Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ciężko to opisać skrótowo bo starsze Persony (P1-2) różnią się od tych nowszych.

Krótkie info z wiki:

 

Unlike in Megami Tensei and Shin Megami Tensei, the Persona series does not involve the player recruiting demons to fight for them. The player characters still carry a firearm and melee weapon like in Shin Megami Tensei, but magic comes from Personas as opposed from demons. Like demons, these Personas can be fused in order to create more powerful Personas. In addition, the lunar phases are important, which is a common theme in MegaTen games. Furthermore, while the Persona series uses the real-world currency, yen, or dollars, the Shin Megami Tensei series' currency are prominently identified with Macca.

 

Poza tym,odsłony głównej serii Shin Megami Tensei(SMTI/II/III/IV) zawsze dzieją się w Tokio,tematyka też jest inna bo mamy do czynienia ze światem,którego spotkała apokalipsa i od nas zależy jak się on odrodzi. W przypadku Person mamy do czynienia z przygodami szkolnych bohaterów.

W SMT można rekrutować demony, nie ma social linków jak w Personie 3/4.

 

Jeśli masz troszkę czasu to gorąco polecam obszerny i bardzo dobrze napisany artykuł o poszczególnych seriach Megatenów na HardcoreGaming101:

http://www.hardcoregaming101.net/megaten/megaten.htm

Jak to pochłoniesz to będziesz wiedział z czym masz do czynienia.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Persona 1 i 2 to zupełnie inna bajka niż Persona 3 i 4.

 

Poza tym praktycznie wszystkie megateny, nawet z poszczególnych gałęzi spinoffów, mocno się nieraz od siebie różnią, zarówno pod kątem fabuły i sposobu jej ukazania, klimatu, jak i samego systemu walki.

 

Większość megatenów łączy fakt, że są to dungeon crawlery w jakimś mhhrrocznym klimacie skupiające się na walce z demonami przez atakowanie ich słabych punktów, rekrutacji demonów (pokemon), ich fuzji i rozwoju, gdzie główny zły tudzież źródło wszelkiego zła siedzi gdzieś na szczycie gigantycznej wieży - zwykle we wspomnianym Tokyo.

 

Jak sięgniesz po jedną odsłonę i się zniechęcisz z jakiegoś powodu, to odstaw i spróbuj inną. Ja na przykład Digital Devil Saga doceniłem dopiero po skończeniu Persona 3 i 4. Tymczasem w pierwszą Personę za cholerę nie mogłem się wczuć i w pewnym momencie zmuszałem się do gry.

 

Fabularnie mało która odsłona jest jakoś znacząco powiązana. Ot jedynie Digital Devil Saga oraz Devil Summoner na PS2 to takie istotniejsze spinoffy z bezpośrednimi sequelami.

 

Jeśli patrzysz pod kątem handheldów, to ja bym proponował zacząć od P3 lub P4 a potem sprawdzać inne odsłony w miarę możliwości. Jak zaczniesz od P1 to stawiam się szybko zniechęcisz.

Odnośnik do komentarza

No jest tego sporo.Główna seria to zaledwie cztery odsłony ale za to przez lata namnożyło się sporo spin-offów.

Dla początkującego najlepsze są P4/P4Golden,P3Portable, a z pozostałych megatenów fajnymi grami wartymi ogrania są dwie odsłony Raidou Kuzonoha:Devil Summoner na PS2.

 

Z głównej linii ograłem SMTIII:Nocturne/Lucifers Call i teraz pykam w SMTIV. Pierwsze odsłony zostawiam sobie na deser jak już ogarnę to co mam kupione.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy ze względu na muzykę. Drugi ze względu na przystępność i szybsze tempo monotonnej rozgrywki.

 

 

Matoły zastąpiły w wersji PSP oryginalny battle theme jakimś gównianym popem na modłę nowych Person...

http://youtu.be/ppx1keDjd68

 

Profanacja.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wersja US tej edycji równie droga. Wręcz za droga, biorąc pod uwagę, że praktycznie nic tam sensownego nie ma poza etui. Muzyka zdaje się to kolejne "demo", a nie OST, artbook wielkości notatnika i bezużyteczne karty, które i tak nie są kompletne, bo drugi zestaw będzie w kolekcjonerce Areny.

 

Zadowolę się zwykłą edycją.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...