Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

W amatorach został mi ostatni wyścig - dla włochów tylko. Kupiłem pierwszy lepszy samochód premium z Italii. Padło na Delte integrale. Żeby szybko ukończyć wyścig postanowiłem ją lekko dopakować. Turbo stage 3, pełny wydech i wdech, krótka skrzynia, sportowe zawieszenie i opony sportowe. Wyjechałem na ulice Rzymu i mnie zatkało... odgłos pracy silnika i wydechu w tym samochodzie ROZPIERDALA, MIAŻDŻY i nie wiem co jeszcze :). Polecam każdemu sprawdzić te auto.

 

Hamulec ręczny w końcu działa jak powinien. Nie muli samochodu jak miało to miejsce w poprzednich GT.

 

Dał ktoś rade zdobyć złoto na TOP GEAR Lotusami przy wyłączonych systemach?

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem, że większość osób skupia się na oprawie GT5 niżli fizyką, która można rzec jest znakomita. Co by było gdyby było odwrotnie? Świetna grafika, a fizyka pontona? Chyba jesteście mojego zdania, że jest dobrze.

Mnie jedyną rzeczą, która bardzo boli to brak kokpitów w samochodach standard. Jeżdząc z kokpitu wozami premium, nagle wsiadam do standard nie wiem gdzie mam usiąść ( najlepiej na dachu ^^).

Graficznie mi nie przeszkadza wygląd standardów...gdzieś musiało być gorzej, a gdzieś lepiej.

Drugą bolącą sprawą jest możliwość startowania wyścigu przez każdą osobę znajdującą się na serwerze. Powinni wprowadzić możliwość startu tylko przez osobę prowadzącą pokój.

Martwi też brak czasówek znanej z GT5P. Mam ogromną nadzieję na ich zaimplementowanie do GT5.

Podsumowując jestem bardzo mile zaskoczony GT5.

Odnośnik do komentarza

przeciez Kazunori San ostrzegal ze moga byc drobne spadki fps wtedy kiedy beda jakies dodatki ;)

60 fps jest pewne jak skala jesli sie jedzie z zderzeka i nie ma nikogo przed toba

a SSR7 w deszczu to widze miód.

nawet na tych malutkich filmikach widac te modele z painta i te 24 fps :D

 

te spadki sa rownie drobne jak te soon krótkie

Odnośnik do komentarza

W amatorach został mi ostatni wyścig - dla włochów tylko. Kupiłem pierwszy lepszy samochód premium z Italii. Padło na Delte integrale. Żeby szybko ukończyć wyścig postanowiłem ją lekko dopakować. Turbo stage 3, pełny wydech i wdech, krótka skrzynia, sportowe zawieszenie i opony sportowe. Wyjechałem na ulice Rzymu i mnie zatkało... odgłos pracy silnika i wydechu w tym samochodzie ROZPIERDALA, MIAŻDŻY i nie wiem co jeszcze :)

 

Wiadomo ;) Ja jako uwielbiający Lancie kupiłem FTO i uzbierawszy na Integralkę przez dłuuugi czas grałem tylko nią :)

Odnośnik do komentarza
Dodali możliwość ustawiania max mocy i wagi ale i tak jest free for all i burdel i chaos niestety. Najlepiej z znajomymi się umawiać i tyle.
Nie najlepiej, ale wyłącznie, tyle że znajomych nie da się zaprosić :) Gra z przypadkowymi graczami nie ma sensu, dołączanie do pokoi trwa wieczność (bardzo częste zwiechy), tym bardziej że większość nie ma przekierowanych portów (3658 i 5658 UDP), więc czeka się i wyskakuje błąd. A jak się już dołączy do pokoju w którym nie toczy się wyścig to już on się zacznie (ze 30 sek łączenie i potem z minutę loadingu). A absolutnym "hitem" jest brak podglądu opcji, ani przed wejściem do pokoju, ani po wejściu. Zniknęły też znane z GT5P kary, rzadko wybierane w opcjach.

 

 

Ogarnijcie się .Mówicie że grafika nie ważna liczy się miód? To po co wydawać 200 zł na GT5 i Ps3 + TV HD skoro można było grać w GT 4 na ps2.
Choćby po to, że GT4 nie miało online i rankingów (więc olałem GT4 grając z 10 godzin, a w poprzednie GT123 ok.800). Natomiast "wspaniałe" GT5 ma online (tragiczny, dużo gorszy niż w GT5P) oraz też nie ma rankingów. Jednak liczę, że ewolucja będzie jak w GT5P i że da się pograć i to bardzo dużo (gdy dojdą rankingi).
Odnośnik do komentarza

To Trophy z jedną setną sekundy to ja nawet miałem różnicę 0,001 (!).

