Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak megaten, to tylko w pudełku, jeśli o mnie chodzi. Nie może być inaczej, szczególnie w przypadku "głównej" odsłony.

 

Czyli... amerykański 3DS + import... Się wykosztuję.

 

 

 

Nie taniej pójdzie kupić tego megatena na eshopie i grać na EU 3dsie, i dodatkowo do tego kupić fizyczną, amerykańską kopię na półkę? ;) 

Odnośnik do komentarza

Nie taniej pójdzie kupić tego megatena na eshopie i grać na EU 3dsie, i dodatkowo do tego kupić fizyczną, amerykańską kopię na półkę? ;)

Nie. Amerykański 3DS wcale nie kosztuje dużo więcej od europejskiego. Jedyny problem, to sam import w sensie wysyłki i bezpiecznej dostawy. Mimo wszystko w przypadku elektroniki jest to ryzykowne.

 

Poza tym NDS już dość pokazał, że Europa w kwestii gier Nintendo jest do tyłu. Gry albo nie wychodzą, albo wychodzą z opóźnieniem, tudzież w limitowanym nakładzie, a teraz w przypadku 3DS wychodzą opóźnione tylko jako digital. Mnie to nie satysfakcjonuje - już wolę importować konsolę i zamawiać gry zza granicy w formie pudełek.

Odnośnik do komentarza

 

Jedyny problem, to sam import w sensie wysyłki i bezpiecznej dostawy.

Bierz z VGP. Paczka idzie DHLem więc można być spokojnym o jakość transportu. Mi paczka szła chyba 3-4 dni, jeszcze w dodatku cło mnie ominęło :D Co tym bardziej było dobre bo za kasę odłożoną na ewentualne opłaty kupiłem ładowarkę i właśnie SMTIV. To był wtedy mega udany miesiąc. A sama konsola bez ładowarki wyszła w granicach 720zł więc wcale nie drożej.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Wiem, przymierzam się już od miesięcy, ale ciągle jakieś "ale" wyskakuje, wydatki lub wydarzenia.

 

Poza tym chęci chęciami, ale jakoś przeszedł mi entuzjazm na 3DS i megateny. SMT4 niby dobra gra, a przeszła bez echa. Soul Hackers to kolejny remake, a w dodatku nie mam ochoty na wiekowego dungeon crawlera po styczności z pierwszą Personą. Tymczasem o Persona Q czytam, że mamy sobie sami mapkę rysować... W życiu nie będę bazgrał po ekranie konsoli robiąc coś, co powinno być robione za mnie automatycznie, bądź co równie dobrze mógłbym zrobić przyciskami. Ot taka moja fanaberia.

 

Efekt taki, że 3DS "kiedyś kupię", ale jakiegoś parcia nie czuję. To samo zresztą PS3 - najdzie mnie pewnie dopiero na premierę P5, a tak to nie mam po co brać. Do dziś mam zaległości z innych platform, a czasu niekoniecznie tyle ile bym chciał.

Odnośnik do komentarza

W pełni to rozumiem bo samemu też przekładałem zakup 3DSa z różnych powodów.

 

Co się tyczy Persony Q  to auto-mapping ma być dostępny w grze.

 

 

The map-making, meanwhile, should be familiar to most anybody who’s previously played an Etrian Odyssey game. Using the bottom screen, you can meticulously plot out the layout of dungeon floors as you explore, drawing walls and placing icons down on tiles as you discover relevant landmarks. This enables you to efficiently return to areas for future trips and focus on pure questing. For newcomers intimidated by the feature, rest assured, as Famitsu points out that there are handy tutorials designed to walk players through the ropes, as well as an auto-mapping feature that can be turned on for those who simply don’t want to concern themselves with map-making at all
Read more at http://gematsu.com/2014/03/persona-q-foe-enemies-dungeon-mapping#5U7KhdpmiaIuLv5I.99
Odnośnik do komentarza

Wcześniej była mowa, że będzie w Persona Q automapping, ale tylko na korytarze - że niby wszelkie drzwi, przejścia, pułapki, czy lokacje trzeba zamieszczać samemu. Coś się zmieniło od tego czasu?

 

Używanego 3DS nie chcę. Mam fioła na punkcie ekranów takich urządzeń, a używane egzemplarze zazwyczaj mają jakieś ślady. Ja przy najmniejszych drobinach kurzu na ekranie handhelda potrafię po ściereczkę sięgać. Także z tego powodu nie lubię, gdy gry wykorzystują stylusa do rzeczy kompletnie bezsensownych, bez alternatywy w postaci przycisków. Siłą rzeczy jakieś ślady od stylusa zostaną po częstszym mazaniu, a ja z jakiegoś powodu jestem wyczulony, gdy widzę czy to martwy piksel, czy drobinę kurzu, albo inną plamkę. Do pęcherzyków powietrza pod naklejoną folią PSP musiałem się miesiącami przyzwyczajać. :P

 

No ale mówię, to ja i mój grymas.

