Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, ale zniszczenia ja mam od samego początku. I to jest tak, że np. w Nissanie Skyline wszystko się wygina i rysa, a w Maseratti Gran Turismo oprócz tego, czasami np. odczepia się po jednej stronie zderzak i swobodnie dynda sobie :P Tak samo jest ze standardami, nie jest to tak widoczne, jednak też się wygina blacha (i szyby...) i powstają zarysowania. Jak narazie mam 13LVL, ale jak już mówiłem zniszczenia mam od samego początku.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, GT 5 jest dla mnie przekozackie. Tryb Foto Travel miażdży suty xD, model jazdy jak dla mnie idealny (nie wiem ile ma wspólnego z realizmem (żadną z fur nie jeździłem na żywo), na pewno wiele, mi świetnie się jeździ). W ogóle gra mnie wciąga jak diabli. Jak siadam do gry to odchodzę jak już mnie kark boli tak, że nie da się grać (gram na kierownicy). Wyścigi są super choć poziom w początkujących seriach jest dość niski, że to tak nazwę hehe.

Jeśli chodzi o grafikę to Premiumy są przepiękne, Standardy takie łoo ale przyzwyczaiłem się (na 1080p nie wyglądają źle;) a jeśli rozchodzi się o otoczenie to mnie to osobiście nie rusza, że drzewa są wciąż takie same jak we wcześniejszych częściach, że są słabe tekstury i takie tam. Nie zwracam na to uwagi podczas jazdy a nie wygląda jakoś odpychająco jak dla mnie.

Online zapowiada się też zacnie choć jak się próbowałem połączyć raz to mi sejwa skasowało ale to wina przeciążenia systemu była (konsola się zwiesiła na zapisywaniu).

Jedyne co mnie boli to brak niektórych tras (niby miały być wszystkie trasy, które przewinęły się przez całą serię GT no a ile jest każdy wie...).

To jest w sumie jedyny minus ode mnie (na początku były to jeszcze Standardy ale po jakimś czasie zmieniłem zdanie;)

P.S.

Drugi minus to hamowania w licencjach (nie cierpię tego ;P) hehe

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, ale zniszczenia ja mam od samego początku. I to jest tak, że np. w Nissanie Skyline wszystko się wygina i rysa, a w Maseratti Gran Turismo oprócz tego, czasami np. odczepia się po jednej stronie zderzak i swobodnie dynda sobie :P Tak samo jest ze standardami, nie jest to tak widoczne, jednak też się wygina blacha (i szyby...) i powstają zarysowania. Jak narazie mam 13LVL, ale jak już mówiłem zniszczenia mam od samego początku.

To jest ciekawe....moze zniszczenia odblokowywuja sie w zaleznosci od temperatury w pokoju :P

Odnośnik do komentarza

praktycznie zaraz po odpaleniu gran turismo zacząłem zaliczać licencje, uwielbiam to, w gt4 wszystko zrobiłem na złoto, również w 5 części mam zamiar to zrobić:) jak na razie 4 pierwsze licencje są na złoto(wyjątek - slalom toyotą ft86) wyprzedzanie w rzymie ferrarką 512bb było świetne! jak na razie najwięcej problemów sprawiła mi S-ka Schumachera - robiłem ponad 100 podejść... najlepsze jest to że poza licencjami zrobiłem może 3-4 podstawowe wyścigi, do tego odblokowałem sporo dodatkowych eventów ale tak mnie licencje pochłonęły że musze je chyba zaliczyć do konca jako pierwsze. pozdro dla wykręcaczy czasów:) (btw. niefajnie że nie ma rankingów czasowych online...)

