieć kogoś takiego na środku, ale chyba nie ma na to szans. Byłoby świetnie, gdyby Rafał Murawski zagrał sto razy lepiej, niż w poprzednim meczu. Jeśli nie, zostają ataki prawą flanką. Ale to nie jest tak mało.

 

 

Oczywiście Rosja jest zdecydowanym faworytem, bo była nim przed turniejem, ale wiele wskazuje, że Polska może ustrzelić bramkę lub dwie. Co prawda byłoby to chyba wbrew trenerowi, który z rozbrającą nieznajomością matematyki zapewnia, że remis to dobry wynik, ale widzę szanse, że dzisiejszy mecz będzie bardziej otwarty i nawet w razie złego wyniku nie będzie tylu narzekań na fatalną grę.

 

 

 

 

http://www.gazetawro...obacz,id,t.html

 

Ach ci Rosjanie, Sky Tower podbili bez oporów.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nawet jak przegrają to mają szanse wyjść w grupy. Jeśli dziś Grecja przegra lub zremisuje to do awansu potrzebna nam będzie wygrana z Czechami i porażka Grecji z Rosją w ostatniej kolejce i dziś Ruscy będą mogli nam nawet dwucyfrowy pierd.ol spuścić bo to do układu tabeli nic nie wniesie.

Odnośnik do komentarza

 

O BOŻE OSTATNIO TAK SIĘ CIESZYŁEM GDY LEWY STRZELIŁ GREKOM. Wręcz nie do wiary. Lepszego znaku przed meczem nie mogło być.

 

Druga optymistyczna rzecz to ustawienie, bo te słowa Rzasy trochę mnie przeraziły.

 

http://www.gazetawro...obacz,id,t.html

 

Ach ci Rosjanie, Sky Tower podbili bez oporów.

 

To raczej nie Rosjanie, skoro flaga przedstawiała przekreślony sierp i młot. Zapewne kibice Śląska.

 

No i gol Pepików - idealnie się to dla nas układa. Zwycięstwo Czechów to najlepsza opcja, szczególnie gdybyśmy przegrali (oczywiście tak nie będzie, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...