Odnośnik do komentarza

Niby mieli 2DSa... ale nie wiem jak wyglądała sprawa sprzedaży tego potworka.

 

Kiedyś robiłem sobie nadzieje na jakiś egzemplarz bez blokady regionalnej, ale to by było zbyt piękne. Szkoda, bo japońskich gierek też kilka bym miał na oku, ale w życiu nie kupię drugiej konsoli tylko dla paru pozycji.

 

Obniżką nie pogardzę. Co najwyżej za grami na zapas będzie trzeba się rozejrzeć, co by nie spotkała mnie sytuacja, że gierka wyprzedana wszędzie.

Odnośnik do komentarza

Siedzę po uszy w Personie 4 no i gra tak mi się podoba, że na jednej odsłonie się nie skończy. Jaki powinien być kolejny krok dla świeżaka? Persona 3? SMT IV? Devil Survivor na 3DS'a też wygląda nieźle.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Persona 3 FES, jak chcesz grę w podobnym stylu, ale biorąc pod uwagę, że zacząłeś od czwórki, to pewne rzeczy mogą Cię irytować (np. brak kontroli nad postaciami innymi niż MC). Jeśli nie zależy Ci na grafice, to możesz sięgnąć po Persona 3 Portable - sporo uprościli jeśli chodzi o oprawę, ale poprawili grę od strony systemowej dodając sporo rozwiązań z P4 (np. właśnie kontrola nad drużyną).

 

Jak chcesz na głębokie wody, to ja bym polecał SMT Nocturne (a.k.a. Lucifer's Call w Europie). Zdecydowanie mój ulubiony megaten, obok Person. Nie stwierdzę, co lubię bardziej, bo to trochę inne klimaty, ale generalnie grę uwielbiam za całokształt.

 

Jak chcesz coś pomiędzy, to możesz dać szansę serii Devil Survivor - postacie to copy-paste z Person, ale gameplay to strategia turowa. Dobra gra, ale nie mniej i nie więcej IMO.

 

W SMT4 jeszcze nie grałem, aczkolwiek słyszałem, że to trochę inne klimaty niż dotychczasowe megateny, zaś bohaterowie są strasznie mdławi (już patrząc na okładkę stwierdzisz kto jaki charakter reprezentuje).

Odnośnik do komentarza

Moja pierwsza (i jedyna styczność) z MegaTenem, to właśnie Devil Survivor Overclocked na 3DSa i mnei bardzo mocno odrzuciła od jakiejkolwiek innej gry z tej serii... Grałem kilka godzin tylko, ale postacie to dla mnie tragedia, gameplay tragicznie nudny, graficznie tragedia (nie zwracam na nią zbytniej uwagi, ale jak jest aż tak kiepska to nawet ja oka nie przymknę), jedynie fabularnie zaczynało się rozkręcać ... 

Odnośnik do komentarza

Nocturne wygląda bardzo intrygująco. Szukałbym właśnie czegoś z trochę "mroczniejszym" że tak powiem klimatem niż P4 (nie to, że otoczka z P4 mi się nie podoba, ale chciałbym odmiany). Szkoda, że nie da rady zagrać w to na czymś przenośnym, bo nie ukrywam, że szukałbym czegoś na handheldy.

 

Czyli pewnie Persona 3, bo klimat jest tam chyba inny niż w Personie 4?

 

SMTIV raczej na 100% sprawdzę, bo nie powiem, mam też ochotę na jRPGa nastawionego na walki.

Odnośnik do komentarza

Moja pierwsza (i jedyna styczność) z MegaTenem, to właśnie Devil Survivor Overclocked na 3DSa i mnei bardzo mocno odrzuciła od jakiejkolwiek innej gry z tej serii... Grałem kilka godzin tylko, ale postacie to dla mnie tragedia, gameplay tragicznie nudny, graficznie tragedia (nie zwracam na nią zbytniej uwagi, ale jak jest aż tak kiepska to nawet ja oka nie przymknę), jedynie fabularnie zaczynało się rozkręcać ...

Devil Survivor to tani spinoff. Nie sugeruj się absolutnie niczym, bo poza drobnymi aspektami systemowymi oraz samą otoczką "końca świata" gra nijak się ma do reszty serii. Poza tym Overclocked to port z DSa, gdzie grafiki nie poprawili chyba nic, a całość uprzykrzyli horrendalnym voice-actingiem.

 

Nie bądź wafel, sięgaj po Personę 3 lub 4 jeśli chcesz nie tylko przystępny, ale i bardzo dobry start do cyklu.

Odnośnik do komentarza

W Personę zagram, znajomy mnie o to męczy od wieków już. Pod koniec września/początek października chyba kupię vitę, więc pewnie i P4 też :)

 

Wiem, że to port i wiem, że grafiki nie poprawili szczególnie :/ Tym gorzej, bo jak grę kupiłem na premierę, musiałem czekać 2 miesiące, żeby w ogóle w nią zagrać (bug z freezem). A voice acting to chyba jedyna rzecz, jaka mi nie przeszkadzała w tej grze :D

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Nocturne wygląda bardzo intrygująco. Szukałbym właśnie czegoś z trochę "mroczniejszym" że tak powiem klimatem niż P4 (nie to, że otoczka z P4 mi się nie podoba, ale chciałbym odmiany). Szkoda, że nie da rady zagrać w to na czymś przenośnym, bo nie ukrywam, że szukałbym czegoś na handheldy.