 

Ja troszke odwrotnie - licencje robie w przerwie od online lub od s-eventow (normalnych wyscigow wygralem zaledwie kilka jak do tej pory)

W GT4 brakuje mi 14 licencji na zloto (moze kiedys .. ) a w GT5 dopiero IC10 sprawilo mi prawdziwy klopot, pozostale po kilku/nastu podjsciach zlotko, niektore przy pierwszym - i to wcale nie start/stop - wkurzajace sa te licencje bo trzeba miec farta (jedna poszla dopiero po wylaczeniu abs) - wyprzedzanie w Rzymie bylo dla ciebie przyjemnoscia ? grasz ze wszystkim oprocz abs off czy jakos inaczej? okolo 3h dzis nad ta licencja spedzilem :/ - najlepiej poszla mi w przejezdzie, po ktorym zaiwesila mi sie konsola :P - wyprzedzilem ostatnie Lambo na tym najostrzejszym zakrecie w prawo - skubaniec migal mi swiatlami zebym mu zjechal bo po wyprzedzeniu przyspiesza sie wolniej niz on :) - w ostatnim przejezdzie na zloto wyprzedzilem go na podwojnym prawym po szykanie (po wewnetrznej bez kontaktu)

 

btw. osiągnął już ktoś oficjalny czas GT-R na Nurburgringu?

 

No wlasnie jeszcze nie - w online jezdzilismy w kilka osob wyscig na nurbie gtrem ale na oponach sports soft, ale i tak mialem gorszy czas niz wymagany - musze jutro w arcade mode sprobowac.

Edytowane przez villain
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, ale zniszczenia ja mam od samego początku. I to jest tak, że np. w Nissanie Skyline wszystko się wygina i rysa, a w Maseratti Gran Turismo oprócz tego, czasami np. odczepia się po jednej stronie zderzak i swobodnie dynda sobie :P Tak samo jest ze standardami, nie jest to tak widoczne, jednak też się wygina blacha (i szyby...) i powstają zarysowania. Jak narazie mam 13LVL, ale jak już mówiłem zniszczenia mam od samego początku.

To jest ciekawe....moze zniszczenia odblokowywuja sie w zaleznosci od temperatury w pokoju :P

Wiedziałem mieli problemy z tłoczeniem i każdemu wytłoczyli inną kopie. Jedni nie mają zniszczeń, drudzy zabrudzeń innym online nie działa. Kaz wiedział co robi. :potter:

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości zapytam większośc z Was smiga na padzie czy na kierce. Nie gralem wczesniej w serie GT, troche mnie wciagnelo (o dziwo bo niecierpie scigalek) i teraz sie zastanwiam czy jest szansa na padzie wyciagniecia wszystkiego na zloto czy wieksze szanse bede mial na kierce (w sensie czy naprawde tak duzo daje, precyzja etc) - moze glupie pytanie ale nie mam zamiaru kupic G27 zeby stwierdzic ze latwiej gra sie na padzie:)

I druga sprawa czy stuningowane wozy typu Audi RS6 maja takie same szanse jak bryki ala Ferrari czy lepiej odkladac na cos lepszego pieniazki...Lubie sobie pojezdzic normalnymi nigdy mnie nie ciagnelo w strone sportowych aut bardziej limo i kombiaki:) wiec wolalbym zostac przy tych

Odnośnik do komentarza

Zauwazylem jedna ciekawa rzecz - mam kolekcjonerke, na kartonowym opakowaniu mam PEGI 3, na pudelku z gra mam PEGI 3, a na samej plycie biale logo USK 0 (niemiecki odpowiednik naszego PEGI) WTF ?? Plytka na rynek niemiecki ? Wszechobecna cenzura ? (zniszczen nie widze jak wielu z was) Zerknijcie na swoje plytki i napiszcie czy tez tak macie. W grze mam oczywiscie jezyk polski.

Odnośnik do komentarza

Ja na swoim pudełku zauważyłem natomiast przewagę barwy czerwonej nad czarną w dolnym, prawym rogu tylnej części pudełka? Co jest? Tak jest wszędzie czy nam zcenzurowali?

