Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Nocturne, DS1 oraz DS2 i jak dla mnie chodzą spoko, co prawda nie działa na nie upscale do 1080, ale to zauważyłem już ze wszystkimi klasykami jakie ostatnio odpalałem, te uruchamiają się z automatu w 720p.

 

Nie wpadłem też na jakieś problemy z samym graniem, poza Nocturne, który jest tak trudny jak pamiętam ;p ale to problem ze mną bo odzwyczaiłem się grania w takie hardcore gry.... ^^

Odnośnik do komentarza

Szykuje się kolejny spektakl z Persony3. Pokazano już aktorów w ich strojach:

 

 

Persona 3 is getting another stage play, titled Persona 3 the Weird Masquerade ~The Ultramarine Labyrinth~. It’s scheduled to begin on September 16th until September 23rd at Tokyo’s Theater 1010, and the play’s official website has revealed images of some of the performers in full costume. (Otakomu via Anime News Network)

 

P3THEWEIRD_thumb.jpg

 

04_up_thumb.jpg

Asami Tano as Mitsuru Kirijo

 

05_up_thumb.jpg

Yuuki Fujiwara as Akihiko Sanada

 

06_up_thumb.jpg

Marina Tanoue as Fūka Yamagishi

 

07_up_thumb.jpg

Shōichi Honda as Shuji Ikutsuki

 

08_up_thumb.jpg

Keisuke Ueda as Pharos

 

12_up_thumb.jpg 13_up_thumb.jpg

Waku Sakaguchi and Tomonori Suzuki as Ken Amada

 

14_up_thumb.jpg

Rei Fujita as Shinjiro Aragaki


Read more at http://www.siliconera.com/2014/08/06/persona-3-stage-plays-performers-revealed-full-costume/#hJQXri7p3e5MiuRr.99

 

 

 

Muszę przyznać,że stroję są całkiem ok, a aktorzy dobrze dobrani. No może nie licząc Kena.

Odnośnik do komentarza

3/P3P to coś w stylu Persony4. Ale już pierwsze dwie odsłony to imo całkiem inna bajka,mająca swoje korzenie jeszcze w starych odsłonach megatenów. Dopiero od trójki ta seria spin-offów dostała mocnego przeobrażenia. Ale w Personę 3 możesz pyknąć bo gierka świetna z mroczniejszym klimatem. Wersja na PSP ma ten plus,że w odróżnieniu od zwykłej wersji na PS2 można już kierować poczynaniami członków drużyny w czasie walk.

Jeśli zaś byś chciał liznąć oldschool'u to Persona 2 wchodzi w grę bo jedynka to nawet dla mnie była ciężka przeprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Japoński PS+ dostał Trial Persona 4 Arena Super Bezsensowny Tytuł...

 

Pierwszy minus to... kpina 20 minutowy Trial z czego z 3-4 minuty zabiera instalowanie na początku wszystkich trofeów, sprawdzenie DLC itp itd.

Drugi minus to... DLC od dnia pierwszego, daliby chociaż te wszystkie głosy, które w poprzedniej części były DLC.

 

Udało mi się pograć chwilkę Rise (nawet spoko zrobiona, podobała mi się jako postać), ma na przykład jednego specjala, gdzie wybija się rytmy i leci w tle muzyczka z Person. Yukari, też spoko z tym łukiem, ale wygląda okropnie w tym stroju bohatera z filmów z lat 80.

 

Wersja JP ma też angielską ścieżkę, ale już nie miałem czasu sprawdzić nic poza trybem wyzwań.

 

Z plusów to jak zwykle to jak to chodzi, muzyka i ogólnie ścieżka audio.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wreszcie P4G. No cóż, od początku do końca bawiłem się przednio. Rewelacyjnie nakreśleni bohaterowie jak i sam świat (grając, człowiek mocno zżywa się z bohaterami, a samo miasto jest bardzo wiarygodne), porządna historia z niezłymi zwrotami akcji, bardzo dobry system walki. Muzyka też w porządku, ale mogłaby być trochę bardziej urozmaicona.

 

Co mi się nie podobało? Chyba tylko lekko monotonne dungeony. Puste, z losowo generowanymi korytarzami na zasadzie kopiuj/wklej i dłuuuugie. Opcja usypiania konsoli okazała się zbawienna, dzięki czemu mogłem sobie te dłuższe dungeony dawkować w zjadliwych miarkach.

 

Przywitanie z serią uważam za bardzo udane. Fantastyczna gra. Teraz ze przejść ze 2-3 gierki nie będące jRPGami i biorę się albo za trójkę, albo za Nocturne.

 

A, no i najważniejsze: Yukiko > reszta.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Naoto nie w moim guście choć nie powiem liczyłem na jakiś fajny fan service w samej grze :D

Co się tyczy anime to P4Animation mi się osobiście podobała choć opinie na temat tego tytułu są bardzo różne. Teraz jest emisja Persony 4 Golden Animation i po pierwszym odcinku muszę przyznać,że jest to lepszy poziom niż zwykłego P4Animation więc jeśli chcesz coś obejrzeć to atakuj tą wersję Golden.

Sam skończyłem na pierwszym epku bo w P4Golden jeszcze nie grałem i nie chcę psuć sobie frajdy z grania ale animca pewnie w przyszłości obejrzę całego.

Odnośnik do komentarza

Yukiko > Chie > Naoto >>> Rise

 

Anime P4G to NIE jest ekranizacja całej gry, lecz epizody zawierające treści właśnie P4G, których nie było w P4A. Pierwszy odcinek jest złudny i nie ma co się nim sugerować.

 

Tymczasem oryginalne P4A mnie osobiście mocno rozczarowało. Postać protagonisty jest tragiczna, zaś wszelkie wydarzenia rozgrywane są na wariata. Jest co prawda kilka dobrych momentów, ale jako ogół anime ani nie uzupełnia gry, ani nie prezentuje sobą czegoś konkretnego. Po prostu formuła P4 świetnie sprawdza się jako gra, ale nijak jako seria. Może inaczej by to wyglądało, gdyby mieli 50 odcinków do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...