Wpadło na pierwszym wyścigu Nacar :]

 

Teraz nawalam w B-Spec, trochę zmienione względem GT4, ale też jest to całkiem miły dodatek, no i mogę posiedzieć na forumie podczas gdy moja Subarynka na mnie zarabia tongue.gif

Odnośnik do komentarza

Może jestem jedyny, ale mnie się grafika podoba. Jest bardzo sterylna i bez niepotrzebnych udziwień. Dobra tekstura toru, trawy, podstawowe elementy otoczenia mogłyby mieć więcej detali ale wskazywanie ich na minus to czyste czepianie się. Fury wyglądają nieźle, mówię teraz o standardach. Jasne, widać że ich siatka jest na poziomie GT4, ale w porównaniu z tym co było na PS2 nie ma porównania. Z resztą odpalcie sobie GT4, gdy czytam te narzekania naprawdę wydaje mi się, że już dawno nie mieliście tej gry w czytniku. Jest kilka błędów, jak dziwny tearing w Londynie... ale pewnie to poprawią.

Odnośnik do komentarza

Witam,

nie wiem gdzie napisac to pytanko więc wale tutaj:

mam 2 konsole - jedną w domu rodzinnym (off-line) i jedną gdzie mieszkam w poznaniu (on-line) i od wczoraj jestem szczęsliwym posiadaczem gt5, na PS3 on-line (120gb) gra instalowała sie ze 50-60 min i sciągała przed tym ok 130mb aktualizacje... dziś przyjechałem do domu rodzinnego (konsola 80gb - offline) wyczyscilem niepotrzebne rzeczy i gra nie instaluje się, robi tylko update systemu i odpala z płyty!? nie wie ktoś dlaczego? miejsce musi byc bo wypieprzylem wszystko i nie wiem o co chodzi...wywalilem praiwe wszystko z dysku samo gt5 tez i nadal nawet sie nie pyta o instalacje tylko jedzie z płyty od razu - czy to moze byc od tej aktualizacjik której czarnula offline nie sciągała?

 

a co do samej gry to jak dla mnie rewelacja jak narazie, wzgledem gt4 troche bardziej przypomina mi sie cz1 odswiezone trasy i wogole ;) ale super sprawa jak dla mnie jest tez fakt istnienie wreszcie autek typu ferrari, lamborghini i mclaren - po prostu bosko :D

 

Też jeszcze nie podpiąłem GT5 do netu i loadingow dłuższych niż 30 sekund nie mam ,więc wychodzi ,że na razie lepiej omijać online i patche z daleka ;)

Odnośnik do komentarza

nie zdasz licencji nie pojezdzisz wyscigów w karierze :)

Nie jest do końca tak jak myślisz. Bowiem mam zaliczone 3 pierwsze licencje i mam 8 level a czwartą licencje można dopiero zacząć zaliczać mając 9 level więc jeden level jakby nie było trzeba wyjeździć w wyścigach. 

a ja zrobiłem tylko jedną licencję i mam dostęp do wszystkich wyścigów (oczywiście w zależności od poziomu). Wydaje mi się, że i bez nich (=licencji)można by śmigać. One mają jedynie pomóc nowicjuszom, a zatwardziałym graczom pozwolić się sprawdzić w krótkich i szybkich wyzwaniach (+zawsze kilka dodatkowych punktów XP )

 

Ogólne wrażenia z GT5 mam bardzo pochlebne. Gram od środy, jak na razie 15lvl, zaliczone kilka złotek, jednak już widzę, że nie dam rady wszystkiego wymasterować. Może kiedyś, jak Mikołaj przyniesie mi kierownicę ^^ Co ciekawe gra ma dziwny magnes - co odejdę od konsoli, wejdę na forum, przeczytam kilka postów/porad i zaraz wracam przed TV żeby wypróbować nowe triki, ustawienia itp. Szok! Jeszcze żadna gra mnie na tak długo nie przyciągnęła i tak dogłębnie nie wciągnęła :D

Odnośnik do komentarza

Musze powiedzieć że gra się na prawdę super. Model jazdy, fiza najlepsza ze wszystkich odsłon tej serii. Dźwięk też świetny. Nadal czuć klimat GT. Zawiodłem się jedynie na oprawie graficznej. Szczerze mówiąc to cały czas nie mogę dojść do siebie :) Nie mogę pojąć jak to się stało że PD, ludzie, którzy zawsze tak dbali o oprawę wizualną o jej jakość, fotorealizm, dopracowanie zrobili coś takiego. Nie rozumiem dlaczego poszli tą drogą (podział na standard i premium) to zupełnie do nich nie podobne. W życiu czegoś takiego się nie spodziewałem. Po podziale na standard i premium kolejnym kwiatkiem są cienie, które zwyczajnie się krzaczą. Czegoś takiego nawet w przeciętnych tytułach nie widziałem. Szok. Pocieszam się że może za 2 lata pojawi się GT6 i graficznie będzie dużo lepiej, bo widać że silnik graficzny jest super, ma potencjał, lepszy moim zdaniem od sztucznej Forzy, której graficznie nigdy nie mogłem znieść.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie zrobilem event VW Lupo na Nurburgringu Nordschleife.