Ludzie ogarnijcie się. Jakie to ma znaczenie czy PEGI 15 czy 3? Grasz? To świetnie, podziel się uwagami co do modelu jazdy, pokaż jakieś sposoby na wyciągnięcie złota a nie szukasz na siłę bzdur i teorii rodem z WikiLeaks.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Bylo pytanie na jakich ustawieniach jezdza na GT5 Road Show. Na Facebooku opublikowali zdjecia, w ktorych pokazuja co i jak. Na nastepnych konkursach ma byc Nurburgring GP/F w SLS AMG '10 na podstawowych ustawieniach, czyli kontrola trakcji na 5, ABS na 1, reszta wylaczona, twarde sportowe opony i automat.

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości zapytam większośc z Was smiga na padzie czy na kierce. Nie gralem wczesniej w serie GT, troche mnie wciagnelo (o dziwo bo niecierpie scigalek) i teraz sie zastanwiam czy jest szansa na padzie wyciagniecia wszystkiego na zloto czy wieksze szanse bede mial na kierce (w sensie czy naprawde tak duzo daje, precyzja etc) - moze glupie pytanie ale nie mam zamiaru kupic G27 zeby stwierdzic ze latwiej gra sie na padzie:)

ja mam Logiecha DFP (nie jest taka droga) i na niej przewaznie gram, ale w nocy gdy nie chce zachowywac sie zbyt glosno, chwytam pada :)

i powiem tak: licencje mam zrobione na zloto zarowno na DFP jak i na padzie, wiec jak sie chce to sie da :)

ale na kierownicy mi przynajmniej przychodzi to latwiej, wieksza precyzja.

a jezeli chodzi o frajde, to bawic sie tymi furkami mozna i na kierze i na padzie, takie jest moje zdanie :)

a i nie trzeba miec odrazu G25/27 ;)

Edytowane przez jan szabrownik
Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej zdziwiło gdy w Indianapolis wjechałem sobie w oponki koło zakrętu i okazały się one wykonane z żelbetonu. Jeśli mnie pamięć nie myli to w demku GT Academy rozsypywały się że aż miło, co w sumie wtedy mnie strasznie dziwiło, bo w serii Gran Turismo od zawsze istniały betonowe przeszkody i niewidzialne ściany.

 

Tym nie mniej ciekawe czemu zrobili krok wstecz, może stwierdzili że mozliwosc zniszczenia stosika opon pozwala na ścinke tego zakrętu, albo po prostu przekracza to możliwości ps3 i zobaczymy dopiero w gt6.

 

Ale jeszcze nie wiadomo, może na poziomie 36tym i po przejsciu 2 wyścigów 7 pucharu ostatniej serii odblokuje się możliwość niszczenia ścian z opon.

Odnośnik do komentarza

Jak macie ustawiony dźwięk w grze? Ja cały czas waham się między "Małym kinem" a "Dużym"...

 

Na "małym kinie" muzykę lepiej słychać i jest ogólnie głośniej (aczkolwiek na moim kinie w trybie tym basy nieprzyjemnie "buczą"), ale na "dużym kinie" dźwięk silnika jest przezaje bisty i super realny kosztem tego, że trzeba ampli podgłośnić no i muzyki prawie nie słychać.

 

Na razie skłaniam się do tej drugiej opcji czyli kozackie odgłosy kosztem muzyki...

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Przeraza mnie ta gra czasami, właśnie jechałem wyścig pickupów, najlepsze auto z konkurencji 450 koni.. moje jakieś 650.. wyprzedziłem ich na starcie bez problemu.. jadę już sobie 3 okrążenie nie ściągam nogi z gazu no i bach.... wyprzedzają mnie... przed sama meta. Zastanawiam sie jak to możliwe , czyzby mieli nitro ? Nadrobili jakies 3 sec straty w mig..

 

Podejście 2... jeszcze lepiej... 200 koni różnicy jadę sobie jako drugi żeby mnie przed meta nie wyprzedził... i bach przyspieszył... staram sie go dogonić ale oczywiście 200 koni więcej pod maska... co to jest... za mało żeby na prostej prześcignąć innego.

 

Podejście 3... teraz na każdej prostej mnie doganiał... przycisnąłem go do bandy jak mnie chciał wyprzedzić to zwolnił ale i tak za chwile już był obok mnie...

Jestem w szoku...

Edytowane przez kontooo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...