 

Czyli pewnie Persona 3, bo klimat jest tam chyba inny niż w Personie 4?

 

SMTIV raczej na 100% sprawdzę, bo nie powiem, mam też ochotę na jRPGa nastawionego na walki.

Nocturne jest przygnębiający (w pozytywnym znaczeniu), na swój sposób unikatowy, ciężki, co by nie użyć oklepanego stwierdzenia 'mroczny' (bo okazyjnego humoru też nie brakuje). Gameplay jest świetny, choć wymagający, ale nie niesprawiedliwy. W grze byłem zauroczony od pierwszego odpalenia i ani razu nie czułem nudy. Odpal to jak nie na PS2, to na emu PC, czy coś. Jak nie teraz, to w przyszłości, bo zdecydowanie warto.

 

W 'mrocznych' klimatach jest też Strange Journey, swego czasu uznawany za nieoficjalnego SMT4. Typowy dungeon crawler w ciężkich klimatach i fajnym systemem, ale z biegiem czasu bardzo męczy backtracking i okazyjny grind na niskopoziomowych wrogach.

 

Co do Persony 3, to ja zawsze postrzegałem to tak, że Persona 3 ma ciekawszy wątek fabularny od Persony 4, ale nieco słabsze postacie i ich wzajemne relacje, co jest wręcz ikoną Persony 4. Obie gry mają coś unikatowego do zaoferowania i głównie dlatego warto obadać obie.

 

Kryptoreklama (jeśli można to tak nazwać, biorąc pod uwagę, że strona porzucona): wieki temu pisałem trochę 'recenzji' gier, w tym licznych megatenów. Ściany tekstu, ale jak chcesz obadać, to zapraszam - http://ja.gram.pl/SuavekS

Myślę, że pisałem o wszystkim co istotne, a przynajmniej nie będę się teraz powtarzał w skrócie. Sprawdź, ocenisz.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czyli pewnie Persona 3, bo klimat jest tam chyba inny niż w Personie 4?

trojka jest sporo mroczniejsza, czworka to scooby doo. najwieksza wada trojki z psp jest fakt, ze w miescie nie biegasz postaciami tylko masz statyczne tla i obrazki, no ale znowu to chyba jedyna wersja trojki gdzie w walce mozna kontrolowac caly team, a nie tylko main hero

Odnośnik do komentarza

Jeszcze przy okazji cięższych klimatów przypomnę o Digital Devil Saga, który jest też dostępny na europejskim PSN (PS3). Dungeon Crawler bez rozwijania i fuzji demonów, ale mimo wszystko z oryginalnym systemem i otoczką oraz intrygującą fabułą.

 

No i DDS2 ma najlepszy battle theme wszech czasów :P

 

 

Odnośnik do komentarza

Z megatenów na pewno warte ogrania są Digital Devil Saga 1/2,Nocturne, Persona 3/4.

Bardzo fajnym i klimatycznym megatenem są dwie części Raidou Kuzonoha: Devil Summoner. Imo obok Persony 3 i 4 chyba najbardziej przystępne gry dla osób chcących posmakować w megatenach.

 

 

A co się tyczy DDSów to dwójka jest zdecydowanie lepsza od jedynki. Grind mniej nachalny, a sama fabuła jeszcze lepsza z naprawdę intrygującymi wątkami.

Co do muzyki to się zgodze z Suavkiem,że battle theme jeden z lepszych.

Bardzo lubię też ten z Devil Summoner:Kuzunoha Raidou vs. The Souless Army :

 

 

W 'mrocznych' klimatach jest też Strange Journey, swego czasu uznawany za nieoficjalnego SMT4

Bo to miał być właśnie SMTIV ale ze względu na to,że akcja nie dzieje się w Tokio i brakuje jeszcze paru innych mniejszych elementów charakterystycznych dla głównej serii to twórcy zdecydowali się zrobić z tego osobny tytuł.

 

 

Już to wrzucałem wieeeele razy ale jak komuś się nudzi i jeszcze tego nie czytał to polecam świetny artykuł na Hardcore Gaming101 poświęcony megatenom:

http://www.hardcoregaming101.net/megaten/megaten.htm

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ciekawostki wygrzebane w sieci.

 

SMT Devil Summoner Live action

 

 

Making of SMT Nocturne/Lucifer's Call:

 

Co prawda bez ang napisów ale da się zobaczyć niektóre zmiany jakie gra przeszła w czasie produkcji od zmian w menusach po poprawki w walce itd. Początkowy podtytuł Vortex też był bardzo udany,bo wpisywał się w koncepcję świata.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...