I powiem tak...

 

To co przezylem R O Z P I E R * A L A wszystko, co do tej pory uswiadczylem w grach.

MEGA radocha z prowadzenia wyscigowego lupo, mimo ze maksymalka to circa 200kmh ;]

Mozecie narzekac na standardy, mozecie narzekac na grafike.

Dla mnie w tej grze moglaby byc tylko ta jedna trasa, jest GENIALNIE odwzorowana, zarowno graficznie jak i pod wzgledem.. feelingu (?), te wyboje, te wzniesienia... Masakra.

 

Gdyby nie to, ze wlasnie spadl snieg i mam ochote pojezdzic w realu ;], to nie odszedlbym od konsoli na moment.

 

Nordschleife pozamiatalo.... przynajmniej mna. Chce tam teraz pojechac moja Honda S2000 (w sensie w GT, w realu mam Renault :P)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczony tą grą, wręcz powalony realizmem, grafiką (pomijając standardy, ale i tak jest nieźle) rozbudowanym interfejsem i dużą gammą różnorodnych wyzwań i wyścigów.

Od wczorajszego wieczoru nabiłem 13 poziomów i jak tylko robię przerwę od grania, to za długo wytrzymać nie mogę. To moje pierwsze zetknięcie z serią GT i cały ten klimat mnie nieźle zaabsorbował, to jak się zdobywa auta, ich ilość, salony, menu, muzyka, cała atmosfera sportu motorowego w tej grze... Bajka!

 

Musiałem dodać swoje 3 grosze, bo jestem zachwycony. thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza

Gram od wczoraj, trochę wyścigów i licencji zaliczonych :) więc coś od siebie.

Plusy:

+ model jazdy i fizyka na kierownicy absolutny top gier konsolowych

+ "czucie drogi" na kierownicy rewelacyjne

+ mnogość opcji i ustawień

+ tryb foto

 

Minusy:

- najważniejszy, grafika torów i samochodów standard, nie chodzi mi już o brak kokpitów bo i tak przeważnie jeżdżę ze zderzaka ale brak takiego ogólnego dopieszczenia wszystkiego na 100%, otoczenie torów jest takie sterylne

- liczba tras w GT4 było więcej

- spadki FPS w GT4 tego nie było

- V-sync w GT4 tego nie było

- brak dymu i kurzu w lusterkach

- brak śladów asfaltu w lusterkach

- cienie to jakaś kpina

- dziwne przyciemnienie i rozjaśnianie obrazu np. po skończonym wyzwaniu w licencjach wtedy gdy te ludki tam stoją

- wygląd postaci, co to ma być

 

Na razie to tyle gdybym nie był fanem GT to bym na maksa wku... Muszę się zgodzić również z którymś z przedmówców że chyba KAZ jak wsadził wszystkie "ficzery" do gry to mu to wszystko pięknie zdechło. Chyba japońska szkoła programowania jest w głębokiej zapaści. Cisną się na usta słowa co oni do ku... robili przez te 5 lat.

 

Odnoszę wrażenie, że ta gra nie była testowana przez nikogo poza ludźmi z Polyphony

Edytowane przez K_J
Odnośnik do komentarza

Nie da sie ukryc, ze GT5 ma to cos, a jak na razie najlepszy tor ze wszystkich to wlasnie N-Ring Nordschleife. Jest oddany w genialny sposob i Akademia Mercedesa na tym torze jest rewelacyjna.

 

No i Top Gear. Nie moge opanowac mojej 458 Italii na ich torze... Cholera, ciezka do opanowania bestia.

 

GT5 ma to cos, ze jak chce kupic samochod i mam kilka kandydatow to lece na YT ogladac recenzje Top Geara i wtedy kupuje.

 

No i ta ochota pojsc pojezdzic prawdziwym samochodem. Masakra, tak wlasnie dziala GT.

Odnośnik do komentarza

Jak się zmienia opony? Po co są licencję jak można jechać każdy wyścig ?

 

w którym momencie możesz jechać każdy wyścig? ;) Opony musisz kupić - wtedy Ci je założą :)

Mam zaliczone 2 licencje,mam 16level i nie widziałem restrykcji że do danego wyścigu jest potrzebna jakaś licencja,więc pytanie brzmi po co są one w tej części.Mam zakupione 2 rodzaje opon w 1 aucie i chcę zmienić na słabsze bo nie mogę brać w udziału w wyścigu i nie wiem jak się je zmienia.

Kiedy się pojawiają wyścigi endurace ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...